Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

mie mi-a spus la ce-i foloseste, dar nu vreau sa ii i-au placerea de a explica cu cuvintele lui ce va face cu el :wacko:

apropo, spune-mi Nicule daca a fost bun becu, pentru ca nu l-am incercat personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mie mi-a spus la ce-i foloseste, dar nu vreau sa ii i-au placerea de a explica cu cuvintele lui ce va face cu el :wacko:

apropo, spune-mi Nicule daca a fost bun becu, pentru ca nu l-am incercat personal.

Eu am idee cam ce vrea sa faca cu becu fara faza scurta... dar astept explicatia oficiala :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciene ma poate indruma spre un RCA ieftin...?

Parca zicea cineva acum vreo 3-4 luni ca se poate face undeva unde e mai jos de restul....ca pe net imi da scuuump tare, vreo 300 lei pe un an?? :wacko:

Stiti careva...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciene ma poate indruma spre un RCA ieftin...?

Parca zicea cineva acum vreo 3-4 luni ca se poate face undeva unde e mai jos de restul....ca pe net imi da scuuump tare, vreo 300 lei pe un an?? :wacko:

Stiti careva...?

Noi (Eu cu Atti) ne-am facut la un tip de la BCR care ne-a cautat ceea mai ieftina oferta de pe piata. Suna-l maine daca vrei pe Atti sa iti dea numaru` lu om si vezi ce oferta iti face. Oricum nu cred ca mai este la pretul la care ne-am facut noi in Feb. Ca era ceva oferta limitata in luna Feb. Eu am platit 161 lei pe an la Carpatica , Atti 143 lei pe an la Omniasig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Real sunt 2 tipi care iti cauta unde e cel mai ieftin. Unul e langa intrarea dinspre Obi pe langa carusel si celalalt il gasesti daca mergi la dreapta, tin minte ca inainte sa intrii in "zona cu produse" :wacko:

Mesaj completat

cel putin asa a fost cand am mers eu ultima oara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a spus la ce-i foloseste, dar nu vreau sa ii i-au placerea de a explica cu cuvintele lui ce va face cu el

apropo, spune-mi Nicule daca a fost bun becu, pentru ca nu l-am incercat personal.

 

Desigur ca este bun, multumesc!

Explicatia "oficiala" este cea logica:am redus incarcarea alternatorului cu 55W, echivalentul unui bec

Africa Twin, ca si alte mobre de acest calibru, are doua faruri si desigur foloseste doua becuri, ceea ce incarca destul de mult alternatorul

Asta se reflecta in probleme la mufa de curent alternativ (cea care face legatura intre alternator si releul regulator)

Pana cand ministerul de finante imi va acorda fonduri pentru xenoane (care au doar 35W pe lampa) am gasit solutia asta de compromis

Nu voi monta bi-xenon, exact din cauza ca am doua faruri, unul va fi pe faza scurta si celalalt pe faza lunga

Solutia mea este open source, o poate folosi oricine :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca este bun, multumesc!

Explicatia "oficiala" este cea logica:am redus incarcarea alternatorului cu 55W, echivalentul unui bec

Africa Twin, ca si alte mobre de acest calibru, are doua faruri si desigur foloseste doua becuri, ceea ce incarca destul de mult alternatorul

Asta se reflecta in probleme la mufa de curent alternativ (cea care face legatura intre alternator si releul regulator)

Pana cand ministerul de finante imi va acorda fonduri pentru xenoane (care au doar 35W pe lampa) am gasit solutia asta de compromis

Nu voi monta bi-xenon, exact din cauza ca am doua faruri, unul va fi pe faza scurta si celalalt pe faza lunga

Solutia mea este open source, o poate folosi oricine :laugh:

 

da o sa iti tebuiasca si buton separat, sau merge din butonul orig de pe maneta(cu toate ca banui ca de acolo faceai pe ambele faruri doar faza scurta sau lunga?!, sau ma insel) :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da o sa iti tebuiasca si buton separat, sau merge din butonul orig de pe maneta(cu toate ca banui ca de acolo faceai pe ambele faruri doar faza scurta sau lunga?!, sau ma insel) :wacko:

 

Original

La farul din stanga, acum e un bec cu faza scurta arsa

Asta e tot

Nici o alta modificare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Original

La farul din stanga, acum e un bec cu faza scurta arsa

Asta e tot

Nici o alta modificare

E greu , e greu ! Asta cu gandirea la noi e problema majora :laugh: :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciene ma poate indruma spre un RCA ieftin...?

Parca zicea cineva acum vreo 3-4 luni ca se poate face undeva unde e mai jos de restul....ca pe net imi da scuuump tare, vreo 300 lei pe un an?? :wacko:

Stiti careva...?

 

Salut. Eu am facut vineri la Asirom. Am platit 183RON pt. 1an. Mie la astia mi-a iesit cel mai ieftin. Daca vrei iti dau nr. de tel. celui care mi-a facut asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciene ma poate indruma spre un RCA ieftin...?

Parca zicea cineva acum vreo 3-4 luni ca se poate face undeva unde e mai jos de restul....ca pe net imi da scuuump tare, vreo 300 lei pe un an?? :wacko:

Stiti careva...?

 

Vezi Carpatica si Euroins / pe un an mie mi-a iesit 200-220 ron/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie pe rca ieftin mi-a iesit la 240 ron cea mai ieftina asigurare si cand m-am dus la un broker care mi-a cautat cel mai mic pret am ajuns la 180 ron pe an... diferenta de 60 ron (2 plinuri, ~400 km in plus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu , e greu ! Asta cu gandirea la noi e problema majora :) :wacko:

bine ca esti tu dăÂştept...noi, multimea ne multumim sa mai intrebam una-alta...

Mesaj completat

Ciene ma poate indruma spre un RCA ieftin...?

Parca zicea cineva acum vreo 3-4 luni ca se poate face undeva unde e mai jos de restul....ca pe net imi da scuuump tare, vreo 300 lei pe un an?? :laugh:

Stiti careva...?

rezolvat...191 lei(inclus un accident ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut voios oameni buni, am nevoie si eu de un sfat, daca ma hotarasc sa-mi beau odata cafelutza la mako sau szeged, cum e mai avantajos cu banii?? sa cumpar forinti (de unde?) sau servesc si pe lei? ca sa iau euroi si sa-i schimb acolo nu mi se pare ok...da' mai stii... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste drum de Libelula au tot timpul forinti la cel mai bun pret.

multumesc, mai urmeaza sa aflu ce e cu "Libelula" da nu cred ca o sa am probleme in a o gasi, mai intreb si eu pe unu' pe altu, :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut voios oameni buni, am nevoie si eu de un sfat, daca ma hotarasc sa-mi beau odata cafelutza la mako sau szeged, cum e mai avantajos cu banii?? sa cumpar forinti (de unde?) sau servesc si pe lei? ca sa iau euroi si sa-i schimb acolo nu mi se pare ok...da' mai stii... :(

..nu-ti trebuie nimic pregatiri in avans!..te iei si pleci spre ungaria si inainte de a intra in vama te opresti si i-ti iei forinti ca sunt peste tot!...nu-ti fa griji in ceea ce priveste cursul deoarece diferentele sunt infime si nu cred ca ai nevoie de 4-5 mil de forinti ca sa conteze o diferenta de 2 bani la cursul valutar!...

...10.000ft= aprox 150lei...de 10.000ft maninci si te distrezi copios o zi intreaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc inca o data pentru indrumari,saptamana asta sau ce a mai ramas din ea e dedicata activitatilor domestice,dupa pasti insa va voi asculta recomandarile :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie pe rca ieftin mi-a iesit la 240 ron cea mai ieftina asigurare si cand m-am dus la un broker care mi-a cautat cel mai mic pret am ajuns la 180 ron pe an... diferenta de 60 ron (2 plinuri, ~400 km in plus)

 

 

Daca ar gandi toti ca tine nu s-ar mai plange apoi ca au platit mult :(

Eu in judet la noi am ajutat pe multi motoristi de ai nostri sa gaseasca cele mai bune variante pentru fiecare in parte.

Decit sa pierzi o zi intreaga cautind pe net, pe la agentii apoi prin oras, etc ... mai bine cauti un broker (care il cunosti) mai ales ca broker-ul nu i-a comisionul de la client ci de la compania de asigurari , iar clientul plateste tot atata ca si la agentia asiguratorului, diferenta este ca primeste cea mai buna oferta din ziua respectiva de pe toata piata de asigurari.

 

Bafta !

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta daca brokerul are contract cu firma de asigurari la care iti iese tariful cel mai mic, ca daca nu... degeaba.

Mesaj completat

Ieri s-a inaugurat autostrada Szeged - Mako, asa ca de acum daca mai mergem la Szeged putem sa dam o tura si pe autostrada :(

post-11726-1303373488_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri s-a inaugurat autostrada Szeged - Mako, asa ca de acum daca mai mergem la Szeged putem sa dam o tura si pe autostrada :D

Fain! :( In cativa zeci de ani o să auzim Âşi la noi termenii ăÂştia de "inaugurări de autostrăzi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...