Sari la conținut

Am Trantit O


Vince Black
 Share

Postări Recomandate

se all

am trantito si eu!

moper piaggio ciao!

viteza?pai la max...!

cat?pai 65km/h

si nenorocita de conserva a iesit de pe interzis

si cand a vazut ca vin...s a oprit in mijlocul drumului!

loc nici in stanga nici in dreapta

ce sa fac?pai frana fata spate

si tot asa mam izbit de conserva si am ajuns pe capota din

fatza!

 

urmari?

fata moto praf ,,ghidon indoit,telescoape moarte!

...

eu?julituri si la mana si la genunchi si pe fatza!!

tipu sa dat jos ...ma intrebat dacas bine ,ma dat jos de pe

capota... si pana sa ma dezmeticesc eu,,,

el a plecat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se all

am trantito si eu!

moper piaggio ciao!

viteza?pai la max...!

cat?pai 65km/h

si nenorocita de conserva a iesit de pe interzis

si cand a vazut ca vin...s a oprit in mijlocul drumului!

loc nici in stanga nici in dreapta

ce sa fac?pai frana fata spate

si tot asa mam izbit de conserva si am ajuns pe capota din

fatza!

 

urmari?

fata moto praf ,,ghidon indoit,telescoape moarte!

...

eu?julituri si la mana si la genunchi si pe fatza!!

tipu sa dat jos ...ma intrebat dacas bine ,ma dat jos de pe

capota... si pana sa ma dezmeticesc eu,,,

el a plecat!!!

Adica omul te-a dat jos de pe capota, a sarit in masina si a plecat? :haha:

Nu mai am cuvinte!

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care un dobitoc ca asta paraseste locul accidentului, e clar ca e cu musca pe caciula. Sa lovesti pe cineva si sa pleci de acolo, lasandu-l poate cu lovituri ascunse sau singerari interne neevidente este ca si cum i-ai implanta un cutit in burta. Cand acel cineva e un copil pe un moped, e si mai grav. Acum ca Vince a mers cu 65 cu tartareata in oras e deasemenea gresit(daca chiar asa a fost), poate daca respecta limita de 45 putea frana in timp util. Dar plecarea tipului cu conserva il descalifica definitiv.

Azi am vazut si eu o faza cretina, un mopedist venea cuminte pe banda intai a bulevardului cu 2 benzi pe sens, cand de pe o strada laturalnica, aflata in panta, in urcare, a aparut un Mercedes care a scos botul pana aproape pe banda a doua. Mopedistul a avut un reflex admirabil si a virat evitand dobitocul (il cunosc, poate il postez pe celalalt forum la lista rusinii) iar conservarul nici macar nu a dat semne ca ii pare rau de magaria facuta. Pur si simplu a ignorat ca a pus in pericol pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

fata moto praf ,,ghidon indoit,telescoape moarte!

...

eu?julituri si la mana si la genunchi si pe fatza!!

tipu sa dat jos ...ma intrebat dacas bine ,ma dat jos de pe

capota... si pana sa ma dezmeticesc eu,,,

el a plecat!!!

julituri pe fatza - nu ai avut casca? sigur nu mai ai si alte lovituri la cap?

Telescoapele se indreapta lejer, stai linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la politie sa raportezi accidentul.

Dobitocul poate fi gasit, daca vine sa-si ia o dovada de reparatie si sa raporteze "gasita lovita in parcare".

Chiar daca sansa e mica, trebuie valorificata.

Macar tipul masinii, culoarea, ar restrange mult aria cautarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia nu se baga la kestii de astea "minore". Un prieten de-al meu a fost lovit pe trecerea de pietoni, intr-adevar doar cat l-a pus la pamant si si-a rupt blugii-n poponeata, iar fraierul de sofer s-a tirat urgent. Am scos celularu rapid, am sunat la politie i-am zis ce s-a intamplat si curcanul imputit ce zice?: "daca tot n-am patit nimic...mai are rost sa ne complicam?" :haha: N-are leg cu moto, dar asa...sa va faceti o idee despre spendida militie romana! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia nu se baga la kestii de astea "minore". Un prieten de-al meu a fost lovit pe trecerea de pietoni, intr-adevar doar cat l-a pus la pamant si si-a rupt blugii-n poponeata, iar fraierul de sofer s-a tirat urgent. Am scos celularu rapid, am sunat la politie i-am zis ce s-a intamplat si curcanul imputit ce zice?: "daca tot n-am patit nimic...mai are rost sa ne complicam?" :haha: N-are leg cu moto, dar asa...sa va faceti o idee despre spendida militie romana! :D

Cum adica daca mai are rost sa ne complicam ? Normal ca da ! Daca isi spargea capu sau isi rupea vreo mana ? Atunci mai avea rost sa ne complicam ? Hai domne ca vine Craciunu, 'vine sarbatorile' nu mai stau eu de accidentele voastre. Si atunci ce sa faca ? Asta e treaba lui.

 

Vince Black fa orice posibil ca sa il prinzi pe infectul ala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia nu se baga la kestii de astea "minore". Un prieten de-al meu a fost lovit pe trecerea de pietoni, intr-adevar doar cat l-a pus la pamant si si-a rupt blugii-n poponeata, iar fraierul de sofer s-a tirat urgent. Am scos celularu rapid, am sunat la politie i-am zis ce s-a intamplat si curcanul imputit ce zice?: "daca tot n-am patit nimic...mai are rost sa ne complicam?" :haha: N-are leg cu moto, dar asa...sa va faceti o idee despre spendida militie romana! :D

 

Pai aici nu e chiar minora treaba....chiar daca el nu e lovit e lovit mopedul. Si daca e inmatriculat mopedul (parca unele se inmatriculeaza) intervine treaba cu asigurarea. Deci macar petru atat si tot merita sa te duci la politie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza daca era inmatriculat mopedul sau nu (decat daca este un scuter si nu e inmatriculat).

Se considera tot accident rutier, daca lovesti cu masina o caruta si esti vinovat, trebuie sa-i platesti omului si caruta (si eventual si calul :haha: ).

Daca ai ceva date despre masina anunta la politie. Respectivul se poate alege si cu dosar penal daca nu se prezinta la politie in 48 de ore. Asta daca se considera accidentul fara victima, daca-l considera cu victima, trebuia sa ramana pe loc pana la venirea politiei si e si mai grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piaggio Ciao este moped si nu necesita inmatriculare. Totusi 65/h pentru un moped e cam mult. Nu stiu daca te tin franele. Al meu la 70 (in panta :haha:) vibra tot foarte urat si la o franare de urgenta nu stiu cum as fi oprit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

re all

buna fratzilor

pai faza a fost cam asa!

dupa ce am ajuns pe capota ,tipu sa dat jos,ma dat

jos de pe capota si ma intrebat daca s bine!eu-''Cred ca DA''

si ma cam durea mana si genunchiul si mam uitat la genunchi,

care sangera si mi am dat jos casca (AM CASCA, doar ca e din aia

ca si un fel de casca pt bicla.deci e semi!), ca ma dorea capu' si pana sa ma uit,

tipu era deja la vreo 20m de mine!!!

 

pai nu e vorba de frane!ca alea prind bine de tot,stabilitate am avut!

doar ca imi probam motoru la max sa vad ce si cum si

e un coltz de strada si nu se vede nimic in dreapta de unde vene

conserva si mai era si INTERZIS....si chiar cand am ajuns la 10m

de coltz...a iesit si el de pe interzis!

nici daca aveam doar 50km/h limita legala nu ma puteam opri

in timp util!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca am vazut scutere inmatriculate...or fi avut capacitate cilindrica mai mare poate...oricum...dupa cum mai spunea si $ilver nu conteaza....tot accident este si trebuie declarat la politie

Scuterele da, sunt inmatriculate (si alea de 50). Asta daca nu scrie in talon ca nu depasesc prin constructie 45 km/h. Moped e ala cu pedale care nu depaseste 45 prin constructie si nu au nevoie de numar.

E diferenta intre scuter si moped.

 

PS: De ceva timp nu gasesc raspunsul la intrebarea asta: Daca scuterul e inmatriculat, trebuie sa aiba si "soferul" sau carnet ? Eu zic ca nu, dar nu sunt sigur :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politzia?

da o incolo !

le am zis ce am patit si m au intrebat de

nr mashinii,,,dar pe spate nu avea nr!!

cand au auzit au zis ca fac tot posibilu...da

au mai zis ca nu am leziuni majore,,,asa ca

sa nu ma plang, si ca mai mult ca sigur ca

e deja departe tipu!!

 

cam atat ...motoru lam facut deja!!!

 

aaa si am uitat!

 

ms pt domnishoarele care au vazut ce sa

intaplat si mau ajutat sa ma adun!!

GABI & NICO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politzia?

da o incolo !

le am zis ce am patit si m au intrebat de

nr mashinii,,,dar pe spate nu avea nr!!

cand au auzit au zis ca fac tot posibilu...da

au mai zis ca nu am leziuni majore,,,asa ca

sa nu ma plang, si ca mai mult ca sigur ca

e deja departe tipu!!

 

Adica trebuie sa-ti rupi mana, sa-ti scoti un ochi si sa ai picioru belit ca sa ia astia atitudine ? Hm.. zici ca nu avea numar ? Poate era ciordita... sau poate nu ti-ai dat tu sema (dupa accidente nu mai gandesti corect cateva minute)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu 'avea cam mult, 65 la ora' e belea... poate daca erau mile, nu km... e vreunul p-acilea care merge cu 50 altfel decat pentru ca e limitat de motoreta? Aratati-mi-l mie pe ala... sa vad si eu cum arata asa o kestie exotica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterele da, sunt inmatriculate (si alea de 50). Asta daca nu scrie in talon ca nu depasesc prin constructie 45 km/h. Moped e ala cu pedale care nu depaseste 45 prin constructie si nu au nevoie de numar.

E diferenta intre scuter si moped.

 

PS: De ceva timp nu gasesc raspunsul la intrebarea asta: Daca scuterul e inmatriculat, trebuie sa aiba si "soferul" sau carnet ? Eu zic ca nu, dar nu sunt sigur :haha:

 

Daca nu ma insel in lege spune ca se poate circula fara permis doar cu ciclomotorul (care trebuie sa aiba pedale). Din ceea ce spui tu ciclomotorul e moped, asadar nu se inmatriculeaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi all

ma bucur sa va anuntz ca

sunt okei!

si motorashul meu la fel!

:haha:

 

sunt mopeduri cu pedale = ciclomotor

sunt si scutere omologate scrie in acte tot ciclomotor!

 

Congrats. Data viitoare sa ii iei numarul. Sa speram totusi ca nu va fi o data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altadata(ca cine stie cui i se intampla..-e inevitabil) in caz de accident sunati la nr ala de urgenta 112 nu la 955 sau cat o mai avea politia(asa apar alte indatoriri profesionale pentru politisti...) si o sa vedeti o diferenta la raspunsul primit.... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...