Sari la conținut

Cateva Accidente!


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

:laugh:

dintr-o greseala mica poti sa te ranesti grav si poti sa-ti farami si frumusete de motor.pentru ce??sa te dai rotund??

:moto:

ps:mai era un filmulet cu unu care facea wheelie fara echipament si cu un picior peste ghidon,evident la viteza mare si a cazut si si-a rupt glezna incat lab piciorului ii mai atarna intr-o bucata de tendon sau wateva''.nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am mai vazut un accident in satul meu din alba(sard).

In drum spre zlatna, campeni este o portiune de drum drept in iesire din sard, cam 2km, dupa care urmeaza o curba mai naspa.... un motociclist cu un suzuki, l-a incordat putin, iar cand a ajuns la curba, i-a iesit din fata o masina, acesta vrand sa-l evite si s-a izbit frontal intro alta masina...,a decedat pe loc....

In acea curba au mai fost o groaza de accidente...

Naspa loc.

Eu ma duc pe tema" comunista mana Domnuli"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nasol a luat ala cu kawasaki un cap de pod. asta e alt accident. pacat de r1

post-8630-1138784466_thumb.jpg

 

Se numeste "pacat de motociclist!!!". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie sa va uitati asa departe...se intampla si in ograda noastra destule, deja mi-e groaza de cum va incepe noul sezon cand va da un pic caldura :( :moto: Sunt multi cei care de-abia asteapta sa dea goarna la noile torpile achizitionate inca din toamna-iarna, deja au vazut biker-boyz de 15 ori si ii mananca palma. Daca mai tineti minte cum a fost in ultimii 2 ani, cred ca va imaginati ce urmeaza.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta interventie nu generalizez,ci ma adresez doar celor care se simt.Am citit de multe ori topicul cu accidente,si am trecut peste fara sa comentez,dar de data asta nu ma pot abtine.Mi-am dat seama ca majoritatea care scrieti aici,sinteti niste ofticosi incapabili sa conduceti o motocicleta,si va bucurati cind cineva pateste ceva incercind anumite lucruri ce voi n-o sa reusiti sa faceti nici in vise.Nu uitati ca acest mijloc de transport pt voi,este un stil de viata pt altii.Sint oameni care prefera sa stea 90% din timpul lor liber in saua motorului,si nu in fata calculatorului ca voi. :moto: Sint multi pe forum,care nici macar nu au stat pe o motocicleta,si sar repede sa dea cu parerea (mai ales la accidente)Viteza ucide,dar da adrenalina ce voi n-o sa simtiti in viata voastra(poate doar ca pasager).Wheelie,stopie etc sint lucruri distractive,ce nu le faci doar ca sa te dai mare.Eu o fac sa-mi testez limitele,si daca iese cum am vrut,nimic nu-mi poate da o bucurie mai mare.Sa fiu on topic,pe primul film e un bleg care la o viteza mica intra in zid,intr-o curba pe care o iei si cu ochii inchisi(v-ati regasit in personaj?)Eu zic sa va scoateti mai des motoarele(cei care aveti),si in timp ce va creste experienta o sa descoperiti si o alta fata a motociclismului.

REPET,M-AM ADRESAT CELOR CARE SE SIMT

PS apreciati va rog limbajul folosit :laugh: .Ii linistesc pe cunoscutii mei,ca nu m-am pocait,am folosit doar cuvinte fine ca sa nu mi se stearga postul. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TARZAN: Foarte dur mesajul tau, dar nu ma simt deloc :laugh: (probabil ca din acel motiv nici nu am postat mai sus :)) Singura intrebare pe care ti-as pune-o in acest moment este: Adrenalina este echivalentul inconstientei in viziunea ta? Multumesc de raspuns...

 

Sincer, nu o consider un mijloc de transport, ci parte a vietii unui pasionat. Chiar vreau sa invat sa fac stoppie si wheelie cat mai bine, imi plac si mie, dar le fac in conditii cat de cat de sigure, nu pe oricunde si oricum :(

 

Bafta (chiar mi-a placut ce ai postat :moto:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Safatul unui motociclist cu o experienta de 14 ani pe motor care nu a avut nici o cazatura si omu merge super tare , nu va ganditi ca e vreo leguma...."Frate orice numa' atentie la roata fata....cum dozezi frana si cum o misti....din restu scapi , dar fata te omoara..." :laugh:

Adica omu merge cu 230 p'o roata fara probleme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MVTarts,inconstienta este atunci, cind de pe un motor mai slab te urci pe unu tare si incerci sa-l exploatezi fara sa ai experienta pe ea,doar ca sa te dai mare.Eu am citiva ani la activ,(20 cu permis cat A)dar de cite ori ma urc pe un motor nou o iau cu incetisoru pina imi dau seama de caracteristici.Nu toti care au accident la viteza mare sint inconstienti.Eu cu IJ-ul am fost in multe situatii fierbinti,dar cu GSX 1100 F niciodata,de si o ardeam de multe ori peste 200.Accidentele se intimpla pur si simplu(locul nepotrivit,la timpul nepotrivit)te ajuta o dira de ulei curs dintr-un camion,un carutas care iese fara sa se asigure,etc.Aluneci pe ulei si la 20Km/h in curba treci pe contrasens,vine camionul si te face chiftea.La stiri o sa apara ca un motociclist inconstient gonea,si nu s-a putut incadra in curba.Nu sariti sa puneti botul la ce auziti,ca de multe ori doar victima stie ce s-a intimplat(din pacate sint multi care nu mai apuca sa povesteasca)Era un baiat care a intrat in pom cu R1,majoritatea au sarit sa faca morala ca vitezometrul s-a oprit la 200 :laugh: Ma gindesc cum naiba se blocheaza un vitezometru digital.Chiar si la cele analog la impact poate sa-i sara acul unde vrea muschii lui.Eu de faptul asta m-am enervat si am postat,ca sint unii care stau in fata calculatorului,si asteapta sa se intimple ceva cu cineva sa-l dea repede exemplu,si sint oameni care( avind in vedere virsta multora care inca nu-s majori)explica ce inseamna "motociclist adevarat".Mai filozofilor,motociclisti sint toti care se deplaseaza cu acest vehicol.Ca sint unii care merg doar duminica,s-au altii care nu se dau jos numai ca sa doarma,tot motociclisti se cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un baiat care a intrat in pom cu R1,majoritatea au sarit sa faca morala ca vitezometrul s-a oprit la 200 :cheers: .... Eu de faptul asta m-am enervat si am postat,ca sint unii care stau in fata calculatorului,si asteapta sa se intimple ceva cu cineva sa-l dea repede exemplu,si sint oameni care( avind in vedere virsta multora care inca nu-s majori)explica ce inseamna "motociclist adevarat".Mai filozofilor,motociclisti sint toti care se deplaseaza cu acest vehicol.Ca sint unii care merg doar duminica,s-au altii care nu se dau jos numai ca sa doarma,tot motociclisti se cheama.

 

Sa-i fie tzarana usoara, ca se stie cine :moto: :( :)

 

Adevar ai grait :laugh:

 

Nici nu mai am cuvinte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

In aceasta interventie nu generalizez,ci ma adresez doar celor care se simt.Am citit de multe ori topicul cu accidente,si am trecut peste fara sa comentez,dar de data asta nu ma pot abtine.Mi-am dat seama ca majoritatea care scrieti aici,sinteti niste ofticosi incapabili sa conduceti o motocicleta,si va bucurati cind cineva pateste ceva incercind anumite lucruri ce voi n-o sa reusiti sa faceti nici in vise.Nu uitati ca acest mijloc de transport pt voi,este un stil de viata pt altii.Sint oameni care prefera sa stea 90% din timpul lor liber in saua motorului,si nu in fata calculatorului ca voi. :baldy: Sint multi pe forum,care nici macar nu au stat pe o motocicleta,si sar repede sa dea cu parerea (mai ales la accidente)Viteza ucide,dar da adrenalina ce voi n-o sa simtiti in viata voastra(poate doar ca pasager).Wheelie,stopie etc sint lucruri distractive,ce nu le faci doar ca sa te dai mare.Eu o fac sa-mi testez limitele,si daca iese cum am vrut,nimic nu-mi poate da o bucurie mai mare.Sa fiu on topic,pe primul film e un bleg care la o viteza mica intra in zid,intr-o curba pe care o iei si cu ochii inchisi(v-ati regasit in personaj?)Eu zic sa va scoateti mai des motoarele(cei care aveti),si in timp ce va creste experienta o sa descoperiti si o alta fata a motociclismului.

REPET,M-AM ADRESAT CELOR CARE SE SIMT

PS apreciati va rog limbajul folosit :D .Ii linistesc pe cunoscutii mei,ca nu m-am pocait,am folosit doar cuvinte fine ca sa nu mi se stearga postul. :baldy:

 

E foarte adevarat ce spui tu :P E mai simplu sa dai in taste dacat sa iesi pe strada sa vezi ce inseamna motociclismul si adrenalina provocata de pericolele la care te expui inevitabil.

PS.In primul filmulet cel de pe kawasaki cred ca era prima oara pe o motocicleta altfel nu-mi explic ce a facut de nu a putut sa i-a curba la viteza aia :cheers:

PSS Din pacate o sa vedem o gramada de filmulete de genul asta.E inceput de sezon si fierbe sangele in fiecare din noi.

Numai bine :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MVTarts,inconstienta este atunci, cind de pe un motor mai slab te urci pe unu tare si incerci sa-l exploatezi fara sa ai experienta pe ea,doar ca sa te dai mare.Eu am citiva ani la activ,(20 cu permis cat A)dar de cite ori ma urc pe un motor nou o iau cu incetisoru pina imi dau seama de caracteristici.Nu toti care au accident la viteza mare sint inconstienti.Eu cu IJ-ul am fost in multe situatii fierbinti,dar cu GSX 1100 F niciodata,de si o ardeam de multe ori peste 200.Accidentele se intimpla pur si simplu(locul nepotrivit,la timpul nepotrivit)te ajuta o dira de ulei curs dintr-un camion,un carutas care iese fara sa se asigure,etc.Aluneci pe ulei si la 20Km/h in curba treci pe contrasens,vine camionul si te face chiftea.La stiri o sa apara ca un motociclist inconstient gonea,si nu s-a putut incadra in curba.Nu sariti sa puneti botul la ce auziti,ca de multe ori doar victima stie ce s-a intimplat(din pacate sint multi care nu mai apuca sa povesteasca)Era un baiat care a intrat in pom cu R1,majoritatea au sarit sa faca morala ca vitezometrul s-a oprit la 200 :cheers: Ma gindesc cum naiba se blocheaza un vitezometru digital.Chiar si la cele analog la impact poate sa-i sara acul unde vrea muschii lui.Eu de faptul asta m-am enervat si am postat,ca sint unii care stau in fata calculatorului,si asteapta sa se intimple ceva cu cineva sa-l dea repede exemplu,si sint oameni care( avind in vedere virsta multora care inca nu-s majori)explica ce inseamna "motociclist adevarat".Mai filozofilor,motociclisti sint toti care se deplaseaza cu acest vehicol.Ca sint unii care merg doar duminica,s-au altii care nu se dau jos numai ca sa doarma,tot motociclisti se cheama.

 

 

Frumos spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM AVUT ACCIDENT FRONTAL NU ESTE NIMIC PLACUT DAR DACA TE CONSOLEAZA IDEIA CA NU SIMTI NIMIC ESTE ok PROBLEMA APARE DACA MAI TRAIESTI DUPA ACCIDENT LA 24 ORE ..........DOARE TOT. A FOST GOROAZNIC.

PRIETENUL MEU DIN CLUB A AVUT ACCIDENT CU O DACIE CARE A VRUT SA NE SPERIE NE A DEPASIT PE BANDA 1 SI A TRECUT PE BANDA 2 SI A PUS BRUSC FRANA IN FATA NOASTRA CATIVA L AU OCOLIT DAR DIN PACATE UNUL DINTRE NOI A LUAT O , ASA CA 4 FRACUTRI LA PICIOR SI MOTORUL FACUT PRAF.

S A INTAMPLAT IN VARA ANULUI TRECUT LA INTRARE IN EFORIE SUD .

REZULTATUL GROAZNIC SI SOFERUL AUTO NEVINOVAT A FOST LOVIT IN SPATE .

CONCLUZIA O TREGETI VOI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...