Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Stopul cu LEDuri de la Louis nu are semnale incorporate (pt ca este o idiotenie inutila si nepractica, imposibil de omologat intr-o tara civilizata, aka nu isi da seama nici dreacu ca semnalizezi cu minunea aia si te spulbera din plin). Aici ma refer la alea Shin Yo, cu forma stock, stop + semnale cum sunt pe ebay. Sper ca nu te gandesti la nebuniile alea de la Kellermann cu stop integrat in minisemnale ca alea sunt si mai dezastru.

 

Sincer...nu ma gandeam la nimic anume, stiu doar ce vreau sa modific la motoreta, si se pare ca decizia de a posta aici, a fost una buna...chiar aveam de gand sa-l comand p'ala de la louis, acu m-am linistit, si cred ca cel mai bine ar fi daca as lasa stopul asa cum e, tai undertray-ul, si la suportul de numar pe care am de gand sa mi-l fac singur, sa-i mai adaug doua urechiute de care sa prind semnalele...cred ca e cel mai bine asa, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Am nevoie de ajutorul vostru. Azi mi s-a furat carena fata (model unicat) de pe moto Suzuki Bandit '96. Motorul era parca la intersectia Dimitrov. Bineinteles ca odata cu ea s-a lipit de mana hotilor si semnalizatoarele din carbon....pe care nu le-au mai desfacut cu cheia cum au procedat la carena ci le-au rupt taraneste.

 

Daca cumva o vedeti pe vreun motor incercati va rog sa luati legatura cu respectivu` sau macar sa obtineti un nr de inmatriculare. Apoi un apel pe 0741.469.019 sau un sms.

 

Multumesc mult.

post-31449-1251064462_thumb.jpg

post-31449-1251064469_thumb.jpg

post-31449-1251064473_thumb.jpg

Editat de alexander_all4rap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ce sa zic... nasol daca au inceput sa fure asa, la comanda (ca doar nu ne imaginam ca au trecut pe langa motorul tau, au vazut carena si au luat-o...)

:makeout:

deci trebuie urmariti prin tara banditi N care apar brusc cu accesorii noi... (carene)

 

pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ce sa zic... nasol daca au inceput sa fure asa, la comanda (ca doar nu ne imaginam ca au trecut pe langa motorul tau, au vazut carena si au luat-o...)

:makeout:

deci trebuie urmariti prin tara banditi N care apar brusc cu accesorii noi... (carene)

 

pacat.

 

 

Eu merg zilnic cu motorul si la un momentdat voi da si de carena mea....ca doar nu a fost trimisa in/din tara. La urma urmei e o carena nu o avere (dar era a mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat jos de pe net manualul de reparatii de la Suzi si acolo este deschisa o metoda foarte buna de a verifica lantul! Mai jos poza:

 

 

Deseara curat lantul si fac masuratoare!! Sunt curios ce iese.

 

PS: pana una alta cauciucul meu de fata s-a dus :makeout: mijlocul e bunicel inca, dar laturile-s muci. Nu ma intrebati cat o aplec, ca nu-s mare "aplecator" de motoare, insa de-acum altul! Si-asa era din 1999 :wink:

post-18065-1251096120_thumb.jpg

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai bine ar fi daca as lasa stopul asa cum e, tai undertray-ul, si la suportul de numar pe care am de gand sa mi-l fac singur, sa-i mai adaug doua urechiute de care sa prind semnalele...cred ca e cel mai bine asa, nu?

 

Da.

deci trebuie urmariti prin tara banditi N care apar brusc cu accesorii noi... (carene)

 

Stai lejer ca piesa aia mere pe orice naked cu far rotund si nu numai. E urat daca au ajuns gunoaiele sa fure in halu asta de tupeist si/sau e disperat. Plasticul ala ca plasticul ala... da sa-ti ia o Yoshimură din aia slip on.. ca o iei jos cu mana, nici macar cu cheia. E clar... motorul nu se mai lasa nesupravegheat nici macar 5 minute decat poate in timpul zilei si in inima orasului, eventual langa un bancomatsupravegheat video.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar... motorul nu se mai lasa nesupravegheat nici macar 5 minute decat poate in timpul zilei si in inima orasului, eventual langa un bancomatsupravegheat video.

 

Pentru cei care n-au curte, asta e cea mai bun varianta de parcare. Langa bancomate, in benzinarii, in fata bancilor (in raza de actiune a camerelor video), sau a altor institutii dotate cu supraveghere video. Oricum, cunosc un caz in care s-a furat un scuter din benzinarie, si angajatii spuneau ca in momentu ala era cazut curentu si n-au inregistrat nimic ... cel mai sigur, gasiti un tovaras care sta la curte si apelati la el pentru a va inchiria un mic locusor pe parcela lui...parerea mea

Mesaj completat

Stiti pe cineva, sau vre-un magazin prin Romania de unde se pot cumpara casti Bandit?

Mesaj completat

Imi place rau de tot cum arata casca asta, si in afara de moto-helmets.de sau site-ul producatorului, nu am gasit niciunde casca asta :makeout:

Pe langa forma belea, are foarte mult potential la personalizare

post-35709-1251132112_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...nu ma gandeam la nimic anume, stiu doar ce vreau sa modific la motoreta, si se pare ca decizia de a posta aici, a fost una buna...chiar aveam de gand sa-l comand p'ala de la louis, acu m-am linistit, si cred ca cel mai bine ar fi daca as lasa stopul asa cum e, tai undertray-ul, si la suportul de numar pe care am de gand sa mi-l fac singur, sa-i mai adaug doua urechiute de care sa prind semnalele...cred ca e cel mai bine asa, nu?

Mai bine decupezi aparatoarea aia, exact ca mine, si pui niste semnale tot ca ale mele, la 10 (sau 15?) euro bucata. Imbunatatire garantata (pot sa probez cu poze). Semnalele sint mici si au o forma foarte sexy, si-n plus exista si varianta cu sticla portocaliu inchis (un fel de fumuriu), care se muleaza foarte bine pe un motor negru. Si-n plus, semnalele astea sint foarte vizibile, spre deosebire de cele cu LED-uri.

 

Macke, metoda aia nu stiu cit de comoda e. Ti se pare mai greu sa ridici motoru' pe cricul central si sa verifici daca ai zale intepenite si/sau joc inegal pe lungimea lantului?

 

 

Cit despre furaciuni... alarma poate ajuta si ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine decupezi aparatoarea aia, exact ca mine, si pui niste semnale tot ca ale mele, la 10 (sau 15?) euro bucata. Imbunatatire garantata (pot sa probez cu poze). Semnalele sint mici si au o forma foarte sexy, si-n plus exista si varianta cu sticla portocaliu inchis (un fel de fumuriu), care se muleaza foarte bine pe un motor negru. Si-n plus, semnalele astea sint foarte vizibile, spre deosebire de cele cu LED-uri.

 

Cand ai timp, baga si aici doua-trei poze, pentru ca eu maine am de gand sa ma apuc de taiat... pana imi iau alte semnale (probabil cele de care vorbesti tu, la 10-15 Euro) o sa le folosesc p'astea stock pe care le am montate acu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am taiat aparatoarea de tot... :) azi doar atat am apucat sa fac (a durat foarte mult sa ma prind cum se desface undertray-ul) am trecut si printr-un mic scurt cand am desfacut bornele de la baterie :) ... noroc ca n-am prea mult par :) Mi-am facut un suport de numar "invizibil", si maine o sa-mi montez si semnalele si apoi o sa pun cateva poze cu rezultatul final. Provizoriu, o sa folosesc tot semnalele stock pentru ca mai sunt doua zile pana la salariu si sunt cam chel de bani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu caut pe net de ceva vreme semnale stock pentru banditul de dupa 2005 si nu gasesc pe nicaieri. Am reusit sa-l sparg pe cel din dreapta fata si apoi l-am lipit, dar arata cam naspa.

Are cineva idee daca cele de fata difera de cele din spate? Adica se pot monta unele de spate pe fata?

 

cosmin: dupa ce iti dai semnalele stock jos, nu le vinzi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin: Atunci platesc in bere cand ne vedem la vreo intalnire :)

 

Calin: Stiu ca acolo urmeaza sa se imbete lumea si trebuie sa dea la "boboci", dar ne-ai aratat prea multa apa. Pune si ceva poze cu traseul sau locul de campare. Aveti si barci pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin: Atunci platesc in bere cand ne vedem la vreo intalnire :)

 

Calin: Stiu ca acolo urmeaza sa se imbete lumea si trebuie sa dea la "boboci", dar ne-ai aratat prea multa apa. Pune si ceva poze cu traseul sau locul de campare. Aveti si barci pe acolo?

Pai dupa n sute de kilometri nu stiu ce relevanta mai au citiva kilometri prin Iasi. Locul practic e inainte de iesirea din oras, din centru ai maxim 4 kilometri pina acolo. Barci nu stiu daca sint, dar scaldatul e interzis. Oricum, nici un iesean sanatos la cap nu s-ar baga in apa aia (e posibil sa-ti mai creasca inca o mina pe spate sau ceva de genu'). Dar in afara de asta locul e f ok, sint casute, padure, lac. Da' lasa vrajeala, vii sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe 12 septembrie sunt nas ... am nunta :) So..pas.

:) Coincidenta face ca si eu am nunta, tot fix pe 12, da' asta nu ma impedica sa ma duc a doua zi. Cu exceptia cazului in care nunta nu e in Bacau, nu ai scuza :) Sa stii ca locatia e f beton, daca avem noroc de vreme buna sint sanse mari sa iasa futere de tot. 120 de km, Cipriane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calin: Iti dai seama ca as veni. Am urmarit mereu cand sunt intalnirile si de fiecare data s-a ivit ceva de nu am putut sa vin. Pentru asta inca nu a aparut nimic, dar mai e timp :)

Daca nu apare nimic ma bag :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Coincidenta face ca si eu am nunta, tot fix pe 12, da' asta nu ma impedica sa ma duc a doua zi. Cu exceptia cazului in care nunta nu e in Bacau, nu ai scuza :) Sa stii ca locatia e f beton, daca avem noroc de vreme buna sint sanse mari sa iasa futere de tot. 120 de km, Cipriane...

 

 

Tu intelegi ca eu fiind nas sunt in pregatiri de saptamana asta ... si voi fi inclusiv vineri si sambata, iar duminica nu scap. Se merge la nasi, se merge la parinti ... nici vorba sa pot misca un deget!! Si mai e si sora-mea, daca ii zic ca tre sa plec se supara pe mine de nu mai vorbeste ani cu mine :)

 

Asta e... ghinon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...