Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Si daca te dadea pe jos unul de-asta intr-o situatie similar dar la viteza mai mare ... si iti petreceai tu sarbatorile intr-un pat de spital erai la fel de "intelegator" cu el?

Daca nu-i arzi nici cand ai dovezi... nu mai zic nimic.

partea cea mai buna a fost ca a fost politistul si a vazut ... ma suna azi sa ma duc sa dau declaratie :laugh:) ca mi-a cerut telefonul aseara ! (sper sa nu fie gay)

oricum are permisul suspendat 30 de zile plus amenda - probabil are nevoie de declaratie in cazul in care face ala contestatie !

politistul a fost mai intai motopolitist :) nu stiam de ce e asa amabil - si are si mobra :P

 

rechinule ai dreptate am sa ma duc sa dau declaratia aia ... asa in spirit de sarbatori - mai bine unu in minus cine stie poate o luna pe langa nu ii strica - poate casca ochii data viitoare !

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"frate" DELU esti tare de tot !!!!!!!!!!!!!!! :)

ai reusit sa ma impresionezi la greu !!

nu prin intamplarea in sine ci prin modul original prin care ai relatat-o !!!! :P :crack:

ai fost demential ...........

 

 

NUMAI BINE TUTUROR

 

 

daca te referi la dansul imperecherii

 

pai o iubesc ! ce sa zic imi iubesc ZZ-R-ica de la prima incalecare

de la prima atingere ... am stiut ca o sa fie a mea

 

Asfalt Uscat !

 

hmm data viitoare cand trec prin tecuci ... poate iesim la un bere fierbinte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nevoie doar sa-mi dai de stire ca esti in oras si partea cu berea fierbinte e doar o formalitate .....

baga mai multe deastea cu iubirea , cu dragostea ca e misto!!!!!

 

 

 

 

 

bafta si iarna ca pana acum !!

 

ahhh la naiba am fost vineri prin tecuci :D daca stiam ... la tine ma opream ...

data aviatoare atunci

 

Asfalt Uscat !

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 2 motoare(nu motociclete) de pe care dau piesele,respectiv,pompa apa,capace,ambreiaj,pinioane,cam tot,motoarele au probleme la pistoane,unul e prea uzat si trebuia segmentat,iar celalalt intra ulei in camera de ardere,pe unde nu stiu,le-am dat jos de pe moto.Motorul este un zzr400 din 95.Care aveti nevoie dati un pm.

Asfalt uscat!

Sal. Astea ar fi piesele de care am eu nevoie...selectorul( sa nu fie ciobit) si astea 2 pinioane( sa fie in stare buna...mai bune decat ale mele)... Crezi ca ma poti ajuta??post-13858-1228667024_thumb.jpgpost-13858-1228667049_thumb.jpgpost-13858-1228667070_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.sper sa nu ninga ca nu o sa am cum sa desfac piesele.Cand le am scos te anunt sa vii sa le vezi.Asfalt uscat!

 

Sal. Astea ar fi piesele de care am eu nevoie...selectorul( sa nu fie ciobit) si astea 2 pinioane( sa fie in stare buna...mai bune decat ale mele)... Crezi ca ma poti ajuta??post-13858-1228667024_thumb.jpgpost-13858-1228667049_thumb.jpgpost-13858-1228667070_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.sper sa nu ninga ca nu o sa am cum sa desfac piesele.Cand le am scos te anunt sa vii sa le vezi.Asfalt uscat!

pe fiecare in jur de 430-460 ml

asta e ce am aflat si eu de la mecanic sper sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vacuta la iernat :D !

acu' avem timp pt intretinere.

as arata acum!

 

 

as arata acum!

moto si a luat:

1 schimb ulei + filtru

2 spalat instalatia racire ,schimbat termocupla,antigel

3 schimbat pompa frana fata + schimbat lichid de frana

4 verificat instalatie electrica +curatat toate contactele (asta a facut o un electrician)

5 schimbat semeringuri si ulei in amortizoare (mai am de lucru)

6 urmeaza schimbat anvelope(zilele urmatoare)

7 HAI PRIMAVARA :smoke:

post-29454-1229364248_thumb.jpg

post-29454-1229364272_thumb.jpg

post-29454-1229364299_thumb.jpg

post-29454-1229364326_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as arata acum!

 

 

 

moto si a luat:

1 schimb ulei + filtru

2 spalat instalatia racire ,schimbat termocupla,antigel

3 schimbat pompa frana fata + schimbat lichid de frana

4 verificat instalatie electrica +curatat toate contactele (asta a facut o un electrician)

5 schimbat semeringuri si ulei in amortizoare (mai am de lucru)

6 urmeaza schimbat anvelope(zilele urmatoare)

7 HAI PRIMAVARA :D

asa arata si al meu,numai ca eu il dezmembrez[ieftin] bafta la revizia tehnica :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as arata acum!

 

 

 

moto si a luat:

1 schimb ulei + filtru

2 spalat instalatia racire ,schimbat termocupla,antigel

3 schimbat pompa frana fata + schimbat lichid de frana

4 verificat instalatie electrica +curatat toate contactele (asta a facut o un electrician)

5 schimbat semeringuri si ulei in amortizoare (mai am de lucru)

6 urmeaza schimbat anvelope(zilele urmatoare)

7 HAI PRIMAVARA ;)

 

mai dar l-ai desmocanit rau de tot !!!!!! :wave: ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani !

Evident, si eu m-am apucat sa desfac la ZZR-ul meu. A trecut si el printr-o etapa de desfacere totala ca in pozele de mai sus, dar acum nu mai e cazul, s-a pastrat bine.

Cateva sfaturi, pt cei care tin cont de ele: atenie mare la ce ulei bagati in furca, in manual scrie 10W20 forkoil. Am bagat 10W de la Motorex si am constatat ca la fiecare groapa aveam senzatia ca imi sare roata prin bord.....

 

Ca informatie suplimentara la ce s-a scris mai sus:

ulei in firca - Model D, E1, E2 - SAE10W20 fork oil

Model E3 -> - SAE 10W

 

Capacitate:

Model D: - la oil change - 384 cc

completly dry - 452 cc

Model E1 si E2 -

- la oil change 429 cc

- completly dry - 505 cc

De la E3 - la oil change - 405 cc

- completly dry - 477 +- 4 cc

 

 

Nu va chinuiti sa masurati cc aia, uite aici definitia din manual pt umplere corecta:

Oil level ( distance from oil to top of fork tube, fork fully compressed, without spring)

D model - 140 mm

E1 si E2 - 98 mm

E3 -> - 112 +- 2 mm

 

Dupa ce ati pus ulei pana la limita asta, puneti arcul, capacul si furca e gata de bataie :o.

 

Spor la treaba !

 

 

 

vad ca a disparut butonul de edit, sper sa se adauge la postul de mai sus:

 

a folosit cineva placute de frana brembo carbon ceramic pe ZZR ? e stiut faptul ca zzr-urile toate au probleme la franare, cu saito m-am lamurit, lucas bune, dar de brembo stie cineva? mi-am luat acum, nu le-am montat inca, dar intreb...

Kit de lant: RK. Am avut tot de-asta, acum am luat la fel. Super beton, recomand cu incredere, fata de DID si Regina....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PE 2009 !!!!!!! :o :(

 

 

 

vad ca grupul posesorilor de kawasaki zzr "a prins paianjeni" -nu prea se mai posteaza pe aici

 

ce , a venit iarna ??? au inghetat calculatoarele :moto:

 

cu tot respectul pentru toata lumea , am si eu o intrebare unde gasesc un disc frana spate ( SH-pentru un pret mai subtire) :laugh:

 

in rest asfalt uscat !!! si iarna cat mai scurta , si m-ai postati si voi cate ceva !!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ne spui si noua cum se comporta placutele brembo, eu am luat trv si am facut 1500 km si scartie ca dracu. Am vazut placute brembo si nu erau scumpe, 25 euro setul mi se pare ok, m-ar tenta sa incerc brembo.

Bafta si atoate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

la montarea noilor caucioace sa constatat ca am rulmentii de la roata fata "praf".stie cineva cumva de unde pot sa cumpar altii +un filtru aer.

va multumesc!

motorul este un zzr 600 din '91

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...