Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca si`a schimbat cineva semeringurile la Bandit ajutati`ma si pe mine pls cu niste coduri de pe Louis ca sa stiu ce trebuie sa comand. Sar'na

 

Codul de la Louis pentru semeringuri este 10042192 , asta daca ai doul GN77B la motor.

 

 

@ tudor: motoru e super, pretul la fel. L-am vazut si barait odata, asa..............putin.............in duba :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta e seria si anul de fabricatie, dar pe louis nu am gasit cu GN77A, din ce an e motorul tau?

 

E din 96. M`am uitat si eu pe Louis la semeringuri si nu am gasit nici eu pt 600N. De asta am intrebat dak si`a schimbat cineva sa stiu si eu ce tre` sa cumpar. Si ma intereseaza si ce ulei de furca ati pus.

Editat de alexander_all4rap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din 96. M`am uitat si eu pe Louis la semeringuri si nu am gasit nici eu pt 600N. De asta am intrebat dak si`a schimbat cineva sa stiu si eu ce tre` sa cumpar. Si ma intereseaza si ce ulei de furca ati pus.

 

 

Daca e din 96 cre ca iti potrivesc alea, eu din alea am pus si al meu e din 97 si din cate stiu eu pana in 2001 parca e acleasi model. Dar mai intreaba sa nu cumva sa nu iti potriveasca, dar repet, tind sa cred ca sunt bune.

Cat despre ulei , trebuie 5W, pe louis ar cam fi asta 10038215

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce n-as da sa aflu de ce mortii lui Banditu meu are peste 11 mii de ture in treapta a 6-a la viteza modica de doar 180 de kilometri pe ora. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce n-as da sa aflu de ce mortii lui Banditu meu are peste 11 mii de ture in treapta a 6-a la viteza modica de doar 180 de kilometri pe ora. :bigstar:

 

... poate pentru ca derapeaza ambreiajul la turatie asa mare?...

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce n-as da sa aflu de ce mortii lui Banditu meu are peste 11 mii de ture in treapta a 6-a la viteza modica de doar 180 de kilometri pe ora. :bigstar:

 

ce raport ai la transmisia finala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a venit momentul sa imi vand si eu fieru :finger:

 

deci....cine vrea mai multe detalii in afara ca vorbim de un Bandit 600 S Pop din 2002 impecabil, NECAZUT , cu doar 19.000 km, consumabile schimbate inainte de timp etc etc, sa imi dea un PM

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... poate pentru ca derapeaza ambreiajul la turatie asa mare?...

 

:finger:

 

Nu patineaza.

 

 

ce raport ai la transmisia finala?

 

Acelasi raport (14 in loc de 15 dinti la pinion si stock, 47 pe spate) cu care am bagat sezonul trecut 220 pe la 11.ooo de ture. :moron: Acum nici nu mai ajung la 190, cu vant de spate. Am postat problema si pe Banditforum.de... sunt deja vreo 25 de posturi in care oamenii isi storc mintile si nu prea gasim o explicatie. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te apuci tu sa faci calculul la mina si sa vezi cit iese.

Totusi cum stii ca nu patineaza ambreiajul?

 

Pt ca il simti cum patineaza (sar turele in sus si viteza nu creste proportional) atunci cand ii dai morti de pe loc sau reprize. Plec de pe loc si schimb toate treptele in 12 mii sau dau repriza blana la 100 in treapta a 6-a si nu patineaza nimic. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca n-ar transmite ceva ca lumea (in afara ambreiajului) motorul ala nu mai mergea demult, deci ori e busit turometrul, ori vitezometrul, ori pana mea. Roaga un meletean sa-ti masoare viteza cu radarul :bigstar:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca n-ar transmite ceva ca lumea (in afara ambreiajului) motorul ala nu mai mergea demult, deci ori e busit turometrul, ori vitezometrul, ori pana mea. Roaga un meletean sa-ti masoare viteza cu radarul :finger:)

 

Altcumva se procedeaza aici. Mergi pe DN1 si ii dai bucati sa ingheti kilometraju pe 180 km/h. NU indoi numarul si astepti postasu sau, mai iute, stirile PROsTV :bigstar:, si o sa afli viteza reala si marja de eroare a kilometrajului.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vin si eu in randul ,,banditilor" cu mica mea printesa.

Suzuki Bandit gsf 600 s

Am vizitat mult site-ul si cele scrise de voi, dar nu am scris pana acum.

In timp ,,mobra" a suferit multe modificari, astazi cred ca a ajuns la forma finala.

Un custom fara mari schimbari de la forma clasica , spre old.

Sper sa va placa.

 

 

 

 

Salut vin si eu in randul ,,banditilor" cu mica mea printesa.

Suzuki Bandit gsf 600 s

Am vizitat mult site-ul si cele scrise de voi, dar nu am scris pana acum.

In timp ,,mobra" a suferit multe modificari, astazi cred ca a ajuns la forma finala.

Un custom fara mari schimbari de la forma clasica , spre old.

Sper sa va placa.

post-36571-1208859679_thumb.jpg

post-36571-1208859691_thumb.jpg

post-36571-1208859711_thumb.jpg

post-36571-1208859731_thumb.jpg

post-36571-1208859743_thumb.jpg

post-36571-1208859754_thumb.jpg

post-36571-1208859944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vin si eu in randul ,,banditilor" cu mica mea printesa.

Suzuki Bandit gsf 600 s

Am vizitat mult site-ul si cele scrise de voi, dar nu am scris pana acum.

In timp ,,mobra" a suferit multe modificari, astazi cred ca a ajuns la forma finala.

Un custom fara mari schimbari de la forma clasica , spre old.

Sper sa va placa.

 

Welcome!!! Arata super bine!

 

 

Welcome!!! Arata super bine!

 

Saua este noua? Daca este noua ofera-mi si mie un link de unde pot gasi si eu.. Un pret aproximativ... La mine un trecator sau un vecin binevoitor sa gandit sa ii faca un model.. :bigstar: Iar acum trebuie sa o schimb..

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit M, dau o lada de bere daca ma ajuti cu o treaba :finger:

Vad ca ai crash-bar-uri exact ca ale mele. Fii si tu te rog baiat de gasca si da-mi urmatoarele informatii:

- 1. exact ce tip de bandit ai (anul modelului)

- 2. daca te rog sa faci niste poze sa-mi arati cum is fixate in partea de sus, linga radiator, dau inca o bere :moron:

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome!!! Arata super bine!

 

 

 

 

Saua este noua? Daca este noua ofera-mi si mie un link de unde pot gasi si eu.. Un pret aproximativ... La mine un trecator sau un vecin binevoitor sa gandit sa ii faca un model.. :bigstar: Iar acum trebuie sa o schimb..

 

Asfalt uscat!

 

Salut,

Saua este reimbracata si modificata la bureti.

Pretul depinde de model de la 100 ron - 250 ron. Cine a imbracat-o lucreaza super frumos dar are multe comenzi si dureaza.

O poti imbraca si singur daca nu vrei sa o modifici, nu este greu.

Material gasesti la Luis.

Daca esti din Bucuresti iti pot da niste adrese.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu patineaza.

 

 

 

 

Acelasi raport (14 in loc de 15 dinti la pinion si stock, 47 pe spate) cu care am bagat sezonul trecut 220 pe la 11.ooo de ture. :whip: Acum nici nu mai ajung la 190, cu vant de spate. Am postat problema si pe Banditforum.de... sunt deja vreo 25 de posturi in care oamenii isi storc mintile si nu prea gasim o explicatie. :D

 

In realitate B6 nu merge decat 210Km/h

daca anul trecut ai avut 220 pe bord si acum doar 190 e posibil doar daca:

ai schimbat anvelope cu alte dimensiuni sau bordul are erori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate B6 nu merge decat 210Km/h

daca anul trecut ai avut 220 pe bord si acum doar 190 e posibil doar daca:

ai schimbat anvelope cu alte dimensiuni sau bordul are erori

 

Bordul minte la absolut orice motor, inclusiv B6 si B12, sau crezi ca B12le chiar prinde 260? :D B6le prinde real 200, max 205... iar pe bord asa se traduce prin minim 220. Gumele sunt fix cele de anul trecut.

 

Ca sa mai coloram putin topicul... picturi cu Hotul unui pretin din Bucale, posesor si de cont pe motoretism.ro :whip: care a dat scurt pe la mine.

post-8276-1208897465_thumb.jpg

post-8276-1208897492_thumb.jpg

post-8276-1208897505_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit M, dau o lada de bere daca ma ajuti cu o treaba :whip:

Vad ca ai crash-bar-uri exact ca ale mele. Fii si tu te rog baiat de gasca si da-mi urmatoarele informatii:

- 1. exact ce tip de bandit ai (anul modelului)

- 2. daca te rog sa faci niste poze sa-mi arati cum is fixate in partea de sus, linga radiator, dau inca o bere ;)

 

:D

 

Salut,

Motorul este din 96

Ai in attach tot

In chitul de instalare este o platbanda in forma de ,,U" capetele le prinzi cu piulita si surub de crash-bar iar gaurile din misloc de cadru si de radiator, deci pe cadru + platbanda + radiatorul in doua suruburi vezi si poza.

 

Bafta

 

Salut,

Motorul este din 96

Ai in attach tot

In chitul de instalare este o platbanda in forma de ,,U" capetele le prinzi cu piulita si surub de crash-bar iar gaurile din misloc de cadru si de radiator, deci pe cadru + platbanda + radiatorul in doua suruburi vezi si poza.

 

Bafta

post-36571-1208901007_thumb.jpg

post-36571-1208901019_thumb.jpg

post-36571-1208901029_thumb.jpg

post-36571-1208901040_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha!

 

Thanks a lot! Deci e clar, mi-au trimis astia de la Louis o cacuta, poate chiar cei de la H&B le-au dat un kit naspa. La mine platbandul ala de sus e prea scurt, nu ajunge pina la bare.

Nasol e ca ca le-am scris celor de la H&B despre treaba asta acum citeva saptamini si pina in ziua de azi nu au raspuns. Halal nemti. In schimb Louis au fost foarte de treaba si au acceptat sa-l inlocuiasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...