Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar este frumoasa. Acum are si bujii noi si cablu de kilometraj, stiu si eu cum merg, semnale led, daca reusesc sa ii pun si kitul xenon este full option.

Asfalt uscat!

 

In plus am mers prima data cu open face, tare de tot senzatia. Imi pare rau ca nu am incercat in vara asta. O sa imi cumpar una pentru cand vine caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Oare cu cat se mai vinde o mobra ca a mea? Parca ma bate gandul sa o schimb. Este din 2002, kilometraj 19000 in bord, reali sunt mai multi, merge si arata extraordinar, toba sport si originala, am si un kit xenon cu lupa pentru ea dar care nu este montat momentan. Cauciucurile sunt schimbate la inceputul sezonului 2012, lant si pinioane noi, toate au aprox. 4000 de km. Bujii noi, schimbate la sfarsitul sezonului 2012. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o gramada de mobre , dar cele mai placute momente le-am trait pe un CB500.

 

Mi-am vandut chopper-ul si la Gsx-r ca sa revin la CB . nu din cauza banilor ci atata de mult mi-a placut.

 

Bafta la achizitionarea Ducati-ului . Poate intr-o zi o sa revii si tu la prima dragoste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am dat 1700 pe a mea tot in 2012 si am mai bagat destui bani in ea. Nu merita vandute pe bani putini, mai bine le tii. Si eu vreau sa trec pe SS de 600, dar p-asta n-o vand.

Adevarat ce spui tu acolo, nu o vand numai asa sa stiu ca nu o mai am, nu cere bani... Pe 1500 o dau, dar pe mai putin nici nu ma gandesc, motorul merge perfect arata si bine, de ce sa o dau, o tin sa ma plimb prin oras cu ea... la ce consum are nu cred ca o sa faca fata niciodata Ducati-ul :D

 

Draven Ai reusit sa pui xenon pe ea ? E doar bec in lentila de halogen sau ai facut treaba serioasa cu lupa de focalizare ?

Nu l-am pus, am vb cu luv de aici de pe forum sa ma duc la el, dar e frig acum, este kit xenon cu lupa si angel eye, am tot setul cu balast, cabluri, adaptor sa iau curent din vechiul bec... etc, etc. Am tot vrut sa il pun dar m-am lasat pagubas, mi-a cerut un tip alex 300, putin prea mult, cred...

 

Draven Ai reusit sa pui xenon pe ea ? E doar bec in lentila de halogen sau ai facut treaba serioasa cu lupa de focalizare ?

Dar tu stii motorul, animalul cu toba sport de te-a dus la Amcart

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ! ... gata stiu ... Uhmm ce marca este kitul ? Eu am vrut sa iau morimoto si inca vreau dar caut un "far de rezerva" ... E gol e-bay ul momentan. Cand imi vine farul de rezerva iau si kitul cu lupa si ma apuc de montat. Pana da zapada mai dureaza asa ca o plimb de colo colo in oras :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ! ... gata stiu ... Uhmm ce marca este kitul ? Eu am vrut sa iau morimoto si inca vreau dar caut un "far de rezerva" ... E gol e-bay ul momentan. Cand imi vine farul de rezerva iau si kitul cu lupa si ma apuc de montat. Pana da zapada mai dureaza asa ca o plimb de colo colo in oras :)

kitul este osram, cred, si daca vrei far, iti dau un contact si iti cumperi de la noi, sh, original pentru CB500S, san cred ca este userul

/index.php?/user/59731-san/

 

Nu mai spune nimeni nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...