Sari la conținut

noi iesim maine la coclau


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vitan? Unde e locatia? In lacul ala mare si fara apa?

nu acolo

 

Unde in vitan???

 

e undeva dupa statia Ozana (iesirea spre A2)pe partea dreapta (cam in zona unul Lukoil) e o sosea betonata care ajunge undeva in spatele fabricii de medicamente. ca punct de reper sunt si firele de inalta tensiune ce intra in oras.

 

nu acolo

e undeva dupa statia Ozana (iesirea spre A2)pe partea dreapta (cam in zona unul Lukoil) e o sosea betonata care ajunge undeva in spatele fabricii de medicamente. ca punct de reper sunt si firele de inalta tensiune ce intra in oras.

se vede "coclau" si din satelit :laugh: post-143-1233490599_thumb.jpg

iaca si calea de acces: post-143-1233490622_thumb.jpg

@Soso: diferenta intre Ciolpani si Coclau e ca la primul trebe sa dai bani la intrare si bani la benzina-masina.(depinde in ce parte a Bucurestiului stai)

si cand zic Ciolpani ma refer la zona de langa circuitul de motocross, cea de langa garla.mi s-au cerut bani (35 lei) sa ma dau pe teren viran.

post-143-1233487725_thumb.jpg

post-143-1233487733_thumb.jpg

post-143-1233487738_thumb.jpg

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Soso: diferenta intre Ciolpani si Coclau e ca la primul trebe sa dai bani la intrare si bani la benzina-masina.(depinde in ce parte a Bucurestiului stai)

si cand zic Ciolpani ma refer la zona de langa circuitul de motocross, cea de langa garla.mi s-au cerut bani (35 lei) sa ma dau pe teren viran.

hai bah la noi ca la valcea e gratis... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e aproape de noi si nu e chiar pistol cu apa traseul... poate anul asta reusim sa ii ducem ceva inbunatatiri gen trambuline, turnante etc.

 

am fost azi vreo 8 care ne-am dat si a iesit misto tare, chiar ne-am alergat calumea, ne-am intins mainile bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe acolo stau prin ozana. de terenul asta nu stiam dar mai merge incercat unu in spate la policolor unde a fost o ratarie si unde mergeam sa ne dam cu sania cand eram mic. sunt ceva coclauri dar nu am mai fost de 10 ani pe acolo. stiu ca s-au construit ceva case pe langa. dar se poate incerca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe acolo stau prin ozana. de terenul asta nu stiam dar mai merge incercat unu in spate la policolor unde a fost o ratarie si unde mergeam sa ne dam cu sania cand eram mic. sunt ceva coclauri dar nu am mai fost de 10 ani pe acolo. stiu ca s-au construit ceva case pe langa. dar se poate incerca

 

Nasol....eu zic sa veniti la Monteoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu acolo

 

 

 

e undeva dupa statia Ozana (iesirea spre A2)pe partea dreapta (cam in zona unul Lukoil) e o sosea betonata care ajunge undeva in spatele fabricii de medicamente. ca punct de reper sunt si firele de inalta tensiune ce intra in oras.

 

 

se vede "coclau" si din satelit :crack: post-143-1233490599_thumb.jpg

iaca si calea de acces: post-143-1233490622_thumb.jpg

@Soso: diferenta intre Ciolpani si Coclau e ca la primul trebe sa dai bani la intrare si bani la benzina-masina.(depinde in ce parte a Bucurestiului stai)

si cand zic Ciolpani ma refer la zona de langa circuitul de motocross, cea de langa garla.mi s-au cerut bani (35 lei) sa ma dau pe teren viran.

salve. hai nu fi rau ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar. daca ti se pare mult la investitia de acolo, costuri, intretinere....etc. Ai la dispozitie apa, dus, WC....

sa sti ca TCS plateste taxa la primarie pe toata suprafata pana la limita cu raul pana in spate, nu numai pe suprafata circuitului. si dupa cum sti si in spate am amenajat in mini circuit.

Adi Raduta tot merge afara la antrenamente pe la diverse circuite Germania, Belgia, Olanda si trebuie sa plateasca o taxa intre 15-30 EURO. In Olanda unde a stat in 2008 platea saptamanal min 100 EURO numai taxa de intrare la circuit pt el si fratele lui.

E mai greu la noi sa ne obisnuim cu plata. Cei de la viteza platesc o gramada sa intre pe un circuit de viteza.

Hai sa fim sanatosi si sa mergem cat mai mult pe motoare. Poate ajung si eu pe la coclau.

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve. hai nu fi rau ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar. daca ti se pare mult la investitia de acolo, costuri, intretinere....etc. Ai la dispozitie apa, dus, WC....

sa sti ca TCS plateste taxa la primarie pe toata suprafata pana la limita cu raul pana in spate, nu numai pe suprafata circuitului. si dupa cum sti si in spate am amenajat in mini circuit.

Adi Raduta tot merge afara la antrenamente pe la diverse circuite Germania, Belgia, Olanda si trebuie sa plateasca o taxa intre 15-30 EURO. In Olanda unde a stat in 2008 platea saptamanal min 100 EURO numai taxa de intrare la circuit pt el si fratele lui.

E mai greu la noi sa ne obisnuim cu plata. Cei de la viteza platesc o gramada sa intre pe un circuit de viteza.

Hai sa fim sanatosi si sa mergem cat mai mult pe motoare. Poate ajung si eu pe la coclau.

 

cip

 

 

Ai perfecta dreptate. Pentru conditiile oferite nu mi se pare deloc mult. Ma gandesc, ca o deplasare de 100 km la un consum mediu de 7 l motorina+ timp de deplasare te ajunge mult mai mult....mai ales daca nu ai cu cine imparti costurile si timp de pierdut. De asemenea, banuiesc, ca obstacolele sunt facute cu cap si perfectionate de-a lungul timpului de catre oameni experimentati. Acum mai e si partea de obisnuinta cu traseul, dar asta vine dupa cateva vizite.

Parerea mea...

 

 

O seara buna tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve. hai nu fi rau ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar. daca ti se pare mult la investitia de acolo, costuri, intretinere....etc. Ai la dispozitie apa, dus, WC....

sa sti ca TCS plateste taxa la primarie pe toata suprafata pana la limita cu raul pana in spate, nu numai pe suprafata circuitului. si dupa cum sti si in spate am amenajat in mini circuit.

Adi Raduta tot merge afara la antrenamente pe la diverse circuite Germania, Belgia, Olanda si trebuie sa plateasca o taxa intre 15-30 EURO. In Olanda unde a stat in 2008 platea saptamanal min 100 EURO numai taxa de intrare la circuit pt el si fratele lui.

E mai greu la noi sa ne obisnuim cu plata. Cei de la viteza platesc o gramada sa intre pe un circuit de viteza.

Hai sa fim sanatosi si sa mergem cat mai mult pe motoare. Poate ajung si eu pe la coclau.

 

cip

corect, cheltuielile de intretinere ale circuitului de la ciolpani sunt foarte mari in comparatie cu oile ce pasc la coclau asigurand ecologic un gazon perfect :crack: nu mi se pare mult 35 ron pentru accesul pe circuit si toate celelalte facilitati, e chiar putin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve. hai nu fi rau ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar. daca ti se pare mult la investitia de acolo, costuri, intretinere....etc. Ai la dispozitie apa, dus, WC....

sa sti ca TCS plateste taxa la primarie pe toata suprafata pana la limita cu raul pana in spate, nu numai pe suprafata circuitului. si dupa cum sti si in spate am amenajat in mini circuit.

Adi Raduta tot merge afara la antrenamente pe la diverse circuite Germania, Belgia, Olanda si trebuie sa plateasca o taxa intre 15-30 EURO. In Olanda unde a stat in 2008 platea saptamanal min 100 EURO numai taxa de intrare la circuit pt el si fratele lui.

E mai greu la noi sa ne obisnuim cu plata. Cei de la viteza platesc o gramada sa intre pe un circuit de viteza.

Hai sa fim sanatosi si sa mergem cat mai mult pe motoare. Poate ajung si eu pe la coclau.

cip

Topicul era despre COCLAU (mai pe romaneste TEREN VIRAN). exact la acest lucru m-am referit cand am zis cele de mai sus.

da, un baiat de-acolo mi-a cerut cand am plecat 35 lei (pe care i-am si dat ca n-am vrut sa ma cert ca tzaranu')ca m-am dat pe teren viran(neanuntandu-ma nimeni anterior ca plimbarea pe langa garla se plateste!!)

cine stie, poate maine-poimaine, cand o sa dau sa sui mobra in remorca la Coclau, vine Jumba cu chitantieru in mana :blink:

 

corect, cheltuielile de intretinere ale circuitului de la ciolpani sunt foarte mari in comparatie cu oile ce pasc la coclau asigurand ecologic un gazon perfect :blink: nu mi se pare mult 35 ron pentru accesul pe circuit si toate celelalte facilitati, e chiar putin!

nici mie nu mi se pare mult 35 lei sa te dai cat poftesti, toata ziua, pe un CIRCUIT DE MOTOCROSS international. m-am dat cu placere cand am vrut.

 

coclau-i coclau!

circuitu-i tot coclau, numa ca-i cu ceva judecata!

haules baules!

asa-i bre! :)

hai sa ne (re)vedem sanatosi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul era despre COCLAU (mai pe romaneste TEREN VIRAN). exact la acest lucru m-am referit cand am zis cele de mai sus.

da, un baiat de-acolo mi-a cerut cand am plecat 35 lei (pe care i-am si dat ca n-am vrut sa ma cert ca tzaranu')ca m-am dat pe teren viran(neanuntandu-ma nimeni anterior ca plimbarea pe langa garla se plateste!!)

 

Era proprietate privata imprejmuita? Ti-a dat chitanta baiatul cu taxa? Ai facut dus? Ai facut pipi la WC amenajat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era proprietate privata imprejmuita? Ti-a dat chitanta baiatul cu taxa? Ai facut dus? Ai facut pipi la WC amenajat?

nu stiu cum sa-ti raspund fara sa mi iau suspend...

 

PS sunt membru de club doar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede "coclau" si din satelit :scratch: post-143-1233490599_thumb.jpg

iaca si calea de acces: post-143-1233490622_thumb.jpg

@Soso: diferenta intre Ciolpani si Coclau e ca la primul trebe sa dai bani la intrare si bani la benzina-masina.(depinde in ce parte a Bucurestiului stai)

si cand zic Ciolpani ma refer la zona de langa circuitul de motocross, cea de langa garla.mi s-au cerut bani (35 lei) sa ma dau pe teren viran.

 

 

:lol::D

 

Multam de poza, Cata !

Supertare. Nu imi venea sa cred cat de bine seamana echpamentul celui din poza cu al meu :P. Cand colo ...

 

 

 

 

 

 

pana la urma iese cineva in weekend la coclau ?

 

 

Eu as iesi maine, daca vremea e la fel.

 

Stulewa ? dai vreun semn ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca ies, e lume multa azi, demonu,george, stote,nikalai, s-au anuntat multi... tre sa ne organizam un pic sa nu ne lovim :scratch:

 

 

PS: sa vedem daca tine tzigania care am facut-o la ambreaj

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A tinut si ''tzigania lu' Jumba'', a fost si vremea beton, am fost vreo 20 de motorishte .... ce mai, a fost supermishto, pentru o duminica. Curse, urcari, coborari, sarituri ... si vreo doua cazaturi fara urmari.

Jumba, asteptam filmuletul cu cazatura ta ''pe turnanta'' :scratch: si pozele facute de Catalin.

 

La mai multe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...