Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Am rezolvat cu baia de ulei si astazi mi-am ridicat si permisul de conducere.. So... Ne vedem la Marsul Motociclistilor.. Sper sa reusesc sa va reperez pe acolo... Numarul meu de telefon este 0747444500.. Can't hardly wait.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

Am rezolvat cu baia de ulei si astazi mi-am ridicat si permisul de conducere.. So... Ne vedem la Marsul Motociclistilor.. Sper sa reusesc sa va reperez pe acolo... Numarul meu de telefon este 0747444500.. Can't hardly wait.. :rolleyes:

 

 

daca tot esti din bucuresti pune si tu o poza cu motoru sa te recunosc poate ne vedem vreodata pe strada .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e cel mai mare cauciuc care pot sa il pun pe janta de 600 ?

 

180. Da' e o idiotenie pe janta stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si alea de GSX-R 750 si 1100 mai vechi. Parca si nakedul retro GSX 750 are janta de 5,5 toli.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke, cu banditul am vreo 2000 pana acum. De ce?

 

 

ma gandeam ca si calin la ambreiaj patinand ...

 

cred ca poate fi din amestec, in sensul ca daca ai un amestec prost, motorul trebuie sa depuna un efort mai mare pentru a ajunge la viteza respectiva ... pana la urma sunt 4 pistoane, daca 3 merg bine si al patrulea e in 50% randament...te trage in urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca si calin la ambreiaj patinand ...

 

cred ca poate fi din amestec, in sensul ca daca ai un amestec prost, motorul trebuie sa depuna un efort mai mare pentru a ajunge la viteza respectiva ... pana la urma sunt 4 pistoane, daca 3 merg bine si al patrulea e in 50% randament...te trage in urma!

Dpdv logic nu stiu cum poate fi valida nici treaba asta. Poate-mi scapa mie ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite...eu am avut niste probleme de amestec la carburile de la CB si vreau sa spun ca urca mult mai greu in turatie si chiar am avut momente in care puteam spune ca desi mergeam spre blana cu acceleratia, viteza maxima era mai mica ...

 

Ti se pare ok ?? Adica...poate fi o varianta??

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite...eu am avut niste probleme de amestec la carburile de la CB si vreau sa spun ca urca mult mai greu in turatie si chiar am avut momente in care puteam spune ca desi mergeam spre blana cu acceleratia, viteza maxima era mai mica ...

 

Ti se pare ok ?? Adica...poate fi o varianta??

Pai mergeai blana, da' nu cred ca turometrul indica turatie maxima. La el asta era problema, cit indica turometrul la viteza data intr-o anumita treapta de viteza.

 

cand ne vedem sambata cine vrea caciulite colorate pentru becurile de bord ? cate si ce culoare ?

As vrea si eu, 4 albastre, daca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ne vedem sambata cine vrea caciulite colorate pentru becurile de bord ? cate si ce culoare ?

 

 

EU !

 

ROSU pentru ambele ceasuri (nu stiu cate becuri sunt - 4 sau 6)

0751333630

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am un vitezometru stricat pot sa experimentez asa ca daca reusesc sa bag un led mik UV in bord o sa dau pe ace cu asta :

 

http://www.ceasuriplasma.ro/produse/accesorii/vopsea.html

 

ar trebuii sa se vada interesant .

Dar nu stiu daca poti sa demontezi turometrul fara sa-l strici, rama aia cromata pare "capsata" pe carcasa, ca sa zic asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am un vitezometru stricat pot sa experimentez asa ca daca reusesc sa bag un led mik UV in bord o sa dau pe ace cu asta :

 

http://www.ceasuriplasma.ro/produse/accesorii/vopsea.html

 

ar trebuii sa se vada interesant .

 

 

Cand si cum intram in posesie ? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.Andrei (spn) - poate hotaram o ora la care sa ne vedem , intr-un loc anume sau ceva.

ce nasol .. ne trebuie SMAEB sa ne intalnim si noi ... monsteristii se intalnesc in fiecare saptamana.

o data pe luna am putea sa ne vedem si noi la o vorba , plimbare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.Andrei (spn) - poate hotaram o ora la care sa ne vedem , intr-un loc anume sau ceva.

ce nasol .. ne trebuie SMAEB sa ne intalnim si noi ... monsteristii se intalnesc in fiecare saptamana.

o data pe luna am putea sa ne vedem si noi la o vorba , plimbare .

Calin - prezent pe la, estimez eu, 12-14

0764-474035

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dupa ce cateva zile la rand in care am imputit casa cu vopsitul,azi m-am apucat sa montez aripa spate ceea ce trebuia sa fie o treaba de 10minute(teoretic) :)

pana la urma a durat vreo ora :huh: si la sfarsit era cu ulei de lant pana la coate si cu venele de pe frunte unflate de nervi.si acest lucru doar ca m-am incapatanat sa montez aripa fara sa dau jos roata(pt ca nu aveam o cheie asa mare si mi-a fost lene sa ma duc sa imprumut)

problema a fost cand a trebuit sa tai bucata de exces de la colierul cu care se prinde pe bascula.spatiul dintre aripa si roata e de aprox 2-3cm.dar pana la urma ingeniozitatea romanului a triumfat :laugh: am luat o panza de bomfaier pe care am curbat-o si am taiat usor si indelung partea in exces de la colier :P

iata cateva poze cu aripa mult cautata (ca nu vroiam sa-mi iau una cu protectie de lant incorporata) pt ca vroiam sa pastrez protectia care o am acum.

ps:sa nu radeti de cat timp am pierdut :lol:

post-32502-1239393467_thumb.jpg

post-32502-1239393526_thumb.jpg

post-32502-1239393568_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...