Sari la conținut

Peugeot 206 Vs Cagiva Canyon 500


DDU
 Share

Postări Recomandate

bunnn...sa va zic si eu o povestioara...sper sa nu va plictiseasca inceputul...surpriza va veni la final pentru cei ce vor avea rabdare.....so...sunt o soferita...uite da...misoginii sa nu se abtina si sa isi verse focul inimii :ok: ...so, duminica asta imi conduceam si eu masinuta (bestie de altfel sub caroserie cuminte) pe aleea din fata magazinului mega image de pe mihai bravu foarte aproape de intersectia cu baba novac, dristor unitatii.....stradut asta este paralela cu blv si are masini parcate de ambele parti...deci este foarte ingusta...in fata mea o masinuta....eu cuminte merg la cativa metrii buni in spate ( am si eu oarescare feelinguri si intuitii automobilistice)...masinuta din fata "vede " un loc pe dreapta, trage de volan, nu semnalizeaza, se razgandeste, revine ( in timpul asta eu am pus o fraa sanatoasa), mai merge cativa metrii vede un ditamai locul si parcheaza OBLIC.....personal cred ca avea spatiu gramada sa parcheze lateral asa cum erau parcate toate masinile din zona...rezultatul a fost ca doar o masinuta ca a mea, mica , mai avea loc sa se strecoare pe straduta respectiva....masina eeste un peugeot 206 rosu break (sau cum se numeste) , nr hd 06 fnd, si era condusa de o frumoasa domnisora cu parul roscat si lung, cu un aer foarte intepat....SANATATE DDU! se pare ca don'soara da iama in toata populatia din zona :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Calciu Lidia cu nr. HD05FDU

 

sue

masina eeste un peugeot 206 rosu break (sau cum se numeste) , nr hd 06 fnd, si era condusa de o frumoasa domnisora cu parul roscat si lung, cu un aer foarte intepat

 

Cineva a incurcat nr de la masina.

Domnisoarele in Peugeot-uri fac ravagii :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva a incurcat nr de la masina.

Domnisoarele in Peugeot-uri fac ravagii :lol:

 

:moto: HD-06-FND

 

Io am gresit cu 05 ...! :welcome:

 

bunnn...sa va zic si eu o povestioara...sper sa nu va plictiseasca inceputul...surpriza va veni la final pentru cei ce vor avea rabdare.....so...sunt o soferita...uite da...misoginii sa nu se abtina si sa isi verse focul inimii :lol: ...so, duminica asta imi conduceam si eu masinuta (bestie de altfel sub caroserie cuminte) pe aleea din fata magazinului mega image de pe mihai bravu foarte aproape de intersectia cu baba novac, dristor unitatii.....stradut asta este paralela cu blv si are masini parcate de ambele parti...deci este foarte ingusta...in fata mea o masinuta....eu cuminte merg la cativa metrii buni in spate ( am si eu oarescare feelinguri si intuitii automobilistice)...masinuta din fata "vede " un loc pe dreapta, trage de volan, nu semnalizeaza, se razgandeste, revine ( in timpul asta eu am pus o fraa sanatoasa), mai merge cativa metrii vede un ditamai locul si parcheaza OBLIC.....personal cred ca avea spatiu gramada sa parcheze lateral asa cum erau parcate toate masinile din zona...rezultatul a fost ca doar o masinuta ca a mea, mica , mai avea loc sa se strecoare pe straduta respectiva....masina eeste un peugeot 206 rosu break (sau cum se numeste) , nr hd 06 fnd, si era condusa de o frumoasa domnisora cu parul roscat si lung, cu un aer foarte intepat....SANATATE DDU! se pare ca don'soara da iama in toata populatia din zona :lol:

 

 

:ok: Ia te uita la ea ! Hotarata dsoara Calciu :lol:

Nu se lasa pana nu extermina toata comunitatea moto !! :ok:

 

as mai adauga io multe daaaa' vine ea ziua care o astept !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi dau si io cu parerea

 

da mi nr ei si o sun eu :moto:

poate fara nu stie, saraca:)

 

alex

 

iaca : 072 333 89 89

 

nemaritata...

cu martor,

masina revopsita,

... dornica de senzatii cu motociclisti :ok:

 

:welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

D-soara "rupe tot" are permisul suspendat 3 luni din care poate reduce 2 luni parca in conditiile in care urmeaza o scoala de soferi ptr. reabilitare! Nu mai este urmarita penal deoarece IML mi-a acordat intre 2-3 zile ingrijiri medicale... din 20 cat am stat cu ghipsul, inca ma aflu in fizioterapie cu piciorul si vro 30 cu parestezie la degetutele 1,2,3 ale unei maini.

Io , evident ca nevinovat, tre' sa-mi fac o cerere la procuratura sec3 sa-mi elibereze permisul care e inca la politie :ok: !

 

D-soara Calciu Lidia are un tata .. :crack: ..ala din acte :crack: . Acest tata..dl Calciu pe numele caruia e si Peugeotu' a influentat, cu maxima nesimtire, instrumentarea dosrului prin Seful de Personal de la Pol. Udriste care, la randul lui a influentat demersurile dosarului din IML ... :moto: ...

Simplu! :lol: :haha: Sursa mea este chiar din interiorul Politiei Udriste...! si o cred caci mi s-a demonstrat!

 

Care e relatia dlui Calciu(prezumtivul tata) a blondei Lidia C. cu Cadristul de la Udriste? Relatii de recreere a celui din urma atunci cand mere si el la o vanatoare mai mult sau mai putin organizata pe plaiurile hunedorene !! Deh, pasiuni comune!

 

Asta a fost tot Topicul meu..amu il finalizez cu deznodamantul ... Si totusi de anul trecut din octombrie cand a fost accidentul,Calciu Lidia, nu m-a sunat sau sms ori cumva sa-si ceara macar scuze ca nu m-a vazut si a trecut prin mine :moto: ... o blonda plina de caracter... :)

 

P.S. : De sarbatori i-am trimis urari politicoase ....asa ca s-o fac sa inteleaga ca si "motociclistii e oameni" !

N.B. : Amu imi pare rau ca am fost intelegator cu ea si nu am abordat alte maniere de discutii..am crezut ca este educata si responsabila ...dar, traite-ar familia in care te-ai nascut! :ok:

 

iata-ma bine si sanatos amu: 1. moto fara carene...erau la Radu(Hellrayder) la refacut ;

post-6154-1146827798_thumb.jpg post-6154-1146827212_thumb.jpg

 

2. motoreta partial cu carene ducandu-ma spre Voma Veche :crack:

post-6154-1146827374_thumb.jpg

 

 

Multumesc tuturor celor care mi-au fost alaturi si la bine si la rau precum si celor care si-au exprimat parerile in topicul asta !

Sper ca sunt si vor fi incepatori care au tras si concluziile bune de aici: Protectiile, casca stransa pe bostan si curelusa inchisa, plecatul incet de la semafor, stapanirea de sine si incercatul pe cat posibil sa nu fii prins sub motor si/sau masina ... :pow: :blink:

post-6154-1146827178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Am crezut ca nu voi mai posta aici vreodata! ;)

 

Asadar... a trecut mai bine de un an de zile de la data accidentului, pe la Ardaf (emitentul RCA-ului tipei)s-a schimbat inspectorul, s-a pierdut dosarul, s-a regasit dupa vreo 5 luni..eh :eek: asta ar fi treba cu asiguratorul pana la urma! Printre altele in cautarea dosarului meu ,observa astia de la Ardaf cate daune mai avea peugeotul asta HD-06-FND, proprietar CALCIU JAN DORIN (tatal) si condus in dosarele de dauna de catre CALCIU LIDIA (fiica).. fata e dezastru total pe sosele .. Mare atentie la o blonda cu Masina asta!!!! :ok:

 

Chestia e ca prin septembrie 2006 aproape ca-s toate la dosar (deviz de reparatie aprox 2300 eu din care daca-mi dau 1000 is norocos) sii... :ok: ghiciti ce lipseste !!!!! SEMNATURA din Procesul Verbal a madamei CALCIU LIDIA ca este de acord cu despagubirea !!!! :D Ok, trimit astia de la Ardaf vro doo instiintari catre Lidia asta (la adresa din buletinul ei si din talon) cum ca sa-si dea acordul ori ba! Saptamana trecuta sun la Ardaf si intreb in ce situatie se mai afla dosarul ..... :friends: .... nimic nou! :drink:

.....................................

 

Baaai oameni buni incepe sa ma ia cu palpitatii o sun pe maimuta, politicos ii explic ca totusi ca daca tot mi-a rupt piciorul si m-a dat de Tera si mi-a bulit motoreta si nu si-a cerut o clipa scuze ar fi pacat in fata lui D-zeu sa nu semneze hartiuta aceea ca doar nu da din buzunarul ei banii!

Raspunsul? imi inchide telefonul ! :ok: Sa-mi bag poola in ea de viata ca tot io politicos, tot io cu vai d-soara da' esti bine , tot io vreau sa inchid odata treaba asta si uite na ce primesc !!!!

 

- daca vreti s-o convingenti voi mai elegant decat mine asta ar fi mobilul ei: 072 xxx 50309

- asta ar fi adresa ei din buletin si talonul masinii: Deva, str. Ion Budai DELEANU, Nr. xx , Jud. HD

Va rog sa n-o stresati cu injuraturi sau alte urari de bine ca nu-i frumos ! :cheers:

- pe taticul ei, Calciu Jan Dorin prieten de vanatoare cu seful personalului de la Udriste, il mai gasiti pe aici:

 

 

post-6154-1163590168_thumb.jpg

 

A.J.V.P.S. HUNEDOARA

 

- CărăuÂşu Constantin

- Calciu Jan Dorin

- Varga Dorel

0254 / 21.95.81 - fax

0254 /21.54.22 -tel Deva, Str. G. CoÂşbuc Bl. 21,

jud. Hunedoara, cod 330012

 

http://www.servuspress.ro/arhiva/images/se...400/page4_1.htm

 

sau bagati o cautare pe google dupa nume si vedeti ce iese acolo!!! :blink:

 

 

Cine se aseamana se aduna, vorba aia! :what:

 

 

INTREBAREA ME PTR CINE E JURIST SAU CUNOASTE CUM VINE TREABA: Amu dupa un an si o luna de la data accidentului si mai putin de un de la Rezolutia Parchetului prin care spune ca neceperea urmaririi penale impotriva Blondei pot sa deschid un dosar civil pentru recuperarea tuturor cheltuielilor si diverselor daune ???????

multam fain ptr orice informatii ulterioare ori pareri! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil DDU...ca este varza d-ra cunosc ca doar era sa imi loveasca si mie masina...cat despre taica -su...nimic de comentat.....aproape ca iti doresti sa apara de undeva un fel de "Zorro" pentru a le aplica niste corectii usturatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce politete, frate? Gata! Ajunge! Pana aici! Asteptam vesti pe "canalul oficial"...

 

 

:friends: nu incerc sa adopt varianta cea mai simpla, fara politeturi.. as fi dorit sa inteleaga doar ca

suntem oameni printre oameni si mai gresim din cand in cand! Insa ar fi fost corect sa abordam variantele civilizate de rezolvare a unei greseli de moment! Sunt convins ca nu a vrut sa ma imprastie atunci , insa nu inteleg de ce abordeaza tacerea si nu-si asuma totusi greselile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F***-i gatu "domisoarei calciu" sa-i f*t. Romania :friends: Ai pile, ai parte! Poate dat cu telefonul ei pe la toate promotiile si siturile ca sa primeasca spam pe telefonul mobil o fi o idee buna! :drink: Muhahahaha. Ca de explicat ca nu e frumos... mai greu ar fi - observ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdan o sa apelam la prietenii nostri din zona sa verifice stratul de vopsea la masina domnisorei, cauciucurile daca sunt in perfecta stare, sa verifice daca pune putin zahar la benzina se mai indulceste si va conduce mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca se stie si numarul ei de mobil eu am o alta propunere . sa o urmaresti in trafic si sa ii faci probleme , sa o bati nu are nici un farmec , chiar din contra nu da bine . poti sa ii bagi nr de telefon la id pe situri de matrimoniale ( alea gratis ) postezi si 3-4 poze cu o pasare socototita bagi si o caracterizare hoatza si jap sa vezi ce o sa o sune toti labari , o data pe zi intri in cont ca sa fie cit mai high level si in maxim o saptamina inebuneste .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil !!!! :cheers: DDU-ule, o sun pe domnisoara si-i urez cat de dulce pot eu. Cat despre restul ... Hunedoara, la arme ca-i de rau :friends: Dar daca le faceti, faceti-le cu cap, e destul de usor s-o faci sa-si blesteme zilele fara sa te prinda nimeni :blink: Nici nu stii cat de rau imi pare in momentul asta ca nu stau in Hunedoara :drink: Poate reusim s-o "convingem" in timp util pe vaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DDU .....poate ca ar fi cazul sa discutam serios despre chestia asta intr-un cadru restrins cum ar fi un post de TV.Nu cred ca asta e rezolvare (prostia nu se vindeca nici cu bai de nisip de pe marte)am cautat si pe Google si nu am gasit leac la prostie.Ea poate fi facuta sa nu mai conduca pur si simplu din lipsa de auto si am rezolvat problema Nici o asigurare de pe lume nu poate plati actele de vandalism si credema ca are niste vecini huligani si nesimtiti care au ceva cu ia personal, mai ales ala de la etajul 4 nemaivorbind de ala de la parter care o tine pa aia de la 6 :friends:

 

 

Sunt o groaza de televiziuni care asteapta acte de coruptie in sistem(asta ar fi un exemplu)

Editat de apasu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc de initiativa :D insa ar fi mai bine sa nu va consumati timpul si banii cu chestii d\astea! Eventual daca tot o sunati incercati sa-i explicati civilizat ca nu doresc decat sa semneze pentru acceptul despagubirii si sa ne vedem fiecare de sanatatea lui! :what: multam fain tuturor de intentii! :cheers:

 

DDU ule..nu mi vine sa cred..

 

am ramas fara cuvinte.

Si Io dupa ce mi-a inchis telefonul! :friends:

 

DDU .....poate ca ar fi cazul sa discutam serios despre chestia asta intr-un cadru restrins cum ar fi un post de TV.Nu cred ca asta e rezolvare (prostia nu se vindeca nici cu bai de nisip de pe marte)am cautat si pe Google si nu am gasit leac la prostie.Ea poate fi facuta sa nu mai conduca pur si simplu din lipsa de auto si am rezolvat problema Nici o asigurare de pe lume nu poate plati actele de vandalism si credema ca are niste vecini huligani si nesimtiti care au ceva cu ia personal, mai ales ala de la etajul 4 nemaivorbind de ala de la parter care o tine pa aia de la 6 :eek:

Sunt o groaza de televiziuni care asteapta acte de coruptie in sistem(asta ar fi un exemplu)

 

ai dreptate dar nu stiu cat de mult ma tin nervii la o chestie d\asta ..plus ca-mi place, in general , sa fiu mai discret!

Oricum sa stii ca m-am gandit si la chestia cu DNA-ul sa-i "autosesizez" cum se intervine de catre tatal blondei in instrumentarea unui dosar penal si, totodata, cine este acest tata... desi are si el o parte mica de dreptate cand s-a gandit sa-si ajute odrasla...dar macar putea sa-i explice fiicei sa-si incheie situatia cat mai elegant si cu bun simt !

Dupa ce mi-a inchis telefonul m-am gandit la toate cele dar tot mai buna e varianta prin justitie, doar ca nu stiu daca mai pot sa intentez procesul civil :drink: ..asta si doresc!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECRET nr.167/1958 privitor la prescripția extinctivă :

ART. 3

Termenul prescriptiei este de 3 ani

ART. 8

Prescriptia dreptului la actiune in repararea pagubei pricinuite prin fapta ilicita, incepe sa curga de la data cind pagubitul a cunoscut sau trebuia sa cunoasca, atit paguba cit si pe cel care raspunde de ea.

 

Cind ai fost audiat la politie nu te au intrebat daca nu vrei sa te constitui parte civila??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECRET nr.167/1958 privitor la prescripția extinctivă :

ART. 3

Termenul prescriptiei este de 3 ani

ART. 8

Prescriptia dreptului la actiune in repararea pagubei pricinuite prin fapta ilicita, incepe sa curga de la data cind pagubitul a cunoscut sau trebuia sa cunoasca, atit paguba cit si pe cel care raspunde de ea.

 

Cind ai fost audiat la politie nu te au intrebat daca nu vrei sa te constitui parte civila??

 

Multam mult de sfat si raspuns! :drink:

Ba da, m-au intrebat si Io, bou cum sunt, am zis ca nu cred ca ma voi constitui parte civila ptr ca o s-o repar prin asigurarea RCA!

... :friends: ....

 

E vreo problema ca nu m-am constituit parte civila atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...