Sari la conținut

Fratilorrrrrr..


axi
 Share

Postări Recomandate

Vizitator moto_comuniste

cum zicetzi voi, singurii mecanici de motociclete din romania. io am avut chef de hartza, io am cerut detalii pt ca vreau sa shtiu pe ce dau banii... lucruri din astea pe care numai un cumparator anormal le face :ok:

 

poate un moderator isi da seama ca aici (coltul comunistelor) se face bishnitza (am tot dreptul sa comentez liber oferta iar vanzatorul sa impuna pretzul final), in loc sa se incerce acelasi lucru la subtopicul de vanzari.

 

lipsa de coerentza in topicurile celor din alba nu cred ca uimeshte pe nimeni. :)

 

cred ca lucru asta ma enerveaza la comuniste. mereu trebuie sa stai la mila cuiva mai priceput intr-ale mecanicii sau a instalatiei electrice. manuale de reparatii complete din parti, iar daca incerci sa repari singur si gresehti imediat eshti un mare prost si vei fi pus la perete ca nu shtii cum sa demontezi si sa pui la loc piesa X.

 

daca tot s-au dat (sau nu se mai vand) mz-urile, uitatzi aici un anunt:

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=13965

 

@stressu'... nu merita sa te certzi. la vorbe toata lumea se pricepe.

 

Draga "frate comunist" ce se intampla pe aici nu-i "bisnita" si LE MULTUMESC MODERATORILOR ca au inteles lucrul asta! Subforumul de vanzari are rolul lui foarte important si ar scuti aceasta "bisnita" daca elementul de baza al clasificarii nu ar fi fost numarul de cmc.

 

Despre lipsa de coerenta a motociclistilor din Alba nu esti tu ce mai indicata persoana care sa vorbeasca si asta din cateva motive, unul important fiind faptul ca nu ma cunosti pe mine de exemplu, sau pe alti "motociclisti din Alba". Tin sa subliniez lucrurile astea pentru ca am cazut si eu in capcana generalizarii spunand lucruri nu tocmai ortodoxe despre bucuresteni, ca apoi sa constat ca printre ei sunt si o gramada de "baieti de gasca" (printre care tu nu stiu inca daca te numeri).

 

Despre fratii mei afla ca sunt in clas. a X-a. pana la ora 14 sunt elevi, iar dupa 14 sunt mecanici intr-un service moto unde "inadesc" Kawa, Suzuky, Honda,etc. Comuniste "inadim" doar acasa. A! Uitasem! Primul motor l-au avut in clas. a VI-a (Mz RT 125). Tu-ti castigai singur banii la 16 ani?

 

Nu am spus lucrul asta ca sa-i laud mai ales ca avem RAZBOAIELE noastre acasa ... Am spus asta numai pentru clarificarea anumitor lucruri (lucruri care te privesc doar pe tine pt ca in ce-l priveste pe Stresu am inteles ce e doar placerea sicanelor exprimate de o parte si de alta).

 

In incheiere sunt curios cum o sa reactioneze Kerosen la calificativul "lipsit de coerenta" :welcome: :moto: , ca doar e si el din Alba.

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In incheiere sunt curios cum o sa reactioneze Kerosen la calificativul "lipsit de coerenta" :welcome: :moto: , ca doar e si el din Alba.

 

:ok: nicicum ! eu doar citesc topicul shi ma amuz! :) :ok:

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre lipsa de coerenta a motociclistilor din Alba nu esti tu ce mai indicata persoana care sa vorbeasca si asta din cateva motive, unul important fiind faptul ca nu ma cunosti pe mine de exemplu, sau pe alti "motociclisti din Alba". Tin sa subliniez lucrurile astea pentru ca am cazut si eu in capcana generalizarii spunand lucruri nu tocmai ortodoxe despre bucuresteni, ca apoi sa constat ca printre ei sunt si o gramada de "baieti de gasca" (printre care tu nu stiu inca daca te numeri).

 

 

1.Sunt curios: tu/voi il cunosti/cunoasteti pe harciogu?

2.Despre bucuresteni: am mai spus-o...care?Eu stau de aproape 30 de ani in acest oras si nu cunosc unul get beget.Asa ca...inca o data..care?Ai cunoscut vreunul?Sau ti-ai facut o parere cunoscand cativa venetici?De ex si eu desi sunt nascut in bucale si am petrecut juma din viata aici sunt dupa parinti o combinatie de brasovean cu codlean,asa ca cine isi face o parere despre bucuresteni privindu-ma se cam insala.Ideea e ca,privind la limbajul unora care-s ardeleni constat cu parere de rau ca "superioritatea" lor(a ardelenilor!) este doar un mit si ca stiu sa se tiganeasca mai ceva ca regatenii(sudistii,miticii cum am vazut ca le spuneti voi,marmelandezi cum le zice taica-meu).Eu stiam ca "smardoiul" este un specimen specific sudului si ca ardeleanul tace si face,mai exact mai multe fapte mai putine vorbe.Dar vorba ta:" sa nu cadem in capcana generalizarii!"

3.Referitor la vanzari:am mai spus-o si p'asta intr-un topic in care se incerca vanzarea unei conserve la un pret considerat de mine(si nu numai se pare!) mult supradimensionat.As fi fost tentat sa zic "marketing tiganesc",dar fals,ei stiu sa-si vanda marfa!Nu, asta e marketing a la romenia!Marketing comunist bazat pe ideea "nu-ti convine?poate ti-o si iei".Sa fiu al naibii,am fost in Turcia si vreau sa zic ca nu scapai pana nu-ti dadeau un ceai.Ar fi facut orice sa cumperi.In romenia(n-am scris degeaba Turcia cu litera mare si romenia cu litera mica!) cumparatorul e luat in balon si eventual si la pumni daca are nesimtirea sa puna ceva mai multe intrebari sau sa nu-i convina pretul.

Vanzare cat mai buna si daca prindeti potentialul client incarcati-l la greu din toate punctele de vedere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi, nu va mai luati de Axi si Baluba pentru ca nu aveti dreptate. :ok: Sunt baieti de treaba.

 

Anul trecut am postat aici cautand un far de comunista si singurii care mi-au sarit in ajutor si chiar mi-au trimis un far de Simson au fost ei impreuna cu fratele lor mai mare, Moto_comuniste.

 

Nu ma cunosteau de nicaieri dar totusi mi-au trimis prin posta farul, fara sa-mi ceara nici un ban pe el.

 

AÂşa că nu mai spuneti că se face biÂşniță pe acest topic. Comisionul de la bancă (într-o formă primitivă) nu este tot biÂşniță?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar dupa 14 sunt mecanici intr-un service moto unde "inadesc" Kawa, Suzuky

 

ai dracu de chinezi... au inceput sa faca pe vapor si Jawa sau Suzuki-uri... stiam ca fac doar Mike, ReedBok, PILA, Pummà etc. acu am vazut ca fac si Kawe si SuzukY si le repara in judetu' Alba...

 

astia cu motoare bashite si expirate se cred detinatori de piese de muzeu si mari mesteri faurari in ale mecanicii (asta asa o fi dar mai multa modestie si moderare nu strica)... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

ai dracu de chinezi... au inceput sa faca pe vapor si Jawa sau Suzuki-uri... stiam ca fac doar Mike, ReedBok, PILA, Pummà etc. acu am vazut ca fac si Kawe si SuzukY si le repara in judetu' Alba...

 

astia cu motoare bashite si expirate se cred detinatori de piese de muzeu si mari mesteri faurari in ale mecanicii (asta asa o fi dar mai multa modestie si moderare nu strica)... :ok:

 

Ghilimelele bata-le vina! Si nu-i prima data... Da in fine...

In rest hai sa inchidem discutia ca incepem sa vorbim aiurea...

TOPIC INCHIS!!!

 

Frustratii sa se exprime prin PM ! :welcome:

 

P.S. Belbody nu trebuia sa le spui... Lasa-i sa creada ce vor pt. ca oricum NU CONTEAZA

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi, nu va mai luati de Axi si Baluba pentru ca nu aveti dreptate. :) Sunt baieti de treaba.

 

Anul trecut am postat aici cautand un far de comunista si singurii care mi-au sarit in ajutor si chiar mi-au trimis un far de Simson au fost ei impreuna cu fratele lor mai mare, Moto_comuniste.

 

Nu ma cunosteau de nicaieri dar totusi mi-au trimis prin posta farul, fara sa-mi ceara nici un ban pe el.

 

AÂşa că nu mai spuneti că se face biÂşniță pe acest topic. Comisionul de la bancă (într-o formă primitivă) nu este tot biÂşniță?

Lasai frate ....ca sti tu ca rand pe rand se intoarce roata si atunci mai vorbim :welcome:

Slautari si asfalt uscat :ok:

Apropo topic inchis :moto: :ok: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si e mine un jug superior de IJ. La ce pret, daca ai?

Jug superiar.......????

A da ... am dami adresa si zimi de unde esti?

Pret 0000000

Numa sa platesti drumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ma intereseaza un motor de simson complet daq ai.si pretul bineinteles

:laugh:

Pai la capitolul simson (mai avem simsone) dar nu de vanzare :moto: :(

Ultimul motor de simson l-am vandut in cj acum o luna cu 2 mil complet+un grup bonus :cheers: :cheers: :cheers:

Daca fac rost te anunt :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axi

Mai ai un carb de mz rt 125 in stare buna ,care se potriveste pe simson??

Eventual ma intereseaza si un pret?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la capitolul simson (mai avem simsone) dar nu de vanzare :finger: ;)

Ultimul motor de simson l-am vandut in cj acum o luna cu 2 mil complet+un grup bonus X-( :moron: :D

Daca fac rost te anunt :10: :10:

 

nu doua , ci doua si jumatate, iar complet insemnind:o bucata motor cu, capacul peste rotile de distributie spart cu ceva baros(capacul peste partea electrica , impreuna cu diamul lipsind binenteles), arborele in capatul de cuplare cu dinamul inexistent, frumos inflorit cu acelasi baros, binenteles orificiul filetat pentru prinderea dinamului infundat cu ceva batut si inflorit, cilindrul complet si definitiv inutilizabil, discurile de presiune de la ambreiaj foarte meserias amprentate cu o dalta(ca sa tina!) o cutie varza cu pedala sudata si lagarul pedalei spart. Nu stiu ce este in motor si in cutie, abandonind autopsia pentru alta data.

Iar apropo de bonus, dupa vreo doua ore de lucru cu presa si lampa de gaz , s-a reusit recuperarea pinionului de atac si a coroanei(montate probabil cu acelasi baros, cu care sa spart si zdrobit si carcasa).la un necaz mare, si facind abstractie de stirbituri s-ar putea folosi.

Cam asa ar fi trebuit sa sune o reclama la una bucata motor complet de simson....

 

Iar pentru a evita orice fel de neintelegeri , nu s-a pus in discutie pretul , ci sintagma 'motor complet+bonus'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu doua , ci doua si jumatate, iar complet insemnind:o bucata motor cu, capacul peste rotile de distributie spart cu ceva baros(capacul peste partea electrica , impreuna cu diamul lipsind binenteles), arborele in capatul de cuplare cu dinamul inexistent, frumos inflorit cu acelasi baros, binenteles orificiul filetat pentru prinderea dinamului infundat cu ceva batut si inflorit, cilindrul complet si definitiv inutilizabil, discurile de presiune de la ambreiaj foarte meserias amprentate cu o dalta(ca sa tina!) o cutie varza cu pedala sudata si lagarul pedalei spart. Nu stiu ce este in motor si in cutie, abandonind autopsia pentru alta data.

Iar apropo de bonus, dupa vreo doua ore de lucru cu presa si lampa de gaz , s-a reusit recuperarea pinionului de atac si a coroanei(montate probabil cu acelasi baros, cu care sa spart si zdrobit si carcasa).la un necaz mare, si facind abstractie de stirbituri s-ar putea folosi.

Cam asa ar fi trebuit sa sune o reclama la una bucata motor complet de simson....

 

Iar pentru a evita orice fel de neintelegeri , nu s-a pus in discutie pretul , ci sintagma 'motor complet+bonus'...

:finger: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu doua , ci doua si jumatate, iar complet insemnind:o bucata motor cu, capacul peste rotile de distributie spart cu ceva baros(capacul peste partea electrica , impreuna cu diamul lipsind binenteles), arborele in capatul de cuplare cu dinamul inexistent, frumos inflorit cu acelasi baros, binenteles orificiul filetat pentru prinderea dinamului infundat cu ceva batut si inflorit, cilindrul complet si definitiv inutilizabil, discurile de presiune de la ambreiaj foarte meserias amprentate cu o dalta(ca sa tina!) o cutie varza cu pedala sudata si lagarul pedalei spart. Nu stiu ce este in motor si in cutie, abandonind autopsia pentru alta data.

Iar apropo de bonus, dupa vreo doua ore de lucru cu presa si lampa de gaz , s-a reusit recuperarea pinionului de atac si a coroanei(montate probabil cu acelasi baros, cu care sa spart si zdrobit si carcasa).la un necaz mare, si facind abstractie de stirbituri s-ar putea folosi.

Cam asa ar fi trebuit sa sune o reclama la una bucata motor complet de simson....

 

Iar pentru a evita orice fel de neintelegeri , nu s-a pus in discutie pretul , ci sintagma 'motor complet+bonus'...

Draga drobule EU TE-AM PUS SA-L IEI???????????????????????

AI venit, te-ai uitat, si lai luat. NU?

Tiam zis ca motorul NU ERA creatia noastra (asa l-am luat asa l-am dat)

De unde ai vrut sa stiu io ce a fost in motorul ala?

Ce sa-ti fac?????

 

Axi

Mai ai un carb de mz rt 125 in stare buna ,care se potriveste pe simson??

Eventual ma intereseaza si un pret?

Merci

AI noroc

Ti-l dau ala care-i acum pe simsonul lui axi(fratemeo)

PRET :finger: ;) - se intelege X-(

 

Axi

Mai ai un carb de mz rt 125 in stare buna ,care se potriveste pe simson??

Eventual ma intereseaza si un pret?

Merci

AI noroc

Ti-l dau ala care-i acum pe simsonul lui axi(fratemeo)

PRET :10: :10: - se intelege :moron:

post-7473-1139336914_thumb.jpg

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merge, ma interesaza.

trimite-mi te rog un mail la adresa fricike2@yahoo.com si ne intelegem.

Merci

Fricz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga drobule EU TE-AM PUS SA-L IEI???????????????????????

AI venit, te-ai uitat, si lai luat. NU?

Tiam zis ca motorul NU ERA creatia noastra (asa l-am luat asa l-am dat)

De unde ai vrut sa stiu io ce a fost in motorul ala?

Ce sa-ti fac?????

 

Draga Axi, stiam ce am luat, stiu si de ce l-am luat, am vazut cam cum arata si restul 'creatiilor' spre vinzare,dar nu desprea asta era vorba.

 

era vorba despre 'ambalajul' in care se incearca promovarea acestor 'creatii'.

 

Si credema ca stiu ce spun , pentru ca am de doua ori virsta ta , sint posesor de simson dinainte de a merge tu la gradinita, si am avut ocazia sa vad foarte multi meseriasi.

 

Entuziasmul specific virstei nu este de loc daunator, dar mercantilismul asezonat cu un anume tupeu nu-si are locul pe acest forum , unde de regula sunt prezenti oameni nu prea banosi si care nu prea a de a face cu lume a afacerilor(ca de aia se chinuie saracii cu comuniste..)

 

 

PS

ingaduiem sa am aunele retineri cu privire la afirmatia ta ca 'nu stiai ce ai vindut'

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai vreau eu simson pe beri

chiar te invit in pitesti sa vad cate beri duci, sau il cumpar dami un mail ca chiar mie dor de un simson, piese de schimb am deci e ca si facut.

astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Draga drobule EU TE-AM PUS SA-L IEI???????????????????????

AI venit, te-ai uitat, si lai luat. NU?

Tiam zis ca motorul NU ERA creatia noastra (asa l-am luat asa l-am dat)

De unde ai vrut sa stiu io ce a fost in motorul ala?

Ce sa-ti fac?????

 

Draga Axi, stiam ce am luat, stiu si de ce l-am luat, am vazut cam cum arata si restul 'creatiilor' spre vinzare,dar nu desprea asta era vorba.

 

era vorba despre 'ambalajul' in care se incearca promovarea acestor 'creatii'.

 

Si credema ca stiu ce spun , pentru ca am de doua ori virsta ta , sint posesor de simson dinainte de a merge tu la gradinita, si am avut ocazia sa vad foarte multi meseriasi.

 

Entuziasmul specific virstei nu este de loc daunator, dar mercantilismul asezonat cu un anume tupeu nu-si are locul pe acest forum , unde de regula sunt prezenti oameni nu prea banosi si care nu prea a de a face cu lume a afacerilor(ca de aia se chinuie saracii cu comuniste..)

PS

ingaduiem sa am aunele retineri cu privire la afirmatia ta ca 'nu stiai ce ai vindut'

 

De doua ori varsta mea nu o ai. Poate doar o data. Cu toate astea hai sa discutam ca de la "ucenic" la "Vrajitor":

 

1. Dupa cum ai vazut oferim piese celor interesati fara ascunse interese si nu prea facem caz din asta, chiar daca "entuziasmul" (specific varstei) fratilor mei uneori debordeaza. STIU cum e sa jinduiesti la o piesa si sa nu ai o suma ridicola pentru a o cumpara. Am trecut si eu prin asta si nu-s deloc mandru de acea perioada chiar daca in ce ma priveste, a fost perioada cu cel mai mare aport intelectual ...

2. Un motor de Simson e totusi "UN MOTOR DE SIMSON" asa ca fratii mei nu l-au dat GRATUIT ci aproape GRATUIT (adica 2 mil jumate am impresia)

3. Prin PM ai fost pus la curtent cu problemele motorului, ba mai mult ai venit PERSONAL dupa el, L-AI VAZUT si ai primit BONUS (DE-A MOACA) un grup

4. COMENTARIILE DE GEN "MERCANTILISM" TE ROG SA TI LE TII PENTRU TINE! Pe mine (fratii mei sunt cu treaba lor) m-ai cam jignit cu treaba asta!

 

 

 

Daca merge, ma interesaza.

trimite-mi te rog un mail la adresa fricike2@yahoo.com si ne intelegem.

Merci

Fricz

 

Celalalt motor NU SE VINDE! Pt moment NU MAI VINDEM NICI O MOTOCICLETA!

 

INCHIDETI DREKU TOPICUL ASTA CA M-AM CAM SATURAT DE SCANDALURI!!!!!!!!!!!!!!!

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama,cata tiganie si tzepareala...si asta intre posesori de comuniste.Eu credeam ca ne ajutam,de fapt noi astia pe aici prin grupul nostru micut cam asta am incercat sa facem,dar se pare ca regula nu-i general valabila...Domnu' Tavi ar cam trebui inchise multe topicuri unde s-a ajuns la marlanie.De ce oare?Chiar nu se poate vorbi civilizat?Chiar sunt unii asa de smardoi,de nu mai e loc?Se pare ca pe undeva au avut dreptate baietii cu jape care au afirmat ce au afirmat pe aici de "comunisti".Fiti duri baieti nu va lasati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numi vine sa cred....CITA INFORMATIE UTILA ATI PUS PE ACEST TOIPC...care sunt SENSUL POSTURILOR VOASTRE???????

DACA INTRA CAREVA PE acest TOPIC E MAI MARE RUSINEA........FORUMUL ASTA ESTE PT INFORMATIE SI AJUTOAREA CELOR CE NU STIU ANUITE CHESTII si pt a ne cunoste mai bine unii cu altii .......dar nici de cum ce ati postat voi pe aici......unii dintre voi.....

 

asta este forma de a discuta pe un forum????......unde este informatia? care e folosul acestui topic?

unde mai ramine bunul simt? ce sa mai zic de respect????

 

va cam doare pe voi undeva de forumul asta......si care ar fii folsul lui pt comunitatea moto din romania

 

intrati baieti in continuare cu discutii aiurea ca vad ca aici nimeni nu tine in friu cit de cit pe o linie DE BUN SIMT acest COLT AL COMUNISTELOR

 

asta e parea mea despre aproape tot ce este pe acest topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(fricz-ko @ Feb 7 2006, 08:36 PM) *

 

Daca merge, ma interesaza.

trimite-mi te rog un mail la adresa fricike2@yahoo.com si ne intelegem.

Merci

Fricz

 

 

Celalalt motor NU SE VINDE! Pt moment NU MAI VINDEM NICI O MOTOCICLETA!

 

INCHIDETI DREKU TOPICUL ASTA CA M-AM CAM SATURAT DE SCANDALURI!!!!!!!!!!!!!!!

 

pai!

 

In prim plan eu nu cu tine am vorbit, si daca nu ma insel n-am cautat scandal.

In al doilea rand cu fratele tau am vorbit despre un carburator (mai precis mz rt 125).

 

Multumesc intelegerea si astept raspunsul fratelui tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numi vine sa cred....CITA INFORMATIE UTILA ATI PUS PE ACEST TOIPC...care sunt SENSUL POSTURILOR VOASTRE???????

DACA INTRA CAREVA PE acest TOPIC E MAI MARE RUSINEA........FORUMUL ASTA ESTE PT INFORMATIE SI AJUTOAREA CELOR CE NU STIU ANUITE CHESTII si pt a ne cunoste mai bine unii cu altii .......dar nici de cum ce ati postat voi pe aici......unii dintre voi.....

 

asta este forma de a discuta pe un forum????......unde este informatia? care e folosul acestui topic?

unde mai ramine bunul simt? ce sa mai zic de respect????

 

va cam doare pe voi undeva de forumul asta......si care ar fii folsul lui pt comunitatea moto din romania

 

intrati baieti in continuare cu discutii aiurea ca vad ca aici nimeni nu tine in friu cit de cit pe o linie DE BUN SIMT acest COLT AL COMUNISTELOR

 

asta e parea mea despre aproape tot ce este pe acest topic

 

Roby,pe undeva e mai bine sa nu fie moderarea prea aspra ca astfel vedem si noi cu cine stam de vorba.In plus acest topic are o oarecare utilitate si anume ca stim de cine sa ne ferim sa nu luam tzepe.Ar cam trebui facut un topic special unde sa se puna tzeparii la gazeta sa nu fie si alte victime.Daca tin minte a mai fost ceva timp in urma o discutie cu nu stiu ce motoreta "dubioasa"(Zidu@ semnalase!) care s-a lasat tot cu limbaj de brigada.Si nu-i nici o rusine!Astia suntem,atata putem.Mie personal mi-e scarba.Smecheri d'astia am intalnit vagoane si sunt la coltul fiecarui bloc sau strada.Mai rar oameni cu bun simt si cu onoare.

PS.Ai mare dreptate!Acest forum devine pe zi ce trece tot mai inutil!Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...