Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am primit azi banii de la Tibi Troia si am vorbit cu directorul de la Tismana.

Miine ne intilnim pentru discutii si plati "after party" si m-a rugat sa va salut pe toti, cu mentiunea ca la intinirea de la anu' il vom gasi MOTOCICLIST, asta datorita noua!

Asfalt uscat si toamna blinda si lunga va doresc! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit azi banii de la Tibi Troia si am vorbit cu directorul de la Tismana.

Miine ne intilnim pentru discutii si plati "after party" si m-a rugat sa va salut pe toti, cu mentiunea ca la intinirea de la anu' il vom gasi MOTOCICLIST, asta datorita noua!

Asfalt uscat si toamna blinda si lunga va doresc! :D

daca voi afla din timp, fac pe dracu-n 4 si vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit azi banii de la Tibi Troia si am vorbit cu directorul de la Tismana.

Miine ne intilnim pentru discutii si plati "after party" si m-a rugat sa va salut pe toti, cu mentiunea ca la intinirea de la anu' il vom gasi MOTOCICLIST, asta datorita noua!

Asfalt uscat si toamna blinda si lunga va doresc! :D

 

 

Bravo Ivane,

 

Inteleg ca acum e ok.

Salutari Directorului din partea celor care s-au ocupat cu ansamblul artistic rock. :)

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca acum e ok.

Salutari Directorului din partea celor care s-au ocupat cu ansamblul artistic rock. :)

Pai OK era si pina acum, dar acum o sa fie si mai si! :)

Salutarile le va primi in mod sigur, insotite de... :D

Si-o sa va tin la curent si despre viitorul lui in ale motociclismului, fiindca A-ul il are de mult! Urmeaza sa-l dotez cu capra in scurt timp! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a avut Mobra?

Eu am avut doua mobre si un Hoinar.Am cautat printre poze si am gasit una de acum 21 de ani cand aveam 20. M-au rascolit putin amintirile.

Cum ar fi sa punem fiecare poze de acum 20 de ani?Ce ziceti?

post-16372-1256213454_thumb.jpg

 

Cred ca observati tendintele mele enduristice din vremea aia.Toti care aveam Mobra le ridicam aripile ca ne inspiram de prin filmele alea italiene cu motocross.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar fi sa punem fiecare poze de acum 20 de ani?Ce ziceti?

 

/index.php?...8456&st=300

Printre pozele astea se afla citeva (primele 3 din colajul nr.3) care bat toate recordurile in materie in batatura mea, adica au ~48 ani vechime si ma reprezinta la onorabila virsta de 6 luni calare pe motorul tatalui meu! Hai ca meritam vreo 4-5 trese, nu?! :)

...Apoi in diverse etape de tranzitie, dar tot pe doua roti!

In ultimul colaj il puteti admira pe Tibi Troia la una din cursele din Tg-Jiu, prin anii '80! (pozarul fiind normal, io!) :D

Amu fug, ca trebuie sa il astept pe dl.director Toni, tismanaru' sef! :)

P.S.-dupa cum se vede in una din poze, am avut si-o Mobra, chiar vreo doua daca imi amintesc bine, dar astea erau capre de rezerva in batatura! :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine:

-Kato, Kato...ce exemplu dai tu tinerei generatii cind in ultima poza motocicleai fara echipament, cu oasele la vedere si mai erai si cu lamiia pe dos?! BaÂşca faptul ca mergeai cocotat pe Âşaua IJ-ului incaltat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine:

-Kato, Kato...ce exemplu dai tu tinerei generatii cind in ultima poza motocicleai fara echipament, cu oasele la vedere si mai erai si cu lamiia pe dos?! BaÂşca faptul ca mergeai cocotat pe Âşaua IJ-ului incaltat! :)

:D eram in ,,probe" atunci,testam ciclistica Jupiterului...echipamentul cam lipsea in anii,dupa cum stiti bine si circulatia era cum era,rara,mai ales in week-enduri cand conservarii umblau o duminica cei carea aveau la numar fara sot si in alta cu sot.La mobre nu era cazul. Dar de prima poza de ce nu zici nimica,acolo eram echipat corespunzator? :)

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de prima poza de ce nu zici nimica,acolo eram echipat corespunzator?

Jos basca, in prima poza te-am si dat ca exemplu puțoiului (adica mie) din pozele puse in link-ul meu! :) :)

Nu vezi ca io n-aveam nici chiloți pe mine, nu mai vorbesc de echipament! :P :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jos basca, in prima poza te-am si dat ca exemplu puțoiului (adica mie) din pozele puse in link-ul meu! :) :)

Nu vezi ca io n-aveam nici chiloți pe mine, nu mai vorbesc de echipament! :P :) :D

Am uitat sa spun despre chestia postata de mine cu cateva pagini mai sus,treaba cu politia,filmul si pietonul.Judecatorii au decis luni ca ce mi-a facut politia e de toata jena,abuz si exces de zel in exercitiul functiunii.Deci am castigat chiar in primul proces. Nu au trimis filmul la audiere ci trei poze de toata jena atasate la dosar.In prima poza se vede pietonul cu un picior in aer pasin pe zebra si doar botul masinii mele dintr-un unghi ciudat,poza facuta cu zoom pe cliseul de film.Si judecatorul s-a mirat ca nu se vedea forma masinii si mai ales numarul de inmatriculare,dar nu a vrut sa spuna nimic.In a doua poza eu eram cu spatele masinii la (acolo se vede clar,onclusiv numarul) aproape de jumatatea zebrei si pietonul cu al doi-lea picior pe zebra iar in a treia spatele masinii trecut milimetric de zebra si pietonul aproape pe al trei-lea pas.Mentionez ca drumul are 4 benzi ,cate 2 pe un sens si eu aram pe banada 2,pietonul in directia mea de mers.El nici macar prima banda nu trecuse cand eu eram deja departe.Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D eram in ,,probe" atunci,testam ciclistica Jupiterului...echipamentul cam lipsea in anii,dupa cum stiti bine si circulatia era cum era,rara,mai ales in week-enduri cand conservarii umblau o duminica cei carea aveau la numar fara sot si in alta cu sot.La mobre nu era cazul. Dar de prima poza de ce nu zici nimica,acolo eram echipat corespunzator? :)

Kato, din prima poza iti recunosc fruntea. :)

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a avut Mobra?

Eu am avut doua mobre si un Hoinar.Am cautat printre poze si am gasit una de acum 21 de ani cand aveam 20. M-au rascolit putin amintirile.

Cum ar fi sa punem fiecare poze de acum 20 de ani?Ce ziceti?

 

Cred ca observati tendintele mele enduristice din vremea aia.Toti care aveam Mobra le ridicam aripile ca ne inspiram de prin filmele alea italiene cu motocross.

cine n-a avut Mobra?

post-1398-1256230683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era periculos rau ! Asa-s astia mici, RAI ! :)

Mesaj completat

in acele timpuri nu exista decat o singura gasca de motociclisti in bucuresti si care se intalnea in fiecare seara !

Dorule, mai adauga ceva: NU bagau motoarele la iernat din octombrie ... :)

Dane, cum era pe zapada an de an ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Veteranii,adunarea!
  • Vizitator unpinned this topic
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...