Sari la conținut

Accident Pasajul Unirii - acum 20 min....


Haurar
 Share

Postări Recomandate

Am trecut prin pasajul Unirii , dinspre Tineretului spre Universitate , si pe contrasens era cazuta o motocicleta , posibil Yamaha Fazer sau altceva , in orice caz touring , un Opel Corsa cu avariile puse si multa Politie...Nu am putut opri , si imi pare rau , dar nu aveam unde...Cine stie mai multe detalii , rog sa posteze....Vad ca nici in luna decembrie nu scapam de accidente.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

quote name='Haurar' date='Dec 11 2008, 07:12 PM' post='1618318']

Am trecut prin pasajul Unirii , dinspre Tineretului spre Universitate , si pe contrasens era cazuta o motocicleta , posibil Yamaha Fazer sau altceva , in orice caz touring , un Opel Corsa cu avariile puse si multa Politie...Nu am putut opri , si imi pare rau , dar nu aveam unde...Cine stie mai multe detalii , rog sa posteze....Vad ca nici in luna decembrie nu scapam de accidente.....

 

:laugh: era bine sa fi oprit :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote name='Haurar' date='Dec 11 2008, 07:12 PM' post='1618318']

Am trecut prin pasajul Unirii , dinspre Tineretului spre Universitate , si pe contrasens era cazuta o motocicleta , posibil Yamaha Fazer sau altceva , in orice caz touring , un Opel Corsa cu avariile puse si multa Politie...Nu am putut opri , si imi pare rau , dar nu aveam unde...Cine stie mai multe detalii , rog sa posteze....Vad ca nici in luna decembrie nu scapam de accidente.....

 

 

:laugh: era bine sa fi oprit :|

N-are unde in pasaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate ... duamne ! :) Pai ... eu unul sa fi vazut pe oricare "picat la datorie " lasam dracului masina intr`un camp ... oriunde ... ca circulatia era 100 % oprita. Gandim diferit . :laugh:

 

Cata rautate ... duamne ! :P Pai ... eu unul sa fi vazut pe oricare "picat la datorie " lasam dracului masina intr`un camp ... oriunde ... ca circulatia era 100 % oprita. Gandim diferit . :laugh:

Motorul * etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate ... duamne ! :laugh: Pai ... eu unul sa fi vazut pe oricare "picat la datorie " lasam dracului masina intr`un camp ... oriunde ... ca circulatia era 100 % oprita. Gandim diferit . :laugh:

 

 

Motorul * etc.

Ai mers vreodata prin pasajul ala?.....banuiam eu ca nu....Nu ai unde si cum sa opresti! Risti foarte mult pentru ca toata lumea merge tare pe-acolo !

 

am inteles ca nistorescu merge acum cu un opel...

LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantera nu te obosii cu el....ii e usor sa vorbeasca!!!!Nu va inteleg ba nene ce va place sa vorbiti aiurea,poate omu se grabea,avea probleme in familie sau mai stiu eu ce.....trebuie neaparat sa opreasca?????

 

Oricum in situatiile astea nu prea iti da voie politia sa opresti asa ca nu va mai bagati sa vorbiti aiurea!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate ... duamne ! :laugh: Pai ... eu unul sa fi vazut pe oricare "picat la datorie " lasam dracului masina intr`un camp ... oriunde ... ca circulatia era 100 % oprita. Gandim diferit . :laugh:

 

 

Motorul * etc.

 

Hai lasa vrajeala. .opreai tu in camp.. .ma da ce iti pasa tie de orice biker din tzara asta. .si altii de pe aici. ..care se dau mari crestini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate ... duamne ! :laugh: Pai ... eu unul sa fi vazut pe oricare "picat la datorie " lasam dracului masina intr`un camp ... oriunde ... ca circulatia era 100 % oprita. Gandim diferit . :laugh:

 

 

Motorul * etc.

 

Mon ami, se vede ca nu ai mers niciodata prin pasajul de la Unirii.... Are 2 benzi pe sens, sensurile despartite de coloane de beton, are cateva viraje, e destul de lungut (daca nu ma insel, e cel mai lung din Buc.), si se circula destul de tare prin pasaj, plus ca accidentul a avut loc pe sensul celalalt. Politia era acolo, probabil si ambulata, asa ca nu se putea si nici nu avea rost sa opreasca. Ar fi blocat circulatia si mai rau, ar fi putut provoca un alt accident. Cat de inconstient sa fi sa opresti in pasaj subteran? Riscul ca un alt gura casca care e cu ochii la accident, in loc sa fie atent la drum, sa intre in masiona / moto sunt extrem de mari. Tocmai de aia, cand trec pe langa vreun eveniment de pe sensul celalalt eu ma uit la sensul meu, ptr ca romanul e gura casca si reduce viteza "sa vada si ochiu lui", asa ca mai bine imi pazesc pielea.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am observat pe baiat inca de la romana ieri cand ma duceam la Silvian la priveghi, mergeam in aceeasi directie insa eu cu masina i-am facut loc. L-am admirat ca desi nu i-au facut loc si masinile din fata nu claxona, a ramas acolo pana au plecat acestea si mergea foarte frumos, iar motocicleta arata foarte bine.

 

Cand am ajuns la intrarea in pasaj era politie si blocasera banda 2, ne dirijau pe toti pe 1, in clipa aia nod in gat fiindca nu trecusera decat 2 motoare in directia aia. Motocicleta era ok pe partea dreapta, statea pusa pe cricul central intre 2 stalpi din mijlocul pasajului, si baiatul era in picioare, vorbea cu un politist, in opelul corsa parca erau 2-3 femei care iesisera afara, si parca mai era cineva in masina. Nu am avut voie sa oprim, daca eram cu motorul opream fiindca masinile de politie incadrasera banda si o motocicleta ar fi avut loc, insa ne dirijau sa plecam mai repede pe cei cu masini.

 

Zi blestemata ieri, mi-au murit 2 prieteni motociclisti, unul de cancer altul in accident de masina si am vazut un al treilea cazut. Motocicleta era argintie.

 

Sanatate, ca e mai buna ca toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezeam un FZ6 argintiu mai vechi nitel pe la facultate pe la mine. E d-ala cu faruri patratoase. Nu cred ca mai sunt multe acum. Si avand in vedere ca sunt pe langa Universitate mi-e ca ala e. Stiu nr de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de o autoaccidentare petrecuta in Pasaj Unirii, motociclistul a fost transportat in stare grava la Universitar. Se pare ca in momentul in care a incercat sa treaca de pe banda 1 in 2 sau invers (nu se stie exact) a muscat o bordura (nu se stie cum a reusit) si s-a pravalit. Opelul pe avarii venea din spate iar soferita a fost super inspirata (bravo ei!!) si a franat exact atunci cand trebuie si cat trebuie, astfel a luat doar motorul in bot si nu si motociclistul. Fata era oricum in stare de soc.

 

Mai multe informatii din pacate nu va pot oferi din motive lesne de inteles! Puteti in schimb sa ii faceti o vizita la spital sa vedeti ce si cum, banuiesc ca minim o sapt sta acolo are ceva fracturi (e cam varza din cate am inteles :laugh: ) Motocicleta a fost ridicata din pasaj in jurul orelor 23.00 de niste prieteni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de o autoaccidentare petrecuta in Pasaj Unirii, motociclistul a fost transportat in stare grava la Universitar. Se pare ca in momentul in care a incercat sa treaca de pe banda 1 in 2 sau invers (nu se stie exact) a muscat o bordura (nu se stie cum a reusit) si s-a pravalit. Opelul pe avarii venea din spate iar soferita a fost super inspirata (bravo ei!!) si a franat exact atunci cand trebuie si cat trebuie, astfel a luat doar motorul in bot si nu si motociclistul. Fata era oricum in stare de soc.

 

Mai multe informatii din pacate nu va pot oferi din motive lesne de inteles! Puteti in schimb sa ii faceti o vizita la spital sa vedeti ce si cum, banuiesc ca minim o sapt sta acolo are ceva fracturi (e cam varza din cate am inteles :laugh: ) Motocicleta a fost ridicata din pasaj in jurul orelor 23.00 de niste prieteni!

multumim pt informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf... zi-mi si mie, te rog frumos (pe PM eventual) daca poti Nr moto. Vreau sa ma asigur ca (NU) e cea pe care o banuiesc + riderul.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf... zi-mi si mie, te rog frumos (pe PM eventual) daca poti Nr moto. Vreau sa ma asigur ca (NU) e cea pe care o banuiesc + riderul.

 

Nu cunosc numarul de moto si chiar daca l-as cunoaste nu te pot ajuta cu el din pacate. Daca accidentul ar fii aparut pe mass-media era alta treba asa ... sorry!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspuns.

 

de ce nu suni riderul direct? nu e mai simplu?

 

Nu il sun, pentru ca nu il cunosc intr-atat de bine (n-am nr)! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta la sudat de oase...

 

maintreb, daca riderul a cazut din cauza lui, iar soferita a fost f inspirata incat sa puna frana sa nu-l loveasca pe motorist, dar lovind motoreta, macar partea lovita de masina se va putea face pe rca-u' tipei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta la sudat de oase...

 

maintreb, daca riderul a cazut din cauza lui, iar soferita a fost f inspirata incat sa puna frana sa nu-l loveasca pe motorist, dar lovind motoreta, macar partea lovita de masina se va putea face pe rca-u' tipei?

 

E cea mai tare chestia asta. Si ma rog ce vina are auto ca a lovit moto?? Poate invers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...