Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Zidarul, ca si Doctorul",

"Croitorul, ca si Inginerul",

Ce "mishto" scrieti voi substantivele!

Pe-acilea, pe pe la noi,se abreviaza pana si consoanele,daramite sa mai poti admira o doamna care

tine in maini si-ntre picioare un motor!

Bravo lor,Doamnelor!

Sunteti binevenite,chiar de mergeti un pic mai incet!

Da domneee...daca nu mergem pe-o roata cu 140 din semafor in semafor..nu suntem motocicliste :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Numele meu este Silvia, am aproape 43 de ani si posed atat permis, cat si motocicleta din 1985. Nu ca as fi mostenit de undeva microbul ci pentru ca imi era strict necesar un mijloc de transport. Tatal meu avea un prieten bun la toate care era mai tot timpul prezent prin curtea noastra, si care, venea cu un Simson Awo. Intr-o zi, aflu ca vrea sa-l vanda si ii propun un schimb cu conditia sa ma lase un pic pe strada sa vad daca-l pot conduce. Intr-o luna aveam permis. Timp de sapte ani, din acel moment, nu am lasat motocicleta decat in zilele pline de zapada sau polei. In prima iarna l-am demontat si l-am vopsit alb. Eram tare mandra de motocicleta mea caci doar una era alba. Eram si mai mandra cand bagam benzina fara sa stau la cozile interminabile de atunci.

In '88 am mers pe un M72 cu atas deoarece eram insarcinata si imi era mai comod. Am nascut (aproape pe motocicleta), o mandrete de baiat care, asa cum era de asteptat, este un impatimit al motoarelor.

Din pacate, mersul pe Simson mi-a daunat si m-am pomenit ca am discopatie. Mi-a fost interzis cu desavarsire mersul pe doua roti. L-am pus la pastrat gandindu-ma ca am un fiu care cu siguranta ma va mosteni. N-a fost sa-i placa Simsonul dar mi-a propus sa-l restauram. Eu am contribuit financiar si el cu sudoare. A iesit frumos si mai si mergea. Acum, se bucura un colectionar de el.

Odata ce fiul meu a devenit motociclist cu acte in regula, m-am hotarat sa-mi cumpar o noua motocicleta pentru a-i tine de urat fiului meu in plimbari. Am ales un VN Classic. Bun motor! Si frumos cu pene! :bow:

L-am vandut acum doua luni dar, pasiunea nu a disparut. Ce imi pregateste anul ce vine? Ramane de vazut. O fi o Magna, sau un Shadow, sau un Drag Star? Ce-o fi, doua roti si un motor mare sa aiba.

 

 

Simsonul pe care-l conducea barbatul ca deh, se facea de ras in spate

 

post-14765-1166461994_thumb.jpg

 

BMW-ul cu care-l plimbam pe cel ce a devenit sotul meu

 

post-14765-1166462187_thumb.jpg

 

M-ul condus de un prieten din Spania care era extaziat

 

post-14765-1166462109_thumb.jpg

 

Simsonul restaurat

 

post-14765-1166462258_thumb.jpg

 

VN-ul

 

post-14765-1166463031_thumb.jpg

 

mama si fiu sau cu copilu' la plimbare

 

post-14765-1166463604_thumb.jpg

 

 

 

Curbe usoare si asfalt uscat va urez tuturor !

Editat de mama lu' Adi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in forum, Silvia!

 

deci sunt si motocicliste de scoala veche printre noi!

Frumoase amintiri, si vad cu satisfactie ca si in prezent nu te-ai lasat de tot de motociclete.

 

"RESPECT"

 

Iti doresc in continuare inca multi kilomatrii fara incidente!

Toate cele bune.

marturisesc ca sunt sincer ...impresionat!!!...mama si fiu!!!...putini fii se pot lauda cu o chestie ca asta!!!...mi-a facut placere sa citesc asa ceva pe...fete motocicliste!!!...asfalt uscat si dumneavoastra si fiului! :bow:

...poate ar trebui sa ne referim in privinta doamnei ca este...DE SCOALA NOUA!!! :bow:

Editat de levese68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto gagica!!! Urmariti-i poza de la profil: un barbat de femeie. Si totusi feminina. Felicitari pozarului si modelului.

feminina pe naiba. bine ai zis: un barbat de femeie sau... femeia barbat si daca imi las si barba (ca mustata am) ... :bow:

un bun amic imi tot spune ca sunt atat de firava de parca as fi fost hamal toata viata :bow: pai daca-as fi pricajita m-as apuca de crosetat.

pozarul e coleg si prieten cu fiul meu si da, are ochi de fotograf.

 

 

 

Felicitari si bun venit Silvia!!!...

 

urari de la un tata ce-si plimba si el copilul :bow: post-13216-1166474298_thumb.jpg

 

plimbari la fel de placute ca ale noastre!post-14765-1166478137_thumb.jpg desi, numai mama sa nu fii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand felicitari pt post....e de exceptie :bow: .....si in al doilea rand a iesit poza asa de bine datorita "personajelor" din ea...(tre sa dati o bere.... :bow: glumeam)...Felicitari inca o data pt viata de pe doua roti...adevarate motociclete,adevarata motociclista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima, doamna. Bine ati venit pe la noi si sper sa ne impartasiti din experienta dvs de-a lungul anilor :bow:

 

ehe....ce vremuri.

nu se gasea decat un model de casca integrala si care chiar nu conta ce nr e caci tot nu te proteja. cand mi-am cumparat o integrala de la unguri, eram tare ingamfata. ce daca era cu trei nr mai mare. imi bagam parul sub ea si imi venea perfect :bow: .

piele? aveam, dar luata din Franta ca la noi...

protectii? nu stiam de asa ceva. iarna ma imbracam cu un combinezon de ski si aveam niste incaltari meseriase care nu derapau si care erau punctul forte in ceea ce priveste echipamentul.

vara, blugi lungi sau scurti, functie de temperatura.

cazaturi? accidente? invidie din partea conservarilor ca te bagi in fata lor la semafor? nici vorba de asa ceva.

ba mai mult, majoritatea imi cedau trecerea. sigur ca erau si replici de genul " de ce nu stai fa la cratita?" sau "sa-ti dau o varza" sau "ce fa, n-ai ce calari?" dar aveam un repertoriu atat de bogat incat le inchideam gura imediat.

nu ma laud cu mersul pe o roata si nici cu atingerea cine stie ce viteze si sincer nici nu-mi doresc asta pentru ca oricum viata-i scurta. de ce sa o scurtez si eu?

pentru mine, mersul pe doua roti (ca si pescuitul) inseamna relaxare.

 

in primul rand felicitari pt post....e de exceptie :bow: .....si in al doilea rand a iesit poza asa de bine datorita "personajelor" din ea...(tre sa dati o bere.... :lol: glumeam)...Felicitari inca o data pt viata de pe doua roti...adevarate motociclete,adevarata motociclista...

lasa berea ca-ti deregleaza ochiu' de pozar. te astept maine la musaca :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger: Salutare!!Sunt Stelu din TM am 20ani si sper ca in curand sa ma alatur voua!!!Astept "Un sfat........" pe 'Incepatori"........Cam asa arata motorul pe care mi l-as dori........ :wink:Si aia-s eu.

post-14806-1166572190_thumb.jpg

Editat de stelu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu am motor,am mers pe multe motoare(nu pe drumuri publice... :finger: ) dar nu am inca permis (astept sezonul..)..insa iti pot spune ca cel mai important lucru care-l consider eu este acela de a stapanii motocicleta care o detii sau care o "calaresti"...eu iti doresc bafta in obtinerea permisului si indeplinirea dorintelor...

ASFALT USCAT SI CURBE USOARE TUTUROR !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feminina pe naiba. bine ai zis: un barbat de femeie sau... femeia barbat si daca imi las si barba (ca mustata am) ... :finger:

un bun amic imi tot spune ca sunt atat de firava de parca as fi fost hamal toata viata :D pai daca-as fi pricajita m-as apuca de crosetat.

pozarul e coleg si prieten cu fiul meu si da, are ochi de fotograf.

plimbari la fel de placute ca ale noastre!post-14765-1166478137_thumb.jpg desi, numai mama sa nu fii

 

Te plictisesti la serviciu mai? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama lu' Adi m-ati impresionat cu pozele cu BMW-ul R75, cu Uralul M 66 (nu e M72), motociclete grele cu atas. Daca am placerea vreodata sa va cunosc, va voi plictisi cu intrebari despre ele.

Awo Simsonul l-am vazut la editia Smaeb 2005, a ajuns pe maini bune. Mi se pare ca aveti multe de povestit despre cum era motociclismul pe atunci, pe cine cunosteati, unde va intalneati. Va voi rasplati oferindu-va ghidonul unui M 61 cu atas. Am senzatia ca nu veti lasa motocicletele niciodata si peste multi ani daca cele 2 roti vor deveni dificil de stapanit, veti regasi placerea mersului cu atas. :finger:

 

Un film cu BMW R75 evoluand in teren.

post-4291-1166747203_thumb.jpg

clip01.mpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, si baeti,

 

nu vereau sa ma bag si nici sa nu fie inteles gresit.

Am observat ca la voi este o oarecare distanta, daca pot sa spun asa, intre "sexul frumos" si noi "barbatii".

Pe timpul cind stateam si eu in Romania (>20 de ani) chiar ca numai barbati conduceau motocicletele.

Dar acum de vreo citeva saptamini de cind citesc in acest forum, am observat, ca si partea cea buna a noastra are tot mai mult curaj, si se urca pe doua roti.

Asta precis nu inseamna ca vrea sa ne faca concurenta, eu cred mai mult ca au gasit si ele placerea asta, care pentru noi a devenit deja ceva normal.

 

Dar eu cred:

"Pe motocicleta suntem toti motociclisti!",

"Zidarul, ca si Doctorul",

"Croitorul, ca si Inginerul",

"De ce nu femeile ca si barbatii?"

 

Trupa cu care merg eu aici in Germania este destul de mare, si suntem rar de tot cu totii la drum.

Dar sunt multe fete si femei intre noi, va pun si citeva poze.

 

Un sfirsit placut de saptamina!

La toti motociclistii, fete si baieti!

 

buna sunt Venezianu si vreau sa adaug la cometariul domnului ca si aici in USA sunt f multe femei cu Harley si chiar cu virste respectabile de peste 50 de ani din care 30 in saua unei motociclete...

Numai bine tuturor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...