Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

hmmm.... daca ai fii din cluj zau ca as incerca... dar dupa mine daca il dezdoi nu mai rezista mult si nu se merita posta din iasi pana la cluj.... sau ai alta modalitate de expediere mai practica?

 

 

In orice caz trag o fuga pana la reprezentanta suzuki sa vad cat ma costa si in cat timp vine

 

deci pt moment e on hold :(

 

 

Maersi si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare inca un bandit intra in gasca , poze nu am deocamdata dar o sa pun .

Are cineva montat termometrul ala care vine in locul busonului de ulei, vreau sa stiu dak e bun si arata corect temp.

Ms mult Gabi(lordgrec) raman daor de cinste :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem, avem (de la Moto Detail) si este de treaba. post-8276-1207048232_thumb.jpg

PS: Banditii sunt de multe natii, de cate esti tu? :(

 

Poze mai bine nu te mai chinui sa pui... 'nmezeii lui de forum cu serverele lu peshte! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze mai bine nu te mai chinui sa pui... 'nmezeii lui de forum cu serverele lu peshte! :(

Da :ok: Use photobucket.com

 

Iaca la ce ma gindeam acuma... a schimbat cineva toba la vreun Bandit? Am dat peste unu' cu toba Yoshimura pe youtube, din cite variante de tobe aftermarket am vazut mi s-a parut ca suna cel mai interesant.

http://www.youtube.com/watch?v=sXMvjVhvYyE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie ceva de reconditionarea placilor de ambreiaj.

Pe mine m-a lasat ambreiajul la un B4 si nu sunt sanse sa gasesc noi pe meleagurile mioritice asa ca am luat unele sh, dar nici astea nu sunt intr-o stare buna.

Daca stie cineva cum as putea rezolva problema sau unde as gasi sigur asa ceva?

 

Asfalt uscat la toti banditii :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare inca un bandit intra in gasca , poze nu am deocamdata dar o sa pun .

Are cineva montat termometrul ala care vine in locul busonului de ulei, vreau sa stiu dak e bun si arata corect temp.

Ms mult Gabi(lordgrec) raman daor de cinste :(

am eu si da arata corect temperatura.e destul de ok si nici nu e scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ buÂşon de ulei care arată temperatura

 

aveți grijă că e un model care nu rezistă la contactul cu benzina - ăla mai ieftin - (capacul este din plastic Âşi se topeÂşte ! - am servit asta la un KTM EXC) ... în rest este un accesoriu excelent

hmmm :( al meu e din metal cu sticla....cum arata cel de care vorbesti tu ca nu rezista la benzina?din ce material e facut?plastic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bah Orioane, da-o 'n campia panonica. Deci clar, sa pui 180 pe janta stock de B6 de 4,5 inchi nu e o idee geniala. Dar sa pui 150 iara dupa ce ai avut 160 pe el pt ca ti se pare bombat mi se pare socant. :ok:

 

Deci aia de la Suzuki trebuie sa recunosc ca au fost niste cretini cand au specificat 110le si 150ul pe B6 Kult. Banditu 600 chiar nu mi se pare o motoreta juma de portie. Bine ca are Hornet care are 30 de kile in minus si e cat un GS slap de 180 pe spate... chiar nu inteleg de ce au specificat 150ul ala pe spate. Poate din motive de casturi reduse, poate asa era conceptia atunci. 160ul este ideal pt 6 Kult, si asta nu doar ca si look. Fii sigur ca aduce mai multa aderenta decat 150ul si mai ales mai multa tractiune. In primul rand janta spate de Kult este de 4,5 iar Pop-ul 6 incepand cu anul 2000 care are specificat 160 (nici nu are cum pune metaxa 150 pe al lui ca nu "l-au calculat asa micii japonezari" :moto: ) spate are janta fix tot de 4,5. Deci nu are de ce sa ti se para bombat 160-ul pe janta ta pt ca la 160 asta e specificatia, standardul jantei... 4,5. :ok:

 

Mai grav este la 6 Kult cu roata fatza. Cred ca majoritatea au guma de 120 pe fata si asta si pt faptul ca 110 se gaseste mai greu. Si aici sunt de parere ca orezarii au gresit si ca nu era cazu sa-i puna guma si janta de format GS 500 Banditului. Noa aici hai sa zici ca ar putea fi problema. Pt ca janta fatza chiar este proiectata pt guma de 110 si nu 120. Are doar 3,0 inchi. Jantele care "gazduiesc" gume de 120 (cum are 6 Pop-ul) sunt de 3,5 inchi. Insa nu e problma chiar deloc daca punem 120 pe fatza cu janta stock. Mere si asa. :(

care este marimea maxima a cauciucului spate suportata de bandit-ul din 2000?stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este marimea maxima a cauciucului spate suportata de bandit-ul din 2000?stie cineva?

 

Banuiesc ca te referi la B6. De ce pixu flaro la jumate din voi care aveti Bendix va e jena sa scrieti acolo la profil 400 sau 600 sau ce zmeu de model e ca sa stie si lumea ce sa va zica atunci cand cereti un sfat & stuff? KMIHAI, ai noroc ca ti-am vazut superba motoreta :( in poze si stiu ca e B6. :ok: Poti pune 180 insa pe janta stock nu lucreaza si nici nu arata cum trebuie.

 

La Louis au 2 ceasuri de temperatura de pus la busonu de ulei. De la Moto Detail, parca 30 de Euro (momental e la reducere: 20 de iepurasi) si de la RR parca 55. Nu stiu cum e cel de la RR insa cel de la MD are clar geamul din plastic si scrie si in "manual" f CLAR ca plasticul nu e rezistent la benzina si ca in caz ca ajunge benzina pe el trebuie clatit imediat cu multa apa. Acuma... in mod normal tre sa te chinui rau de tot ca sa dai cu benzina pe el, parerea mea. Astia prin Nemtia zic ca nu prea merita diferenta de pret si tind sa le dau dreptate. RR-ul cica ar fi mai acurat dar mai conteaza 2-3, hai 5 grade? 5 grade poate fi lejer de tot eroare de citire daca nu te uiti din pozitia corecta, deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e Bandit din 2005 de 650 si din cate am vazut eu pe aici cred ca asta se numeste NEO corect ?

Deja am inceput sa i fac o revizie completa (filtre, ulei , placute ) asa ca sa ma simt eu mai bn.

Deci cu senzorul ala de temp e ok, o sa i comand si eu unul.

Intalniri mai exsita intre posesorii de Bandit ?

Stie cineva consumul la asta de 650 ?

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca te referi la B6. De ce pixu flaro la jumate din voi care aveti Bendix va e jena sa scrieti acolo la profil 400 sau 600 sau ce zmeu de model e ca sa stie si lumea ce sa va zica atunci cand cereti un sfat & stuff? KMIHAI, ai noroc ca ti-am vazut superba motoreta :ok: in poze si stiu ca e B6. :ok: Poti pune 180 insa pe janta stock nu lucreaza si nici nu arata cum trebuie.

 

La Louis au 2 ceasuri de temperatura de pus la busonu de ulei. De la Moto Detail, parca 30 de Euro (momental e la reducere: 20 de iepurasi) si de la RR parca 55. Nu stiu cum e cel de la RR insa cel de la MD are clar geamul din plastic si scrie si in "manual" f CLAR ca plasticul nu e rezistent la benzina si ca in caz ca ajunge benzina pe el trebuie clatit imediat cu multa apa. Acuma... in mod normal tre sa te chinui rau de tot ca sa dai cu benzina pe el, parerea mea. Astia prin Nemtia zic ca nu prea merita diferenta de pret si tind sa le dau dreptate. RR-ul cica ar fi mai acurat dar mai conteaza 2-3, hai 5 grade? 5 grade poate fi lejer de tot eroare de citire daca nu te uiti din pozitia corecta, deci...

eu am RR si e cu geamul din sticla si merge ceas

mersi de hint pt cauciuc o sa folosesc in continuare 160 atunci :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca insist, dar cu ambreiajul nu stie nimeni nimic?

Ce fac cu B4-ul meu ca sigur nu o sa ma tina mult sh?

PLS poate ma ajuta careva :(

Se gasesc piese noi, numai sa fii dispus sa dai paraiu. Reprezentanta, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut everybody,

 

uite sunt si eu nou in lumea banditilor ( de saptamana asta o sa am unu :() si as avea o problema/intrebare

 

poate sa imi zica cineva ceva legat de suportii aia pentru genti ? unde as gasi si cam ce ar trebui sa imi pun pe motocicleta mea ... un Bandit 600 N din 2001

 

Sergiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.... daca ai fii din cluj zau ca as incerca... dar dupa mine daca il dezdoi nu mai rezista mult si nu se merita posta din iasi pana la cluj.... sau ai alta modalitate de expediere mai practica?

In orice caz trag o fuga pana la reprezentanta suzuki sa vad cat ma costa si in cat timp vine

 

deci pt moment e on hold :(

Maersi si asfalt uscat

 

Cablu kilometraj ii 13 Euro pe Louis, iti aduce Romi ... sper ca il stii!

 

http://www.louis.de/_40ef75aa890f5914bfc65...tnr_gr=10037100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cuki: bine ai venit. :ok:

 

Vad ca unii reusesc sa posteze poze pe topic in timp ce eu nu reusesc performanta asta de zile in sir. Imi apare: THE FOLLOWING ERROR(S) WERE FOUND

The requested file upload failed because suitable permissions have not been enabled on the 'uploads' directory. Please contact the board administrator and inform them of this error.

 

Oare sa aibe legatura cu faptul ca sunt un critic inversunat al whoever este reponsabil de HALUL JENANT in care se taraie si functioneaza acest forum? :( :moto: :) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare sa aibe legatura cu faptul ca sunt un critic inversunat al whoever este reponsabil de HALUL JENANT in care se taraie si functioneaza acest forum? :( :ok: :moto: :ok:

Eu cred ca acest forum este sabotat de francmasoni. Da' ce nu inteleg e de ce nu folositi voi photobucket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare inca un bandit intra in gasca , poze nu am deocamdata dar o sa pun .

Are cineva montat termometrul ala care vine in locul busonului de ulei, vreau sa stiu dak e bun si arata corect temp.

Ms mult Gabi(lordgrec) raman daor de cinste :ok:

 

 

Pai e Bandit din 2005 de 650 si din cate am vazut eu pe aici cred ca asta se numeste NEO corect ?

Deja am inceput sa i fac o revizie completa (filtre, ulei , placute ) asa ca sa ma simt eu mai bn.

Deci cu senzorul ala de temp e ok, o sa i comand si eu unul.

Intalniri mai exsita intre posesorii de Bandit ?

Stie cineva consumul la asta de 650 ?

:(

Bai marse...tu lasa datoriile si baga poze la baietii veseli...

"Intalniri mai exsita intre posesorii de Bandit ?"...si iar imi dai intalnire? :ok:

si cu ,consumul stai calm ca nu-i GSX-R :) e bandit tata... :moto:

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred! :ok:

 

Am reusit sa pun niste picturi cu motoreta mea updatata pt sezonu primavara-vara 2008. :ok:

 

post-8276-1207206788_thumb.jpgpost-8276-1207206752_thumb.jpgpost-8276-1207206723_thumb.jpgpost-8276-1207208764_thumb.jpg

 

Asfalt uscat si curat si vreme faina dorim Banditilor din tara! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( arata misto rau...mai tb sa lucrezi putin la decor...nu se asorteaza cu maturile si galetile alea :ok:

imi plac mult farurile si oglinzile tale...bate putin spre streetfighter...daca am inteles eu notiunea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shafule, pt tine am editat pictura. Eram sigur ca cineva se va lega de saracile maturi si de cosu de gunoi. :ok: Acu e bine? Te rog nu-mi spune ca acum nu mai e bine incadrata motoreta in poza. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...