Sari la conținut

Motociclisti cazuti in prapastie


shining
 Share

Postări Recomandate

multa sanatate celor doi (zic si eu) dar sper (pentru sanatatea lor) sa NU mai VREA sa se suie pe motocicleta niciodata. Sa POATA dar sa nu mai VREA.

 

 

am citit multe posturi de la tine si sincer mi sa parut ca esti super ok cu mici excepti :D dar aici esti putin rautacios .... probabil ca cei doi sau cel putin pilotul isi doreste ca mai urce pe motor ...multa bafta celor doi si tie la fel ...numa bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veneam dinspre vatra dornei, trecusem bine de varf si coboram tihuta...la un moment dat au trecut cateva vitezane de n-am apucat nici sa vad ce marca erau...tihuta are un asfalt f bun, insa are si cateva portiuni varza...dupa intalnirea cu vitezistii "cumintei" am ajuns la locul accidentului care deja se consumase de ceva timp cred, era multa lume adunata...am incetinit si mi-am dat seama ca e vb de accident, am vzt motoarele si mi-am dat seama ca e vb de un accident moto...am vrut sa opresc gandindu-ma ca as putea ajuta, dar apoi am vazut cate masini sunt si cati oameni si mi-am zis ca nu are rost...sigur au cel putin o trusa medicala la fel de completa ca a mea si am mers mai departe...la cateva minute au venit din sens opus 2 ambulante...i-am dat gaz spre cluj luandu-mi gandul de la accident si acum am intrat pe forum sa vad daca e scris ceva despre asta...ce vreau e sa spun e ca portiunea aia era chiar dreapta

si pana la curba mai erau multe rotiri de roti...trebuie sa fi avut ceva viteza sa ratezi o asemenea curba, sau, probabil neatentia :D oricum...la cati erau acolo sigur o mare parte au invatat o lectie importanta ;) bine ca nu s-a terminat tragic, dar totusi strada nu e pista de raliu...acum daca pateau ceva si cei cu care m-am intalnit prima data si care aveau trecut bine de 150 (erau un grup de 3, urmati de alti 2 care tineau pasul mai greu cred)...daca intrau in vreo masina Doamne fereste...sareau toti cu gura pe conservarul idiot :D

campion de sah din cismigiu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate celor doi (zic si eu) dar sper (pentru sanatatea lor) sa NU mai VREA sa se suie pe motocicleta niciodata. Sa POATA dar sa nu mai VREA.

Daca erai asa "coafat"te mai urcai pe moto ??? :D post-15897-1241085729_thumb.jpg

 

Asta din poza si acu merge nu sa potolit !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit multe posturi de la tine si sincer mi sa parut ca esti super ok cu mici excepti :D dar aici esti putin rautacios .... probabil ca cei doi sau cel putin pilotul isi doreste ca mai urce pe motor ...multa bafta celor doi si tie la fel ...numa bine si asfalt uscat

Poate m-am exprimat gresit sau un pic aiuristic. Sensul era sa se faca bine astfel incat sa poata sa se suie pe moto, dar ca le-as dori sa aiba suficient de multa teama in ei in urma accidentului incat sa se poata lasa de motociclism. Eu as vrea sa ma las dar nu pot. Mai ales in oras. As vrea daca as putea sa nu mai vin in fiecare zi cu moto la munca prin jegul asta de Bucuresti. Dar nu pot. Placerea e mai tare decat teama. In oras la fiecare sfarsit de drum ma gandesc ceva de genul "uf, am scapat si de data asta, desi a fost frumos"...nu stiu daca ma intelegeti... Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce de motociclism de strada in conditiile actuale din Romanica.

Cam asta era ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras la fiecare sfarsit de drum ma gandesc ceva de genul "uf, am scapat si de data asta, desi a fost frumos"...nu stiu daca ma intelegeti...

 

Mda cam asta simt si eu. Cred ca se cheama dependenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate m-am exprimat gresit sau un pic aiuristic. Sensul era sa se faca bine astfel incat sa poata sa se suie pe moto, dar ca le-as dori sa aiba suficient de multa teama in ei in urma accidentului incat sa se poata lasa de motociclism. Eu as vrea sa ma las dar nu pot. Mai ales in oras. As vrea daca as putea sa nu mai vin in fiecare zi cu moto la munca prin jegul asta de Bucuresti. Dar nu pot. Placerea e mai tare decat teama. In oras la fiecare sfarsit de drum ma gandesc ceva de genul "uf, am scapat si de data asta, desi a fost frumos"...nu stiu daca ma intelegeti... Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce de motociclism de strada in conditiile actuale din Romanica.

Cam asta era ideea.

si inca o data total deacord cu tine .... da probabil sa inteles gresit din postul tau anterior .... poate inca o data placerea va invinge teana cum spui tu ... si daca va fi asa ma gandeam sa le urez insanatosire grabnica :D numa bine si multi km fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate m-am exprimat gresit sau un pic aiuristic. Sensul era sa se faca bine astfel incat sa poata sa se suie pe moto, dar ca le-as dori sa aiba suficient de multa teama in ei in urma accidentului incat sa se poata lasa de motociclism. Eu as vrea sa ma las dar nu pot. Mai ales in oras. As vrea daca as putea sa nu mai vin in fiecare zi cu moto la munca prin jegul asta de Bucuresti. Dar nu pot. Placerea e mai tare decat teama. In oras la fiecare sfarsit de drum ma gandesc ceva de genul "uf, am scapat si de data asta, desi a fost frumos"...nu stiu daca ma intelegeti... Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce de motociclism de strada in conditiile actuale din Romanica.

Cam asta era ideea.

 

Intr-un fel tu ai dreptate, dar... ;) sa fim seriosi...daca ti-e frica, n-ai ce cauta pe motor, asta din simplul motiv ca vorba aia batranesca "de ce ti-e frica nu scapi" e un adevar general valabil. Cand conduci cu teama, esti mult mai predispus la greseli decat atunci cand conduci relaxat si te bucuri la maxim de tura pe moto. Am avut si eu parte de primul accident zilele trecute, dar pot sa zic ca desi a fost destul de urat, am scapat foarte ieftin datorita costumului si protectiilor care si-au facut bine treaba cand m-a tamponat un conservar visator(nu am nici macar o vanataie :D ). Cu toate astea, sentimentul de frica fata motocicleta nu a reusit sa puna stapanire pe mine. Mi-am promis ca prima data cand imi va fi teama sa ma urc pe moto, NU MA VOI MAI URCA!

Scuze de OFF

 

ON-TOPIC: Multa sanatate pentru accidentati, si sa dea D-zeu sa nu le fie niciodata teama de motoare, sa se bucure la maxim de placerea oferita de mersul pe 2 roti. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras la fiecare sfarsit de drum ma gandesc ceva de genul "uf, am scapat si de data asta, desi a fost frumos"...nu stiu daca ma intelegeti...

 

Oare si cei doi pe motor care mi-au taiat fata fara sa imi dea prioritate gandeau la fel sau era ceva de genul "pana vine conservarul ala sunt la urmatorul semafor, ups am ratat plecarea lasa ca nu a trecut chiar asa aproape de codita mea si putea si el sa opreasca ca doar are masina". Sau macar cei pe care era sa ii dau jos de pe motor ca s-au bagat in depasire dupa o duba fara vizibilitate fara nimic la fel or fi zis si ei, noroc ca am avut loc unde sa ma feresc.

De la inceputul anului stau si nu mai imi vine sa ies cu motorul pe strada, prea multe accidente, prea putina experienta acumulata parca nu vreau sa ajung ca multi altii. Totusi indiferent de ce vor zice membrii mai cu experienta mie imi e clar, gresesc aproape in aceeasi masura si cei cu masinile si cei cu motoarele si din pacate vad din ce in ce mai multi motociclisti care conduc imprudent (si nu pun la socoteala "mopedele"), pacat ca multi inca nu realizeaza ce se poate intampla si pacat ca multi nu citesc si topicul asta cu accidente poate ar mai invata ceva. Eu am gasit solutia, ma mut la tara :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel tu ai dreptate, dar... ;) sa fim seriosi...daca ti-e frica, n-ai ce cauta pe motor, asta din simplul motiv ca vorba aia batranesca "de ce ti-e frica nu scapi" e un adevar general valabil. Cand conduci cu teama, esti mult mai predispus la greseli decat atunci cand conduci relaxat si te bucuri la maxim de tura pe moto. Am avut si eu parte de primul accident zilele trecute, dar pot sa zic ca desi a fost destul de urat, am scapat foarte ieftin datorita costumului si protectiilor care si-au facut bine treaba cand m-a tamponat un conservar visator(nu am nici macar o vanataie :D ). Cu toate astea, sentimentul de frica fata motocicleta nu a reusit sa puna stapanire pe mine. Mi-am promis ca prima data cand imi va fi teama sa ma urc pe moto, NU MA VOI MAI URCA!

Scuze de OFF

 

ON-TOPIC: Multa sanatate pentru accidentati, si sa dea D-zeu sa nu le fie niciodata teama de motoare, sa se bucure la maxim de placerea oferita de mersul pe 2 roti. :D

Eu stiu alta vorba din batrani: cica "frica pazeste bostanaria". Si eu nu vorbeam de frica de motocicleta ci de frica de dobitocii din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu alta vorba din batrani: cica "frica pazeste bostanaria". Si eu nu vorbeam de frica de motocicleta ci de frica de dobitocii din trafic.

Mie mi-e mai frica de doctori si de mine decat de orice altceva :D Am comis-o si eu pe acelasi tronson(cand era drumul ca dupa razboi,dar ce conta,eram pe val!) si a fost numai si numai din cauza mea.

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...