Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

177 km/h :laugh:

 

avea pedala de frana rupta...na, ce vrei si tu :D

 

ps: sa stii ca ma gandisem la 2 lucruri: ori trecere de pietoni (neacordare) ori viteza :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, am culcat banditul pe o trecere de cale ferata, era o groapa mult prea mare+nisip si am alunecat usor..

Pagube=surubul de la oglinda indoit / pedala frana indoita

 

Si in al doilea rand, m-a prins radarul cu 177 km/h, pe drum national :laugh:

Permis suspendat pe o perioada de 90 de zile, dar vreau sa dau reexaminare ca sa-l scot in 30 de zile..

Asa ca zilele urmatoare ma apuc de invatat, sper sa nu fie grea cartea pt. reexaminare..Mai am 14 zile de condus, dar ce ma oftic cel mai rau, ca nu pot sa conduc nici masina :laugh:

 

Gabi - poate ne vedem la o intrunire de biciclisti :laugh:

radarele alea fixe te au luat sau loganu ? din fata sau din spate ?

 

*am mers ieri de la victoriei pana acasa cu motoreta :D:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabi - M-a luat o Solenza albastra, din fata, si nu avea inscriptii cu politie pe ea..

Au oprit traficul pe ambele benzi ca sa poata sa ne opreasca..eu am crezut ca este blocaj, au oprit si alte 5-6 masini odata cu noi..

 

Militianul mi-a spus ca prima oara cand ii aparuse 200 km/h pe radar, a crezut ca i-a dat eroare, se gandea ca ce masina e aia care prinde 200 ? :laugh:

 

Un coleg a zis ca el vrea sa faca contestatie, dar nu prea as vrea sa ma complic cu asa ceva, pierdere de bani si de timp, iar rezultatul nu il cunosc..

 

Mai era inca un tip cu prietena lui intr-o masina(tot motociclist) ne-a zis ca a luat radarul din cauza noastra, ca incerca sa-i faca poza la un Harley care era cu noi, si a accelerat ca sa ne prinda din urma.. :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru patania ta, dar nu are rost sa te complici sa faci contestatie, sansele sunt mici...

 

PS: las-o mai moale frate ... nu stii cat de safe e carosabilul ... pot fi inca portiuni cu polei...ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pedala de frina e din aluminiu. n-o indrepta ca o sa ti se rupa de tot peste un timp.

 

Dar poate se indrepta cumva la cald..Ce-i drept, e strambata nitel de la mijloc si nu ma deranjeaza la folosirea ei, doar ca estetic..Momentan o las asa, ca nu e bani la echipa..

 

Cat despre viteza, cred ca 20 de secunde am mers mai tare, in cei 400 km facuti duminica, si chiar atunci a fost radar..

In rest, viteza de cruaziera a fost intre 80 si 100..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabi - M-a luat o Solenza albastra, din fata, si nu avea inscriptii cu politie pe ea..

Au oprit traficul pe ambele benzi ca sa poata sa ne opreasca..eu am crezut ca este blocaj, au oprit si alte 5-6 masini odata cu noi..

 

 

 

Un coleg a zis ca el vrea sa faca contestatie, dar nu prea as vrea sa ma complic cu asa ceva, pierdere de bani si de timp, iar rezultatul nu il cunosc..

am povestit cand m au prin pe mine cu 127 parca in localitate.... daca nu inveti din ce am zis ce sa iti fac ??

 

* te au luat din fata , ce numar ??? (logic frate)ce numar te inmatriculare ??? , trebuia sa il intrebi pe politistu care te a oprint sa il intrebe pe politistul care era in masina cu radar ce numar de inmatriculare avea viteza aia ! + ca din ce inteleg erai cu inca un motociclist probabil langa tine , aparatul nu poate sa stabileasca cine avea viteza de 177 dintre voi 2 , el doar a depistat viteza aia , in fine

 

eu faceam contestatie in locul tau

 

in 2008 , aveam de 2 luni permisu , eram erou si m a prins radarul in buc cu 120 , din spate filmat frumos cu numarul la vedere,

am facut contestatie , contestatia s a acceptat si am mers in instanta (eu vroiam sa pot sa merg vara si sa predau permisu iarna cand nu mergeam , eram si incepator si nu aveam dreptu de reexaminare ), ce credeti ? am castigat primu termen eu ! pe buna dreptate pt ca militianul care a competat pv a fost prost. pe urma evident a castigat statu ca doar nu era eu un copil de 20 de ani sa castige contra politiei romane

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am povestit cand m au prin pe mine cu 127 parca in localitate.... daca nu inveti din ce am zis ce sa iti fac ??

 

* te au luat din fata , ce numar ??? (logic frate)ce numar te inmatriculare ??? , trebuia sa il intrebi pe politistu care te a oprint sa il intrebe pe politistul care era in masina cu radar ce numar de inmatriculare avea viteza aia ! + ca din ce inteleg erai cu inca un motociclist probabil langa tine , aparatul nu poate sa stabileasca cine avea viteza de 177 dintre voi 2 , el doar a depistat viteza aia , in fine

 

eu faceam contestatie in locul tau

 

E mai complicat, ne-a facut poza la fiecare in parte si a venit si dupa noi masina..

E bataie mare de cap, cu avocati si judecatorii..nu am chef de asa ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai complicat, ne-a facut poza la fiecare in parte si a venit si dupa noi masina..

E bataie mare de cap, cu avocati si judecatorii..nu am chef de asa ceva..

 

Ma bag si eu .... Ai perfecta dreptate, conform noilor modificari contestatia ta va fi judecata doar de judecatoria pe a carei raze teritoriale te-a prins radaru... si nu mai ai drept la recurs..... deci sa tragi de timp nu prea mai poti si din cate contestatii am facut/vazut prea putine au castigat chiar si cei cu dreptatea in mana au pierdut. Alegerea iti apartine. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca eu voi incepe sezonul peste 90 de zile :laugh:

 

Are cineva idee din ce material este facuta pedala de frana ?

Nu ma consoleaza cu nimic.

Imi pare rau ca ai cazut cu motorul.

Cat despre viteza, mai bine tac.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*am mers ieri de la victoriei pana acasa cu motoreta :laugh::D :laugh:

 

ba, stai cuminte, ca doctoru' ala nu de prost a zis "fara mobra" un an.

Mesaj completat

PS: Banditrider, nu mai da gaz unde nu stii locul ca uite ce patesti.

 

La ceva timp dupa ce am luat banditul am vrut sa vad si eu cat se duce, si-am ales locul unde mi-am testat si celelalte mobre ca vit maxima: fara militie, trafic f putin, destul de safe...desi e DN (cu sensuri despartite de un 'gard' de beton), acu' s-a oprit la 220 km/h (nu stiu cat de exact e vitezometru, dar am fost multumit).

 

Asta e... 'gresim' - platim! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, stai cuminte, ca doctoru' ala nu de prost a zis "fara mobra" un an.

Mesaj completat

a zis sa nu merg ca asa sunt toate sansele de un accident si sa indoi tija, lucru care este extrem de grav .

 

imi iau motocicleta primavara-vara asta , eu sper cat de repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar nu voi mai depasi limita de viteza :laugh:

 

Lol, fix asta am spus si eu cand eram pe patul de la urgenta dupa accidentul in care am distrus primul meu Suzuki GS500 :laugh:) Na ca acum am bandit care fuge cu 215 km/h pe autostrada si poate mai mult :laugh:

Editat de Piratul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu, mergeti cat puteti de corect, am intalnit foarte multa politie duminica..

Usor usor, vestitorul primaverii va fi politistul :laugh: va lua locul ghiocelului..

 

Am desfacut oglinda dreapta si am incercat sa indrept surubul, dar a iesit cam avariat..M-am uitat pe ici pe colo dupa oglinzi, sau cel putin, sa inlocuiesc cu ceva baza oglinzii..

 

Stiu ca era cineva pe aici care a avut un Intruder, as vrea sa stiu si eu daca oglinzile sunt la fel ca cele de bandit..

 

Usor, usor, gandul imi zboara la un naked in V, mai putin puternic si mai usor cu cateva kg bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor, usor, gandul imi zboara la un naked in V, mai putin puternic si mai usor cu cateva kg bune..

 

Siii... cam la ce te-ai gandit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siii... cam la ce te-ai gandit?

 

Sa vezi ca-si ia Monster :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...