Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

asta : http://www.louis.de/_4048af039d9fc84309ab4...amp;anzeige=all

 

asta : http://www.louis.de/_4048af039d9fc84309ab4...amp;anzeige=all

 

sau asta: http://www.louis.de/_4048af039d9fc84309ab4...amp;anzeige=all

 

vezi tu in functie de buget...de 8amp sa fie eu ti-as recomanda yuassa dar se gaseste mai greu si e mai scumpa. bafta

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da , e o diferenta mare din mai multe puncte de vedere.

Ne intelegem bine , i love her :D !

Inca nu e cum vreau eu , adica N (nu-mi place plasticaraia de pe ea) ... dar se rezolva pana la primavara si mai am una alta sa-i fac (carburatia , schimbat ulei/bujii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine e interesat si la fel de dus cu pluta ca mine, am de vanzare un bushon de benzina interesant. Link in semnatura.

Il comandasem pentru mine sa-l pun pe rezervorul nou de aluminiu, dar mi-a facut o surpriza neamtul si mi-a dat el un bushon dragut.

 

Si pentru curiosi, poze cu rezervoru de aluminiu de 30L. Se vede si bushonul cadou de la producator.

Mai e de finisat la el putin de tot si il dau la vopsit electrostatic.

 

post-10108-1228846017_thumb.jpg

post-10108-1228846025_thumb.jpg

post-10108-1228846036_thumb.jpg

post-10108-1228846045_thumb.jpg

post-10108-1228846051_thumb.jpg

post-10108-1228846067_thumb.jpg

post-10108-1228846084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 ani si ceva de bucatarit si de aruncat galeti de bani spre motoreta, ca sa folosesc expresia unui nene de pe aci :) , am decis ca nu se mai poate asa si ca trebuie facut ceva. :P 6le va incanta din primavara pe altcineva, mai exact pe o tanti pe nume Caly, care se intampla sa fie gagica-mea si pe care va invit pe aceasta cale sa-i urati bun venit in gashca noastra. :D Daca nu era sa ramana in familie nu m-ar fi tinut ficatu' sa ma despart de el, avand in vedere cashcavalu + munca investite in el. Despartirea a fost insa usurata de achizita Grasei care s-a consumat inca din octombrie in Germania dar pe care nu am vrut sa o vad perfectata decat in momentul ajungerii duminica acasa cu ea intreaga. Este un 12 Kult din '97 negru cu efecte de albastru. Are ceva goodies insa practic o cam pot lua de la capat cu aruncatu' galetilor de bani inspre el pt a-l face pe placu meu. :what: Asta este, Banditmania se plateste. :laugh: Dar baza de la care plec se poatea lasa vazuta.

 

Picturi cu Grasa:

 

post-8276-1228852412_thumb.jpg post-8276-1228852476_thumb.jpg post-8276-1228852832_thumb.jpg post-8276-1228852939_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, blablabla, km multi impreuna si sa va bucurati unul de celalalt. Ma bucur ca ati ajuns acasa amandoi ( cu toate ca puteai anunta si tu ca vii ), si sa stii ca foooooooooarte greu m-am abtinut sa nu le zic si celorlalti banditi de pe aici despre upgrade-ul tau, well kept secret :D

Hai noroc si sa ne vedem cu bine calare.

P.S. Grija mare la domnisoara ( prietena ) si pe aceasta cale da-mi voie sa ii urez bun venit intre noi.

P.P.S. Cand il uzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit dezvalui si tu marele secret :P ...ca deja eu cu alt bandit(binecunoscut) nu mai puteam ...fierbeam sa-l vedem si sa-ti auzim micronul :D ...Sa ai grija de ele... :laugh:

Bun venit Caty(desi cred ca vb de la egal la egal pe probleme tehnice avand in vedere ca a locuit impreuna in aceeasi camera cu al ei fanatic si actualul ei bandit) :) .

Sa ne vedem cat mai curand in gasca cat mai mare de talhari(poate producem ceva :what: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Picturi cu Grasa:

 

post-8276-1228852412_thumb.jpg post-8276-1228852476_thumb.jpg post-8276-1228852832_thumb.jpg post-8276-1228852939_thumb.jpg

Sa o stapanesti saonatos si la propriu si la figurat :D arata parca e noua zici ca a mers cu ea doar de sarbatori, cati km are?

multa bafta donsoarei' Caly sa aiba grija de ea si de bandita ei :)

ps Cum ai adus motorul ?Calre pe el sau cu duba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de urari! Nu l-am adus mici calare nici in duba. L-am adus pe remorca. Are vreo 33 de mi ide km. In realitate nu arata atat de impecabil ca in poze insa ma voi ocupa de tot. Am si axe cu came de gixxer 11 care mai scot niste ponei insa deocamdata nu imi arde de crapat motoru si bucatarit la el. Mai intai il ciumegesc la exterior. Poate la iarna viitoare ma bag si la tuning. COI are cacalau mai ales ca are Micronu ala si pinion de 14 pe fatza. Sunt curios care face treaba mai faina dintre oale. Azi am pus mana pe Yoshi si vreau sa zic ca este superb finish-ul. Abea astept sa-i aud glasu.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Suzuki Bandit 650 , nou, K7, albastru, 0 km. Pret promotional 4.820 euro fara TVA (5.736 TVA inclus)

2 ani garantie fara limita de km. Transportul il asiguram noi la domiciliul cumparatorului.

 

Cei interesati sa ma contacteze :laugh:

 

SC Premier Moto SRL

Importator oficial SUZUKI

Targu-Mures, Showroom : Sos. Shighisoarei nr. 1C

e-mail : csuteu@paneuro.ro

mobil : 0746.188.427

post-37131-1229001847_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Suzuki Bandit 650 , nou, K7, albastru, 0 km. Pret promotional 4.820 euro fara TVA (5.736 TVA inclus)

2 ani garantie fara limita de km. Transportul il asiguram noi la domiciliul cumparatorului.

 

Cei interesati sa ma contacteze :laugh:

 

SC Premier Moto SRL

Importator oficial SUZUKI

Targu-Mures, Showroom : Sos. Shighisoarei nr. 1C

e-mail : csuteu@paneuro.ro

mobil : 0746.188.427

uauuuu.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza cu scula :)

LA MULTI ANI si tie si domnisoarei Caly. Sa ne traiti banditilor, sa aveti tot ce va doriti, sa va mearga mobrele si sa ne vedem cu bine calare.

Na ca am motiv sa beau in seara asta , sa nu zica lumea ca beau din placere :laugh:

La multi ani inca odata si toate cele bune :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI si tie si domnisoarei Caly. Sa ne traiti banditilor, sa aveti tot ce va doriti, sa va mearga mobrele si sa ne vedem cu bine calare.

Na ca am motiv sa beau in seara asta , sa nu zica lumea ca beau din placere :)

La multi ani inca odata si toate cele bune :laugh:

 

Săr'na! :laugh: Daca erai baiat te suiai pe 12 si dadeai o blana pana la Sighiu, doar stii unde stau. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emppu, vad ca avansezi repede in cariera (a se citi cilindree) si ramai fidel marcii suzuki. la mine inca mai are de demonstrat marca asta, avand in vedere ca urmeaza dupa o honda. sa fie intr-un ceas bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emppu, vad ca avansezi repede in cariera (a se citi cilindree) si ramai fidel marcii suzuki. la mine inca mai are de demonstrat marca asta, avand in vedere ca urmeaza dupa o honda. sa fie intr-un ceas bun!

 

Ca si adept al lui Darwin, sunt convins ca evolutia nu poate fi oprita. Enjoy your Suzuki. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari bun venit si la multi ani. :smoke:  Primele poze cu Bandituta MEA :D  in calitate de posesoare si nu pasagera facute la partylaul de ziua noastra.  :D

 

post-12599-1229257258_thumb.jpg  "Uaaai, ca va fac pe toti!"

 

post-12599-1229257640_thumb.jpg Vrei te rog frumos sa MARÂŞ de pe motoru meu?!... iubitule.

 

post-12599-1229257704_thumb.jpg The winner takes it all!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... nu poti mere scurt la buda sa te caci ca femia isi face de cap. Dar daca tot am fo sa ma screm si sa meditez... am decis sa ma fac poet si vin cu prima creatie.

 

Foaie verde busuioc,

am bujii la greu pe stoc.

Asa ca ziceti iute-acum copii,

care vreti sa luati bujii?

 

Si acum, dupa momentul cultural, un calup publicitar.

Vand topcase-ul GIVI cu care am cumparat 12 pt ca NU pot sa-i fac una ca asta si sa-l scot in lume cu el montat. :smoke:

Vand si manetele de frana si ambreiaj (ambreiajul cel putin mere doar pe 12 kult) pt ca am din alea carbonlook din franzela sigilate, luate odata cu mobra.

Vand asta pt ca am luat 2 bucati pt gagica si ptr mine si nu se potrivesc pe mobrele noastre. Pe site ziceau dobitocii ca e "to 2002" defapt incercau sa zica "from 2002" dar chiar si asa ar fi fost dobitoci pt ca se potrivesc din 2000+ adica pe orice Pop, 6 sau 12. Asa ca daca sunteti amatori de scheleti si morti si coase si metale... vand bucuria la pretu ei de noua pt ca e neatinsa.

post-8276-1229262791_thumb.jpg Le dau la incredibilu pret de 50 Ron bucata.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am dat o tura minunata cu domnisoara in spate. Nu prea frig, asfalt uscat si rece, nisip, derapaj stanga de peste un metru urmat de un voblaj de zile mari, ne-am vazut sub tirul pe care il depaseam in curba ( pe banda 2 nu pe contrasens ) , controlat in cele din urma cu pampersul ud , ceiuc cald, ciorba de burta, o duminica perfecta so far. Cu toata patania, a meritat. De fiecare data cand scot bestiuta din garaj dupa ceva mai multa vreme ma bucur de ea ca si prima data cand am calarit-o :D

Sa mai fie numai zile asa calde iarna asta , dar de preferinta fara asemenea patanii, sau macar cu un cauciuc nou pe spate :smoke:

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...