Sari la conținut

NU inteleg rostul


zane94
 Share

Postări Recomandate

Ca de obicei, nu poti sa faci nici o miscare pe forumul asta fara sa sara cu gura/tastatura gramada de bagatori in seama. Mai toti care s-au grabit sa raspunda n-au nici o treaba cu 'comunistele' dar au sarit degraba la gitul omului, ca era de datoria lor doar.

Ca o datorie avem pe forumul motociclism.ro: sa combatem totul si pe toti si sa dam cu rip-ul!

 

Pustiul a pus o intrebare de bun simt chiar daca formulata nu tocmai bine si cu ceva greseli... Cei citiva care i-au aratat omului motivele pentru care lor le plac comunistele au fost apreciati, restu' luati la sula. Bravo pustiule

Daca tie ti se pare intrebare de bun simt una care contine sintagma " de ce iubiti...nu stiu ce" mie mi se pare o idiotenie. Dar daca tu poti sa ne explici dragostea sau placerea, sau gusturile oamenilor....esti tare frate... Iti place ceva (sau nu) pentru ca iti place (sau nu). Punct. A, sa explici de ce ti se pare interesant sau util sau bun pot intelege. Dar de ce iubesc sau de ce imi place ceva...

Oricum, se vede ca e frig afara... am ajuns sa raspundem tuturor intrebarilor tampite.

 

Sau, si mai bine, explica-ne: de ce iubesti???? :smoke:

Exact !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-l luati tare mai!!! Eu cred ca-i Emo :D

 

Nu stiu despre cine este vorba, dar si eu cred la fel :smoke: :D

 

Haideti sa ne dam cu parerea...cine o fi ??????

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, nu poti sa faci nici o miscare pe forumul asta fara sa sara cu gura/tastatura gramada de bagatori in seama. Mai toti care s-au grabit sa raspunda n-au nici o treaba cu 'comunistele' dar au sarit degraba la gitul omului, ca era de datoria lor doar.

Ca o datorie avem pe forumul motociclism.ro: sa combatem totul si pe toti si sa dam cu rip-ul!

 

Pustiul a pus o intrebare de bun simt chiar daca formulata nu tocmai bine si cu ceva greseli... Cei citiva care i-au aratat omului motivele pentru care lor le plac comunistele au fost apreciati, restu' luati la sula. Bravo pustiule

-Eu sunt primul la care te referi,asa-i?N-am nici o treaba cu comunistele,asa-i? Pai ba nea' na-i tu timp sa-ti imaginezi cate comuniste am avut,am daramat,reparat,inclusiv japoneze si italiene! Am 'treaba si cu camioanele comuniste,tu ai?Ma 'ntreb,daca m-as fi culcat cu elena ceausescu,ai mai fi facut afirmatii dintr-astea aberante?'n-au nici o treaba cu comunistele' cica... Referitor la mult prea protejatul ala al tau nescolit.... cica i-au alunecat degetele pe tastatura de aia n-a scris corect,pai cu abureli din astea nu proseste pe oricine[poate pe manelistii lui],se vede clar ca n-are nici o treaba cu scoala['comuniste' fara indoiala]dupa felul in care se exprima in propozitie,carenta respectului fata de cei din jur,a celor 7 ani de acasa,politetea,acestea fiind un drum sigur catre microbul incurabil numit manele,boala fiind numita de asemenea manelist!!!!!!!! Si eu am fost mic[15 ani]am inceput cu cz,am continuat cu restul,am intalnit oameni mai in varsta decat mine[imi puteau fi parinti] pe care i-am respectat,am invatat multe de la ei,si oricand ne intalnim, imi ridic politicos palaria si le strang mana prieteneste.Am vazut cum isi faceau matrita pentru pistoane apoi le turnau[asta in atelierul lor personal]dupa care urmau segmentii. De acea [si nu numai] am un respect deosebit pentru cei mai in varsta,sigur mai ai cate ceva de invatat de la dansii chiar daca ai japoneza! Numai ca coacalaru' ala mic are modul lui de a respecta : mananci din scutece.. ..si tu ii spui:bravo pustiule! Asta denota faptul ca si tu esti un cocalar ca si el dar mai mare[la fel un incurabil],de altfel cele mai multe exemple de genu' se pot intalni pe forum[atentie nu generalizez]la motociclete de viteza si scooter mania,se poate observa cu ochiul liber dupa felul in care se exprima marea lor majoritate! RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT ! ..apropo, nu confundati,va rog,coltul comunistelor cu gutza club sau cu stiu 'io ce alte adunaturi de cocalari!!!!!!!!! toate bune, si trebuie sa-i intelegem si pe ei,uneori nu gandesc ce spun/scriu... [ma rog,adesea] bafta tuturor :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre cine este vorba, dar si eu cred la fel :smoke: :D

 

Haideti sa ne dam cu parerea...cine o fi ??????

 

aoleoooo....ce imi vine in cap!!!1.poate fii manelar. 2. EMO,3. aurolac????4,un bambuin tavnos gras cu pene in loc de par in cap,cu mers de pinguin cocalar si voce de sobolan???

cand il vezi trebe sa ai antinevralgicu' si vodka langa tine!!

 

Sau, si mai bine, explica-ne: de ce iubesti???? :D

 

o intrebare: ce rost are iubirea????chiar nu-i vad rostul....... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zane

bai tata;

am un amic care are 3 maguri profesionale si are niste sute de benzi agfa si basf; si-a luat si el cd-player si are si multe cd-uri dar tot pe mag asculta; de ce?.......ca asa ii place lui - zice ca nimic nu se compara cu sunetul de pe mag; mai zice si ca nimic nu se compara cu sunetul unui vynil bun redat cu o doza buna.......si sunt de acord cu el ( genu` asta de oameni pastreaza vynulurile ca "matrita" si asculta pe banda inregistrarea).

astia ne numim "colectionari" care asculta muzica de......colectie ( muzica exista pe lume si pentru altceva decat pentru cluburi gen"you gotta shake something".....depinde de varsta. )

 

ei; cam asa e si cu motoarele.

unii au placere sa mearga cu aceleasi motoare cu care au mers cand erau tineri; cand o sa fii de varsta parintilor tai probabil ca o sa intelegi.

uite; eu de exemplu am un fix cu bmw-ul din 1939.....exista niste replici chinezesti la asa ceva care arata......incredibil ! - chiang jian.

....asta nu inseamna ca eu in 1939 aveam 15 ani !! :smoke: :D ......dar cand eu aveam 15 ani si vedeam unu d`asta pe strada era eveniment...erau foarte rare si foarte apreciate - cam cum te uiti tu acuma la o agusta.

 

la mannheim in germania anual are loc ceea ce se cheama "veterama"; un targ moto de colectie.

da un search pe google si imagineaza-ti ca toti aia de acolo care au satisfactia sa mearga pe un motor din 1907 nu sunt nebuni....

 

intreaba-l pe un nene care chituieste o barcuta amarata din 1950; in paragina in portul din constanta.....de ce face asta.

intreaba-l pe ala care cumpara din consignatie un gramofon si placi cu sarah bernhard si edith piaf , de ce face asta ?

intreaba-l pe nebunu ala care reconditioneaza un avion din 1940 ce face cu avionul ?

 

in speranta ca ai prins in sfarsit ideea, iti doresc ca de acum incolo intai sa gandesti si dupa aia sa vorbesti ( "tonul face muzica").

 

o zi buna !

 

p.s. - e totusi de apreciat ceva la baiatul asta: e curios.

putini din generatia lui au curiozitatea de a afla ce simte cineva care slefuieste un zundapp.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zane

bai tata;

am un amic care are 3 maguri profesionale si are niste sute de benzi agfa si basf; si-a luat si el cd-player si are si multe cd-uri dar tot pe mag asculta; de ce?.......ca asa ii place lui - zice ca nimic nu se compara cu sunetul de pe mag; mai zice si ca nimic nu se compara cu sunetul unui vynil bun redat cu o doza buna.......si sunt de acord cu el ( genu` asta de oameni pastreaza vynulurile ca "matrita" si asculta pe banda inregistrarea).

astia ne numim "colectionari" care asculta muzica de......colectie ( muzica exista pe lume si pentru altceva decat pentru cluburi gen"you gotta shake something".....depinde de varsta. )

 

ei; cam asa e si cu motoarele.

unii au placere sa mearga cu aceleasi motoare cu care au mers cand erau tineri; cand o sa fii de varsta parintilor tai probabil ca o sa intelegi.

uite; eu de exemplu am un fix cu bmw-ul din 1939.....exista niste replici chinezesti la asa ceva care arata......incredibil ! - chiang jian.

....asta nu inseamna ca eu in 1939 aveam 15 ani !! :D :P ......dar cand eu aveam 15 ani si vedeam unu d`asta pe strada era eveniment...erau foarte rare si foarte apreciate - cam cum te uiti tu acuma la o agusta.

 

la mannheim in germania anual are loc ceea ce se cheama "veterama"; un targ moto de colectie.

da un search pe google si imagineaza-ti ca toti aia de acolo care au satisfactia sa mearga pe un motor din 1907 nu sunt nebuni....

 

intreaba-l pe un nene care chituieste o barcuta amarata din 1950; in paragina in portul din constanta.....de ce face asta.

intreaba-l pe ala care cumpara din consignatie un gramofon si placi cu sarah bernhard si edith piaf , de ce face asta ?

intreaba-l pe nebunu ala care reconditioneaza un avion din 1940 ce face cu avionul ?

 

in speranta ca ai prins in sfarsit ideea, iti doresc ca de acum incolo intai sa gandesti si dupa aia sa vorbesti ( "tonul face muzica").

 

o zi buna !

 

p.s. - e totusi de apreciat ceva la baiatul asta: e curios.

putini din generatia lui au curiozitatea de a afla ce simte cineva care slefuieste un zundapp.....

 

eu inteleg aprecierea pentru motocicletele clasice... deoarece acestea dupa parera mea le colectionezi daca ai cv bani... si le ti in vitrina dupa ce le-ai reconditionat... la fel ar trebui si cu comunistele... sau sa mergi pe el, dar sa arate ca un motor clasic nu doar ca un rablament ...acuma nu vreau sa se supere nimeni pe mine... dar mie imi par urate comunistele, in schimb o clasica ce reconditionata cap-coada... aia e splendida...

 

-Eu sunt primul la care te referi,asa-i?N-am nici o treaba cu comunistele,asa-i? Pai ba nea' na-i tu timp sa-ti imaginezi cate comuniste am avut,am daramat,reparat,inclusiv japoneze si italiene! Am 'treaba si cu camioanele comuniste,tu ai?Ma 'ntreb,daca m-as fi culcat cu elena ceausescu,ai mai fi facut afirmatii dintr-astea aberante?'n-au nici o treaba cu comunistele' cica... Referitor la mult prea protejatul ala al tau nescolit.... cica i-au alunecat degetele pe tastatura de aia n-a scris corect,pai cu abureli din astea nu proseste pe oricine[poate pe manelistii lui],se vede clar ca n-are nici o treaba cu scoala['comuniste' fara indoiala]dupa felul in care se exprima in propozitie,carenta respectului fata de cei din jur,a celor 7 ani de acasa,politetea,acestea fiind un drum sigur catre microbul incurabil numit manele,boala fiind numita de asemenea manelist!!!!!!!! Si eu am fost mic[15 ani]am inceput cu cz,am continuat cu restul,am intalnit oameni mai in varsta decat mine[imi puteau fi parinti] pe care i-am respectat,am invatat multe de la ei,si oricand ne intalnim, imi ridic politicos palaria si le strang mana prieteneste.Am vazut cum isi faceau matrita pentru pistoane apoi le turnau[asta in atelierul lor personal]dupa care urmau segmentii. De acea [si nu numai] am un respect deosebit pentru cei mai in varsta,sigur mai ai cate ceva de invatat de la dansii chiar daca ai japoneza! Numai ca coacalaru' ala mic are modul lui de a respecta : mananci din scutece.. ..si tu ii spui:bravo pustiule! Asta denota faptul ca si tu esti un cocalar ca si el dar mai mare[la fel un incurabil],de altfel cele mai multe exemple de genu' se pot intalni pe forum[atentie nu generalizez]la motociclete de viteza si scooter mania,se poate observa cu ochiul liber dupa felul in care se exprima marea lor majoritate! RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT ! ..apropo, nu confundati,va rog,coltul comunistelor cu gutza club sau cu stiu 'io ce alte adunaturi de cocalari!!!!!!!!! toate bune, si trebuie sa-i intelegem si pe ei,uneori nu gandesc ce spun/scriu... [ma rog,adesea] bafta tuturor :D

 

 

respect oamenii mai in varsta ca mine doar daca si ei ma respecta...dar daca nu, ii bag in p-steluta-steluta-steluta-a masii... si apropo, m-ai facut cocalar, si mai vorbeai de respect si de alesul cuvintelor... ca sa sti si tu un cocoalar e un incult care asculta manele si arunca cu banii si incearca sa arate ca ar fi bogat, iar la mine e total opus... detest manelele, nu port tricouri mulate cu inscripti de genu "italia", nu arunc cu bani aiurea ci ii strang pentru a-mi indeplini dorintele, si nu vreau sa arat la nimeni ca as fi bogat ca sunt sigur ca pe nimeni nu intereseaza, cum nu ma intereseaza nici pe mine bani altora. Si nu consider cei ce conduc comuniste ca find niste inculti ci doar am intrebat de ce le plac aceste motoare, ce vad la ele... da bine ca te trezesti tu mare kkcios, ca esti mai inaintat in varsta si crezi ca datorita generatiei mele sunt un manelist infect...adica pe scurt ai prejudecati stupide in functie de varste.

app spunemi ce cuvinte nu ai inteles

 

 

ar putea fi metafora? :smoke:

 

 

 

Da, sunt unele comentarii de prisos si chiar de prost gust, apropo, unde te grabeai asa tare, daca nu sunt prea indiscret?

 

are teza man.....si trebe sa invete!ca chiulit prea mult,si posibil sa nu ia 5!!ca daca ia YUPIII!!ii dau o bere!pardon un suc! :D

 

daca nu imi sti cu strictete situatia scoalara nu mai manca (cuvant urat) degeaba, ca nu faci mai mult decat sa ma dezgusti pe zi ce trece mai mult, si ca tot erai curios, absente nu am, decat una la muzica mai de mult deoarece era vorba sa plecam toata clasa si s-au mai intors cativa,(singura data cand facem asta), si in rest nu chiulesc deloc, iar in legatura cu 5-ul, ca sa ma abtin sa te injur te anunt ca sunt abia venit de la teza si am facut de 9,5-10. si mai, comentai ca invat, ca sa sti si tu legile s-au mai schimbat din epoca de piatra de cand ai facut tu scoala, si acum tezele dintr-a7-a si a8-a inlocuiesc capacitatea, sau admiterea la liceu, cum vrei tu sa i spui...

 

 

Ca de obicei, nu poti sa faci nici o miscare pe forumul asta fara sa sara cu gura/tastatura gramada de bagatori in seama. Mai toti care s-au grabit sa raspunda n-au nici o treaba cu 'comunistele' dar au sarit degraba la gitul omului, ca era de datoria lor doar.

Ca o datorie avem pe forumul motociclism.ro: sa combatem totul si pe toti si sa dam cu rip-ul!

 

Pustiul a pus o intrebare de bun simt chiar daca formulata nu tocmai bine si cu ceva greseli... Cei citiva care i-au aratat omului motivele pentru care lor le plac comunistele au fost apreciati, restu' luati la sula. Bravo pustiule

 

mi-ai citit gandurile, doar ca leai cenzurat oleak :D)

 

zane, esti un scuterist bashit, prost si agramat.

 

si tu sami sugi (cuvant urat)

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin felul tau de-a fi i-ai alungat demult pe cei ce te puteau aprecia[impropriu spus]intr-o anumita masura... acum esti singur pe lume... n-ai observat inca.... daca scormonesti in rahat pute[vad ca tie iti place]lasa-l sa se usuce,ar fi mai bine pentru toti.... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai zane eu zic sa-ti faci inca un cont pe forum ca te-a luat lumea in vizor si de astia nu mai scapi :smoke:

 

si mai zane nu intrebarea supara ci tonul in care a fost spusa , iar aici dau dreptate celor care te judeca in functie de generatia din care provi, pusti din ziua de azi nu mai au pic de respect iar aici pot sa pun vina doar pe generatile ceva mai inaintate in varsta ca mine care au esuat in educarea copiilor, iar noi restul va trebui sa ne bucuram ca la un momentdat in viata am fost si noi comunisti si am invatat ce e ala respectul dar si neajunsurile si ca am invatat sa apreciem o motocicleta la adevarata ei valoare.

si da sunt urate dar sunt ale noastre si eu cred ca pt a putea aprecia un asemenea fier trebuie sa posezi anumite calitati care-ti lipsesc cu desavarsire.

 

Numai Bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, nu poti sa faci nici o miscare pe forumul asta fara sa sara cu gura/tastatura gramada de bagatori in seama. Mai toti care s-au grabit sa raspunda n-au nici o treaba cu 'comunistele' dar au sarit degraba la gitul omului, ca era de datoria lor doar.

Ca o datorie avem pe forumul motociclism.ro: sa combatem totul si pe toti si sa dam cu rip-ul!

 

Pustiul a pus o intrebare de bun simt chiar daca formulata nu tocmai bine si cu ceva greseli... Cei citiva care i-au aratat omului motivele pentru care lor le plac comunistele au fost apreciati, restu' luati la sula. Bravo pustiule

 

Uite, nici eu nu am treaba direct cu aceste comuniste insa asta nu m-a oprit sa imi dau cu parerea si cred ca am facut-o cu mult mai mult bun simt decat a formulat d-sorul intrebarea. La fel si colegii. Ai auzit cumva de "tonul face muzica"? Merge !...daca se aplica... Jur !

La partea cu RIP iti dau dreptate.

Bravo pentru ce ?!

1.Sa invete sa vorbeasca frumos ! [pentru a i se raspunde la fel de frumos] Nu l-a luat nimeni la misto pentru ceea ce a intrebat ci pentru cum a facut-o.Nu mai comentez posturile ulterioare...

2.Sa invete sa scrie corect !

cheers !

Editat de exxxtreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zane94Omule incerca sa te controlezi si sa te comporti, respecta forumul acesta in primul rind....daca asa vorbesti acasa, aici nu se vorbeste asa....

 

te rog sa te abtii cu injuraturile ok

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inteleg aprecierea pentru motocicletele clasice... deoarece acestea dupa parera mea le colectionezi daca ai cv bani... si le ti in vitrina dupa ce le-ai reconditionat... la fel ar trebui si cu comunistele... sau sa mergi pe el, dar sa arate ca un motor clasic nu doar ca un rablament ...acuma nu vreau sa se supere nimeni pe mine... dar mie imi par urate comunistele, in schimb o clasica ce reconditionata cap-coada... aia e splendida...

 

 

 

 

respect oamenii mai in varsta ca mine doar daca si ei ma respecta...dar daca nu, ii bag in p-steluta-steluta-steluta-a masii... si apropo, m-ai facut cocalar, si mai vorbeai de respect si de alesul cuvintelor... ca sa sti si tu un cocoalar e un incult care asculta manele si arunca cu banii si incearca sa arate ca ar fi bogat, iar la mine e total opus... detest manelele, nu port tricouri mulate cu inscripti de genu "italia", nu arunc cu bani aiurea ci ii strang pentru a-mi indeplini dorintele, si nu vreau sa arat la nimeni ca as fi bogat ca sunt sigur ca pe nimeni nu intereseaza, cum nu ma intereseaza nici pe mine bani altora. Si nu consider cei ce conduc comuniste ca find niste inculti ci doar am intrebat de ce le plac aceste motoare, ce vad la ele... da bine ca te trezesti tu mare kkcios, ca esti mai inaintat in varsta si crezi ca datorita generatiei mele sunt un manelist infect...adica pe scurt ai prejudecati stupide in functie de varste.

app spunemi ce cuvinte nu ai inteles

 

 

 

 

daca nu imi sti cu strictete situatia scoalara nu mai manca (cuvant urat) degeaba, ca nu faci mai mult decat sa ma dezgusti pe zi ce trece mai mult, si ca tot erai curios, absente nu am, decat una la muzica mai de mult deoarece era vorba sa plecam toata clasa si s-au mai intors cativa,(singura data cand facem asta), si in rest nu chiulesc deloc, iar in legatura cu 5-ul, ca sa ma abtin sa te injur te anunt ca sunt abia venit de la teza si am facut de 9,5-10. si mai, comentai ca invat, ca sa sti si tu legile s-au mai schimbat din epoca de piatra de cand ai facut tu scoala, si acum tezele dintr-a7-a si a8-a inlocuiesc capacitatea, sau admiterea la liceu, cum vrei tu sa i spui...

 

 

 

 

mi-ai citit gandurile, doar ca leai cenzurat oleak :smoke:)

 

 

 

si tu sami sugi (cuvant urat)

la 20 si de ani nu sunt cu mult mai in varsta decat tine,dar cu siguranta mult mai politicos,si eu am fost jignit pe forum dar am raspuns cu mult mai bun simt decat sti s-o faci. deci nu esti manelar,hmm? poate asculti DEICIDE,VENOM,ACHERON ..... si eu nu mi-am dat seama! ...cum spunea un antepostator..: slabe sanse sa nu dai socoteala pentru postarile tale demne de usa cortului,adica COCALARI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 20 si de ani nu sunt cu mult mai in varsta decat tine,dar cu siguranta mult mai politicos,si eu am fost jignit pe forum dar am raspuns cu mult mai bun simt decat sti s-o faci. deci nu esti manelar,hmm? poate asculti DEICIDE,VENOM,ACHERON ..... si eu nu mi-am dat seama! ...cum spunea un antepostator..: slabe sanse sa nu dai socoteala pentru postarile tale demne de usa cortului,adica COCALARI !

ca tot vorbim de muzica, in mare parte ascult hip hop, si cand ma apuca mai ascult muzica folk sau muzica anilor 70 pana prin 2000... dar mai rar, inainte asta ascultam tot timpul, acum am preferat sa ma axez pe ceva mai modern deoarece aveam multi in jurul meu care ascultau doar ultimele melodi si cativa care ascultau manele, si trebuia sa ma conformez...

si ca tot ati vorbit de raspunsurile mele, cei ce mi-au raspuns frumos leam raspuns frumos, cei ce m-au jignit si m-au luat la misto au primit raspunsuri nu tocmai pacifiste. caci eu asa gandesc "ma respecti, te respect! nu ma respecti, apai sami sugi p**a, si sa nu astepti sa te respect, clar?" nu mi se pare corect ca eu sa fiu luat peste picior si jignit aiurea si sa continui sa respect acea persoana. si ami ales pe un forum respectul se dobandeste nu se impune datorita varstei. caci eu al inceput am intrebat politicos si toti cocalari au sarit cu gura pe mine, ce era sa fac? sa i respect in continuare?

 

zane94Omule incerca sa te controlezi si sa te comporti, respecta forumul acesta in primul rind....daca asa vorbesti acasa, aici nu se vorbeste asa....

 

te rog sa te abtii cu injuraturile ok

parerea mea e ca multi nu m-au injurat pe fata caci se temeau sa nu ia ban sau ceva de genu. se vede dupa ce au postat ca au tinut pentru ei multi dumnezai biserici si cruci.

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutii de timp nefavorabil,vant, ploi,ger,frig si zapada......am auzit si vazut la 15 ani care au facut ceva concret( Denis Tm ) din lugoj care chiar la 15 ani a modificat o mobra si a iesit ceva facut si mesterit de el ( Povestea Mobrei mele) asa DA!

post-14036-1229453829_thumb.jpg

post-14036-1229454029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot vorbim de muzica, in mare parte ascult hip hop, si cand ma apuca mai ascult muzica folk sau muzica anilor 70 pana prin 2000... dar mai rar, inainte asta ascultam tot timpul, acum am preferat sa ma axez pe ceva mai modern deoarece aveam multi in jurul meu care ascultau doar ultimele melodi si cativa care ascultau manele, si trebuia sa ma conformez...

si ca tot ati vorbit de raspunsurile mele, cei ce mi-au raspuns frumos leam raspuns frumos, cei ce m-au jignit si m-au luat la misto au primit raspunsuri nu tocmai pacifiste. caci eu asa gandesc "ma respecti, te respect! nu ma respecti, apai sami sugi p**a, si sa nu astepti sa te respect, clar?" nu mi se pare corect ca eu sa fiu luat peste picior si jignit aiurea si sa continui sa respect acea persoana. si ami ales pe un forum respectul se dobandeste nu se impune datorita varstei. caci eu al inceput am intrebat politicos si toti cocalari au sarit cu gura pe mine, ce era sa fac? sa i respect in continuare?

 

 

parerea mea e ca multi nu m-au injurat pe fata caci se temeau sa nu ia ban sau ceva de genu. se vede dupa ce au postat ca au tinut pentru ei multi dumnezai biserici si cruci.

hai sa-ti spun si ceva despre muzica asta moderna cum o numesti tu..[sper sa nu raspunzi si de data asta cu injuraturi] muzica,din cele mai vechi timpuri,[atentie]se canta la diferite instrumente,iar la versurile textului se insista ceva mai mult,cea[ex moderna]e doar un scurt circuit electric la care nu ai nevoie de studii muzicale,sau capacitatea de a scrie un text mai intelept,nu deschizi geamu' si ce injuraturi auzi le prelucrezi si gata piesa! e ca si cum conduci omotocicleta pe calculator si nu sti de fapt cum e sa fi pe saua ei! [de ce nu,chiar si o comunista] ps. vezi ca nu te-am injurat.....[vezi ca hip hop-ul nu face bine la ten,ti-l increteste,acum inteleg de ce faci pe durul] bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot vorbim de muzica, in mare parte ascult hip hop, si cand ma apuca mai ascult muzica folk sau muzica anilor 70 pana prin 2000... dar mai rar, inainte asta ascultam tot timpul, acum am preferat sa ma axez pe ceva mai modern deoarece aveam multi in jurul meu care ascultau doar ultimele melodi si cativa care ascultau manele, si trebuia sa ma conformez...

si ca tot ati vorbit de raspunsurile mele, cei ce mi-au raspuns frumos leam raspuns frumos, cei ce m-au jignit si m-au luat la misto au primit raspunsuri nu tocmai pacifiste. caci eu asa gandesc "ma respecti, te respect! nu ma respecti, apai sami sugi p**a, si sa nu astepti sa te respect, clar?" nu mi se pare corect ca eu sa fiu luat peste picior si jignit aiurea si sa continui sa respect acea persoana. si ami ales pe un forum respectul se dobandeste nu se impune datorita varstei. caci eu al inceput am intrebat politicos si toti cocalari au sarit cu gura pe mine, ce era sa fac? sa i respect in continuare?

 

 

parerea mea e ca multi nu m-au injurat pe fata caci se temeau sa nu ia ban sau ceva de genu. se vede dupa ce au postat ca au tinut pentru ei multi dumnezai biserici si cruci.

 

bai asta micu'.........ia uitate la tine, APOI RECITESTE TOOOOOT TOPICUL ASTA INCA ODATA SI DUPA,NE SPUI CONCLUZIA,E BINE?SA VEDEM DACA DE DATA ASTA ITI REVII DIN SEVRAJ!ca tu tot pe a ta o tii....:ce intrebare am pus?ce m-a injurati toti,ce v-am facut sa ma injurati? ueeeeee ma duc la mamii. BA (cuvant jignitor),ESTI TU MAI TALAMB ASA DE FELUL TAU?dupa ce spui " NUinteleg rostul comunistelor pe acest pamant"

 

P.S:dute frate la un psiholog,vezi daca ai toate bujiile la cap,si daca psihologul ala zice ca DA,si ne dovedesti ca esti in stare sa fi mai agreabil(pe imbajul tau:sa mai retii in plm din acele afirmati tampite)si SA NUMAI DAI PE LA COLTUL COMUNISTELOR!!!si cu asta ai incheiato!

 

hai sa-ti spun si ceva despre muzica asta moderna cum o numesti tu..[sper sa nu raspunzi si de data asta cu injuraturi] muzica,din cele mai vechi timpuri,[atentie]se canta la diferite instrumente,iar la versurile textului se insista ceva mai mult,cea[ex moderna]e doar un scurt circuit electric la care nu ai nevoie de studii muzicale,sau capacitatea de a scrie un text mai intelept,nu deschizi geamu' si ce injuraturi auzi le prelucrezi si gata piesa! e ca si cum conduci omotocicleta pe calculator si nu sti de fapt cum e sa fi pe saua ei! [de ce nu,chiar si o comunista] ps. vezi ca nu te-am injurat.....[vezi ca hip hop-ul nu face bine la ten,ti-l increteste,acum inteleg de ce faci pe durul] bafta

 

 

man, el se crede rapp-er......ptiu sa fiu al dreacu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti spun si ceva despre muzica asta moderna cum o numesti tu..[sper sa nu raspunzi si de data asta cu injuraturi] muzica,din cele mai vechi timpuri,[atentie]se canta la diferite instrumente,iar la versurile textului se insista ceva mai mult,cea[ex moderna]e doar un scurt circuit electric la care nu ai nevoie de studii muzicale,sau capacitatea de a scrie un text mai intelept,nu deschizi geamu' si ce injuraturi auzi le prelucrezi si gata piesa! e ca si cum conduci omotocicleta pe calculator si nu sti de fapt cum e sa fi pe saua ei! [de ce nu,chiar si o comunista] ps. vezi ca nu te-am injurat.....[vezi ca hip hop-ul nu face bine la ten,ti-l increteste,acum inteleg de ce faci pe durul] bafta

in hip hop daca ai asculta melodia "mesaj" al artistului "necenzurat" ti-ar spune "nu creiticati vestimentatia nu criticati limbbajul/legat la ambele maini va agresez verbal/ si ma pish pe el de flow/ cand mesajul e esential" imi pare rau ca dintr-un topic dedicat motociclismului a devenit unul de muzica, dar trebuie sa explicitam si subiectul asta... in hip hop e vorba de mesaj , e adevarat ca sunt si multe melodii de umplutura cu toate porcarile prin ele, dar unele au un mesaj destul de bun ... uite asculta de exemplu de la paraziti "mesaj pentru europa" sau "instigare la cultura" sau "droguriel schimba tot" mai ales trupa asta are multe melodi cu mesaje educativva dar spuse intr-un limbaj anumit pentru a fi intelese si ascultate de toata lumea... ca unu din coltul blocului nar asculta un prichindel de 10 ani care ii canta un cantecel cu floricel pe campii si i mai spune apoi ca drogurile nus bune. uite ca sa nu incarcam topicul de subiecte muzicale idul meu de mesenger este razvan_thebest2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in hip hop daca ai asculta melodia "mesaj" al artistului "necenzurat" ti-ar spune "nu creiticati vestimentatia nu criticati limbbajul/legat la ambele maini va agresez verbal/ si ma pish pe el de flow/ cand mesajul e esential" imi pare rau ca dintr-un topic dedicat motociclismului a devenit unul de muzica, dar trebuie sa explicitam si subiectul asta... in hip hop e vorba de mesaj , e adevarat ca sunt si multe melodii de umplutura cu toate porcarile prin ele, dar unele au un mesaj destul de bun ... uite asculta de exemplu de la paraziti "mesaj pentru europa" sau "instigare la cultura" sau "droguriel schimba tot" mai ales trupa asta are multe melodi cu mesaje educativva dar spuse intr-un limbaj anumit pentru a fi intelese si ascultate de toata lumea... ca unu din coltul blocului nar asculta un prichindel de 10 ani care ii canta un cantecel cu floricel pe campii si i mai spune apoi ca drogurile nus bune. uite ca sa nu incarcam topicul de subiecte muzicale idul meu de mesenger este razvan_thebest2006

 

 

stai linistit....nu creiticam nimic......si ce-i ala IDUL?

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai asta micu'.........ia uitate la tine, APOI RECITESTE TOOOOOT TOPICUL ASTA INCA ODATA SI DUPA,NE SPUI CONCLUZIA,E BINE?SA VEDEM DACA DE DATA ASTA ITI REVII DIN SEVRAJ!ca tu tot pe a ta o tii....:ce intrebare am pus?ce m-a injurati toti,ce v-am facut sa ma injurati? ueeeeee ma duc la mamii. BA (cuvant jignitor),ESTI TU MAI TALAMB ASA DE FELUL TAU?dupa ce spui " NUinteleg rostul comunistelor pe acest pamant"

 

P.S:dute frate la un psiholog,vezi daca ai toate bujiile la cap,si daca psihologul ala zice ca DA,si ne dovedesti ca esti in stare sa fi mai agreabil(pe imbajul tau:sa mai retii in plm din acele afirmati tampite)si SA NUMAI DAI PE LA COLTUL COMUNISTELOR!!!si cu asta ai incheiato!

 

 

 

 

man, el se crede rapp-er......ptiu sa fiu al dreacu!

recunosc e greseala mea, am formulat un pic cam dur, dar se putea intelege defapt ce am vrut sa spun, dar dupa cum am vazut si pe alte topicuri unde era un baiat cu un mz chopperit de el, toti lati luat la ture, la fel ca si pe mine, deci vam vazut valoarea, la voi tre sa vina cineva taranduse in genunchi si sa va inchine o gramada de afirmati lingusitoare si apoi sa va spuna si el ce are de spus, si sa stea cu frica in functie de ce va trasneste pe voi sa raspundeti.

 

inainte sa pui iar un post aiurea punete in locul unui pusti de 15 ani, care e doar foarte pasionat de motoare dar nu are pe nimeni in familie sa i explice cum sta treaba cu ele, si apoi mai vedem

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mai sus un raspuns de la "zane".."sa inchid guri de urangutani" .....de prost gust..zau asa, nici macar nu stim de unde este k profilul nu este complect...asta k fapt divers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit....nu creiticam nimic......si ce-i ala IDUL?

 

idul adica id-ul. iar la chestia cu creiticati de pe r mi-a alunecat degetul pe e (mi se intampla des, de exemplu apas pe a si din greseala apas si pe caps lock). da ce te-ai vazut cu musca pe caciula si te-ai apucat iar sa critici micile greseli gramaticale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ce v-a bagat un pokemon in sedinta.

razvanele_thebest, rupe-i tata.....pana iti dau ce raspunsc vrei tu sa auzi. :smoke:

raspunsuri am primit, si am vazut ce ii atrage pe uni la motocicletele comuniste, da ma seaca rahiticii astia care nu gasesc nimic la tv si comenteaza aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...