Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc Eliadar pentru sfaturi. In weekendul asta n-am avut timp sa ma uit la ea, si mai vin aksa peste doua saptamani, moment la care sper s-o duc la doctor macar pentru "consultatie". Amortizorul de Kult se potriveste pe Pop ('96 vs. '00). Este vreo diferenta de compatibilitate (nu de comfort sau comportament) intre ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul de Kult se potriveste pe Pop ('96 vs. '00).

 

Amortizorul de Kult are 295 mm, iar cel de Pop are 310 mm (spre sa imi aduc minte bine datele), deci NU se potrivesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul de Kult are 295 mm, iar cel de Pop are 310 mm (spre sa imi aduc minte bine datele), deci NU se potrivesc!

exact, ti-ai facut temele, Cipriane :laugh:

 

nu poti sa schimbi amortizoarele de Kult si Pop intre ele. cel de Pop este clar mai tare, si in plus are si amortizarea reglabila, fata de Kult care are doar preincarcarea. e un amortizor superior, zic eu.

 

LE: prin "nu se potrivesc" vreau sa spun nu ca ar ridica/cobori spatele, ci pur si simplu nu ar incapea

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva indicele de viteza pt cauciucul fatza, respectiv spate, pt suzuki bandit 600? ms

 

nu zici din ce an este, dar:

 

gsf 600 modelele s/ss pana la x/sx (deci pana in 1999) 110/70-17 54H si 150/70-17 69H

gsf 600 y/sy si pana acum 120/60-ZR17 55W si 160/60-ZR17 69W

 

 

Code mph km/h

A1 3 5

A2 6 10

A3 9 15

A4 12 20

A5 16 25

A6 19 30

A7 22 35

A8 25 40

B 31 50

C 37 60

D 40 65

E 43 70

F 50 80

G 56 90

J 62 100

K 68 110

L 75 120

M 81 130

N 87 140

P 94 150

Q 100 160

R 106 170

S 112 180

T 118 190

U 124 200

H 130 210

V 149 240

Z over 149 over 240

W 168 270

(W) over 168 over 270

Y 186 300

(Y) over 186 over 300

 

enjoy...

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke, unu' am avut si eu. btw, l-ai curatat, vopsit, pus pe motor?

 

acum fac si eu glume macabre dar nu te duci calin sa le explici la aia cu tramvaiele cum e cu placutele sinterizate sau organice de frana? :laugh:

guru raspunde: tramvaiele au doua feluri de frine, 1 bazata pe curentul autoindus si 1 mecanica. aia mecanica nu stiu daca are placute sau saboti.

lol

 

da' repede ajung vestile. culmea e ca accidentul s-a produs exact in locul unde se intilnesc motociclistii in Iasi (Fundatie).

 

nu ma enervati ca-s la serv si in loc sa fac treaba ma apuc sa ma cert cu voi.

lol

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke, unu' am avut si eu. btw, l-ai curatat, vopsit, pus pe motor?

 

Pai de ce am pus eu mai sus calin.is? :laugh:

 

Pus pe motor, vopsit, tot. Super super!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de prin preumblarile mele de net va recomand sa va cautati casca pe situl celor de la SHARP... s-ar putea sa aveti ceva surprize. (cum am avut eu cu C3 meu de 400 de euro... :laugh: la care ma asteptam la muuuuuuuuuuuuult mai mult)

 

ce este SHARP?

SHARP este coeficientul de siguranță pentru căÂşti de motocicletă înființat de către Departamentul pentru Transporturi din Marea Britanie în noiembrie 2007 (deci organism guvernamental si teoretic lipsit e influente economice... ;) )

 

oricum... enjoy!

 

in alta ordine de idei unde pot uploada niste manuale de banditi mai rare (de exemplu 1250 si 650 k7)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

medevac106 - da-mi un PM cu emailul tau pentru ceea ce ai cerut.

 

Referitor la Sharp - uneori sunt diferite de cele DOT. Oricum, eu cred ca de multe ori daca te simti bine intr-o casca (vizibilitate, lipsa suierat, aerisire) ai mai multe sanse sa nu faci accident. A te baza pe cele 3-5 stele de la Sharp nu e cea mai buna idee oricum pentru ca in general se moare din leziuni interne (nu la cap). Acum ca am inviorat atmosfera....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de prin preumblarile mele de net va recomand sa va cautati casca pe situl celor de la SHARP... s-ar putea sa aveti ceva surprize. (cum am avut eu cu C3 meu de 400 de euro... :laugh: la care ma asteptam la muuuuuuuuuuuuult mai mult)

a mea (Airoh SV55) vad ca are 4 stele.

in felul meu sint multumit de ea, in sensul ca e flip-up si totusi nu-mi explodeaza capul de la vijiit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de prin preumblarile mele de net va recomand sa va cautati casca pe situl celor de la SHARP... s-ar putea sa aveti ceva surprize. (cum am avut eu cu C3 meu de 400 de euro... :laugh: la care ma asteptam la muuuuuuuuuuuuult mai mult)

a mea (Airoh SV55) vad ca are 4 stele.

in felul meu sint multumit de ea, in sensul ca e flip-up si totusi nu-mi explodeaza capul de la vijiit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sv 55 este o casca italiana in toata splendoarea , in al 2-lea an de folosinta ,ocazional, pt. pasager , se slabesc, desfac, singure suruburile de la viziera , in rest .... treaba pasagerei ,cei din fata sa-si cumpere alt model

e adevarat ca si mie mi s-a intimplat sa mi se desfaca suruburile, dar in cazul meu numai ocazionala n-a fost folosirea. daca va vine sa credeti am patit sa mi se desfaca mandibuliera in mers, dar asta a fost dupa ce am dat si de pamint cu ea acuma doi ani. am pus pasta de blocaj si nu mai am probleme.

pe de alta parte am avut pt. scurt timp un Nolan. mi s-a parut o mizerie, cu toate ca era inchisa, suieratul din casca era mult mai ascutit (a se citi insuportabil) in comparatie cu Airoh-ul. in plus, ma durea tot timpul gitul cind o purtam, n-am reusit niciodata sa-mi dau seama de la ce era problema, care la Airoh e inexistenta. poate centru de greutate plasat in asa fel incit forta gitul? nu stiu.

sint convins ca dispar toate problemele cu de-alde Schubert, da' inca n-am ajuns sa dau pe-o casca cit pe juma' de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor,

 

Poate stiti pe careva sa-si doreasca un Bandit frumos:

/index.php?showtopic=611221

 

Este si o oferta promo disponibila pana pe 15 Aprilie ;))

Daca nu-l dau pana atunci, nici nu cred ca mai vreau sa-l dau!

 

Bafta

 

cat ai dat pe el cand l ai luat ?

 

 

cand vad bordul ala imi trezeste amintiri :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca si mie mi s-a intimplat sa mi se desfaca suruburile, dar in cazul meu numai ocazionala n-a fost folosirea. daca va vine sa credeti am patit sa mi se desfaca mandibuliera in mers, dar asta a fost dupa ce am dat si de pamint cu ea acuma doi ani. am pus pasta de blocaj si nu mai am probleme.

pe de alta parte am avut pt. scurt timp un Nolan. mi s-a parut o mizerie, cu toate ca era inchisa, suieratul din casca era mult mai ascutit (a se citi insuportabil) in comparatie cu Airoh-ul. in plus, ma durea tot timpul gitul cind o purtam, n-am reusit niciodata sa-mi dau seama de la ce era problema, care la Airoh e inexistenta. poate centru de greutate plasat in asa fel incit forta gitul? nu stiu.

sint convins ca dispar toate problemele cu de-alde Schubert, da' inca n-am ajuns sa dau pe-o casca cit pe juma' de motor.

ma nu stiu cum scot ei punctajele alea dar observ ca shoei-ul meu xr1000 are doar 3 stele si tin sa zic ca sunt f multumit de el...super silentios,nu am avut nici o problema cu el,supe rventilat pe timp de vara,destul de usor,,il am de 3 sezonae cred si inca nu am avut nici o problema cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de prin preumblarile mele de net va recomand sa va cautati casca pe situl celor de la SHARP... s-ar putea sa aveti

 

SCANDAAAAAAL ! ;)

 

SHARP asta e un pic ca discutia despre uleiuri.

 

Acum daca mie nu mi se potriveste la forma,material interior,zgomot etc. o casca ,dar are la sharp 5* ce fac? O iau pe aia de 5* ca sa fac sigur accident din cauza disconfortului provocat? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu stiu cum scot ei punctajele alea

 

Vezi ca au la teste ce au testat. NU are treaba cu ventilatia ;) doar loviri la diferite acceleratii si in parti diferite ale castii. datele se culeg cu accelerometru. :)

Mesaj completat

O iau pe aia de 5* ca sa fac sigur accident din cauza disconfortului provocat? :laugh:

 

Foarte adevarat, insa site-ul nu doreste (cel putin din declaratiile lor) sa faca altceva decat sa standardizeze, intr-o maniera cat se poate de eleganta sau cu dovezi si masuri egale...sa spunem, modalitatea in care o casca se comporta in caz de accident!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...