Sari la conținut

Duminica 22


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

pompi zice sa mergem in dobrogea pe la macin. am fost de mai multe ori, traseul e ok, soseaua buna si goala. a fost ziua lui, orine doree sa vina e invitat, fac eu ciinste de ziua lui pompi, unde vreti cum vreti. la multi ani pompi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu cred ca sunt peste 500 dar drumul e bun si liber. se trece dunarea cu bacul si mergi singur pe sosea cea mai mare parte a timpului. pe urma ne intoarcem de obicei pe autostrada.

pompi e seful dar eu zic sa plecam la 9. cum ziceti si voi.

post-818-1237606813_thumb.jpg

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau langa centura, nu vreti la rond la pipera sau unde se urca pe autostrada din centura?

cam asta e ruta, se poate reintra spre a2 la fetesti sau cernavoda. la fel de bine putem sa nu mergem pe 2 la dus sau la intors. ce se vede are 555km, cred ca e ok.

post-818-1237606961_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt peste 500 dar drumul e bun si liber. se trece dunarea cu bacul si mergi singur pe sosea cea mai mare parte a timpului. pe urma ne intoarcem de obicei pe autostrada.

pompi e seful dar eu zic sa plecam la 9. cum ziceti si voi.

 

Sunt mai mult de 500, spre 600, parerea mea... E mai frumos drumul prin Cernavoda, Capidava, Topalu decat Fetesti, Facaeni (am facut bucla pe Fetesti, Facaeni, Harsova, Topalu, Cernavoda saptamana trecuta ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata traseul ar fii asta buc,cilibia,braila,galati,macin,cernavoda ,buc,aprox 550-600km ne-ntilnim la benzinaria de la europa va astept acolo la 8,30 cu cit e mai dimineata cu atit avem timp mai mult la dispozitie wk placut tuturor Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata traseul ar fii asta buc,cilibia,braila,galati,macin,cernavoda ,buc,aprox 550-600km ne-ntilnim la benzinaria de la europa va astept acolo la 8,30 cu cit e mai dimineata cu atit avem timp mai mult la dispozitie wk placut tuturor Pompi

Hai ca ma bag si eu la tura asta, chiar daca sunt ceva sanse de ploaie. E un traseu pe care n-am fost niciodata.

 

La ora aia o sa fie vreo 3-4 grade in Bucuresti. Afara din oras probabil mai scadem 1-2. Chiar asa de tare ne grabim incat sa inghetam de la plecare ? Hai sa-i dam o sansa soarelui sa mai dezmorteasca un pic atmosfera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul permite si accesul cu motor de viteza??? ma gandesc la zona aia de bac.

 

E ok Bea si pentru motoare mai "joase". Bacul de la Galati e ok, cel putin asa era anul trecut. Bacul de la Braila e mai "enduro" :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bacul e ok, pragurile au 5 cm max, se poate trece cu orice. treaba e ca e cam frig, eu propun sa plecam nitel mai tarziu, ceva gen 10 sa iesim din buc si sa alegem o ruta mai directa. deci sa ne intalnim la 9:30 si la 10 sa plecam. voi cum propuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bacul e ok, pragurile au 5 cm max, se poate trece cu orice. treaba e ca e cam frig, eu propun sa plecam nitel mai tarziu, ceva gen 10 sa iesim din buc si sa alegem o ruta mai directa. deci sa ne intalnim la 9:30 si la 10 sa plecam. voi cum propuneti?

Cam asa ma gandeam si eu - 9.30 adunarea, 10 plecare. Tocmai m-am intors de la o tura mica in jurul Bucurestiului si a fost un pic ca frig (mai ales vantul a fost cam neplacut). Si e ora 2...

Cat despre ruta, ii las pe cei care cunosc zona sa stabileasca, eu nu ma bag. Daca pe la un 18-18.30 intram pe autostrada spre casa, o sa scapam neinghetati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Dorule benzinaria este linga europa la capatul tramvaiului 21 cit despre ora cum vreti dar nui chiar asa de speriat hai sa fie 9-9.30

Ma uitam pe wikimapia... e vorba de benzinaria OMV imediat dupa capatul tramvaiului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum am venit de afara.Bate vantul destul de urat.Daca va fi asa si maine dimineata, pe mine m-ati pierdut, ca daca mi-e frig, imi creeaza o stare de disconfort.

Daca n-o sa ajung, va urez din suflet, drum bun si La multi ani sarbatoritului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum am venit de afara.Bate vantul destul de urat.

asta cam asa e ... bate vantu, asfaltu rece, aderenta canci, patinaj artistic ...;) ... dar tot merge o tura :blink: - acum de inceput de sezon, bulgarii nu au nici un stres (pana si "fetitele" au iesit in campul munci :))

 

 

tocmai ce m-am intors de la veliko, plecat de la 7:30 ... daca ai echipament nu e deloc frig insa daca nu ai poti sa pleci si la 12 ca tot o sa fie frig :) - cu cat pleci mai devreme cu atat ai mai mult timp sa mergi mai lejer

 

 

daca se face pomana cu o cana de ceai fierbinte ... sunt si eu prezent bike-037.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...