Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Pai iti zic ca nu a fost doar o amenintare...ci o sa devina un lucru sigur :alcy: singurul lucru adevarat din tot ce cacao ai mancat a fost faza cu discurile care erau alea de la cel vechi pt ca i-am zis ca pe cele noi le-am pastrat eu ca si cu distantierul ...deaia i-am dat lui melcul si eu am pastrat distantierul pt mine...dar presupun ca tu sti mai bine ce am vb eu cu el la tel ca erai femeie in casa atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu riscul de a le strica fun-ul celorlalti, va trimit respectuos pe messenger, sau mai direct, la telefon. Nu fiti cocosi pe tastatura :laugh:

Un ardelean spurcat :alcy:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de primire...pai nu mi-am luat de 600 pentru ca o parte din bani mi i-au dat ai mei si nu ma lasau sa iau de 600 chiar daca nu prea se prindeau ei:)) sa zicem...si pe urma nu am avut prea multi bani....si l-am luat destul de bine si la bani si la an...doar ca l-am luat de la cineva care nu prea avea treaba cu motocicletele zic eu...il luase doar pentru viteza...banuiesc ca scuterul ii se parea prea slabut, si nu era foarte ingrijit....dar o sa am eu mare grija de el...pana o sa imi permit sa.mi iau o hayabusa :alcy:)

 

va salut si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de primire...pai nu mi-am luat de 600 pentru ca o parte din bani mi i-au dat ai mei si nu ma lasau sa iau de 600 chiar daca nu prea se prindeau ei:)) sa zicem...si pe urma nu am avut prea multi bani....si l-am luat destul de bine si la bani si la an...doar ca l-am luat de la cineva care nu prea avea treaba cu motocicletele zic eu...il luase doar pentru viteza...banuiesc ca scuterul ii se parea prea slabut, si nu era foarte ingrijit....dar o sa am eu mare grija de el...pana o sa imi permit sa.mi iau o hayabusa :blbl:)

 

va salut si numai bine.

 

Ce mai e si cu viteza asta..mie personal nu-mi place asa mult viteza, credeam ca-mi place, dar m-am inselat..

Am descoperit ca imi plac foarte mult curbele, acolo e senzatia cea mai tare pt. mine :P

 

Inteleg ca te-ai chinuit sa strangi niste banuti acolo pt. un motor si eu am facut la fel..Initial vroiam sa cumpar ceva pana in 1200 euro..dar, nah..nu am reusit si am depasit bugetul..

Ce sa facem daca nu suntem din familii instarite ? :laugh:

Acum ma chinui sa strang banuti pt. o masina, care sa ma duca de colo-colo..

 

Apropo, ieri am dus motorul la servici..am mers pe ploaia aia, cam nasol..dar m-a surprins faptul ca pantalonii nu erau deloc uzi..Facem economie, nu mai platim garaj..

 

Si am observat ca aveam lipsa un surub pe imbus, de la prinderea suportului de far :alcy:

Are cineva idee, de unde as putea sa fac rost ??? Dau 3 beri !!!

(Cred ca s-au slabit suruburile de la vibratii, ca altfel nu-mi explic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti :alcy:

 

Si eu am un Bandit 600 k3 N ... Caut persoane care au acelasi model ( sau cel de 1200 acelasi an) pentru cateva intrebari :laugh: Am lasat si adresa de mess pe profil.

Mersi anticipat

HELLo tHERE

Bine ai venit si felicitari pentru achizitie. Ai facut alegerea cea mai buna :beer:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai e si cu viteza asta..mie personal nu-mi place asa mult viteza, credeam ca-mi place, dar m-am inselat..

Am descoperit ca imi plac foarte mult curbele, acolo e senzatia cea mai tare pt. mine :(

 

Inteleg ca te-ai chinuit sa strangi niste banuti acolo pt. un motor si eu am facut la fel..Initial vroiam sa cumpar ceva pana in 1200 euro..dar, nah..nu am reusit si am depasit bugetul..

Ce sa facem daca nu suntem din familii instarite ? :D

Acum ma chinui sa strang banuti pt. o masina, care sa ma duca de colo-colo..

 

Apropo, ieri am dus motorul la servici..am mers pe ploaia aia, cam nasol..dar m-a surprins faptul ca pantalonii nu erau deloc uzi..Facem economie, nu mai platim garaj..

 

Si am observat ca aveam lipsa un surub pe imbus, de la prinderea suportului de far :)

Are cineva idee, de unde as putea sa fac rost ??? Dau 3 beri !!!

(Cred ca s-au slabit suruburile de la vibratii, ca altfel nu-mi explic)

 

 

Pai da.....in fine bine ca m-am ales cu bandita mea... da si la mine e lipsa acel surub :) am incercat sa.i montez altul si nu prea mi-a iesit si m-am enervat si l-am lasat asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti :D

 

Si eu am un Bandit 600 k3 N ... Caut persoane care au acelasi model ( sau cel de 1200 acelasi an) pentru cateva intrebari :( Am lasat si adresa de mess pe profil.

Mersi anticipat

 

Bine ai venit printre hoti :) .

Unele din intrebari, parerea mea, ar trebui sa le postezi aici pe forum pentru ca sunt multi baieti care stiu cate ceva de motoreta asta (nu e cazu' meu). Si eu am K2 (acelasi model cu al tau) si sunt foarte multumit de el. Daca o vei respecta te va bucura mult aceasta motoreta.

 

Poate pui si cateva poze cu banditu sa vada si ochiu nostru despre ce e vorba. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai e si cu viteza asta..mie personal nu-mi place asa mult viteza, credeam ca-mi place, dar m-am inselat..

Am descoperit ca imi plac foarte mult curbele, acolo e senzatia cea mai tare pt. mine :(

 

Si am observat ca aveam lipsa un surub pe imbus, de la prinderea suportului de far :)

Are cineva idee, de unde as putea sa fac rost ??? Dau 3 beri !!!

(Cred ca s-au slabit suruburile de la vibratii, ca altfel nu-mi explic)

 

corect , daca n-ar fi serpentinele gen cheia as vinde mobra.

imbusuri gasesti la louis , au un magazin la bugapesta la iesirea din pasaj pe dreapta ca in vitan nu stiu daca mai au...dureaza cam o saptamana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai e si cu viteza asta..mie personal nu-mi place asa mult viteza, credeam ca-mi place, dar m-am inselat..

Am descoperit ca imi plac foarte mult curbele, acolo e senzatia cea mai tare pt. mine :(

 

Si am observat ca aveam lipsa un surub pe imbus, de la prinderea suportului de far :)

Are cineva idee, de unde as putea sa fac rost ??? Dau 3 beri !!!

(Cred ca s-au slabit suruburile de la vibratii, ca altfel nu-mi explic)

 

corect , daca n-ar fi serpentinele gen cheia as vinde mobra.

imbusuri gasesti la louis , au un magazin la bugapesta la iesirea din pasaj pe dreapta ca in vitan nu stiu daca mai au...dureaza cam o saptamana :D...atentie ce comanzi ca fufele de acolo-s cu capul in nori sau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect , daca n-ar fi serpentinele gen cheia as vinde mobra.

imbusuri gasesti la louis , au un magazin la bugapesta la iesirea din pasaj pe dreapta ca in vitan nu stiu daca mai au...dureaza cam o saptamana :)...atentie ce comanzi ca fufele de acolo-s cu capul in nori sau...

 

Ai vrut sa scrii Budapesta ? Unde e asta ?? :)

Cat despre timp, nu ma prea grabesc nicaieri :(

 

O sa-l mai caut totusi, poate il gasesc pe cel vechi, ca era in stare buna :)

Si al doilea era slabit..o sa trebuiasca la primavara sa strang toate suruburile, ca sa nu mai am surprize :D

Am gasit pe net vreo 2 site-uri care au foarte multe piese second si pot sa aduca si pe comanda(noi) dar nu sunt din Bucale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect , daca n-ar fi serpentinele gen cheia as vinde mobra.

imbusuri gasesti la louis , au un magazin la bugapesta la iesirea din pasaj pe dreapta ca in vitan nu stiu daca mai au...dureaza cam o saptamana :(...atentie ce comanzi ca fufele de acolo-s cu capul in nori sau...

 

Ai vrut sa scrii Budapesta ? Unde e asta ??

Cat despre timp, nu ma prea grabesc :D

 

O sa-l mai caut totusi, poate il gasesc pe cel vechi, ca era in stare buna..

Si al doilea era slabit..o sa trebuiasca la primavara sa strang toate suruburile, ca sa nu mai am surprize :)

Am gasit pe net vreo 2 site-uri care au foarte multe piese second si pot sa aduca si pe comanda(noi) dar nu sunt din Bucale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect , daca n-ar fi serpentinele gen cheia as vinde mobra.

imbusuri gasesti la louis , au un magazin la bugapesta la iesirea din pasaj pe dreapta ca in vitan nu stiu daca mai au...dureaza cam o saptamana :)...atentie ce comanzi ca fufele de acolo-s cu capul in nori sau...

 

Ai vrut sa scrii Budapesta ? Unde e asta ??

Oricum, o sa mai caut surubul, inainte sa-l comand..Faza este ca trebuie sa mai schimb inca un surub care a ruginit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jordash - Ai vrut sa scrii Budapesta ? Unde e asta ??

Oricum, o sa mai caut surubul, inainte sa-l comand..Faza este ca trebuie sa mai schimb inca un surub care a ruginit..

 

ps. ciudat, nu merge sa scriu cu "Add Reply", doar cu FASTREPLY :))

intre unirii si tineretului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un filmulet pe Youtube care mi-a ridicat putin adrenalina si dorinta..

La noi sunt circuite moto pe langa Bucale ??

Merge destul de bine banditul pe curbe, poate chiar mai bine decat vitezanele ?

 

Azi am operat Banditul si i-am scos bateria..

 

Good night GSF !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un filmulet pe Youtube care mi-a ridicat putin adrenalina si dorinta..

La noi sunt circuite moto pe langa Bucale ??

Merge destul de bine banditul pe curbe, poate chiar mai bine decat vitezanele ?

 

Azi am operat Banditul si i-am scos bateria..

 

Good night GSF !

este AMCKART in pipera...un circuit de carturi , dar te lasa si cu mobra...doar ca e cam ingust...20 ron 10 min parca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma si noi... nu poti sa-i ceri unei motociclete sa le aiba pe toate:

- sa fie si ieftina, usor de intretinut, fiabila, buna si de oras si de touring, usor de pilotat, agila pe curbe etc.

 

este cam grea ca sa fie agila pe curbe si nici ciclistica nu o avantajeaza. dar isi face treaba bine. riderul clar face diferenta dar acelasi rider pe un supermoto sau pe un bandit ia ghiciti cu care se da mai bine pe curbe?

 

mie personal mi se pare mai greu de manevrat pe curbe decat un CBR de 600F3. care fir-ar sa fie se inclina singur, trebuie doar sa te uiti in curba si ala s-a si inclinat sub tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit cu sufletul la gura filmuletul. Foarte "thriller" si foarte tare. Abia astept sa vie primavara. Asta ar fi o intalnire tare de banditi: sa ne intalnim undeva in tara (mai in mijloc sa ajunga toata lumea) unde este circuit.

Azi poate imi fac curaj/timp si bag mobra la hibernat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma si noi... nu poti sa-i ceri unei motociclete sa le aiba pe toate:

- sa fie si ieftina, usor de intretinut, fiabila, buna si de oras si de touring, usor de pilotat, agila pe curbe etc.

 

este cam grea ca sa fie agila pe curbe si nici ciclistica nu o avantajeaza. dar isi face treaba bine. riderul clar face diferenta dar acelasi rider pe un supermoto sau pe un bandit ia ghiciti cu care se da mai bine pe curbe?

 

mie personal mi se pare mai greu de manevrat pe curbe decat un CBR de 600F3. care fir-ar sa fie se inclina singur, trebuie doar sa te uiti in curba si ala s-a si inclinat sub tine...

pai vezi ca cbr-ul are scaritele mai sus si mai in spate mi se pare si nu are ghidon propriu zis...una peste alta esti mai aplecat din start peste el fata de bandit , are ciclistica de vitezana fata de touring...pentru ca fie ca ne convine sau nu , banditul e pana la urma un touring cu ceva valente sportive , depinde cum te dai cu el...eu ,venit de pe enduro-touring mi s-a parut excelent , am castigat la confort , cresterea vitezei de croaziera si cea pe curbe (aici nu e bine):) si cel mai important e mai putin obositor la drum lung...mie personal imi place la nebunie , raportul calitate-pret e satisfacator la nivelul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi ca cbr-ul are scaritele mai sus si mai in spate mi se pare si nu are ghidon propriu zis...una peste alta esti mai aplecat din start peste el fata de bandit , are ciclistica de vitezana fata de touring...pentru ca fie ca ne convine sau nu , banditul e pana la urma un touring cu ceva valente sportive , depinde cum te dai cu el...eu ,venit de pe enduro-touring mi s-a parut excelent , am castigat la confort , cresterea vitezei de croaziera si cea pe curbe (aici nu e bine):D si cel mai important e mai putin obositor la drum lung...mie personal imi place la nebunie , raportul calitate-pret e satisfacator la nivelul meu

 

ce moto ai avut pe enduro-touring?

intr-adevar e mai confortabil banditul decat CBR-ul, asta se simte mai ales in oras.

la drum diferentele se estompeaza, pozitia mai culcata pe cbr nu mai e atat de obositoare (te tine vantul :) ) iar placerea pilotajului e clar mai mare pe CBR.

iar nevesti-mii ii place mai mult cu CBR-ul (ca pasager) decat cu banditul. e unul din misterele neelucidate de mine inca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...