Sari la conținut

! JAPANESE HARDCORE !


XIII
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se numeste Frisco Style. Japonezii au copiat stilul de riding al celor din San Francisco.

 

Uite o poza cu un Angel de prin `69. Vezi filmuletul de la link-ul de mai jos si o sa intelegi mai multe.

 

Link:

 

Mai ai si o poza cu un Frisco chopper rosu de pe la inceputul anilor `70. Sunt curios daca il recunoaste cineva pe tipul de pe motor. :crack:

 

Arlen Ness

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma cu atentie la acest topic,si nu numai,constat cu o oarecare uimire faptul ca,desi ne plac chopperlee,avem totusi gusturi extrem de diferite in ceea ce priveste designul,linia,lookul,soundul,pozitia in sa,si as mai putea continua...Nu stiu daca la alte categorii de motociclisti exista asa ceva,iar daca totusi exista,oricum nu cred sa fie de aceeasi anvergura!Personal am vazut aici niste motoare super-tari,dar si unele de care eu unul nu mi-as lua-n veci!Dar aici binenteles ca nu-i decat o chestie de gusturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix acolo 13 (mersi pt poza a 2-a :crack: )

 

 

Mai plejiar.

 

:crack:

 

 

 

Uitandu-ma cu atentie la acest topic,si nu numai,constat cu o oarecare uimire faptul ca,desi ne plac chopperlee,avem totusi gusturi extrem de diferite in ceea ce priveste designul,linia,lookul,soundul,pozitia in sa,si as mai putea continua...Nu stiu daca la alte categorii de motociclisti exista asa ceva,iar daca totusi exista,oricum nu cred sa fie de aceeasi anvergura!Personal am vazut aici niste motoare super-tari,dar si unele de care eu unul nu mi-as lua-n veci!Dar aici binenteles ca nu-i decat o chestie de gusturi...

 

 

................................

 

 

 

 

Sunt cool sa vezi unul, doua. Sunt beton cand se opunE UNA liniei clasice de cruiser. Dar cand e serie de ele, incepi sa vezi dece nu ai vrea asha ceva: daaaaaaaa........dar nu!

 

 

Love 'em , or hate 'em!

 

Poate chiar asta-i poanta... dunno.

 

Macar nu poti fi indiferent, ca fata de majoritatea motocicletelor moderne, sau ca fata de cafe racer-ul 17564, identic cu celelalte 17563 dinaintea lui, sau chopper-ul 27588, identic cu celelalte 27587 dinaintea lui.

You dig?

 

Cind se umple prea mult de ele... mergem mai departe.

 

 

Cum zic nemtii: "Wer rastet, rostet!", adica "Cine zaboveste, rugineste!".

Editat de XIII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
(cuvant urat) rezervoru ala pictat gen rechin ! :lol: ( :baldy: :kali: :angry: :angryfire: EI CUVANTU URAT in p l m !!! CHIAR L-AM PUS DA M-AU CENZURAT ''BAETII'' ... FUCKIN COMUNISTS !!! )

 

 

Ai folosit ceva gen m.uie, p.ula, p.izda, c.oaie, f.loci, muci, puroi, p.isat, c.acat...???

 

Just wonderin'...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...