Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare frati CB500-isti :)

 

 

Am si eu cateva intrebari pentru voi ... a incercat cineva sa monteze handguard-uri pe CB500?

Daca da, de care? Ce kit a folosit? Cum arata? Cum se comporta la drum? Se simte vreo diferenta?

O poza m-ar ajuta mult ... pentru ca ma bate acest gand de ceva vreme, sa montez asa ceva. Am probleme la maini din cauza curentului ...

 

Multumesc anticipat.

Editat de Acochy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati CB500-isti :)

 

 

Am si eu cateva intrebari pentru voi ... a incercat cineva sa monteze handguard-uri pe CB500?

Daca da, de care? Ce kit a folosit? Cum arata? Cum se comporta la drum? Se simte vreo diferenta?

O poza m-ar ajuta mult ... pentru ca ma bate acest gand de ceva vreme, sa montez asa ceva. Am probleme la maini din cauza curentului ...

 

Multumesc anticipat.

 

Eu ma gandeam sa pun pentru sezonul rece (a se citi decembrie-februarie cand inca mai merg cu ea). Ma gandeam si la manere incalzite. Manerele incalzite cred ca sunt o solutie mai eleganta. Handguarduri pe CB500 ar arata cam dubios. Daca iti pui sa ne arati si noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Am deja manere incalzite si nu sunt chiar degeaba, in sensul ca incalzesc palma din interior spre exterior, dar totusi niste handuard-uri ar ajuta si mai mult.

Nu cred ca ar arata chiar asa de dubios in conditiile in care astia de la Honda parca au pus pe unul din modelele noi handguard-uri din fabrica (sper sa nu ma insel) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CR9EH9 este practic aceeasi bujie, cu aceleasi date constructive. Singura diferenta fata de CR8 - e "mai rece".

E posibil ca, daca pui CR9 sa ti le afume putin, pt ca bujia nu atinge temperatura de autocuratare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stiu ca s-a mai discutat pe tema asta, dar nimic destul de concret. Asadar ma mai puteti ajuta si pe mine cu ceva informatii legate de un kit xenon?

Ma bate gandul de ceva vreme sa-mi achizitionez si sa montez, dar nu stiu ce sa aleg exact.

Stiu ca-mi trebuie un bixenon H4 si cam atat. Care aveti asa ceva montat pe un CB500 normal (nu S)?

Trebuie cu balast digital? Aveti cu balast slim? Unde l-ati ascuns? Recomandati cumva cu lupa? Se potriveste in far?

Astept lamuririle voastre.

 

Multumesc anticipat.

Editat de Acochy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stiu ca s-a mai discutat pe tema asta, dar nimic destul de concret. Asadar ma mai puteti ajuta si pe mine cu ceva informatii legate de un kit xenon?

Ma bate gandul de ceva vreme sa-mi achizitionez si sa montez, dar nu stiu ce sa aleg exact.

Stiu ca-mi trebuie un bixenon H4 si cam atat. Care aveti asa ceva montat pe un CB500 normal (nu S)?

Trebuie cu balast digital? Aveti cu balast slim? Unde l-ati ascuns? Recomandati cumva cu lupa? Se potriveste in far?

Astept lamuririle voastre.

 

Multumesc anticipat.

Salut,

De mai bine de 3 ani am montat un kit cu balast slim (achizitionat de la Luigi). A trebuit doar sa renunt la cauciucul care se pune in spatele becului. Balastul l-am prins cu soricei direct de cadru (sub rezervor, in partea stanga) iar controlerul de faza l-am infasurat complet in power tape negru si l-am prins alaturi de celelalte cabluri in spatele carcasei farului. Nu am avut niciodata nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

De mai bine de 3 ani am montat un kit cu balast slim (achizitionat de la Luigi). A trebuit doar sa renunt la cauciucul care se pune in spatele becului. Balastul l-am prins cu soricei direct de cadru (sub rezervor, in partea stanga) iar controlerul de faza l-am infasurat complet in power tape negru si l-am prins alaturi de celelalte cabluri in spatele carcasei farului. Nu am avut niciodata nicio problema.

Salut Guzganel,

 

Sa inteleg ca tu ai bixenon simplu fara lupa? Ce culoare ai ales? 5000 sau 6000k? Cat de putenic este ca si intensitate a luminii fara lupa?

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Guzganel,

 

Sa inteleg ca tu ai bixenon simplu fara lupa? Ce culoare ai ales? 5000 sau 6000k? Cat de putenic este ca si intensitate a luminii fara lupa?

 

Multumesc anticipat.

Este simplu, fara lupa, de 6000. Este ... puternic, mult mai puternic decat cu halogen (normal). Am lumina mai multa si nu primesc flash-uri de la cei din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tot vazut ca cea mai buna temperatura recomandata este 5000 sau 6000k. 4300k este cam spre galben. Acum depinde si de preferinte :)

Am vorbit cu Luigi de aici de pe forum si cred ca o sa iau de el. Mi se pare ca are un pret acceptabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...