Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care stie si ma poate indruma sa fac ambreiajul un pic mai moale ca imi omoara mana. Se poate regla sau ceva ?

Asa a fost din totdeauna, destul de tare. Nu e schimbat, modificat, puse alte arcuri etc.

Sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie si ma poate indruma sa fac ambreiajul un pic mai moale ca imi omoara mana. Se poate regla sau ceva ?

Asa a fost din totdeauna, destul de tare. Nu e schimbat, modificat, puse alte arcuri etc.

Sugestii?

 

Poate asa l-ai luat cu arcuri intarite montate. Daca ai arcuri stock si tot e prea tare maneta... nu prea ai ce face. Verifica reglarea corecta a cursei si a jocului. Verifica cablul de ambreiaj. Poate e inflorit sau partial rupt si agata pe camasa. Baga cu seringa cu ac niste ulei pe camasa. Daca nu e de la cablu, verifica cosul, daca are crestaturi de la placile de ambreiaj si de la lamelele metalice. Daca ai crestaturi nu mai cupleaza ca lumea si nici nu gliseaza cum trebuie la actionarea manetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am gasit pe net :

La noi

Yuasa 300 ron

Victor 160 ron

Exide ?

 

 

pe Louis.de

Varta 335 ron

Delo 322 ron

Saito 172 ron

 

Incerc sa mai gasesc pretul la EXIDE . Si pe urma sa fac o alegere , sincer 300 ron cred ca e peste bugetul meu momentan .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate asa l-ai luat cu arcuri intarite montate. Daca ai arcuri stock si tot e prea tare maneta... nu prea ai ce face. Verifica reglarea corecta a cursei si a jocului. Verifica cablul de ambreiaj. Poate e inflorit sau partial rupt si agata pe camasa. Baga cu seringa cu ac niste ulei pe camasa. Daca nu e de la cablu, verifica cosul, daca are crestaturi de la placile de ambreiaj si de la lamelele metalice. Daca ai crestaturi nu mai cupleaza ca lumea si nici nu gliseaza cum trebuie la actionarea manetei.

In cazul "editiei" K7 am inteles ca ambreiajul este hidraulic, dar pare cam tare, pentru acesta se aplica tot cele de mai sus ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am gasit pe net :

La noi

Yuasa 300 ron

Victor 160 ron

Exide ?

 

 

pe Louis.de

Varta 335 ron

Delo 322 ron

Saito 172 ron

 

Incerc sa mai gasesc pretul la EXIDE . Si pe urma sa fac o alegere , sincer 300 ron cred ca e peste bugetul meu momentan .

 

 

Pretul la EXIDE il am de la 2 firme - " Pretul bateriei este de 116.61 RON + transport.Transportul costa cca 20 RON(curier) "

- 136,00 lei cu TVA firma Roline com

 

Am un prieten cu CBR care e multumit de EXIDE asa k poate merg si eu in directia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit mik, cum nu vrei tu bunatate de baterie Yuasa abia folosita :bounce:

 

Asa... dupa o perioada de chin cu pixda asta de radiator bulit in mod inexplicabil (Poxipol, Poxilina, respectiv sudat) mi-am comandat radiator nou de pe eBay, 100 de lire cu tot cu transport (din UK). Macar mi-am reparat oglinda rupta. Numa-ntr-o cheltuiala ma tine dihania asta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem cum o sa arate montata aripa. Asteptam picturi.

 

Io zic sa ai grija cu bujiile alea de la mine. Nu-i de joaca cu ele. NOS + Turbo e minciuna. :bounce:

 

Deci NU vreti sa puneti bugspoiler pe B12. :cheers: Trebe demontata juma de motoreta. M-am apucat dar nu am reusit din prima. De luni incolo continui operatia si o sa revin cu picturi.

ia uite aici o poza cum arata pe motor...pana vine si pun pe al meu :D

post-32502-1238518866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul "editiei" K7 am inteles ca ambreiajul este hidraulic, dar pare cam tare, pentru acesta se aplica tot cele de mai sus ?

 

In afara de chestiile referitoare la cablul de ambreiaj, restul se aplica.

 

ia uite aici o poza cum arata pe motor...pana vine si pun pe al meu :cheers:

 

Nu arata rau, dar mai ales avand codita aia plata si subtire de Eruleanu, parca cam urla motoreta dupa o bascula cat de cat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am si eu o intrebare . Piesele de bandit 250 se potrivesc si la suratele ei mai mari? Daca da in ce proportie?

 

 

Mersi.

 

La 600 sau 1200 ma indoiesc ca s-ar potrivi ceva. Poate la 400, dar ma indoiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am si eu o intrebare . Piesele de bandit 250 se potrivesc si la suratele ei mai mari? Daca da in ce proportie?

 

 

Mersi.

Codurile de piese pt B6 (Kult): http://www.cmsnl.com/suzuki-gsf600-1996-t_...3537/partslist/

Vad ca Banditul de 250 nu e listat pe cmsnl (sau nu s-o fi chemind GSF250)?

 

Asa cum a spus si Emppu, intre Banditul de 600 si cel de 400 deja sint diferente enorme, ce sa mai zicem de 250. Cel mai probabil nu se potriveste nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditomanilor, a venit vremea sa va trageti si voi niste oglinzi beton :D Asadar:

 

vind oglinda dreapta cu semnal LED incorporat, cod Louis 10028794 ( http://www.louis.de/_4026343bb9b218b515484...x=0&cmd.y=0 ), absolut noua (nici nu a fost desigilat ambalajul). O vind pt. ca mi-a dat vintul motorul peste un copac (asa cum v-am mai spus), rupindu-mi oglinda, si nefiind sigur daca se poate repara, mi-am comandat una noua. Dar cum intre timp am reparat-o pe cea veche, cea noua e in plus. Arata beton pe nakeduri. Cine e interesat isi comanda oglinda stinga de pe Louis si are niste oglinzi noi-noute beton la pret cu 70 RON sub cel Louis :D Pe Louis e 40 euro, o dau cu 100 RON, negociabil. Poze cu oglinzile montate pe Bandit: http://picasaweb.google.com/calindorohoi/Oglinzi#

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De luni am bugspoiler-ul montat pe bandit, dar cum era de asteptat, imi e lene sa ii fac poze :D Asa ca ma laud doar cu vorba, oricum mai tre si vopsit :D

 

Nevopsit nu se pune. :rock: Daca nu te grabesti, pun io poze cu el montat inaintea ta. :crack:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nevopsit nu se pune. :D Daca nu te grabesti, pun io poze cu el montat inaintea ta. :D

Nu ma grabesc ca nu am cu ce face poze. La telefon mi-am spart ecranul si nu pot face asa, iara la pretena sa ii cer aparatu foto mi lene. Deci take your time.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci am fost la instalat jetkit ,printre altele, si chiar isi face treaba merge mult mai lin si parca are cuplu de la turatii mai joase.cand o sa mai am o zi libera o sa merg sa o pun si pe stand sa-i scot un grafic de putere dar azi nu mai aveam nici un chef ca am stat vreo 7 ore in service... :D

o sa urmeze si pictoriale...poate imi fac dracu timp sa-mi pun si eu susu bugspoilerul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti cu banditi de 250 , dezmembrez acest model. Banuiesc ca se potrivesc unele piese si la 400 (scarite,evacuare,far,bloc comenzi,jante,etc.. ) orice piesa atat exterioara cat si din motor. preturi negociabile. :D

 

 

Numai bine!

 

/index.php?showtopic=337375

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...