Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Pe bune? Eu vroiam sa-mi iau manusi de ski de la decathlon, dar acum ca am aflat ca se pot lua de pe Louis, problem solved.

 

Pe un ton mai serios, e vorba de icon Timax si nu vreau sa dau din nou sezonul asta bani pe o pereche noua. In rest manusile nu au patit nimic, nu sunt cazute, imi vin foarte bine si protejeaza super, asa ca daca stie cineva un atelier bun de marochinarie sa-mi schimbe pielea galbena as aprecia pontul.

 

Ea vine din fabrica destul de subtire ca sa simti bine maneta de acceleratie asa ca mi se pare normal ca in 12000 km sa se duca.

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu tot de parere sunt ca ar trebuii sa le schimbi .... daca nu spune ca iti mai vadn eu o pereche de masnui rupte care nu am apucat sa le arunc inca... :bounce: 50 lei pt tine... ca ele is foarte scumpe de noi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"am auzit" ca da

 

poate avem noroc si pune la nivel, altfel cand ploua.....

am sunat la primarie, nu ramine asa, o sa fie adus la nivel. ar fi fost prea de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la primarie, nu ramine asa, o sa fie adus la nivel. ar fi fost prea de tot.

atunci o sa fie frumos, sa aibe si fitzobikeri unde sa faca "broscute safe"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caline... ce sa zica si ei amu` ca sa scape de gura ta....de frica au zis ca da .. si ca sa terminam cu gluma... Calin au zis si cand? :scratch: ... nu de alta dar ajung la vorba lui nea` Orestte si imi cumpar o enduroaica ca tot vad ca are la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am sunat sa fac scandal. au zis ca se va asfalta dintr-o singura bucata de sus pina jos, dupa ce se termina trotuarele. eu chiar cred c-o sa mearga treaba repede, Iasi-Ciurea l-au facut cam intr-o zi.

 

atunci o sa fie frumos, sa aibe si fitzobikeri unde sa faca "broscute safe"

acuma am vazut. pfoaai, m-ai dat de gol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca fac deja inter linii :unsure:

cum sa faca intre linii? cum au ajuns acolo? parca era linia inalta si iti rupeai gatul, faci broscute cu atasul !? :crack:

 

in alta ordine de idei linia aia inaltata mi se pare geniala, practic ai un express lane pentru motociclete, putini soferi mai intra pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa faca intre linii? cum au ajuns acolo? parca era linia inalta si iti rupeai gatul, faci broscute cu atasul !? :crack:

 

in alta ordine de idei linia aia inaltata mi se pare geniala, practic ai un express lane pentru motociclete, putini soferi mai intra pe acolo.

Simplu fie intra din capat direct pe linii fie trec liniile cu picioarele pe langa motor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu o intrebare scurta, sau mai bine zis o rugaminte. Ma bate (s-a lasat cu vanatai deja) gandul sa imi iau un Hornet 600 de prin 2000, si din pacate nu am avut ocazia sa ma urc pe vreo una pana acum, si as vrea sa pun fundul pe sa inainte sa ma apuc sa caut prin toata tara una de vanzare. Ma refer doar la urcat pe ea, sa o vad cat de inalta e si cat de bine mi se potriveste pt constitutia mea (sunt cam ...mititel).

 

Daca exista vre-un proprietar de Hornet intre 98` si 2003 in Iasi dispusi sa ma lase sa o incalec un pic, as fi recunoscator. Si dau si o bere pt asta. Eh, pt asta si pt cateva pareri despre motorul in sine.

 

Ms anticipat, sper sa gasesc un binevoitor. O zi frumoasa, la revedere.

 

P.S.: Daca este dispus sa faci o tura scurta cu mine in spate, mai plusez cu o bere (suc, cafea, limonada ..etc) la oferta. Vin echipat, binevointa sa fie, de restul ma descurc eu. (Nu imi permit sa cer sa o conduc eu pt ca nu am inca carnetul ... si sincer, nici nu m-as risca cu motorul altuia. Deja am vorbit prea mult. Asfalt uscat domnilor (si domnisoarelor/doamnelor) si sa ne auzim cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu o intrebare scurta, sau mai bine zis o rugaminte. Ma bate (s-a lasat cu vanatai deja) gandul sa imi iau un Hornet 600 de prin 2000, si din pacate nu am avut ocazia sa ma urc pe vreo una pana acum, si as vrea sa pun fundul pe sa inainte sa ma apuc sa caut prin toata tara una de vanzare. Ma refer doar la urcat pe ea, sa o vad cat de inalta e si cat de bine mi se potriveste pt constitutia mea (sunt cam ...mititel).

 

Daca exista vre-un proprietar de Hornet intre 98` si 2003 in Iasi dispusi sa ma lase sa o incalec un pic, as fi recunoscator. Si dau si o bere pt asta. Eh, pt asta si pt cateva pareri despre motorul in sine.

 

Ms anticipat, sper sa gasesc un binevoitor. O zi frumoasa, la revedere.

 

P.S.: Daca este dispus sa faci o tura scurta cu mine in spate, mai plusez cu o bere (suc, cafea, limonada ..etc) la oferta. Vin echipat, binevointa sa fie, de restul ma descurc eu. (Nu imi permit sa cer sa o conduc eu pt ca nu am inca carnetul ... si sincer, nici nu m-as risca cu motorul altuia. Deja am vorbit prea mult. Asfalt uscat domnilor (si domnisoarelor/doamnelor) si sa ne auzim cu bine.

Ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc in Iasi un magazin/taraba/alimentara care se ocupa cu vanzare pieselor de scutere/atv-uri chinezesti?

 

In capat Pacurari, pe dreapta, dupa Petrom, sunt mai mereu expuse scutere chinezesti. Poti incerca acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi pe acolo, dar nu am vazut nimic. Era si destul de tarziu, gen un 5 dupa masa. Incerc si maine.

 

 

Înainte de Petrom este magazinul de scutere.

 

Apropo, aprinde farul când mergi cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am invartit si azi prin tot orasul si nu am vazut mai nimic. Multumesc oricum.

 

pe la noi n-ai trecut ... ce anume iti trebuie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a gasit el magazinul din pacurari sigur nu gaseste nici speed zone-ul nici magazinul minelli :crack:

La topicul cu "service iasi" sau cum ii zice sunt enumerate clar service-urile si locatiile lor, mai mura in gura de atat nu se putea "gen" :lol:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...