Sari la conținut

Am Comis-o Urat De Tot :(


newprofiler1978
 Share

Postări Recomandate

Doamnelor si domnilor... s-a intamplat! Nu ma asteptam, dar se pare ca asa a fost scris!

 

Concret, ieri m-a duceam la un prieten in zona Fizicienilor! Am fost tentat sa iau conserva, neavand nici echipamentul (eram in blugi), dar tentatia de a mai merge odata pe motoreta a fost prea mare!

 

S-a intamplat ceva de genul: Ora 18 si mai aveam 100 m pana la scara blocului unde urma sa petrecem noaptea la un joc de canasta si la o sticla (mai multe) de vin! :P ! Vroiam sa raman peste noapte acolo! Si cum ziceam, 100m! In fata o mare groapa, pe jos umed si nisip si pamant! Vine un taxi din fata si cum nu aveam loc amandoi, am zis sa opresc eu si sa il las sa treaca! Am atins frana... si... :lol: M-am trezit pe burta, motoreta facea piruete in fata mea! Am mers vreo doi metri taras, si m-am oprit cu capul in rotile unui camion stationat! S-a strans lumea, m-am ridica de jos (ajutat) si am inceput sa ma controlez! Am simtit umed la gura si m-am speriat rau de tot! :crack: Din jericire erau doar... muci ;) Am trecut mai jos, si mai jos, totul ok, pana la genunchi! La dreptul, o mare... gaura, exact langa rotula! :baldy: Toata lumea tragea de mine sa ma duca la spital, eu nu si nu! Cand am vazut gaura... am zis ca nu mai e de joaca si am fugit la spital cu prietenii la care "ajunsesem"! Acolo... ce mai, direct la operatie! Speram sa vad asa ceva numai pe Discovery, dar viata vad ca mi-a pregatit-o si p'asta! La 1 si jumatate eram in salon gata peticit! Din fericire, oasele sunt ok! Mi se tasase carnea si pielea in urma frecarii (care nu s-ar fi produs daca aveam echipamentul) si de aceea gaura cu pricina! Am stat in spital pana azi dimineata! Acum... sunt acasa!

 

Aveti grija de voi si conduceti cu atentie! Acum a dat ninsoarea asa ca o sa ne mai auzim la primavara (cu intamplari calare)! Pana atunci, conserva si transportul in comun!!!!

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

refacere rapida.

eu si acum mai bibilesc la julitura mea de la glezna pe care mi-am facut-o acum 2 luni si un pic (14 sept). eu am ajuns la spital dupa o sapt ca se infectase. ai grija cum o intretii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica man!

mare atentie la rana.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din inima!

 

Ce ma enerveaza este ca abia ma misc!!! Mor...

 

Stau in pat aproape juma de zi, iar cealalta jumatate ma plimb prin casa... Abia astept sa vina miercuri sa imi scoata atela aia, ca sa dansez din nou :P

 

Aveti grija de voi!

 

P.S. Vali, stai linistit, poa sa arda, ca nu ma mai urc fara protectii si fara costum... Cand ma gandesc ca acum as fi fost afara pe undeva... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima!

 

Imi pare rau pt tine. Grija cu buba! :lol:

 

Nashpa faza cu statul in casa. Eu am stat 2 saptamani si m-am uitat pe geam cum era soare :baldy: din cauza unei entorse pacatoase. Acum am inceput sa merg ;) , ma uit in curte la motor... si... ninge :P (4 grade cu minus la Cluj).

 

Ma duc sa-i dau o cheie sa-l aud dar de dat nu stiu cand ma mai dau. Cu siguranta la primavara. Poate mai prind o zi, doua si pana atunci.

 

Bafta in exces si insanatosire grabnica!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca ma mai dau cu el... Da' nu ma dau la el. Cauciucurile joaca feste pe vreme d-asta. Chiar daca nu e ud pe jos, tot nu au aderenta ca lumea din cauza frigului.

 

 

Insanatosire grabnica si s-auzim de bine in primavara... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si bine ca nu a fost mai rau! Ai grija de buba si urmeaza-ti tratamentul ca sa nu dai in altceva.Mai bine tragi acum un pic decat sa fie mai rau mai incolo.Ai grija. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data va multumesc pentru urari! Am facut azi doua poze, una cu accidentatu' si una cu blugii :baldy: !

 

De buba o sa am mare grija! maine dimineata ma duc la politie, poate imi dau carnetul inapoi (ca cica asa este procedura si mi l-au luat) si dupa aceea ma duc la spital sa imi schimbe pansamentul! Miercuri imi da atela jos (abia astept) si cu putin efort voi merge si eu ca omul!

 

@Purghy: cand am iesit nu incepuse nici macar ploaia, cand a inceput, eram deja la spital!!! Ca altfel nu mai ieseam eu (cred)...

 

@Kali: nici eu nu ma dau la el... dar... s-a dat el la mine! Nici acum nu imi dau seama exact ce s-a INTAMPLAT!

 

:crack:

 

 

va multumesc la toti inca o data!

 

P.S. - scuzati poza in lenjerie :P dar asta stau acum prin casa :lol:

 

Aveti grija si ne vedem la anu' calare... (daca ma mai lasa fata, ca acum e cam suparata)

post-7202-1132505867_thumb.jpg

post-7202-1132506259_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aveti grija si ne vedem la anu' calare... (daca ma mai lasa fata, ca acum e cam suparata)

 

ei bravo!

 

las' ca te faci bine!

 

promiti si tu ca mergi mai incet ... de obicei tzine faza...

Editat de BiG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, omule!

 

Bine ca e iarna si nu suferi prea mult!

Grija mare la zgaiba si tu si chelurebel ! Mult vin fiert si prieteni alaturi!

:P

:crack: sa nu-ti mai uiti echipamentul vreodata! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii barbat. Hai ca nu e asa de grav.

Chelu, bine ca te-ai refacut si tu.

 

Eu o sa tin ghipsul pana la Craciun - ianuaire si februarie voi fi la Floreasca la recuperare; orice problema aveti, tratati recuperarea cu cea mai mare seriozitate. Altfel nu va reparati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, omule!

 

Bine ca e iarna si nu suferi prea mult!

Grija mare la zgaiba si tu si chelurebel ! Mult vin fiert si prieteni alaturi!

:P

:baldy: sa nu-ti mai uiti echipamentul vreodata! :lol:

 

 

Clar! Am vazut cat de important este echipamentul! Pacat ca nu mi-am ascultat instinctul cand am plecat de acasa :crack:

 

Multumesc, refacere rapida rebelului si avetzi grija!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...