Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

deci oficial ma manca in poponeata sa remodelez codita originala de pop,sa o fac mai ingusta cam pe sub locul pilotului dar nu vreau sa o distrug pe a mea in incercarea asta...are cineav una de vanzare?la un pret mai de bun simt ca totusi e o incercare nu imi vine sa arunc o groaza de bani...

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fibra de sticla iti zice ceva?

Ahhh fibra de sticla... mi-e mia mancat nervii timp de 3 saptamani matrita pentru un spoiler :( fibra am turnato in juma de ora! Spor la munca :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, nu ma refer la priza. TU ai zis ca MODIFICI codita. Prin modificare eu inteleg alta forma, alta linie ... poate nu inteleg eu bine, dar doar aplicarea fibrei peste plastic ... nu stiu ce modifica :(

 

PS: eu sunt implicat un un amic bun intr-o modificare de amploare la un CB 500 ...prin implicare a se intelege ca imi mai dau cu parerea :laugh: si..poate mai invat ceva de la tine :)

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, nu ma refer la priza. TU ai zis ca MODIFICI codita. Prin modificare eu inteleg alta forma, alta linie ... poate nu inteleg eu bine, dar doar aplicarea fibrei peste plastic ... nu stiu ce modifica :(

 

PS: eu sunt implicat un un amic bun intr-o modificare de amploare la un CB 500 ...prin implicare a se intelege ca imi mai dau cu parerea :laugh: si..poate mai invat ceva de la tine :)

ce am eu in cap nu e foarte clar...ideea e ca vreau o codita originala pe care sa o traforez pe lateral sa completez cu fibra si sa o fac mai ingusta..la pop codita se lateste foarte mult sub pilot...si arata ca o tigaie daca te uiti din spate...

Mesaj completat

http://cgi.ebay.co.uk/Tank-cover-Bagster-S...=item3a644a390a

 

yo mah ce s-a ieftinit...si fara reserve price...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci oficial ma manca in poponeata sa remodelez codita originala de pop,sa o fac mai ingusta cam pe sub locul pilotului dar nu vreau sa o distrug pe a mea in incercarea asta...are cineav una de vanzare?la un pret mai de bun simt ca totusi e o incercare nu imi vine sa arunc o groaza de bani...

 

Crezi ca te ajuta?

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...al+-119824.html

Poate seamana...

 

eu cred ca poti avea probleme la prinderea stopului... daca schimbi forma

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il intereseaza pe vreun posesor de kult de un hugger(protectie lant + aripa) ? O dau mai ieftin fiindca am nevoie de $.

170ron discutabil

post-41379-1300888483_thumb.jpg

 

Si eu as fi vrut ceva de gen, dar fara aparatoarea de lant..nu mai stiu la cine am vazut, ori la red_bandit, ori la make..

Oricum, nu mai e bani la echipa :laugh: dupa amenda si asigurare, ramane praful de pe toba mare..

 

Cat despre modificarea coditei, gandeste-te daca pastrezi banditul..NU ARE ROST SA INVESTESTI INTR-O MOTOCICLETA, DACA AI DE GAND SA O VINZI..BANII INVESTITI, NU VOR FI RECUPERATI..

Succes la proiect..

 

Eu momentan mi-am schimbat oglinzile si ma pregatesc pentru examenul de permis :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pusa pe ebay... ar fi bine sa te hotarasti. licitatia expira sambata dimineata. inca nu era nici un licitator...

vezi ca ti-a dat unu' bid :(

Mesaj completat

Cat despre modificarea coditei, gandeste-te daca pastrezi banditul..NU ARE ROST SA INVESTESTI INTR-O MOTOCICLETA, DACA AI DE GAND SA O VINZI..BANII INVESTITI, NU VOR FI RECUPERATI..

Succes la proiect..

:laugh:

 

cred ca n-ai vazut poze cu motorul lui KMIHAI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi vrut ceva de gen, dar fara aparatoarea de lant..nu mai stiu la cine am vazut, ori la red_bandit, ori la make..

Oricum, nu mai e bani la echipa :laugh: dupa amenda si asigurare, ramane praful de pe toba mare..

 

Cat despre modificarea coditei, gandeste-te daca pastrezi banditul..NU ARE ROST SA INVESTESTI INTR-O MOTOCICLETA, DACA AI DE GAND SA O VINZI..BANII INVESTITI, NU VOR FI RECUPERATI..

Succes la proiect..

 

Eu momentan mi-am schimbat oglinzile si ma pregatesc pentru examenul de permis :(

 

:)) nu cred ca m-am gandit vreodata sa-mi recuperez banii care i-am investit in motorul meu si aripa spate este asta cumva?

post-32502-1300901232_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti incepatori..18 si 41 feedback-uri... :)eu am ajuns la 110...i-am luat si masina sotiei de pe ebay :laugh:))

oricum eu zic ca mai are o zi si ceva sa modifice termenii licitatiei sau sa o retraga...caline do you feel lucky? :() o ce bune is berile pe oboseala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:) nu cred ca m-am gandit vreodata sa-mi recuperez banii care i-am investit in motorul meu si aripa spate este asta cumva?

 

Nu, dar nici asta nu e rea..Vazusem una care seamana foarte bine cu cea de pe monster..

Mie mai imi place foarte mult si grila(protectie radiator) personalizata cu Bandit si este cromata..Vazusem pe banditmania.uk parca, nu mai retin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti incepatori..18 si 41 feedback-uri... :)eu am ajuns la 110...i-am luat si masina sotiei de pe ebay :)))

oricum eu zic ca mai are o zi si ceva sa modifice termenii licitatiei sau sa o retraga...caline do you feel lucky? :)) o ce bune is berile pe oboseala...

masina... ioi.

 

a se observa ca KMIHAI are pina si lantul albastru. nu degeaba se cheama topicul Banditmania.

 

apropos de manii, tot ma amagesc eu ca anul asta nu mai bag bani in motor da' mai am un singur dor: sa fac ceva cu "tzitzele de crom" cum le-a botezat unu' pe forum la englezi (ceasurile stock). ori imi iau parbriz special pt. faruri duble, ori imi iau ceas Trailtech. hi, I'm Calin and I'm a Bandit maniac :(

 

PS: nu mai sint copil intr-ale ebay-ului, am trecut prin frustrarea unei licitatii pont pierdute la mustata.

nu-mi fac iluzii, ma astept ca husa sa se dea cu 8000 de RON :laugh: sper doar ca nu sint multi banditi verzi. Eliadarule, ce zici, facem o combinatie si retragi licitatia pentru un bandit verde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina... ioi.

 

a se observa ca KMIHAI are pina si lantul albastru. nu degeaba se cheama topicul Banditmania.

 

apropos de manii, tot ma amagesc eu ca anul asta nu mai bag bani in motor da' mai am un singur dor: sa fac ceva cu "tzitzele de crom" cum le-a botezat unu' pe forum la englezi (ceasurile stock). ori imi iau parbriz special pt. faruri duble, ori imi iau ceas Trailtech. hi, I'm Calin and I'm a Bandit maniac :(

 

PS: nu mai sint copil intr-ale ebay-ului, am trecut prin frustrarea unei licitatii pont pierdute la mustata.

nu-mi fac iluzii, ma astept ca husa sa se dea cu 8000 de RON :laugh: sper doar ca nu sint multi banditi verzi. Eliadarule, ce zici, facem o combinatie si retragi licitatia pentru un bandit verde?

 

nu cred ca o sa mai liciteze nimeni... deci o sa sa fie super pret. eu pot retrage licitatia dar nu stiu exact, s-ar putea ca ebay sa ma penalizeze ca exista deja un licitator... :|

Mesaj completat

de fapt am studiat problema:

pot opri licitatia si sa-l dau la highest bidder adica tie. daca il retrag trebuie sa explic de ce il retrag.

e foarte nasol sa-l retrag cand mai sunt doar 12 ore.

mai sunt in 3 care au pus husa la watch deci urmaresc licitatia, deci s-ar putea sa mai creasca pretul final...dar nu cred ca o sa sara mai multe de 20lire.

tu ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei s-o dai lui Calin...trebuie oprita. Daca tu crezi ca pretul sare, si eu zic ca va sari de 20 lire ... las-o sa curga!

 

LE: undeva pe la 25 se va opri, parerea mea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. si eu cred ca se va opri pe la 25 de lire.

pe de alta parte mi-ar conveni sa o trimit in ro, economisesc aproape 10 euro la transport.

si mi-ar place sa le-o dau si pe la gura la englezoii aia care au pus-o la watch :(

zi Caline o opresc? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:) nu cred ca m-am gandit vreodata sa-mi recuperez banii care i-am investit in motorul meu si aripa spate este asta cumva?

 

Cum de e lantul albastru ? l-ai vopsit sau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...