Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

acuma conteaza si ss , ce putere are , daca o fi de 125 ? atunci tot ss este :laugh: :P

SS inseamna Supersport si se refera la motocicletele de viteza de 600cc. De ex campionatul mondial de Supersport a fost castigat in multi ani la rand de modelul CBR600RR. Deci un SS nu poate avea 125cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te intreb si eu ceva , dar sa nu te superi !

Asculti manele ???

tipu de mai sus care spune ca are SS si e incepator ar trebui sa citeasca ce ati scris mai sus, de multe ori norocul este confundat cu experienta

Nu ma supar, nu ascult manele. Asta este o intrebare puerila, dar poti sa crezi in continuare ca daca nu asculti manele esti cu ceva mai bun decat un manelist. :P

E ca si cum te-as intreba daca prietena ta e grasa. E doar o chestie de gusturi. Daca tie iti plac grasele e treaba ta.

 

De ce crezi ca as confunda norocul cu experienta? Ma cunosti? M-ai vazut cum merg?

Eu am un k1 de 600. Tu ce motocicleta ai?

 

...probabil marius spune ceva pentru ca se simte singur si mic.... :laugh: te-a suparat cineva cu vreo carenata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-a suparat nimeni, tu nu ai vazut ce prostii ai scris acolo ? multi alearga dupa carenate pentru ca alea inseamna motocicleta pentru cei paraleli cu motoriclismul , mai stiu eu din astia "carenati " care au manele ca sonerie la telefon ( presupun ca le plac ) si cand mergi pe trada cu moto ei dau jar ( au impresia ca vrei sa te intreci cu ei )

manele mai ascult fara voia mea dar nu imi plac , e o chestie de gusturi ,

 

vorba aia cine se aseamana se aduna si ca tot veni vorba , ati vazut ce au facut tiganii din BMW Mercedes Audi etc la noi ??? desi sunt masini cu personailate , frumoare etc nu mi-as cumpara una din cauza asta

daca vad din ce in ce mai multi cocalari ca sar direct pe SS-uri carenate ca nu le place la ei altfel, normal ca ajung sa ma dezguste , sa nu intelegeti gresit sunt motociclete bune , frumoase etc nu pot spune ca nu imi plac dar au aparut si tigani care conduc asa ceva

pentru posesorii de carenate , adevaratii pasionati tot respectul pentru ceilalti " carenati " :P

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am zis ca are o latura gay, am zis ca e de-a dreptul gay. De fapt au zis altii si eu intimplator is de-acord. E mai de pensionari si/sau fete. Dar nu despre asta e vorba. E vorba ca, prin expresia ta "motocicleta aproape majora" faci ceva aluzii legate de cilindree, putere, cuplu, alea alea. Mai inainte ziceai ca nu-i frumos sa indemni incepatorii sa-si ia motor puternic (sau dupa tine motor puternic inseamna numai supersport?), dar acuma te dai scula de bascula, de la "inaltimea" celor 1000 cmc ai motorului tau, facind aprecieri condescendente la adresa unui omotor de 600 cmc si "doar" 74 CP si 54 Nm pe la 10000 de ture. Nu crezi ca esti oleaca inconsecvent in pareri? Hai, eu zic ca nu e prea tirziu sa ne marturisesti ca suferi de romanita cronica acutizata, ca ai postat pe threadul asta doar de dragu' de-a fi pe contra (ca si motorul tau, care e pe invers), iar cind ti-ai dat seama a fost prea tirziu ca sa dai inapoi. Din nou, tipic romanesc.

 

PS: am mai zis cumva ca motorul tau e cam gay?

 

Nu am facut niciodata aprecieri la adresa motoarelor detinute de diverse persoane. Fiecare isi ia dupa gust si posibilitati. Tie ti-am raspuns ptr ca nu mi-am dat seama ca esti prost. Crede-ma nu mi-as jigni motocicleta incercand o comparatie cu a ta. Nu merita...nici asa gay cum spui tu ca e.

Daca te-ai documenta mia mult si ai scrie pe forum mai putin, ai sti ca in afara de capacitatea cilindrica motocicletele au si alte caracteristici care le fac mai usor sau mai greu de condus. A mea se incadreaza in prima categorie. Si in plus, eu nu am recomandat niciodata motocicleta mea.

prin "motocicleta aproape majora" m-am referit la varsta....si apropos...vezi ca se apropie vremea sa-i faci buletin. :P

 

Pe review-ul de pe site-ul MCN(cauta) la motocicleta mea spune ca e "idiotproof". Atunci nu am inteles. Acum mi-ai deschis ochii.

 

Sa fii macar sanatos daca tot nu te ajuta creierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-a suparat nimeni, tu nu ai vazut ce prostii ai scris acolo ? multi alearga dupa carenate pentru ca alea inseamna motocicleta pentru cei paraleli cu motoriclismul , mai stiu eu din astia "carenati " care au manele ca sonerie la telefon ( presupun ca le plac ) si cand mergi pe trada cu moto ei dau jar ( au impresia ca vrei sa te intreci cu ei )

manele mai ascult fara voia mea dar nu imi plac , e o chestie de gusturi ,

 

vorba aia cine se aseamana se aduna si ca tot veni vorba , ati vazut ce au facut tiganii din BMW Mercedes Audi etc la noi ??? desi sunt masini cu personailate , frumoare etc nu mi-as cumpara una din cauza asta

daca vad din ce in ce mai multi cocalari ca sar direct pe SS-uri carenate ca nu le place la ei altfel, normal ca ajung sa ma dezguste , sa nu intelegeti gresit sunt motociclete bune , frumoase etc nu pot spune ca nu imi plac dar au aparut si tigani care conduc asa ceva

pentru posesorii de carenate , adevaratii pasionati tot respectul pentru ceilalti " carenati " :P

 

ai dat-o din incepatori pe ss la cocalari pe ss....

cum adica paralaleli cu motociclismul? cum iti dai seama cine e mai motociclist? are grad de comparatie cuvantul "motociclist"? motociclistul este conducatorul unei motociclete. daca ai carnet A esti motociclist. nu se da vreun test de moralitate sau de gusturi de muzica. lasati frustrarile astea de copii prosti si dumele cu motociclete "care iarta" si "care nu iarta".

 

si nu ai zis ce motocicleta conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dat-o din incepatori pe ss la cocalari pe ss....

cum adica paralaleli cu motociclismul? cum iti dai seama cine e mai motociclist? are grad de comparatie cuvantul "motociclist"? motociclistul este conducatorul unei motociclete. daca ai carnet A esti motociclist. nu se da vreun test de moralitate sau de gusturi de muzica. lasati frustrarile astea de copii prosti si dumele cu motociclete "care iarta" si "care nu iarta".

 

si nu ai zis ce motocicleta conduci.

 

te simti ?

am postat mai in urma , o motocicleta nu o imagine dupa care toti intorc capul , stii cum este cu vitezanele , asa cum cate un individ care a uschit-o pe la furat pe afara si se intoarce mai " destept ", dupa parerea lui,, se imbraca si se poarta cum a vazut el acolo ( , criticand toata ziua, orice legat de romani si romania ) dar fara a intelege el mare lucru din cultura si comportamentul celor de acolo si nici a noastra ca romani

asa multi vad cate o vitezana care trece fulger pe strada si vor si ei ca aia ca toti intorc capul dupa ei mai ales cand trec cu 300 la ora frate , si gata se fac motociclisti :P :laugh:

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut niciodata aprecieri la adresa motoarelor detinute de diverse persoane.

Fiecare fraza pe care o scrii tipa "inconsecventa". Ai facut aprecieri despre motorul altor persoane citeva pagini inainte, fara ca "alte persoane" sa faca inainte de asta aprecieri legate de motorul tau.

 

Fiecare isi ia dupa gust si posibilitati. Tie ti-am raspuns ptr ca nu mi-am dat seama ca esti prost. Crede-ma nu mi-as jigni motocicleta incercand o comparatie cu a ta. Nu merita...nici asa gay cum spui tu ca e.

Eu mi-am dat seama ca esti prost destul de rapid. Oricum, esti inconsecvent pina la capat, presupun ca este o caracteristica tipica a prostilor.

 

Daca te-ai documenta mia mult si ai scrie pe forum mai putin, ai sti ca in afara de capacitatea cilindrica motocicletele au si alte

caracteristici care le fac mai usor sau mai greu de condus. A mea se incadreaza in prima categorie. Si in plus, eu nu am recomandat niciodata motocicleta mea.

Inca o data, nu e prea tirziu sa recunosti ca nu faci altceva decit sa te incapatinezi sa ne arati ca esti prost. Chiar daca nu esti (cu toate ca pe mine m-ai dus de nas), e posibil sa-ti placa si sa ramii asa.

 

prin "motocicleta aproape majora" m-am referit la varsta....si apropos...vezi ca se apropie vremea sa-i faci buletin. :laugh:

Stii care e problema? Tu ai buletin de mult, dar te comporti ca si cum n-ai avea.

 

Eu mi-am dat seama ca esti prost destul de rapid. Oricum, esti inconsecvent pina la capat, presupun ca este o caracteristica tipica a prostilor.

Si, domnule posesor de motocicleta gay, te sigur ca Banditul este considerat aproape in unanimitate, chiar si in review-urile de pe MCN, printre cele mai bune tourere. Despre CBF nici n-am auzit sa se pomeneasca, Banditul este comparat in mod tipic cu motociclete mai serioase. Mai ramine s-o bagi pe aia cu "Honda e Honda".

Imi pare bine c-ai inteles ca ti-ai ales motocicleta potrivita (si o arati) :P >:)<

 

 

Disclaimer: Honda CBF (500, 600 si 1000) e o motocicleta ok, chiar a fost pe lista mea de optiuni initiale, dar are o unica caracteristica negativa: combinata cu un rider nepotrivit (vezi mai sus) ii scoate acestuia in evidenta prostia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare fraza pe care o scrii tipa "inconsecventa". Ai facut aprecieri despre motorul altor persoane citeva pagini inainte, fara ca "alte persoane" sa faca inainte de asta aprecieri legate de motorul tau.

 

 

Eu mi-am dat seama ca esti prost destul de rapid. Oricum, esti inconsecvent pina la capat, presupun ca este o caracteristica tipica a prostilor.

 

 

Inca o data, nu e prea tirziu sa recunosti ca nu faci altceva decit sa te incapatinezi sa ne arati ca esti prost. Chiar daca nu esti (cu toate ca pe mine m-ai dus de nas), e posibil sa-ti placa si sa ramii asa.

 

 

Stii care e problema? Tu ai buletin de mult, dar te comporti ca si cum n-ai avea.

 

Eu mi-am dat seama ca esti prost destul de rapid. Oricum, esti inconsecvent pina la capat, presupun ca este o caracteristica tipica a prostilor.

Si, domnule posesor de motocicleta gay, te sigur ca Banditul este considerat aproape in unanimitate, chiar si in review-urile de pe MCN, printre cele mai bune tourere. Despre CBF nici n-am auzit sa se pomeneasca, Banditul este comparat in mod tipic cu motociclete mai serioase. Mai ramine s-o bagi pe aia cu "Honda e Honda".

Imi pare bine c-ai inteles ca ti-ai ales motocicleta potrivita (si o arati) :D >:P<

 

 

Disclaimer: Honda CBF (500, 600 si 1000) e o motocicleta ok, chiar a fost pe lista mea de optiuni initiale, dar are o unica caracteristica negativa: combinata cu un rider nepotrivit (vezi mai sus) ii scoate acestuia in evidenta prostia.

Bine ma....sa fie ca tine. Sunt convins ca toti cei cu R1200RT vor trece la bandit din 96. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-a suparat nimeni, tu nu ai vazut ce prostii ai scris acolo ? multi alearga dupa carenate pentru ca alea inseamna motocicleta pentru cei paraleli cu motoriclismul , mai stiu eu din astia "carenati " care au manele ca sonerie la telefon ( presupun ca le plac ) si cand mergi pe trada cu moto ei dau jar ( au impresia ca vrei sa te intreci cu ei )

manele mai ascult fara voia mea dar nu imi plac , e o chestie de gusturi ,

 

vorba aia cine se aseamana se aduna si ca tot veni vorba , ati vazut ce au facut tiganii din BMW Mercedes Audi etc la noi ??? desi sunt masini cu personailate , frumoare etc nu mi-as cumpara una din cauza asta

daca vad din ce in ce mai multi cocalari ca sar direct pe SS-uri carenate ca nu le place la ei altfel, normal ca ajung sa ma dezguste , sa nu intelegeti gresit sunt motociclete bune , frumoase etc nu pot spune ca nu imi plac dar au aparut si tigani care conduc asa ceva

pentru posesorii de carenate , adevaratii pasionati tot respectul pentru ceilalti " carenati " :D

 

 

Eu am vazut odata un tigan cu o blonda.

 

De atunci nu mi-as mai lua o blonda niciodata.

 

Cum naiba poti sa aberezi in halul asta?

 

Pe pamantul asta traiesc oameni si oameni. Nu poti sa-i bagi pe toti intr-o cutie si sa-i etichetezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=))) cate dume pe-aici "daca ai carnet A esti motociclist. " dute bah de-aici...si aia care nu au carnet si merg pe off road cu cross-urile ? aia ce denumire magnifica au? :D)) frate mai intai intelege cuvantul motociclist dupa aia comenteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut odata un tigan cu o blonda.

 

De atunci nu mi-as mai lua o blonda niciodata.

 

Cum naiba poti sa aberezi in halul asta?

 

Pe pamantul asta traiesc oameni si oameni. Nu poti sa-i bagi pe toti intr-o cutie si sa-i etichetezi.

 

sunt sigur ca ai inteles la ce ma refer , si tocmai ca nu i-am etichetat pe toti , numai ca sunt multi care au SS-uri DOAR pentru imagine, iar pentru toti ceilalti tot respectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=))) cate dume pe-aici "daca ai carnet A esti motociclist" dute bah de-aici...si aia care nu au carnet si merg pe off road cu cross-urile ? aia ce denumire magnifica au? :P)) frate mai intai intelege cuvantul motociclist dupa aia comenteaza

m-am uitat in DEX ca sa inteleg mai bine si sa pot sa comentez:

 

MOTOCICLĂST, -Ă, motocicliÂşti, -ste, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul. 2. Adj. Care aparține motocicliÂştilor (1) sau motociclismului, privitor la motocicliÂşti sau la motociclism; care foloseÂşte motocicleta. – Din fr. motocycliste.

 

intradevar nu m-am gandit ca poti fi motociclist si fara carnet, greseala mea. vreau doar sa spun ca nu e nimic metafizic sau filosofic in a fi motociclist, la fel cum nu e nimic metafizic sau filosofic in a fi sofer. si cu siguranta asta nu este un criteriu dupa care sa judeci un om.

 

nu i-am etichetat pe toti , numai ca sunt multi care au SS-uri DOAR pentru imagine, iar pentru toti ceilalti tot respectul

nu stiu in ce societate traiesti tu, dar in cea in care traiesc eu conteaza si imaginea. poate tu vezi frumusetea interioara la femeile urate si la intalnirile de afaceri te duci in izmene.

am vazut ca e la moda in Romania sa arati cu degetul. ca nu stiu ce tigan are q7 sau ca vreun pusti de bani gata are r6. si?! ce?! ti-a facut ceva? te-a muscat? te-a zgariat?

de asta nu mai dormiti bine noaptea si sunteti asa obositi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=))) cate dume pe-aici "daca ai carnet A esti motociclist. " dute bah de-aici...si aia care nu au carnet si merg pe off road cu cross-urile ? aia ce denumire magnifica au? :D)) frate mai intai intelege cuvantul motociclist dupa aia comenteaza

Pai acuma o sa vin eu si-o sa te contrazic. Motociclist e doar cel care indeplineste urmatoarele conditii:

1. Are pleata.

2. Poarta braincap pe post de casca (sau eventual nimic) si bandana, preferabil rosie.

3. Poarta doar piele in rest.

4. Are chopper, preferabil cu roata din fata subtire ca la bicicleta, rake de vreo 70 de grade si trail de 3 metri, coarne inalte de abia ajunge cu miinile la ele, rezervor airbrush-uit cu cranii sau motive cu flacari.

5. Violeaza babe si profaneaza morminte (in mod regulat).

6. Asculta doar ZZ Top.

 

Get the ideea?

 

Si eu cred ca sa fii motociclist inseamna sa mergi cu motorul si nimic mai mult. Indiferent cit, cind, cum si de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt . metoxil

 

mie mi se pare ca faci parte din categorita celor de la tara , stii cum sunt cei de care spui tu ? exact copiile ieftine facute de chinezi care imita tot ce prind , e vorba doar de imagine nu ? un automobil care arata exact ca X5 dar este chinezarie ieftina , se vrea a fi BMW dar nu este , le tii partea astora, mi se pare normal , aparandu-i te aperi pe tine , ce mai conteaza daca ai arata ca un profesor si tu esti analfabet ?

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beller, Radu ... :P

aviator :D

 

e strada unde sunt 3 lambo, cate un ferarri, bentley-uri, rolls-uri, ca sa nu mai zic de porsche, merturi si alte din astea mai ieftine.... :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviator :lol:

 

e strada unde sunt 3 lambo, cate un ferarri, bentley-uri, rolls-uri, ca sa nu mai zic de porsche, merturi si alte din astea mai ieftine.... :D :D

 

OOOO, da!Mai gasesti VIP-uri coclite, poponeata.ve de 2 lei, fotbalisti ratati prin bodegi afumate cu preturi exorbitante si pretentii de restaurant de lux!Aaaa, si era sa uit:Mult rahat de caine pe trotuare!Parerea mea e sa te muti....si asta cat mai repede! :)

 

ADMIN, nu vrei sa inchizi lumina aici?! :P

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa facem ceva sa atragem atentia Adminului :D sau tre' sa ma apuc sa va fac vreo chestie "neconvetionala" ????

Sunt profund sictirit de intorsatura luata de acest topic.

 

Catre ADMIN:

BAU !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...