Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Ai dreacu' cu incalzirea ma-sii ca numa in coduri galbene si portocalii o tine. Deja mi se face si mila de motorul meu care sta doar cu o husa afara la variatiile de rahat ale temperaturii. Pana o sa mai iasa soarele si o sa dispara zapada, mai bine mai deschidem un subiect la care sa ne certam vreo o saptamana, ca sa treaca timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Banditosul argintiu
citeva idei pt. niste subiecte clasice de cearta:

- ulei de motor vs. ulei de masina

- Honda rulz

Salutare Caline

 

Honda??

Am avut una din 1993 pana-n 1996, cand a murit complet motoru (vibrochenu s-a bulit, a-nceput sa bata si a belit si cuzinetii, sau invers)

si nu mai merita sa il schimb.

Era o CB 900 Bol d'Or, din 1982. A fost prima mea mobra mai marisoara,

si am facut cu ea in 3 ani (pana a murit) vreo 80000 km...

Eram tanar si nelinistit....... ce vremuri meseriase.... studentie.... excursii.....

MI-A PLACUT HONDA. Dar e istorie pentru mine.

Acu ma bucur de banditoasa mea noua de 1250 ;) , dupa ce-am avut una de 1200, care mi-a fost furata din garaj in Iulie 2008!!! :wink:

 

Numa' bine. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut una din 1993 pana-n 1996, cand a murit complet motoru (vibrochenu s-a bulit, a-nceput sa bata si a belit si cuzinetii, sau invers)

si nu mai merita sa il schimb.

deci Honda sux!

qed :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu ca sa nu tac ...

Suzuki are motoare super o, singura lor problema este faptul ca la cilindree asemanatoare cu concurenta, ofera ceva mai putini cai. Sau judec eu aiurea concurenta? :-/ Adica Hornet este concurenta sau CBF-ul?

Mesaj completat

*super ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornet - GSR

CBF - Bandit

 

oricum, eu zic ca nu se pune problema de concurenta. doar ca exista marketing, zic eu.

 

PS: vorbesc de pe Google, de fapt nici nu am motocicleta

Mesaj completat

saptamina asta fac comanda de bujii de pe ebay, ajung la 33 RON/bucata la usa voastra. last call.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu ca sa nu tac ...

Suzuki are motoare super o, singura lor problema este faptul ca la cilindree asemanatoare cu concurenta, ofera ceva mai putini cai. Sau judec eu aiurea concurenta? :-/ Adica Hornet este concurenta sau CBF-ul?

Mesaj completat

*super ok

 

Care concurenta man? Suzuki n-are concurenta, credam ca stii asta. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-ai vrut sa faci Caline?!?! Esti balbait?! :wink:

 

 

Iata cum arata casca cu viziera fumurie (silver iridiu)

post-18065-1265657184_thumb.jpg

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a *izdit forumu' de tot. am postat de mai multe ori, crezind ca rahatu' n-a luat in calcul postu' anterior. e de la scuteristi, cum incep sa se duca la culcare isi revine.

fratzilor ...la mine nu mai merge forum d loc ...merge foarte greu ..sa dus de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am eu vreo 3 in camara, le dau ieftin, 30 de ron bucata.

 

haideti sa discutam despre alte prostii. ca tot veni vorba de bicle, mai sint care se trag si fara motor?

 

Da,eu,mai ales in oras vara. I drink and bike.E frumos sa apari cu motorul la terasa,dar din pacate nu poti sa bei.

 

Iata cum arata casca cu viziera fumurie (silver iridiu)

 

Am vazut ca cel de la care ai luat viziera are ceva ce ma intereseaza si pe mine:sistemul de prindere al vizierei.La mine s-a rupt tamburusul intr-o parte si nu mai pot deschide complet fara sa sara.

Cat e-a costat transportul,cu ce a trimis si cat a durat?

 

 

PS: Am vrut Suzuki pt. ca e Made in Japan. :wink:

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Am vrut Suzuki pt. ca e Made in Japan. :wink:

EU am vrut Suzuki pt ca mi-a placut din totdeuna banditu si gsxr-u

ieri mi-a montat un amic un turometru ca arata ff urat fara el ...este e hyosung ....dar nu a facut legaturile ...a facut doar adaptarea ....acum astept poze sa vad cum arata ...dar am impresia ca o sa arate super naspa, dar cu parbrizu sper sa nu se observe diferenta ...oricum e o solutie temporara pana cand voi gasi sa cumpar unu original la un pret cat de cat rezonabil....nu gen 80euro doar turometru fara capac-u din spate+30euro capacu spate ...voi reveni maine cu o poza(sau maine noapte cand pot sa uploadez poze )

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

[cea mai minunata motocicleta din lume: http://www.motobiz.de/fotos/101.jpg

hai ceartaaaa ;)

Hai salutare Caline, si "tutulol ielementelorr strrahine, agenturilii"

 

FOTO 1: Spre comparatie cu cbf-ul trimis de tine, iti dau un alt exemplar pe tava aceeasi culoare si acelasi unghi de fotografiere.

Rezulta, dupa doar o foaaarte scurta analiza vizuala, doar, ca: SUPERIOR E BANDITUL!!!! :wink: -

Poza o am de pe http:\\www.bikez.com.

(La a mea, imediat dupa ce-am ajuns acasa de la reprezentanta, i-am dat jos ochiul ala de pisica portocaliu de pe aripa fata, nu-mi placea. Cred ca strica imaginea motorului. Si o strica bine.)

 

FOTO 2:Asa, cachestie de faptica localo-transilvaneana, iti propun a doua fotografie, aici cu familionul personal.

Nu te speria, nu toti sunt puradeii mei, doar fatuca aia mica de pe sa, in mijloc.

Si baietzoiu' ala din spatele banditoasei, langa ma-sa. Doar plozii astia doi is ai mei... :laugh:

 

FOTO 3: Si ca tachamul sa fie complet, iti (va) trimit o poza supertare cu motociclotzi congolezi, fotografiata cu mobilul, din masina, in Point Noire, Republica Congo,

in drum de la aeroport la baza noastra. :(

 

Vizionare placuta.

 

Iar si din nou va cant un cantecel: Vine, vine, PRIIMAAVAARAAA !!! ??? :laugh:

post-48736-1265673139_thumb.jpg

post-48736-1265673198_thumb.jpg

post-48736-1265673236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca cel de la care ai luat viziera are ceva ce ma intereseaza si pe mine:sistemul de prindere al vizierei.La mine s-a rupt tamburusul intr-o parte si nu mai pot deschide complet fara sa sara.

Cat e-a costat transportul,cu ce a trimis si cat a durat?

 

 

Subtotal:

£17.50

Postage & packaging:

£6.99

 

Trimisa Luni, 01.02, primit avizul Vineri 05.02. Sper din suflet sa nu-si fi luat teapa la transport, pentru ca pe plic ( a fost trimisa in plic "izolat" cu foliea cu bule :wink: ) scria shipping 10 lire ;)

 

Dar...un casca SH? nu gasesti sa iei mecanismul (in tara, ca daca e de pe ebay, comanzi direct mecanismul) .. la cat e de usor, mai mult de 3 lire nu e transportul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...