Sari la conținut

Harley Davidson Sportster Custom


laurentiug
 Share

Postări Recomandate

Dragii mei, va prezint, cu mare emotie, bucurie si multumire in suflet :

 

"THE SECRET"

 

un Harley Davidson Sportster 883, pe care il detin in forma asta datorita muncii, sufletului, pasiunii si nu in ultimul rand a prieteniei, oferite de Cornel - Choppers Life din Sibiu.

 

Le multumesc, aici pe forum, si lui Miki si Blackrider pentru ajutorul oferit.

 

PS.

Live by it !!! ...prietenii stiu de ce ... :burnout:

 

!

 

!

 

!

 

!

post-7500-1234616474_thumb.jpg

post-7500-1234616497_thumb.jpg

post-7500-1234617203_thumb.jpg

post-7500-1234617216_thumb.jpg

post-7500-1234617294_thumb.jpg

post-7500-1234617306_thumb.jpg

post-7500-1234617358_thumb.jpg

post-7500-1234617369_thumb.jpg

post-7500-1234617406_thumb.jpg

post-7500-1234617497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sweet! Era si mai misto daca erau si furca si jugurile negre da te mai gandesti tu. Cat despre manerele alea, do something, distrug total armonia, zici ca sunt de roaba. Ah, and do your bike a favor and stay out of picture next time :burnout: Una peste alta insa, foarte reusita. Felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca se poate.

 

Ceva mai putin crom era mai potrivit si aripa aia, pe fata, f.ute putin linia, mai ales ca dimentrul e prea mare, pt. roata.

 

In rest e cool.

 

Ah, da: scaritele ceva mai inapoi. De gustibus...

 

 

Ride it!

Editat de XIII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manerele nu sunt de roaba, sunt foarte folosite la motoarele old school sau bobbber. in rest, revenind la baza topicului, un motor simpatic. sa-l stapanesti sanatos! :burnout:

 

Sweet! Era si mai misto daca erau si furca si jugurile negre da te mai gandesti tu. Cat despre manerele alea, do something, distrug total armonia, zici ca sunt de roaba. Ah, and do your bike a favor and stay out of picture next time ;) Una peste alta insa, foarte reusita. Felicitari.
Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manerele nu sunt de roaba, sunt foarte folosite la motoarele old school sau bobbber. in rest, revenind la baza topicului, un motor simpatic. sa-l stapanesti sanatos! :burnout:

 

nu stilul/forma e problema ci culoarea lor, creeaza un dezechilibru cu cercurile desi sigur s-a vrut exact inversul. Si atentie c-am zis "ca de roaba" nu "de roaba". Si asta e doar parerea mea, el o sa faca ce crede el ca e mai bine.

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astai bobberelu :post-12120-1234639133_thumb.jpg post-12120-1234639179_thumb.jpg

Si asta-i cioparelu care se vede, in fundal, in pozele tale :

post-12120-1234639041_thumb.jpg

Corect?

 

 

Daca te uiti un pic mai atent , vei vedea ca de fapt e fratele lui "geaman", foarte asemanator dar diferit totusi in mai multe privinte ...

Cel pe care l-ai vazut tu este al unui baiat din Sibiu (Cristi), este facut tot de Cornel si ce sa-ti mai zic ... e bine sanatos si-ti multumeste de intrebare :burnout:

Editat de laurentiug
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, va prezint, cu mare emotie, bucurie si multumire in suflet :

 

"THE SECRET"

 

un Harley Davidson Sportster 883, pe care il detin in forma asta datorita muncii, sufletului, pasiunii si nu in ultimul rand a prieteniei, oferite de Cornel - Choppers Life din Sibiu.

 

Le multumesc, aici pe forum, si lui Miki si Blackrider pentru ajutorul oferit.

 

PS.

Live by it !!! ...prietenii stiu de ce ... :burnout:

 

!

 

!

 

!

 

!

ma ce motor aiiiiiii...pffff...da shi ce fatzaaaaaaaaaaaa............;)))))))) sa-l calareshti ushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place extrem de mult.S-au investiti multe in motorul asta.E bestial, felicitari celor responsabili.

 

Sa ai parte numai de momente placute pe el si cu el vecine

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa aveti si voi o nevasta ca a mea, care vrea "musai" sa stea calare pe mine in timpul mersului cu motocicleta, atunci veti intelege de ce am facut compromisul acesta si am pastrat saua originala a motorului, in detrimentul unora custom, dar mai putin confortabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa aveti si voi o nevasta ca a mea, care vrea "musai" sa stea calare pe mine in timpul mersului cu motocicleta, atunci veti intelege de ce am facut compromisul acesta si am pastrat saua originala a motorului, in detrimentul unora custom, dar mai putin confortabile.

 

Auzi? Lasa chestia cu saua si nu mai da explicatii.

 

Daca vrei un custom cu care sa si mergi, nu doar pt. show, ai nevoie de o sa confortabila. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti singurul care ma intelege ... :crack:

:laugh:

 

Ti-am spus: aripa fata parca are diametrul prea mare pt. roata. Cel putin asa vad eu in poze. Oricum, la ceva gen customul tau, eu as fi lasat din start aripa fata in garaj. :)

 

Comenzile le-as fi lasat la locul lor, sau macar nu asa in fata, sau ceva gen Frisco pegs, dar cum sint cam mare, cum pari si tu, poate nu-i chiar aiurea asa in fata.

 

Nu prea le am eu cu apehangerele, dar nu-i rau.

 

Cit despre sa: am si eu nevasta si, pe linga asta, bat drumurile destul de serios, asa ca apreciez o sa confortabila si nu fac compromisuri aspectului, decit daca se imbina cu confortul.

 

Per total arata cool scula.

 

Bafta cit cuprinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...