Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

P.S. Ce ziceti oameni buni nu stabilim si noi o intalnire a VFR-istilor prin primavara?

 

Am mai avut si eu o initiativa din asta ! In afara de mine si de @Tano, nu sa inghesuit prea multa lume ! :crack:

 

Daca nu ne-a iesit in 2007, poate in 2008 ?!

 

..... pana atunci sa vina primavara !

 

Bafta! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai avut si eu o initiativa din asta ! In afara de mine si de @Tano, nu sa inghesuit prea multa lume ! :rock:

 

Daca nu ne-a iesit in 2007, poate in 2008 ?!

 

..... pana atunci sa vina primavara !

 

Bafta! :rolleyes:

 

 

Musai sa ne vedem in primavara. Propun la loc de intalnire Brasov sau Sighisoara :blbl:

 

Pana atunci insa, sa sarbatorim. Va urez la toti multa sanatate, un Craciun linistit si un An Nou fara evenimente neplacute. Va doresc cat mai multi km parcursi pe un asfalt (cat mai) uscat!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Musai sa ne vedem in primavara. Propun la loc de intalnire Brasov sau Sighisoara :crack:

 

Pana atunci insa, sa sarbatorim. Va urez la toti multa sanatate, un Craciun linistit si un An Nou fara evenimente neplacute. Va doresc cat mai multi km parcursi pe un asfalt (cat mai) uscat!

 

:rolleyes:

 

 

Sarbatori fericite tie si tuturor VFR-istilor si motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti de modificarile facute de amicul nostru cu vfr , sistemului de evacuare?are cineva pe vfr ica lui?

 

Cunosc pozele, insa nu as face asa ceva la mobra mea !

 

Din urmatoarele motive:

 

1- Merg cu bagaje si pasager ! Sigur va atinge toba de roata

2- Vara...caldura mare la poponeata

3- Nu arata chiar asa de bestial

 

ciau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si cu ce o sa vii ? Cu VFR-u, sau ......... :rock:

 

:rolleyes:

 

Am sa vin cu VFR-ul sau... :)

 

Intrunirea sa fie... restul sunt amanunte :rock:

 

:crack: :rock: :blbl: :( :) :) :) :) :D :D :P

 

--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 19:40 -------------

Cunosc pozele, insa nu as face asa ceva la mobra mea !

 

Din urmatoarele motive:

 

1- Merg cu bagaje si pasager ! Sigur va atinge toba de roata

2- Vara...caldura mare la poponeata

3- Nu arata chiar asa de bestial

 

ciau !

 

Nici eu nu sunt incantat de modificare... mi se pare mie sau o urateste? :) Ii ofera un aer ceva mai sportiv... dar se poate lua un SS direct :)

 

Are (totusi) un avantaj... nu tre sa scoata toba cand schimba cauciucul pe spate :rock:

 

 

Numai bine! :D

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr adevar,o face "mai sportiva",nu mai e vfr!

 

Am sa vin cu VFR-ul sau... :)

 

Intrunirea sa fie... restul sunt amanunte :blbl:

 

:rolleyes: :crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 19:40 -------------</small><br/>

 

Nici eu nu sunt incantat de modificare... mi se pare mie sau o urateste? :) Ii ofera un aer ceva mai sportiv... dar se poate lua un SS direct :)

 

Are (totusi) un avantaj... nu tre sa scoata toba cand schimba cauciucul pe spate :(

Numai bine! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve Vfristi!Daca cineva e interesat am o toba high mount carbon(vine cam asa ca la vfr negru pe poza),FULGUR TECHNOLOGIE,pt vfr 800 98-01,pret 160eu,tel 0744762622.In rest SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI!

post-2960-1198406619_thumb.jpg

post-2960-1198406643_thumb.jpg

post-2960-1198407069_thumb.jpg

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve Vfristi!Daca cineva e interesat am o toba high mount carbon(vine cam asa ca la vfr negru pe poza),FULGUR TECHNOLOGIE,pt vfr 800 98-01,pret 160eu,tel 0744762622.In rest SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI!

 

 

Revin cu intrebarea: o sha misto ca cea din poza precum si "invelitoare" din piele ptr. rezervor, nu gasesc ? M-am decis sa mai tin VFR ul inca un an, cel putin, asa ca imi doresc sa l personalizez putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve Vfristi!Daca cineva e interesat am o toba high mount carbon(vine cam asa ca la vfr negru pe poza),FULGUR TECHNOLOGIE,pt vfr 800 98-01,pret 160eu,tel 0744762622.In rest SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI!

 

Arata bine cu toba montata astfel, insa ,,ezista" un mic inconvenient ! Cei ce pleaca la drumuri lungi cu ,,qintalul de bagaje" nu mai pot monta suportul de bagaje ! Deci,...adio cutii laterale ! Cu o astfel de toba, trebuie sa te limitezi la un top-case si la un tank-bag...atat ! Nu vreau sa discut despre utilitatea unor cutii laterale !

..... stiu, o sa-mi spui ca se pot monta si peste toba, dar va arata ca dracu' !

 

Bafta ! :rolleyes:

 

--- Mesaj completat în 27 Dec 2007 10:04 -------------
Care a facut reglajul la supape la VFR ??? Se poate face ,,la garaj" sau este mai bine la reprezentanta ?

Ma tot uit in manual si ma minunez de inexistenta culbutorilor cu care sunt invatat ! :rock: La motorul de VFR, cama apasa direct pe tija supapei prin intermediul unui cilindru (paharel) ! ,,Capacul" acestui paharel dicteaza jocul (toleranta) la care trebuie sa functioneze motorul !

Cand va venii timpul sa reglam jocul la supape, ... CUM DRACU' SE PROCEDEAZA ?????????

 

Bafta ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine cu toba montata astfel, insa ,,ezista" un mic inconvenient ! Cei ce pleaca la drumuri lungi cu ,,qintalul de bagaje" nu mai pot monta suportul de bagaje ! Deci,...adio cutii laterale ! Cu o astfel de toba, trebuie sa te limitezi la un top-case si la un tank-bag...atat ! Nu vreau sa discut despre utilitatea unor cutii laterale !

..... stiu, o sa-mi spui ca se pot monta si peste toba, dar va arata ca dracu' !

 

Bafta ! :rolleyes:

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Dec 2007 10:04 -------------</small><br/>Care a facut reglajul la supape la VFR ??? Se poate face ,,la garaj" sau este mai bine la reprezentanta ?

Ma tot uit in manual si ma minunez de inexistenta culbutorilor cu care sunt invatat ! :( La motorul de VFR, cama apasa direct pe tija supapei prin intermediul unui cilindru (paharel) ! ,,Capacul" acestui paharel dicteaza jocul (toleranta) la care trebuie sa functioneze motorul !

Cand va venii timpul sa reglam jocul la supape, ... CUM DRACU' SE PROCEDEAZA ?????????

 

Bafta ! :crack:

 

PAREREA TA....(care e subiectiva,si nu intotdeauna reflecta realitatea-asta ai uitat sa adaugi!) :rock:

 

In rest jocul se regleaza cu pastile speciale,dar nu iti recomand sa te bagi,mai bine lasi la cineva care se pricepe!Ca mi s-a mai cerut sa aduc axa cu came,din cauza jocului reglat 'k lumea'. :blbl:

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest jocul se regleaza cu pastile speciale,dar nu iti recomand sa te bagi,mai bine lasi la cineva care se pricepe!Ca mi s-a mai cerut sa aduc axa cu came,din cauza jocului reglat 'k lumea'. :crack:

 

... partea asta nu prea o inteleg ! Unde ,,sa aduci" axa cu came ?

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... partea asta nu prea o inteleg ! Unde ,,sa aduci" axa cu came ?

 

:crack:

Ca aduc piese moto la comanda(90% pt motoare de teren ,dar din cand in cand si pt de moto strada)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va saluta un nou motorist VFR-ist sa aveti asfalt uscat pe unde umblati sarbatori fericite si nu in ultimul rand UN AN NOU FERICIT SI CU TOT CE VA DORITI! referitor la intalnire abia astept sa ne vedem la ochi

LA MULTI ANI!

asa arata roscata

post-26946-1199116558_thumb.jpg

post-26946-1199116585_thumb.jpg

post-26946-1199116605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Georgio, ai facut o alegere excelenta, in plus arata si foarte bine ca stare. Sper si eu sa avem o ocazie sa ne adunam cat mai multi. Deja suntem multi, nu mai suntem de neglijat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un 2008 plin de impliniri cu un nr de km dublu fata de cel din anu ce sta sa ne paraseasca. Multi ani fericiti toata lumea!:crack:)

Aaa, si nu in ultimu rand sa bifam intanirea vfr-istilor, pe care tot incercam s-o ducem la bun sfarsit de ceva vreme!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...