Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

eu is viitor veferist , is convis ca vreau motoru asta si desi nu m-am dat in viata mea pe unu abia astept sa mi-l cumpar . da nu ma intrebati de ce !

decum vand gs ala din semnatura o sa am vfr :) , diferenta de bani o am deja si ma alatur grupului .

am citit de la voi numa de bine de el ... sper sa am si eu noroc de unu bun .

ps: cred ca in baia mare o sa fiu singuru cu vfr 800 , sau mai e careva ? as fi tare recunoscator daca m-ar lasa sa stau si eu un pic pe el sa vad cum e macar .

 

da nici macar din zona nu e nimeni cu un vfr sa vad si eu macar cum arata unu , ca pana acuma l-am vazut doar in poze :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate intereseaza pe careva: un amic are de vanzare un motor complet de VFR RC245 750. Lipseste doar capacul de la ambreiaj. Vrea 100 de E pe el.

Tel. 0747921114 Bic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate intereseaza pe careva: un amic are de vanzare un motor complet de VFR RC245 750. Lipseste doar capacul de la ambreiaj. Vrea 100 de E pe el.

Tel. 0747921114 Bic.

 

La cat de ,,des" se farama astea, nu stiu cine ar avea nevoie, dar poate vrea careva sa-si faca un buggy cu motor de VFR !? :)

Ar fi tare ... nu ?

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : cum suna un vfr ?

a pus careva si alte tobe pe el , adica de alea care sa sune puternic pt ca aici in zona mea daca taranu cu dacia nu te aude de la 3 strazi crede ca esti scuter si nu ti da prioritate si daca din contra te aude ca vi cu locomotiva de departe se dau toti din drum :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : cum suna un vfr ?

daca din contra te aude ca vi cu locomotiva de departe se dau toti din drum :lol:)

Ei pe dracu' ! Eu i-am scos sitele din tobele originale si suna ca un avion de vanatoare. Aveam si probleme cu politia care ma oprea din cauza zgomotului. Cu toate astea, un mosneag a reusit sa-mi intoarca masina in fata si am intrat in el. L-am intrebat "dom'le, nu m-ai vazut, dar nici nu m-ai auzit ?? " Raspuns: NU !

Deci nu te mai chinui, ca nu prea e valabila faza cu LOUD PIPES.... Mai degraba casca ochii si mergi cu grija in zonele aglomerate si o sa fie bine.

 

P.S. ieri am vazut in comuna Marginea din Suceava un baiat intins sub o patura cu Hayabusa facuta zob si un Audi A8 din care zburase roata spate. Infiorator !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VFRul meu are toba custom, suna destul de tare, dar nu ma bazez prea mult pe asta. Singura chestie folositoare e atunci cand te strecori prin coloana, altfel daca conservaru e prost tot iti intoarce in fata sau se baga aiurea.

 

P.S.: Legat de gauritul sitelor originale la VFR nu recomand. E drept ca se aud mult mai tare dupa dar nu imi place deloc soundul. Mai bine schimbati toba cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Dupa ce am citit vreo 40 pagini din topicul asta am trecut clar VFR 800 pe lista potentialelor achizitii. Stiam de el dinainte dar acuma e clar printre favorite. Totusi am mai putin de un an experienta si vreo 4000 km facuti pe un motor de 125 dar vreau sa fac pe viitor drumuri lungi si cu 125-ul cam greu :lol:. Nush sigur daca acest motor ar fi potrivit pt mine, celalalt pe lista e un CBR 600 F pe care il cunosc. Chestia e ca umblu si prin orash, sa zicem un 25% din timp si nu am unde sa tin 2 motoare... As fi interesat de o comparatie intre aceste 2 modele si anume in ceea ce priveste manevrabilitatea, pozitia in sa, confortul, protectia la vant, fiabilitatea. Puterea si acceleratia chiar nu ma intereseaza. Daca poate cineva sa ma lamureasca il rog sa o faca.

 

Asfalt uscat!

 

P.S. Ma refer la modelele din 2000-2001

Editat de rival
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VFRul meu are toba custom, suna destul de tare, dar nu ma bazez prea mult pe asta. Singura chestie folositoare e atunci cand te strecori prin coloana, altfel daca conservaru e prost tot iti intoarce in fata sau se baga aiurea.

 

P.S.: Legat de gauritul sitelor originale la VFR nu recomand. E drept ca se aud mult mai tare dupa dar nu imi place deloc soundul. Mai bine schimbati toba cu totul.

 

Te astept sa facem actele ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ce sa zic , in curand o sa am si eu vfr ...

de am facut alegere proasta cred ca l si vand imediat , sper sa traga bine si sa urce frumos in ture . o sa fie oricum primul vfr ....

nici nu stiu ce sa zic ca asa am o frica cum a fi cu el de numa si asa am un sentiment ca mi-oi blestema zilele ca nu am luat blade de 900 ... , n am gasit pe nimeni sa ma duca si pe mine o tura asa ca doamne ajuta sa fie ok vfrica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, in sfarsit am terminat si eu de citit cele 107 pagini ale topicului. Fiecare cuvintel. Si acum chiar sunt in cap dupa motorul asta. Dar in acelasi timp am si o teama legata de achizitionare. Adica am cam multe de verificat la ea. Cred ca o sa iau pe cineva cu mine cand o sa ma duc dupa ea. Din tara am o retinere sa cumpar. Nu ca nu as putea pati sa iau una nasoala si de afara dar cel putin acolo, in general, se face service regulat si exista acea carte de service. Ce vreau eu e modelul 2000-2001.

Revin alta data cu intrebari (daca or mai fi) caci mor de somn dupa ce am citit ultimele 30 pagini.

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, in sfarsit am terminat si eu de citit cele 107 pagini ale topicului. Fiecare cuvintel. Si acum chiar sunt in cap dupa motorul asta. Dar in acelasi timp am si o teama legata de achizitionare. Adica am cam multe de verificat la ea. Cred ca o sa iau pe cineva cu mine cand o sa ma duc dupa ea. Din tara am o retinere sa cumpar. Nu ca nu as putea pati sa iau una nasoala si de afara dar cel putin acolo, in general, se face service regulat si exista acea carte de service. Ce vreau eu e modelul 2000-2001.

Revin alta data cu intrebari (daca or mai fi) caci mor de somn dupa ce am citit ultimele 30 pagini.

 

Asfalt uscat tuturor!

 

In locul tau m-as gandii la modelul de dupa 2002, asta nou ! Este caracterizat ca ,,trei motociclete intr-una singura".

Plus ca este cea mai ,,economica" dintre toate versiunile !

 

Bafta ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu modelul dupa 2002 mi se pare cam scump cel putin pentru bugetul meu actual. Plus ca vtech-ul ala ma cam sperie. Si la motorul meu cand se deschide power valve-ul simt un sut, e adevarat mai micut. Nu pot decat sa-mi inchipui cum o fi pe VFR. Plus ca oricum trecerea de la motor de 125 la 800 e deja cam brusca. Am stat zilele trecute pe un VFR 750 si senzatia e superba. Tre sa gasesc pe cineva cu un RC 46 sa vad daca e diferita pozitia pe ala desi nu as crede. In Arad exista un VFR din 90 si unul din 2006 (pe astea le stiu) dar nici unul "intermediar". Poate in Oradea sau Timisoara sa fie cineva care are. Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

sunt Sergiu si am intrat si eu in Clubul VeFeRistilor de vreo saptamana (VFR 800 VTEC 2002).

 

O sa revin cu niste fotografii in cateva zile.

 

 

Asfalt fara gropi va doresc la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Daca va intereseaza piese pt. VFR800 din 1999,va ajut cu cea mai mare placere.Am unul avariat partea stanga,cu cateva lipsuri,l-am adus recent din italia,are si acte,din pacate are o crapatura pe cadru.Va postez si niste poze.Asfalt uscat!

 

Nr.meu de tel.0745179319 ;) Sa auzim de bine!

post-37717-1210943844_thumb.jpg

post-37717-1210943881_thumb.jpg

post-37717-1210943900_thumb.jpg

post-37717-1210943927_thumb.jpg

post-37717-1210943965_thumb.jpg

post-37717-1210943991_thumb.jpg

post-37717-1210944020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am revenit cu fotografii cu motocicleta mea.

 

 

Subscriu si eu pentru o intalnire a VFR-istilor si propun ca locatie Brasov (e in centru) si ca data un week-end in care nu este nici o intalnire.

 

;)

post-1599-1211059385_thumb.jpg

post-1599-1211059406_thumb.jpg

post-1599-1211059421_thumb.jpg

post-1599-1211059438_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi km impreuna!!!

 

Daca nu te superi, cu cat ai cumparat? Vad ca ai si cutiile de fabrica..., separat sunt in jur de 700-800 eur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am revenit cu fotografii cu motocicleta mea.

 

 

Subscriu si eu pentru o intalnire a VFR-istilor si propun ca locatie Brasov (e in centru) si ca data un week-end in care nu este nici o intalnire.

 

;)

 

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

In ceea ce priveste intalnirea, hai sa stabilim toti o data si locatia ca altfel nu o sa reusim sa ne intalnim daca doar ne exprimam dorinta.

Eu propun in primul weekend din luna august ca atunci nu este nici o intrunire si poate unii vor sa ajunga si pe la intruniri. Acum propuneti si voi.

 

Asfalt uscat si fara gropi ca eu tocmai am strambat janta pe fata pe DRUMUL EUROPEAN care face legatura intre campulung si brasov ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un dobitoc de loganar, si de parca nu era de ajuns, era si taximetrist a dat cu spatele exact in motorul meu care era parcat regulamentar si mai mult, in parcare. daune: levier frana, oglinda, carena, capac motor. Cred ca ma mut pe luna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi km impreuna!!!

 

Daca nu te superi, cu cat ai cumparat? Vad ca ai si cutiile de fabrica..., separat sunt in jur de 700-800 eur.

 

A fost aproximativ 5400 EUR in Italia. (mai trebuie sa ii schimb cauciucurile -pe care le-am cumparat- si kit-ul de lant cel tarziu la sf sezonului)

 

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

In ceea ce priveste intalnirea, hai sa stabilim toti o data si locatia ca altfel nu o sa reusim sa ne intalnim daca doar ne exprimam dorinta.

Eu propun in primul weekend din luna august ca atunci nu este nici o intrunire si poate unii vor sa ajunga si pe la intruniri. Acum propuneti si voi.

 

Asfalt uscat si fara gropi ca eu tocmai am strambat janta pe fata pe DRUMUL EUROPEAN care face legatura intre campulung si brasov :rolleyes:

 

Tot la primul W-E din august ma gandeam si eu (e liber) sau W-E viitor, ca tot nu se mai tine intrunirea de la Cluj. Sau e prea din scurt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un dobitoc de loganar, si de parca nu era de ajuns, era si taximetrist a dat cu spatele exact in motorul meu care era parcat regulamentar si mai mult, in parcare. daune: levier frana, oglinda, carena, capac motor. Cred ca ma mut pe luna!

 

Si nu l-ai dat cu capu de capota?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de o oglinda dreapta pentru modelul 2002-2008, aveti idee ce pot sa cumpar, de la ce model se potriveste?

 

 

Incearca la baiatul asta: Robert 0721218034; 0747794970 (e si pe forum dar nu stiu nick-ul lui) sau la service la HONDA.

 

(din cate stiu nu se potrivesc 100% de la alte modele)

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...