Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

as vrea sa stiu daca aceasta motocicleta este buna pt.incepatori?

ma c-am ingrijoreaza alea 200 de kg la gol...la plin o fi 220 :(

e grea?

 

Din cate stiu eu toti cei care postam aici despre suzuki gsx 650f suntem incepatori sau ma rog este prima noastra motocicleta. Suntem indragostiti la propriu de motocicleta asta nu numai ca este a noastra dar si pentru ceea ce ne ofera. Eu zic ca avem de-a face cu un beste buy pe sectorul sport touring si chiar si pentru iubitorii de super sport care de abia si-au luat carnetul :D si care nu vor sa riste :duel: . Greutatea este o problema daca trebuie sa dai cu spatele in panta ... dar pentru asta eviti sa opresti motocicleta intr-o asemenea pozitie ... sau chemi un prieten sa te traga :) . Acum nu stiu dc nu cumva ai aceasta problema si la un motor de 170 kg. In rest cum ai pus motorul in miscare devine un fulg. Este extrem de manevrabila. Oricum trebuie sa o conduci ca sa-ti dai seama si cred ca sunt reperezentante care ofere drive tests.

Depinde de tine ce tip de motocicleta vrei sa-ti iei dar daca vrei ceva de genu eu nu as sta pe ganduri :)

 

 

Sunt cam scumpe accesoriile dar arata foarte bine http://www.corbin.com/suzuki/gsx650f_menu.shtml.

Iar saua chiar cred ca e mai comoda decat ce avem noi. Sa vedem dc se schimba situatia dupa ce imi iau pantaloni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iuuu.. ce v-a tras-o yamaha :)

 

716.jpg

 

ghici cu ce seamana!

De ce? Daca nu ai citit iti spun eu: asta e versiunea PENTRU AMERICA a modelului XJ600 Diversion, model pe care cu toate ca il refabrica de anul acesta, nu cred ca va ajunge niciodata la succesul Banditului. Zic Bandit deoarece gsx650F cam asta e , un Bandit carenat. Era parere personala, dar oricum, modelul de la Yamaha e pt piata din SUA, deci pana ajunge aici mai e. DACA va ajunge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi discutie am avut si pe forumu gsx-ului la un moment dat, cum ca ar fi mai misto asta ca o fi ca o pati. Si ghiciti ce? Toata lumea a votat ca e mai misto suzi(fac abstractie de faptu ca am una d-asta) si io sunt de aceeasi parere. La banii astia e cea mai misto motocicleta din punctu meu de vedere!!! La bani mai multi respectiv dublu mi-as fi luat ori intruderu care e criminala sau ciudatienia aia de la honda numita DN-01!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are yamaha niste scoruri de cazi pe spate , gsx f-ul cred ca este din punct de vedere calitate - pret cel mai tare din categoria spot touring (parerea mea :) ; asa e cand te indragostesti , vezi doar partile bune )

ca motociclata de inceput pentru mine este ideala , greutatea este deranjanta daca ai un stil de condus mai sportiv si poate daca este condus de o femeie . in rest se descurca foarte bine prin oras , cu toate ca este putin cam "grasuta" si trebuie sa fi atent cand te strecori printre masini . cand este vorba de asfalt si drum lung atunci se simte in largul ei si ii ofera riderului o pozitie comoda .

pana acum nici o obiectie contra motocicletei , totusi sa lasam timpul sa treaca si sa speram ca nu vor aparea probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iuuu.. ce v-a tras-o yamaha :)

 

Iti multumim knox pentru incurajari si te mai asteptam. Ce-i drept nu e urata yamaha asta dupa mine ... dar e doar o poza pe cand afara suzi is real :D . Privind speriati la concurenta pe care o face yamaha pe acest sector suzuki au lansat gsx 650 f K9 care e identic K8 numai ca are alte stickere si exista si in varianta portocalie :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Daca nu ai citit iti spun eu: asta e versiunea PENTRU AMERICA a modelului XJ600 Diversion, model pe care cu toate ca il refabrica de anul acesta, nu cred ca va ajunge niciodata la succesul Banditului. Zic Bandit deoarece gsx650F cam asta e , un Bandit carenat. Era parere personala, dar oricum, modelul de la Yamaha e pt piata din SUA, deci pana ajunge aici mai e. DACA va ajunge

 

Nu va ajunge pana aici ca se rupe pe drum gunoiu ala de bascula din tabla subtire ca o putza de randunica pleshuva. :)

O ascutitoare. :)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem anul asta ce ziceti?

 

A schimbat cineva leduride de la bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt Aurel din Pitesti, si din martie sunt posesorul unui gsx 650 f. E primul meu motor, si vreau sa spun ca pana acum nu m-am dat jos de pe el: la servici, la cumparaturi, la plimbare... peste tot! Adevarul e ca la inceput m-a surprins greutatea ei ( eu am 63 kg). Acum m-am obisnuit cu ea si ne intelegem de minune. Oricum, este o motocicleta excelenta si pentru incepatori, dar parerea mea este ca pentru cei care stiu deja traficul, care au cel putin 1 an practica cu masina. In rest, cand trceti prin Pitesti dati-mi de veste (0724.020.467)! Asfalt uscat si feriti-va voi!!!!!

post-41032-1223833980_thumb.jpg

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt Aurel din Pitesti, si din martie sunt posesorul unui gsx 650 f. E primul meu motor, si vreau sa spun ca pana acum nu m-am dat jos de pe el: la servici, la cumparaturi, la plimbare... peste tot! Adevarul e ca la inceput m-a surprins greutatea ei ( eu am 63 kg). Acum m-am obisnuit cu ea si ne intelegem de minune. Oricum, este o motocicleta excelenta si pentru incepatori, dar parerea mea este ca pentru cei care stiu deja traficul, care au cel putin 1 an practica cu masina. In rest, cand trceti prin Pitesti dati-mi de veste (0724.020.467)! Asfalt uscat si feriti-va voi!!!!!

 

Bravo man. Bine ai venit printre noi desi cred ca ai motocicleta de mai mult timp! sa fii sigur ca daca trecem prin Pitesti te anuntam. Oricum poti sa vii si tu prin Bucuresti sau daca facem o tura pe undeva poate ne intalnim pe traseu. Vorbim oricum si urmareste topicul :rock: . Bafta si asfalt uscat

 

 

Pe cine intereseaza o casca poate va "coafeaza" /index.php?showtopic=277815 :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shepard sa o stapanesti sanatos si fara incidente , poate ne vedem intr-o miercuri la arc , daca o sa ai drum prin Bucuresti dai un semn inainte .

Am fost sambata la CT si am mai vazut unul tot albastru cu alb (pana acum numai eu am negru , si negru e cel mai frumos :unsure: ) , aproape de centru .

propun sa ne vedem miercuri la arc si de acolo vedem unde mergem sa bem un "cico" :rock: , astept raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shepard sa o stapanesti sanatos si fara incidente , poate ne vedem intr-o miercuri la arc , daca o sa ai drum prin Bucuresti dai un semn inainte .

Am fost sambata la CT si am mai vazut unul tot albastru cu alb (pana acum numai eu am negru , si negru e cel mai frumos :rock: ) , aproape de centru .

propun sa ne vedem miercuri la arc si de acolo vedem unde mergem sa bem un "cico" :D , astept raspunsuri

 

In principiu sunt acolo :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...am o problema ,nu imi mai merge kilometrajul.a mai avut cineva beleaua asta?

 

A desfacut cineva bordul sa vada cate leduri sunt si ce scrie pe ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane atunci sa ne vedem miercuri la arc cu hafabusele:P. Shepard cu siguranta ca trebuie sa ne vedem sa facem niste iesiri. Daca trecem prin pitesti te sunam, daca vii prin bucuresti poti sa ne/ma suni (0721 375 442). Asfalt uscat!

 

Care mergeti in seara asta la arc?

Editat de lacroyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://katriders.com/vb/index.php - forum dedicat katanelor. Gasiti orice pe el...mecanic, estetic etc etc.

Acum am si eu o intrebare. Stie careva care e pretul unul kit pentru distributie pt un 750? Lant + patine + intinzator. Sau eventual preturi separate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...