Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Acuma am revenit de la priveghi , si acolo am fost abordat de familia lui Vali , si au spus ca ieri a fost o zi foarte grea pentru ei . Si-au limpezit gandurile putin , si au spus ca s-ar bucura ca si motociclistii sa fie prezenti , langa cortegiul funerar .

Stiu toti ce a insemnat motocicleta pt Vali , si din acest motiv ar dorii asta .

 

Cine doreste sa vina , va astept la 11 - 11.15 la mine la Magazin , sau cine mai intarzie si nu stie unde este cimitirul , sa ma sune si vin sa va recuperez de la benzinaria Mol de la intrare din Hunedoara .

Cortegiul funerar va pleca de la Cimitir la ora 12 , si va parcurge un drum stabilit prin Hunedoara , doar cu autovehicule , dupa care se va merge la cimitir .

 

Va astept !

 

RIP Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:lol: ;) RIP si Condoleante Familiei indurerate...in pacate acest an pare a fii unul blestemat pentru motociclisti...In loc sa ne marim trupa se pare ca ne-o micsoram :wave: Asfalt Uscat tuturor si Ride Safe!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coroana , flori ?? Te ocupi tu Achimoto si facem cheta cind venim ? Eu o sa fiu prezent.

 

Da , ma ocup de tot , voi doar sa fiti prezenti !!!

 

Indiferent da l-ati cunoscut sau nu , deoarece a fost motociclist , daca puteti sa fiti prezenti .... merita !!!

PENTRU CA SUNTEM MOTOCICLISTI si IUBIM FENOMENUL ,, 2 ROTI ''

 

 

 

UN ULTIM OMAGIU din partea FREE BIKERS Hunedoara !!!

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , ma ocup de tot , voi doar sa fiti prezenti !!!

 

Indiferent da l-ati cunoscut sau nu , deoarece a fost motociclist , daca puteti sa fiti prezenti .... merita !!!

PENTRU CA SUNTEM MOTOCICLISTI si IUBIM FENOMENUL ,, 2 ROTI ''

 

 

 

UN ULTIM OMAGIU din partea FREE BIKERS Hunedoara !!!

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Vali. A fost un om deosebit. Vei ramane mereu in sufletul nostru.

Mircea Lazar si Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahat,deabia acuma am intrat pe forum,chiar vroiam sa vin si eu daca stiam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si eu am deschis tarziu azi. Ieri am citit ca nu vor cortegiu de motociclete la inmormantare si n-am stiut de schimbari. Dumnezeu sa-l ierte, condoleante familiei.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sal odihneasca in pace din pacate doar intamplarile astea nefericite ne fac sa ne gandim ca nu suntem de piatra si viata e scurta.mie sincer mi sa ridicat parul pe mine la vestea asta nu lam cunoscut pe vali dar putea sa fie oricine din noi.hai sa ne gandim inainte de apleca la drum si nu numai ca viteza ucide si acasa ne asteapta cineva drag asa ca sa cascam ochii si sa fim atenti si pt colegii din trafic daca nau ei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si cu durere in suflet sa spun , ca a mai murit un mare motociclist , a plecat dintre noi , doar el stie unde ?!

Poate toti merg la o intalnire moto acolo sus , unde este frumos , si se distreaza in pace .

 

Nicu Lombardia din Sibiu , a murit azinoapte , la spitalul din targul mures . Am pierdut un motociclist , un OM minunat , un luptator , un om care sarea sa te ajute chiar daca ii era peste mana , un prieten minunat , a murit si s-a transformat in INGER .

post-11187-1275499303_thumb.jpg

 

Aici gasiti toata povestea /index.php?showtopic=533268 .

 

 

Inmormantarea va avea loc Vineri , in Sibiu . Cine doreste sa vina cu noi , este binevenit , vom merge cu masina ( pt ca avem motocicletele defecte ) , mai avem locuri libere . Plecare se va face Vineri dimineta la prima ora . Contact : Achim Marius - 0728290701

DUMNEZEU SA TE AIBE IN PAZA -- INGER BUN !!!

 

NU TE VOM UITA NICIODATA NICULE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand ma gandesc ca trebuia sa ma intalnesc cu el cat de curand! :D ..Venim Nick sa te conducem pe ultimul drum..Dumnezeu sa te odihneasca in pace :cheers: :(

Mesaj completat

In memoria unui prieten adevarat...Nick Lombardia...Rest in Pace,man! ;) :wink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nVMDChgXjSg...eos=_sseGduF-vQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anuntati de familie , ca inmormantarea va avea loc sambata 5 iunie la ora 13.00 in Sibiu, str. Semanatoarelor nr.13.

Prin urmare , vom pleca sambata dimineata la prima ora , din Deva . Cine doreste sa vina este bine primit .

 

..........................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................

Nik , dragul meu prieten ....................................nu voi sterge niciodata nr tau din agenda mea de telefon , pt ca pt mine vei fi plecat undeva in concediu pe 2 roti , si voi astepta cand te intorci sa ma suni , sa iesim impreuna la un chef ............................................................

............................................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................

acum stau si ma uit la monitor si plang , si iar plang ................................................................................................

...........................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................

cu siguranta ne vom revedea mai devreme sau mai tarziu , si ca vezi ce chef incingem pe melodiiile AC - DC ..............

..........................................................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................................

 

In seara asta vreau sa beau

Sa uit de-orice nevoi

Sa sparg paharul si sa zic:

Sunt acum, aici, cu voi

 

Nu stiu cat timp mi-a mai ramas

Dar vreau sa mi-l petrec

Cu voi care mi-ati fost alaturi

La bine si la greu

 

Si de-o fi si eu sa mor

Nu vreau sa va intristati

Sa cantati si sa jucati, pana-n zori...

Si daca din cand in cand

O sa ma primiri in gand

Voi fi aproape de voi

 

Inchin paharul si va spun:

Ii multumesc Celui de sus

Ca mi v-a dat prieteni buni

Si nu-s singur pe acest drum

 

Si de-o fi si eu sa mor

Nu vreau sa va intristati

Sa cantati si sa jucati, pana-n zori...

Si daca din cand in cand

O sa ma primiri in gand

Voi fi aproape de voi

 

Si de-o fi si eu sa mor

Nu vreau sa va intristati

Sa cantati si sa jucati, pana-n zori...

Si daca din cand in cand

O sa ma primiri in gand

Voi fi aproape de voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiam doar din vedere dar personal nu imi pare rau,condoleante familiei si nu trebuie sa fiti suparati acolo unde este poate e mai bine pt el ne vom intalnii si noi cu el intro buna zi si vom ciocnii o halba stand pe un nor si ascultand ac-dc.d-zeu sal odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiam doar din vedere dar personal nu imi pare rau

 

Cristi,sa fi atent cum te exprimi ca suna foarte urat

 

Mesaj completat

Am fost anuntati de familie , ca inmormantarea va avea loc sambata 5 iunie la ora 13.00 in Sibiu, str. Semanatoarelor nr.13.

Prin urmare , vom pleca sambata dimineata la prima ora , din Deva . Cine doreste sa vina este bine primit

 

SI totusi la ce ora plecam din deva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem in fata la Trident , in Deva , pe la max 7.45 diminetza .

De acolo plecam noi care avem motoarele defecte cu masina , dupa care ne strangem cu restul care mai vin din zona , la 9 ne intalnim cu baietzii din Cugir , vreo 6 la numar , dupa care ne unim la Sebes cu alta trupa din Cluj , dupa care mergem acasa la NICK .

 

 

 

 

 

ASFALT USCAT ACOLO UNDE AI PLECAT .....FRATE NICK !

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata,5 iunie 2010,o zi trista pentru prietenii lui Nick,si pentru cei ce l-au cunoscut.O parte dintre noi,cei din Hunedoara l-am condus pe ultimul drum.Nici acum nu pot sa realizez ca Nick nu mai este :D .La inmormantare aveam impresia ca ne priveste undeva de sus si ne spune la toti:...Prieteni nu fiti tristi,ca eu am plecat la o alta intrunuire,cea organizata de Dumnezeu in ceruri si am sa zic o vorba buna pentru voi iar odata si odata ne vom intalni cu toti aici...

Atasej niste poze de la inmormantare,de la locul unde Nick si-a pierdut viata si de la un mic popas la intoarcerea spre casa

 

post-41724-1276023003_thumb.jpg post-41724-1276023363_thumb.jpg post-41724-1276022954_thumb.jpg

 

post-41724-1276023484_thumb.jpg post-41724-1276023556_thumb.jpg post-41724-1276023662_thumb.jpg

 

post-41724-1276023742_thumb.jpg post-41724-1276023807_thumb.jpg post-41724-1276023882_thumb.jpg

 

post-41724-1276024010_thumb.jpg post-41724-1276024218_thumb.jpg post-41724-1276024321_thumb.jpg

 

post-41724-1276024403_thumb.jpg post-41724-1276024508_thumb.jpg post-41724-1276024613_thumb.jpg

 

post-41724-1276024696_thumb.jpg post-41724-1276024834_thumb.jpg post-41724-1276024930_thumb.jpg

 

post-41724-1276025105_thumb.jpg post-41724-1276025263_thumb.jpg post-41724-1276025380_thumb.jpg

 

post-41724-1276025478_thumb.jpg post-41724-1276025570_thumb.jpg post-41724-1276025689_thumb.jpg

 

post-41724-1276025895_thumb.jpg post-41724-1276025992_thumb.jpg

 

 

RESPECT

post-41724-1276023237_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fu-....ui sa-mi bag picioru-n ele animale pe drum.....am picat azi-noapte din cauza unui caine...prea-voitor....futu-le mama lor de animale azi si maine....scuze de mesaju nervos...da sa-mi bag picioru-n ele animale...da am zis: de le mai prind pe drum le omor cu mana mea....in fata proprietarilor....si ii dau sa-i mance...futu-le mortii mamii lor...

Mesaj completat

De nu le calc de azi inainte animalele pe strada...sa-mi zica mie cum or vrea.....le jur asta.....Cum ii prind, cum ii rup....bagami-as....in elede animale...

Mesaj completat

S a stie toti Gheorghe ca-i manc cainele de mai imi sta in cale...

Editat de Gilbert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fu-....ui sa-mi bag picioru-n ele animale pe drum.....am picat azi-noapte din cauza unui caine...prea-voitor....futu-le mama lor de animale azi si maine....scuze de mesaju nervos...da sa-mi bag picioru-n ele animale...da am zis: de le mai prind pe drum le omor cu mana mea....in fata proprietarilor....si ii dau sa-i mance...futu-le mortii mamii lor...

Mesaj completat

De nu le calc de azi inainte animalele pe strada...sa-mi zica mie cum or vrea.....le jur asta.....Cum ii prind, cum ii rup....bagami-as....in elede animale...

Mesaj completat

S a stie toti Gheorghe ca-i manc cainele de mai imi sta in cale...

 

Esti bine? :blbl: Ai patit ceva? Mobra cum e? Detalii, alea alea...stiu ca esti nervos, dar totusi o relatare succinta a situatiei ar fi mai OK decat injuraturile :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...