Sari la conținut

Atentie La Roti ! :( Ustura


Postări Recomandate

Daca ai top case-ul cu tine pune si o camera de rezerva. Stii ce bine iti prinde cand ai o pana. Schimbi numai camera si apoi ai timp berechet sa-ti faci pana la o vulcanizare "normala" sau poti sa-i pu tu un petic ca nu e mare filosofie. Trebuie doar sa te murdaresti un pic pe maini. Si nici nu te costa o caruta de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SVR tu vorbeai in general sau cu AXA?

Si daca ai tubeless ce faci?

Uite bine ca am mai aruncat si eu ochiu pe aici, sa vad ca mai toti isi schimba cauciucurile prin service-uri. Eu ma gandeam sa le schimb in garaj, ca doar am experienta mare din schimbat la biciclete :moto:

Stiti cumva un service unde sa schimb si cauciucurile si kitul de lant?

Bun, nu ma trimite-ti pe acolo pe unde v-ati luat-o voi in freza asa drept razbunare, sa si-o mai fure si altii :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ce se intampla cand faci pana pe fata?

 

si cum poti ssa o faci pe loc?

 

nu-ti trebuie o gramada de scule la tine( levier, ciocan etc)

 

??

Asta-i marele avantaj al cauciucurilor tubeless. N-ai nevoie de toate fierataniile alea. Tot ce-ti trebuie e asta si te-ai scos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tubeless iti trebuie doar un spray care se gaseste la mai toate vulcanizarile de de firma. Spray-ul are in el o solutie cu cauciuc lichid. Tu trebuie sa scoti doar cuiul si sa conectezi la valva spray-ul care are si presiune mare in el pentru umflarea anvelopei.

Bafta fericitilor cu tubeless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am gasit alte 2 serviceuri cu pretzuri foarte acceptabile:

 

1. in baneasa, strada baneasa , langa un service itp: demontat roata, facut pana, montat roata la loc = 100.000, daca vrei chitantza mai pui 19%

 

2. pe splai in zona registrului comertzului e un service care mi-a luat pentru schimbat cauciuc: 50.000, roata am montat-o shi am demontat-o eu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...