Jump to content
Sign in to follow this  
dezamagitoru

Exploring Prahova - 4 sau 5 aprilie

Recommended Posts

M-as fi bagat si eu, dar am de invatat, abia peste 1 saptamana scap...oricum drum bun si privelisti frumoase va urez!

raven, iar o dai cotita :D

hai lasa cartea! ca doar repetentia este mama invataturii, nu ce faci tu acolo!

Cred ca ma bag si eu sa fie gasca mai mare :D

pentru cei din bucuresti imi pare aiurea sa intram in ploiesti si sa orbecaim dimineata in oras sa gasim supermarketul respectiv. imi pare mai simplu sa ne vedem la sensul giratoriu spre valenii de munte sau chiar in fata la paula's... ca oricum trebuie s-o luam in directia respectiva!

Ieri a plouat. Azi ploua. N-o sa fie noroi pana la genunchi ?!

Bucurestenii se vor regrupa pentru la Lukoil la intrare in Ploiesti, sambata, 04.04.2009 intre 8:30-9:00, ca sa poata ajunge la Interex sa se regrupeze cu ploiestenii intre 9:00 - 9:30.

Sa nu uitati sa aduceti camere de luat vedenii si aparate de pozat!

:D

eu din pacate trebe sa renunt la plimbare pentru ca nu mai am placute de frana si nu stiu daca voi mai avea bani dupa operatiunea de schimbare a lor :D

vin si eu,,,propun loc plecare din bucuresti la arteziana miorita, chiar langa institutul mina minivici, , de la sensul giratoriu casa presei libere (casa scanteii), spre directia ploiesti, prima intersectie cu sens giratoriu, inainte de benzinaria de sub pod baneasa,,,ce ziceti ?

? eu stiu unde este interex asa ca nu orbecaim prin ploiesti, pe onoarea mea,,,ideea este sa plecam in gasca din bucuresti, sa beneficiem de "siguranta in grup" , mai scapi de un radar, etcetc nu ca am fi noi mari vitezomani... ora 08 00 ca sa plecam la 08 15 ??

eu marius tel 0755197404 , id mess : arushajack@yahoo.com piccolino, ia si gps ul, ok ?

vin si eu,,,propun loc plecare din bucuresti la arteziana miorita, chiar langa institutul mina minivici, , de la sensul giratoriu casa presei libere (casa scanteii), spre directia ploiesti, prima intersectie cu sens giratoriu, inainte de benzinaria de sub pod baneasa,,,ce ziceti ?

? eu stiu unde este interex asa ca nu orbecaim prin ploiesti, pe onoarea mea,,,ideea este sa plecam in gasca din bucuresti, sa beneficiem de "siguranta in grup" , mai scapi de un radar, etcetc nu ca am fi noi mari vitezomani... ora 08 00 ca sa plecam la 08 15 ??

eu marius tel 0755197404 , id mess : arushajack@yahoo.com piccolino, ia si gps ul, ok ?

Subscriu pentru grupul de la Fantana Miorita ora 8:00.

ok, lasati si voi niste telefoane, baietii din bucuresti cat si cei din ploiesti,,,ca sa ne anuntam in caz ca intarziem, ne ratacim , este vreme ploioasa etc , etc

Daca finantele permit. vin si eu.

Doar ca benzinaria ar fi un punct mai bun de intalnire.

Eu oricum trebuie sa opresc sa fac plinul. Daca ma opresc la Miorita...dupa aia trebuie sa ma mai opresc intr-o benzinarie sa alimentez.

In concluzie care sunt detaliile finale ora -loc de intalnire - traseu final ? :D

Bucurestenii, se intalnesc sambata, ora aprox 7:45 - 8:00, fie la miorita fie la petrom ala de langa miorita, dupa care, in jurul orei 8:45 - 9:00, se vor regrupa (daca e neovoie) la lukoil la intrare in Ploiesti, dupa care se vor indrepta catre Interex. Acolo ii vor astepta ploiestenii.

Siguranta in grup (vorba magarusului) nu e deloc de neglijat. Si pe DN se merge superlejer in grup.

Aveti legatura!

eu zic totusi sa ne intalnim la miorita (mina minovici), la 08 00 adunarea ca sa plecam la 08 15. Hai sa nu schimbam locul, poate unii au citit ieri mesajele si au ramas cu ideea intalnirii la miorita. Cine n-a bagat benzina, nici o problema, il asteptam sa bage de la petrom, 200 m mai incolo,,,ce ziceti , e bine ??

Frumos !!

Poate puneti si o harta sau un desfasurator cu traseul...ca io habar nu am pe unde am fost...am pierdut firul pe la Slanic :unsure:)

hai cu poze baieti ca eu azi dimineata ma zgariam pe fata ptr ca eram la scoala cand ati trecut prin Ploiesti

salutare, scuze de intarziere,,,

eu am creat o adresa de mail si am pus acolo pozele si filmuletele

adresa motoprahova@gmail.com si parola interexploiesti

calitatea este cam jalnica fiindca am montat camera mult prea jos si se vede mai mult asfaltul,,,dar imi cumpar suport de ghidon si ma revansez data viitoare. Deocamdata dati si voi cursorul inainte pana vedeti ceva interesant

Cand va reveniti, detaliati va rog traseul si starea drumurilor.

Multam! :unsure: