Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

In asteptarea rezervorului de aluminiu si coditei noi, bag niste poze cu restu chestiilor interesante.

 

Mai multe la http://s139.photobucket.com/albums/q292/ealexdj/?start=all

 

Sunt curios sa vad rezultatul final .. pe cand se anunta?Imi place mult ghidonul.

Nu te intreb cum se comporta la drum ... dar sunt curios cum se impaca filtru cu apa/ploaia.

Succes si sper sa termini cat mai repede.good job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt curios sa vad rezultatul final .. pe cand se anunta?Imi place mult ghidonul.

Nu te intreb cum se comporta la drum ... dar sunt curios cum se impaca filtru cu apa/ploaia.

Succes si sper sa termini cat mai repede.good job.

 

Nici o problema pe ploaie. Sunetul de admisie e destul de dubios, dar m-am obisnuit.

Daca e sa o las parcata afara ii pun o casca de dus pe filtru, sa nu ploua in carburatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noul Bandit 2009. Frumusel, farul arata bine atat la N cat si la S, insa stopul ala dupa mine seamana cu un c.oi, cam cum aveau gsxf-urile dupa 99. Bordul nu imi prea place, mai ok arata astea analog dupa gusturile mele, ce sa fac, sunt mai oldschool. Insa chiar nu suport vitezometrele digitale, totdeauna imi fug ochii pe ele.

Pareri?

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/s...bandit_650.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus Banditiilor :lol:

 

Am de vanzare un set manete carbon look pentru Bandit de 600 '00-'04 45€ . Le luasem pentru mine dar nu am mai ajuns sa le montez si oricum bandita mea a ramas in Sicilia, poate are cineva nevoie .

 

post-18817-1225828585_thumb.jpg post-18817-1225828778_thumb.jpg

 

Mai am pe stoc si merg pe Bandit - tank pad Barracuda , 4 semnalizari Barracuda Viper , 2 semalizari Rizoma , 2 oglinzi carbon look Barracuda Ego ...

 

Nu mai pun poze aici ca nu sunt in sectiunea potrivita pentru imagini si detalii - /index.php?...t&p=1542638

 

Numai bine :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noul Bandit 2009. Frumusel, farul arata bine atat la N cat si la S, insa stopul ala dupa mine seamana cu un c.oi, cam cum aveau gsxf-urile dupa 99. Bordul nu imi prea place, mai ok arata astea analog dupa gusturile mele, ce sa fac, sunt mai oldschool. Insa chiar nu suport vitezometrele digitale, totdeauna imi fug ochii pe ele.

Pareri?

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/s...bandit_650.html

mie nu imi place ... mi se pare ca se duce spre gsr .. cel putin la far.. bordul pt mine nu cred ca ar fi o problema .. dar vorba ta .. oldschool is better.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvanusv: http://stores.ebay.de/carbonadi-shop

Sunt protectii din carbon, facute frumos, si se lipesc peste capace cu un adeziv special care il vand ei.

 

Mersi alex-bandit.

Cat despre banditul 2009...nu-mi place farul, parca a aruncat careva o belegă si s-a transformat in far.

 

Nu mai scrie nimeni nimic pe aici ?

Asadar, ati bagat banditii la naftalina pentru iarna ?

Stiu stiu, erau niste topicuri cu modul de pastrare al motorului peste iarna dar vreau sa stiu de la fellow-bandits. :disappointed:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il mai misc din cand in cand. Ieri l-am curatat frumos, spalat, uns toate cele si am dat o tura asa mai scurta prin imprejurimi urmand ca azi sa mergem mai multi pana la barajul Dragan. Dar din pacate aici sunt 12 grade si sta sa ploua, asa ca a cazut faza. Am mai fost anul asta odata acolo, pun niste poze de atunci sa vedeti cei care nu ati fost inca

 

P.S. Am vrut sa mai pun cateva dar nu reusesc sa le uploadez :rolleyes:

post-7396-1226226679_thumb.jpg

post-7396-1226226712_thumb.jpg

post-7396-1226226724_thumb.jpg

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost joi pe Cheia sa vad ce pot pe noua jucarie.

Am fost placut surprins, si asta pe niste gume de k-ko care au venit cu jantele.

 

post-10108-1226214612_thumb.jpg

 

Asa zici tu la socat?? Surprins? :P Ia zi ce ridicare ai tu acolo ca pare cam sus codita? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!!!

 

 

M-am hotarat sa achizitionez si eu un bandit si anume un exemplar din 2003 cu 13000km varianta S cu carena culoare gri deschis.Am avut un gsxf600 din '98 care mi-a placut foarte tare, dar l-am dat ca vreau mai nou, dar nu mai puternic pt ca mie imi ajung 80cp la ce folosesc.

Ma intereseaza din puncutul de vedere technic cum ii motorul, ce trebuie vazut bine la cumparare, care sunt defectiunile cele mai des intalnite la modelul respectiv si nu in ultimul rand care ar fi un pret optim pt acest model.

 

Astept raspunsuri, sfaturi! asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!!!

 

 

M-am hotarat sa achizitionez si eu un bandit si anume un exemplar din 2003 cu 13000km varianta S cu carena culoare gri deschis.Am avut un gsxf600 din '98 care mi-a placut foarte tare, dar l-am dat ca vreau mai nou, dar nu mai puternic pt ca mie imi ajung 80cp la ce folosesc.

Ma intereseaza din puncutul de vedere technic cum ii motorul, ce trebuie vazut bine la cumparare, care sunt defectiunile cele mai des intalnite la modelul respectiv si nu in ultimul rand care ar fi un pret optim pt acest model.

 

Astept raspunsuri, sfaturi! asfalt uscat!

 

 

nimeni nimic???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvanusv, rămân dator o viață :drink:

 

apropo posesorilor bandiților puteți să-mi dați niÂşte sfturi pentru păstrarea moto-ului in timpul ierniei, ce trebuie de făcu, cum trebuie de făcut?

îmi cer scuze dacă vă deranjez, vă mulțumesc mult

 

SantaClaus, intervin din nou.

Pentru a pregati motocicleta pentru iarna ai un tutorial aici: click me

Deasemenea mai mai ai inca un tutorial aici: click me nr. 2

 

Vad ca esti la inceput. Data viitoare sa te uiti mai bine pe forum si sa vezi ca este si categoria Articole si tutoriale sau sa folosesti optiunea Search.

Numai bine si bafta la pregatit mobra pentru iarna.

 

nimeni nimic???????

Uitate pe forum si vezi ca sunt niste discutii referitoare la ce sa te uiti cand cumperi un motor.

Discutiile sunt in special:

 

aici

 

aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...