Sari la conținut

Streetfighter Vs Supersport


arunescu
 Share

Postări Recomandate

nu exista un compromis? motor de cuplu mare cu pozitia corpului verticala si o oarecare carena de far?

ducati monster :cheers:

 

eu am facut drumul de la mare cu 2 motociclete..ducati monster 800 si ducati super sport 750. intr-adevar, pe autostrada cu monsterul daca mergi mult la 200 km/h iti cam iei vantul in crestet si te doare gatul...dar e ok dupa ceva timp (mai ales daca te ascunzi dupa crenutza de far)......la supersport nu mai tin minte de vant dar m-a durut spatele 2 zile dupa aia din cauza pozitiei......

Editat de keops
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU prea pot sa ma pronunt in privinta street-fighter-elor adevarate pentru ca nu am testat, dar pe VTR-ul meu de exemplu, intre 120 si 160 km/h "stau" pe vant fara probleme - peste acea viteza trebuie sa ma ascund dupa parbriz, are cuplu in orice ture si mi se pare foarte manevrabila la orice viteza. Pana la urma totul se reduce la intrebarea: unde si cum vrei sa te dai? Daca ti-ai raspuns la astea si apoi ai ales street-fighterul, eu iti doresc cat mai multi km fara probleme. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul se reduce la "locul de joaca" pe care-l alegi.

Daca alegi orasul, te dai pe naked. Alegi o namila europeana cu motor in V, (de)montezi tobe corespunzatoare si cine nu aude oricum simte "respiratia namilei" drept in burta :moto: Insa ar fi pacat sa-ii pui "gemuletz" monstrului (ar fi ca un grizzly cu ochelari de soare). Daca vrei sa te dai TARE atunci trebuie musai speeder si alt "loc de joaca": circuit sau sosele bune si nu foarte aglomerate, pacat ca n-avem prea multe. Asa ca alegi o japoneza cu o gramada de cilindrii pe sub carene, te ascunzi cat poti pe sub "fustele" ei si nimeni nu te vede, nimeni nu te aude, treci ca o impresie si lumea se intreaba: Ce-a fost asta frate ?? Doar ca in conditile astea nu e fun de loc sa mergi de exemplu... sa faci cate o baie pe fiecare plaja din sudul Europei !! Pentru asta te pui pe un chopper FRUMOS, iei si fata (aia noua!) in spate si te dai 6000 km fara graba, cu pauze si cu o viteza de croaziera de 120 - 150 (ca doar ai o luna la dispozitie sa stai pe motor, pe plaja, in apa si pe fata, sau pe sub fata, sau whatever, fiecare cum stie :moto: !!) Foarte important la chopper mi se pare sa NU faca zgomot prea mare, altfel iti da dureri de cap dupa o zi intreaga de "choppin' ". Si in fine (dar nu in ultimul rand !!), daca vrei adrenalina curata tre' musai sa te dai pe coclauri !! Corect echipat si cu un un enduro fioros intr-un cilindru, la 60 km/h prin padure e cea mai extrema senzatie, iti ajunge pulsul urgent la cat te tzine inima din tine !! Unde mai pui ca dupa cativa ani de ture d-astea poti sa-ti faci casa din pamantul pe care-l aduci cu tine la fiecate tura :moto:

 

Oricum ai lua-o, daca esti cu motorul potrivit la locul potrivit nu poate sa fie decat super fun !! Ziceti si voi daca n-ar trebui sa fie obligatoriu ca fiecare sa avem cate 3 (trei) motoare cel putin !! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un punct pt streetfighter: cand ai o sportiva sau un sport tourer mai vechi, cu carene "iesite din moda" dai jos toate plasticele si ai un streetfighter fain de tot :moto: trust me am vazut sportive mai vechi (89-90) si cam aratau mai bine fara carene :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La Street toata magia este cuplul la turatii joase, manevrabilitatea, pozitia ... In fond, fiecare isi cumpara ce ii trebuie. Mie imi trebuie motor de mers prin oras 90% si in afara 10%. Daca mergi in maini in fiecare zi prin nebunia din oras o sa ajungi sa iubesti naked-urile gen Monster sau Raptor sau, de ce nu, Scooterelele de 150-200!!!

 

In concluzie, mergeti fara frica cu orice, oriunde, dupa gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma pasioneaza problema, ma tot gandesc ce sa fie urmatoarea!Cred ca un Fazer de 1000 e un compromis destul de bun si arata decent.

Fara parbrizel nu-mi vine sa merg mai tare de 130 pe naked, am montat unul si se simte o mare diferenta daca nimeresti in spatele lui, asa ca urmatoarea ar trbui sa fie cu macar semicarena!

Cine are Fazer 1000 sa ne dea impresii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...