Sari la conținut

vopsea STEALTH cea de pe F- 117


ianachim
 Share

Postări Recomandate

De fapt venise de mai mult, dar conservarul care a venit cu canistra de vopsea s-a gandit sa vopseasca si masina sa si nu a mai putut fi gasit decat abia acum de catre initiatorul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se spune ca un elefant, avnd ochii rosii sa ascuns intr-un cires sa nu-l vada nimeni.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
incredibili

incredibili

ma uit la profilul vostru

si nu inteleg

 

cati aveti moto in cauza

 

FOARTE PUTINI

 

cati comentati

 

TOTI

 

so

 

numere intoarse.............multi

numere sub sa....................multi

amenzi pt viteza......................f multi

 

e

va fi 1 smecher care da banul si unicul proprietar de motor nedetectabil RADAR

 

ps.. animalul meu nu se incadreaza pt ca are f mult metal neacoperit de carena si forme rotunde

 

 

vroiam sa scriu ceva funny, dar am ajuns la concluzia ca-mi bag _|_

 

 

 

PS In ultima secunda mi-am amintit, mai stie cineva ceva de studentu??? L-ati mai vazut online???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa scriu ceva funny, dar am ajuns la concluzia ca-mi bag _|_

 

 

 

PS In ultima secunda mi-am amintit, mai stie cineva ceva de studentu??? L-ati mai vazut online???

de cine intrebi, ma, de ianachim?

bai, e invizibil, ma, cum sa-l vezi online?

ai innebunit? :laugh:

ianachime, au pus multi fraieri botu' la aberatiile tale?

macar un scuter n-ai vopsit si tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ce aberatii :cheers: nu ma pot abtine sa nu rad.nu vopseaua face avionu ala stealth ci tehnologia care o are pe el.nare treaba vopseaua cu radaru...cei de la mythnusters au incercat sa pacaleasca radaru in toate felurile posibile si n-au reusit.radaru functioneaza cu unde ceva in genu cum functioneaza undele sonore la liliac.deci n-are treaba cu vopseaua ci are treaba cu obiectu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aberatii :cheers: nu ma pot abtine sa nu rad.nu vopseaua face avionu ala stealth ci tehnologia care o are pe el.nare treaba vopseaua cu radaru...cei de la mythnusters au incercat sa pacaleasca radaru in toate felurile posibile si n-au reusit.radaru functioneaza cu unde ceva in genu cum functioneaza undele sonore la liliac.deci n-are treaba cu vopseaua ci are treaba cu obiectu.

 

 

si vopseaua si forma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vopseaua si forma

la radaru politie nu conteaza nici forma nici vopseaua...ajunge o unda sa "vina inapoi" in aparat ca te-o ars.la mythbusters au incercat nu cu vopsea de aia...da multe alte chestii cu oglinda, au acoperit masina cu lemn etc... si nici un rezultat...in fine nu-mi bat capu dejaba.

da vreau sa te intreb ai gasit fraieru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

va distrati pe aici...m-am miram unde au disparut toti in ultima vreme..... :( cu vopsea de asta mi-am vopsit si eu motorul....si l-am lasat in parcare doar 5 min ....a disparut instantaneu :D mi-am zis: frate, vopseaua asta chiar functioneaza....apoi mi-am dat seama ca mi s-a furat motorul :lol: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

terhe radarul de politie functioneaza ca orice alt radar. Vopseaua asta e atat de speciala ptr ca are particule metalice in ea care absorb undele radar si nu le mai reflecta inapoi spre emitator. Da-i un search pe google si vei gasi. In aceeasi masura conteaza f mult si forma. Iar la avion conta foarte mult dimensiunea mare si caldura emisa de motoare, aici intradevar este vorba de tehnologie. De asemenea conteaza enorm si materialul din care este facut obiectul, cu cat se folosesc mai mult materialele compozite cu atat are o amprenta radar mai mica, materialele cum ar fi metalele si carbonul (care sunt bune conductoare electrice)

sunt mai greu de ascuns si influenteaza mult amprenta lui radar ptr ca reflecta in cea mai mare parte undele.

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ce oameni ... :crack:)

Eu n-am vazut politzist sa prinda pe radar un F117 ... asta pentru ca radarul politiei functioneaza cu laser (single point) ... iar cel pt avioane ... altfel MM ... nu stiu cum, dar nu cu laser.

Doamne ... spor la vanzare nene ... Daca gasesti si prosti sa vinzi vopseaua aia ... esti cel mai tare ... :rock:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...