Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Ajutati-ma si pe mine cu o informatie. Vreau sa imi schimb bujiile, si nu stiu exact cum trebuie sa fie cheia de bujii.

Stiu ca este de 16, dar fiind foarte adanc locasul lor, nu pot sa imi dau seama daca cheia trebuie sa fie cu exteriorul hexagonal, sau intra si cheia cu exteriorul rotund. Ma intereseaza pentru ca vreau sa imi cumpar acasta cheie.

Ca sa intelegeti, pun 2 poze.

http://www.louis.de/_3056e20e3fd84dd7a5df5...;TITLE=10003914

http://www.louis.de/_3056e20e3fd84dd7a5df5...;TITLE=10001374

 

A doua varianta mie mi se pare ok, pentru ca are si prelungitoare, dar vreau sa stiu daca cineva a incercat aceasta cheie si daca merge.

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma si pe mine cu o informatie. Vreau sa imi schimb bujiile, si nu stiu exact cum trebuie sa fie cheia de bujii.

Stiu ca este de 16, dar fiind foarte adanc locasul lor, nu pot sa imi dau seama daca cheia trebuie sa fie cu exteriorul hexagonal, sau intra si cheia cu exteriorul rotund. Ma intereseaza pentru ca vreau sa imi cumpar acasta cheie.

Ca sa intelegeti, pun 2 poze.

http://www.louis.de/_3056e20e3fd84dd7a5df5...;TITLE=10003914

http://www.louis.de/_3056e20e3fd84dd7a5df5...;TITLE=10001374

 

A doua varianta mie mi se pare ok, pentru ca are si prelungitoare, dar vreau sa stiu daca cineva a incercat aceasta cheie si daca merge.

 

Merci.

foloseste a doua varianta ca o sa dea rezultate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu e sa iei o cheie de bujii pt solenza...e de 16 are coada destul de lunga are si o articulatie...eu mi-am facut treaba cu ea fara probleme si e 10 ron maxim, o gasesti la orice magazin de piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu e sa iei o cheie de bujii pt solenza...e de 16 are coada destul de lunga are si o articulatie...eu mi-am facut treaba cu ea fara probleme si e 10 ron maxim, o gasesti la orice magazin de piese

 

Am incercat cu o cheie de asta cu 10 Ron. Asa cum ii asta:

http://www.autoschrott.ro/index.php?act=go...ductid=U_679371

 

Cred ca are lungimea de 15 cm, si din locasul bujiilor mai iese doar 5 cm. Nu am forta sa desfac bujiile. Am pus si o inelara pe T si tot nu am putut desface bujiile. Vreau sa imi cumpar de la louis varianta aia cu prelungitor, ca mi se pare "o cheie mai serioasa" dar vroiam sa ma conving ca este buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu e sa iei o cheie de bujii pt solenza...e de 16 are coada destul de lunga are si o articulatie...eu mi-am facut treaba cu ea fara probleme si e 10 ron maxim, o gasesti la orice magazin de piese

ai grija initial am avut si eu la fel cheia dupa multe tentative de a scoate bujiile

in prima instatnata am incercat cu o tubulara - teapa alezajul este conic - intra jumate de tubulara

apoi am luat cheie de 16 ... am scos 2 bujii apoi problema a aparut la cele din extremitati un brat se lovea de cadru - si cu greu le-am scos ... 1 bujie 30-45 min 2 schimburi :)

 

apoi am fost la un atelier sa o taie si sa imi puna ceva mai lung sa pot sa oprerez in liniste

la tipul acesta de chieie ma refer http://www.autoschrott.ro/index.php?act=go...ductid=U_679371

 

atentie cand pui la loc bujiile nu le strange foarte tare

daca nu au fost shimbate de mult trebuie "convinse" sa fie scaose afara

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stie nimeni din lmea asta unde gasesc si yo burdufurile de la etrier frana spate !!!!!!!!!! :) :D :D

 

0745062324 - Doru

 

incearca la el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cine e tipul, cu ce se acupa si de unde e ???

 

www.tomina.ro - tipul este din bucuresti si este cel mai vechi importator de moto din tara......nu strica sa incerci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dac nu ai gasit tu pedala de frana crezi ca am sa gasesc eu amaratele alea de cauciuce :) :D

 

eu am gasit la el carene de zzr din 1993.......in perfecta stare.....plus semnale.....la un pret foarte bun........eu am zis ca nu strica sa incerci.....nu ca ar avea sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Delu ; poza nu e foarte reusita dar parbrizul a iesit OK , dupa ceva chin :friends:

cand o sa ai drum sa vii sa-l iei , sau gasesti pe cineva sa ti-l aduca :)

a trebuit sa dau jos si folia de pe el ,altfel nu aveam nici o sansa , iar solutia primita de la tine nu a avut nici un efect :cheers:

oricum sunt sigur ca ai sa fii multumit :)

 

ASFALT USCAT :lol:

post-43687-1236975687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Delu ; poza nu e foarte reusita dar parbrizul a iesit OK , dupa ceva chin

cand o sa ai drum sa vii sa-l iei , sau gasesti pe cineva sa ti-l aduca :lol:

a trebuit sa dau jos si folia de pe el ,altfel nu aveam nici o sansa , iar solutia primita de la tine nu a avut nici un efect

oricum sunt sigur ca ai sa fii multumit

 

ASFALT USCAT :cheers:

sarumana mult :friends: te-ai miscat repede

dau o (2-3-4-5-6-...-n) bere/i ... sa vad cand pot sa trec sa il iau

mai nasol acum cu chestia asta de pe picior

 

Off Topic

in timp ce cautam sa imi schimb casca am dat peste un link in care sunt prezentate maimulte tipuri de casti si protectia oferita

sper sa nu va speriati de ce purtati

eu sunt bucuros ca mi-am luat un Shark S-500 de care sunt multuuumit

http://sharp.direct.gov.uk/search/

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Delu ; poza nu e foarte reusita dar parbrizul a iesit OK , dupa ceva chin :friends:

cand o sa ai drum sa vii sa-l iei , sau gasesti pe cineva sa ti-l aduca :)

a trebuit sa dau jos si folia de pe el ,altfel nu aveam nici o sansa , iar solutia primita de la tine nu a avut nici un efect :cheers:

oricum sunt sigur ca ai sa fii multumit :lol:

 

ASFALT USCAT

mai mai ca nu e al meu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..deci am luat sala...:kiss: vinerea trecuta...si azi am fost sa fac pregatiri pentru traseu care il am maine...au modificat baietii si sala si traseul, la modul ca la sala...20 de intrebari..tre sa faci 17 si a traseu pe langa jaloane, opturi a mai adaugat ocolirtea unui obstacol si frana de urgenta cu conditii gen...viteaza minim 30 km/h si minim viteza a treia!Sper sa am parte de vreme frumoasa maine la traseu...ca nenea militianu` mi-a zis ca poate sa fie zapada de juma de metru, sa ploua cu galeata ca traseul tot trebuie sa dau!! Ce sa zic...cu Dumnezeu inainte!:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..deci am luat sala...:moto: vinerea trecuta...si azi am fost sa fac pregatiri pentru traseu care il am maine...au modificat baietii si sala si traseul, la modul ca la sala...20 de intrebari..tre sa faci 17 si a traseu pe langa jaloane, opturi a mai adaugat ocolirtea unui obstacol si frana de urgenta cu conditii gen...viteaza minim 30 km/h si minim viteza a treia!Sper sa am parte de vreme frumoasa maine la traseu...ca nenea militianu` mi-a zis ca poate sa fie zapada de juma de metru, sa ploua cu galeata ca traseul tot trebuie sa dau!! Ce sa zic...cu Dumnezeu inainte!:bow:

multa bafta :kiss:

trebuie sa ne vedem sa uzi carnetul :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca as bea ceva Brifcor "pentru cei care au baut pe timpul lui ceasca -era unul dintre cele mai bune sucuri" :angry:

 

ASFALT USCAT

brifcorul e la putere

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adrian_zzr_600 multumesc

Deci....zzrica a inceput sa faca iar probleme la incarcare...am fost la mao...si verdictul este....stator bubuit!!Cine are asa ceva la vanzare...aste oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...