Sari la conținut

Geaca protectie scooter


gabriel2009
 Share

Postări Recomandate

Poate ca spuneti "un topic banal " dar astazi am primit o geaca de protectie FLM Polo si un scooter de 50 cmc ce parere aveti ?merita sa port geaca de protectie?:unsure:) Adica sa nu par penibil pe scooter si cu geaca , stiu ca siguranta inainte de toate dar ...Astept si parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ii ca mai bine cu protectii decat fara chiar daca esti pe scuter, in arad de exemplu is vreo 3-4 care au geci moto pe scuter restu toti in geaca subtire de vara Armani,D&G,Puma etc..+ fara casca cu femeia in spate.. ca vaii doamne cine is ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am costum de piele pantalon si geaca cu protectie soft, (sunt negre tot, sa nu atraga privirele ca e costum de moto) si nu ma intereseaza ce zic cei din jur, cand vom cadea inpreuna o sa vada cine e mai norocos :unsure: (nu doresc asta)

Si nu ma deranjeaza la caldura asa tare :blink:

 

La vara o sa imi schimb costumul :blink:

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a ramas de la motocicleta costum complet-geaca si pantaloni cordura, cizme, manusi, casca...La 50 cazi la fel si de pe motor si de pe scuter, normal ca merita sa fii echipat corespunzator. Nu mai zic de 70 sau 90...In loc sa se duca geaca se duce carnea, ce ai prefera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E must have de ce? Ca asa scrie in lege? Tu esti genul ala care daca ar merge in state in vizita, ai merge pe motor fara casca, ca nu e obligatorie(in unele state desigur). Geaca este un must have, pe locul 2 dupa casca.

 

Topicul e prea banal, bine ca nu ne intrebi ce chiloti sa-ti iei azi pe tine, sau cum sa-ti faci freza. Esenta o sti si tu: protectia pe primul loc, geaca nu e obligatorie. Daca vrei o porti, daca nu nu.

 

Bafta :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E must have de ce? Ca asa scrie in lege? Tu esti genul ala care daca ar merge in state in vizita, ai merge pe motor fara casca, ca nu e obligatorie(in unele state desigur). Geaca este un must have, pe locul 2 dupa casca.

 

Topicul e prea banal, bine ca nu ne intrebi ce chiloti sa-ti iei azi pe tine, sau cum sa-ti faci freza. Esenta o sti si tu: protectia pe primul loc, geaca nu e obligatorie. Daca vrei o porti, daca nu nu.

 

Bafta :unsure:

 

casca e un must have si cu lege si fara ... cel putin pt mine. de la 50km/h imi cam lacrimeaza ochisorii... si prin oras fara viziera cand ajung acasa am insectar + praf + alea alea in ochi...

 

geaca mi-as lua pe negru... in "n" culori ar cam arata penibil pe scuter, zic eu.

Editat de all3x4cs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

all3x4cs nu stiu de ce spui asa tampenii....singurul rol al castii e sa te apere de insecte si sa nu-ti lacrimeze ochisorii tai sensibili?

 

In ceea ce priveste geaca...cica esti fan rossi...tu ai vazut ce combinezoane stridente are el? Oricum nu conteaza culoarea, cu cat mai strident, cu atat esti observat mai bine :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost "curbata" poza asa?

 

on: e destul de buna geaca chiar si pe scuter, desi pe caldura asta eu as prefera armura.

se cheama "efect de butoi" si apare la lentilele late ... de fapt mai la toate, dar la ele e mai vizibil :blink:

 

casca e un must have pentru ca o poti pati si cu 10 la ora, adica cazi jos cu capul de asfalt, pe cand aproape restul se mai poate inlocui/repara ... depinde de noroc :unsure:

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste geaca...cica esti fan rossi...tu ai vazut ce combinezoane stridente are el?

 

MA OMULE, ROSSI NU MERGE PE SCUTER, E VORBA DE GEACA PT SCUTER. IARA ESTI PE LANGA SUBIECT, CA DE OBICEI, CA PE FIECARE TOPIC.

 

nu zice nimeni ca-s urate, mie imi plac, dar nu merge la scuter o geaca in 100 de culori. una neagra e foarte buna.

 

all3x4cs nu stiu de ce spui asa tampenii....singurul rol al castii e sa te apere de insecte si sa nu-ti lacrimeze ochisorii tai sensibili?

 

am zis eu ca doar ca sa te fereasca de insecte e buna casca?

prietene, nu toti au scuter de 49cc si merg cu 45km/h sa nu le lacrimeze ochii si-s inzestrati cu ochi de vultur (ca tine) de la natura...

 

 

ms pt intelegere, salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e...eu merg cu 45 km/h, sunt un trist... daca aveai putina minte iti dadeai seama ca nu e nici o diferenta intre motor si scuter...cazatura e aceeasi, de la aceeasi inaltime. Si cand depasesti pragul de cazatura mortala, nu conteaza 200km/h diferenta.

 

Esti prea necopt sa dai sfaturi in ceea ce priveste protectiile....tu ti-ai luat scuter sa te vada gagicile pe strada.

 

Ciaules :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e...eu merg cu 45 km/h, sunt un trist... daca aveai putina minte iti dadeai seama ca nu e nici o diferenta intre motor si scuter...cazatura e aceeasi, de la aceeasi inaltime. Si cand depasesti pragul de cazatura mortala, nu conteaza 200km/h diferenta.

 

Esti prea necopt sa dai sfaturi in ceea ce priveste protectiile....tu ti-ai luat scuter sa te vada gagicile pe strada.

 

Ciaules :rolleyes:

 

 

cum zici tu e... nici casca n-am ... am deaia pt biciclete.

 

baiete, casca mea face peste jumatate din valoarea scuterului tau. (agv gp-tech)

 

si apropo, ca esti un trist, stiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cert eu? Tu nu vezi ce prosti sunt unii oameni. Mi s-a luat in pana mea de scooter mania asta...in afara de 7-8 insi pe care pot sa-i enumar, care ma respecta, ii respect, ne intelegem bine, numai idioti. Pana acum omul zice ca e vorba de scuter, si nu e nevoie de atata protectie, de geaca, etc, acu o da pe casti de 600 de euro...

 

Baiete, esti penibil, un copil batut in cap.

 

1. Casca ta, este 100% replica, daca ma gandesc mai bine este chiar luata sh dupa net, la 400 ron maxim, am vazut si eu multe de-alea.

 

2. Scuterul meu face de 4 ori cat scuterul tau, deci practic casca ta este de 2 ori mai scumpa decat scuterul tau...si o dam in prostie acum, pentru ca nu cred ca este om pe planeta asta sa aiba casca de doua ori mai scumpa ca si motorul dintre picioare.

 

Vrei sa o scoti pe o parte si o intorci pe alta. Esti prea prost pentru mine, pentru forumul asta, pentru tara asta, lumea asta. Ba chiar esti prea prost pentru timpul asta.

 

HAI GEA! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...