Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauta putin pe net manualul de service Haynes penru gsx600f (e comun cu 750)

Eu l-am gasit relativ usor.

Ai acolo foarte multe detalii. Cat ulei incape si ce sa folosesti + multe poze si explicatii despre cum sa desfaci si sa refaci diverse.

 

Am vazut sigur despre demontarea furcii si schimbarea uleiului de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor... am achizitionat un suzuki gsx-f 600 din 94' "putintel" accidentata... am nevoie de vitezometru, carcasa bord, manete, furca fata, geamul dela tripla, ghidon stanga, far, cadru bord,rezorvor......poate cei care le-au modificat streetfighter au ceva din lista.... ;) si o intrebare: discurile de fat au joc lateral din inlele alea ce tin discul propriu-zis de suport......asa e normal? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la reconstructie.

 

Discurile nu trebuie sa aiba nici-un fel de joc, si pe deasupra mai trebuie sa fie si drepte, daca sunt lovitebpot fi strambe si fara se se vada cu ochiul liber, se va simti la franare.

Editat de Caron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la reconstructie.

 

Discurile nu trebuie sa aiba nici-un fel de joc, si pe deasupra mai trebuie sa fie si drepte, daca sunt lovitebpot fi strambe si fara se se vada cu ochiul liber, se va simti la franare.

ms pt raspuns....acum ca tot e demontata mai mult de jumatate ma gandeam ca ar fi mai bn sa ii revopsesc si cadrul....dar mi se pare ca va dura o vesnicie...la cate are pe acolo si eu fiind obisnuit cu comunistele....oare o sa imi mai ramana si piese dupa reparatie??? :) totusi nu mi-ar placea sa o vopsesc doar partial, ceva gen carpeala....apropo eu am luat-o cu caucic pe spate de 190 si merge..ca tot am vazut ceva discutii si in certificat scrie de 160...ps:e model american cu km in mile/h ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cand ma intereseaza un model de motocicleta, caut un manual de utilizator. Am gasit unul pentru GSX 600 F - 2005 asa ca vi-l atasez, poate va ajuta cu ceva.

 

http://www.fileshare.ro/1956595290.12

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam pustiu pe aici.....alte sfaturi ca de exmplu ce tip de ulei folositi,bujii, placute de frana, kit-uri de lant, etc... un manual de intretinere va rog, daca se poate pt modelul GN72A din 94.... si cam ce bube au.... si am auzit diferite pareri in legaura cu discurile de frana, unii ca asa trebuie pt ca sunt flotante altii ca nu... la voi cum e? mentionez ca discurile sunt cele stock....ar fi chiar naspa sa fiu nevoit sa le schimb pt ca arata ok, cel de spate in schimb lasa de dorit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam pustiu pe aici.....alte sfaturi ca de exmplu ce tip de ulei folositi,bujii, placute de frana, kit-uri de lant, etc... un manual de intretinere va rog, daca se poate pt modelul GN72A din 94.... si cam ce bube au.... si am auzit diferite pareri in legaura cu discurile de frana, unii ca asa trebuie pt ca sunt flotante altii ca nu... la voi cum e? mentionez ca discurile sunt cele stock....ar fi chiar naspa sa fiu nevoit sa le schimb pt ca arata ok, cel de spate in schimb lasa de dorit...

 

ulei motul 7100, bujii denso, placute tokiko sau nissin, kitt de lant cel mai ieftin. Daca vrei manual contacteaza-ma pe mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma bate gandul la o toba aftermarket de ceva timp , sa vad poate mai scad preturile in iarna

 

http://www.leovince.com/it/catalogo-suzuki..._i_e_2008/10625

 

http://www.louis.de/_20f8a1bcb72049cabecc0...tnr_gr=10027202

 

Leo vince mi-ar place ca am auzit-o pe a lui Bigduke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e asa de multa lume cu GSXF... saaaaau se strica atat de rar incat nimeni nu are intrebari :D

 

Daca te tine engleza cat de cat incearca www.katriders.com si vei gasi acolo tot felul de chestii despre Katane (GSXF in U.S.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma bate gandul la o toba aftermarket de ceva timp , sa vad poate mai scad preturile in iarna

 

http://www.leovince.com/it/catalogo-suzuki..._i_e_2008/10625

 

http://www.louis.de/_20f8a1bcb72049cabecc0...tnr_gr=10027202

 

Leo vince mi-ar place ca am auzit-o pe a lui Bigduke

 

Si Vlad tot Leo Vince are . El a luat din titan la pret de aluminiu de la magazinul moto din cotroceni. Aveau o oferta acolo. Eu am dat 300 euro pe a mea de la un amic ... dar am asteptat vreo 2 luni dupa ea :crack: . Oricum o recomand cu caldura, nu trezeste mortii dar se face simtita in trafic, exact ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Daca vreti ceva sa scoale mortii, va recomand asta http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-09-Suzuk...sQ5fAccessories

ca de doua luni ma chinui sa-i reduc zgomotul, dar am reusit pana la urma.

Dealtfel, imi pare rau ca am bagat mobra la iernat, ca parca vine primavara. Ar fi bine sa mai tina vremea asta vreo doua saptamani ca sa fie treaba oabla, sa-mi bag unghiile pe gat. In rest, ne pregatim de mosi nicolai si craciuni cum putem.

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gsxf-uri mai sunt..problemele sunt mai rare. Eu am avut una si v-o impartasesc, ca sa va fie usor daca veti fi in situatia mea. Acul de la kilometraj oscila ca la Dacie si  arata o viteza mai mica decat cea reala cu 10- 15 km. Si cum kilometrajul e electronic ma asteptam la un contact imperfect, ceva borne oxidate dar totusi problema a fost de ordin mecanic. S-a slabit surubul din capul axului de la pinionul din fata, care tine o piesa solidara cu axul , iar aceasta se invarte in fata senzorului de viteza. Surubul fiind slabit, aceasta piesa nu mai atingea viteza de rotatie a pinionului , si de aici viteza mai mica si acul care arata cea ce citea senzorul. Odata surubul strans, problema a fost rezolvata, si Suzy buna de drum !  :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La far ar trebui sa ai 4 astfel de robineti care regleaza farul sus-jos pe fiecare faza.Cele 2 de jos se vad sub carena, iar pe celelalte le vei gasi mai sus daca iti strecori mana pe acolo.

Editat de arian46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Daca vreti ceva sa scoale mortii, va recomand asta http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-09-Suzuk...sQ5fAccessories

ca de doua luni ma chinui sa-i reduc zgomotul, dar am reusit pana la urma.

Dealtfel, imi pare rau ca am bagat mobra la iernat, ca parca vine primavara. Ar fi bine sa mai tina vremea asta vreo doua saptamani ca sa fie treaba oabla, sa-mi bag unghiile pe gat. In rest, ne pregatim de mosi nicolai si craciuni cum putem.

 

Aia de carbon imi place si mie mult ... dar ma costa ami mult sa o aduc din state , mai ales ca nu stiam pe nimeni. Aia din inox, ma rog lucioasa nu e comb in ceea ce ma priveste ca eu am talentul sa o zgari asa cum am facut si toba stoc. Plus ca nu am rabdare sa se raceasca si ii pun husa repede => zgari toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta vara, cand am fost in State, nu ai zis nimica, ca veneam cu doua tobe. Si asa m-a declarat lumea nebun ca am adus toba de acolo. Dar la 300 $...a meritat efortul. Aia lucioasa e ca a mea si e din aluminiu, nu e din inox. Oricum, fata de "extinctorul" ala de toba originala e muuuuuuuuuuult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta vara, cand am fost in State, nu ai zis nimica, ca veneam cu doua tobe. Si asa m-a declarat lumea nebun ca am adus toba de acolo. Dar la 300 $...a meritat efortul. Aia lucioasa e ca a mea si e din aluminiu, nu e din inox. Oricum, fata de "extinctorul" ala de toba originala e muuuuuuuuuuult mai bine.

 

Mersi , dar imi pusesem toba din martie. Nu se compara ma nimic cu toba stock :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...