Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

va salut baieti tin sa va anunt ca lucrez in fibra de sticla destul de bine si ma gandesc ca voi cu naked poate sunteti interesati de masti, carene undertailuri sau modificari de genu, asa ca va astept cu mare drag 0751.077.890 Razvan

 

asfalt uscat

 

Ai niste poze cu lucrarile de masti ?

Daca nu vede ochiu' ceva, tot degeaba..

 

ps. am promovat testul de reducere a perioadei de suspendare a permisului, de la 90 la 30 de zile..O sa pot pleca si eu la munte de 1 Mai :) (Cu masina, nu cu mobra)

 

-dark, te referi la surubul de la baia de ulei ? Ma pot uita maine la servici si iti zic, daca e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, surubul de la baie, dar ma interesa diametrul interior sa cumpar/fac o saiba de cupru.

 

am dat azi radiatorul din nou jos si am vazut ca am belele mari cu el.

cred ca imi trebuie altul. :)

 

am postat la service pentru cine e curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, surubul de la baie, dar ma interesa diametrul interior sa cumpar/fac o saiba de cupru.

 

am dat azi radiatorul din nou jos si am vazut ca am belele mari cu el.

cred ca imi trebuie altul. :D

 

am postat la service pentru cine e curios.

 

Intrebasem eu acum cateva luni pe forum daca mai vrea cineva saiba d-aia de cupru, ca eu am comandat la reprezentanta..

Am facut 2 poze, poate te ajuta..(sorry pt. claritate, e Nokia :) si la camera nu am baterii)

Are cam 13-14mm interior, nu-mi dau seama exact, pt ca are burta pe interior

30032011669.jpg

30032011670.jpg

Asa, si acum revin si eu cu problema mea:

16032011662.jpg

Luna asta as vrea sa o indrept, sau daca nu, sa o tai si sa o sudez dreapta..

Voi ce spuneti ?

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul lucru da pedala jos.

prima data disfa suruburile care tine pompa, pe urma care tine tot ansamblul. o sa ai nevoie de un imbus baza, ca is stranse destul de tare.

cel mai bine mergi undeva la un atelier unde poti incerca sa il indrepti la cald.

daca se rupe il sudezi drept.

 

pozele nu ma ajuta ca nu vad sa citesc. daca imi dai dimensiunea interioara a saibei m-ar ajuta enorm

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luna asta as vrea sa o indrept, sau daca nu, sa o tai si sa o sudez dreapta..

Voi ce spuneti ?

daca spunem, spunem degeaba, ca tot cum vrei tu o sa faci. daca eu ti-am zis mai demult sa nu comanzi garnituri de la service ca se gasec la orice magazin cit de cit, ai facut cum am zis eu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca sudura aia n-o face chiar oricine cu orice aparat de sudat la camioane. daca sudezi la curent mare face efectiv gaura in tabla aia. am incercat si eu la al meu asa, daca nu ma duceam la niste macelari poate mi-l rezolvam totusi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pricep ce-ai vrut sa zici cu urechile. am inteles ca problema la tine e la flansa unde se racordeaza cu furtunurile de ulei. eu zic ca te rezolva un sudor bun, dar in categoria asta nu intra orice macelar.

 

din UK ajung si in 5 zile cu noroc dar poate sa dureze pina la 10. eu am asteptat 1 luna un colet pentru ca era perioada Pastelui. dar a fost caz singular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cont pe ebay, card la banca. dar ...daca n-ai cont...mai bine cauti pe cineva care are, ca la cei fara feedback, de obicei nu trimit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cont pe ebay, card la banca. dar ...daca n-ai cont...mai bine cauti pe cineva care are, ca la cei fara feedback, de obicei nu trimit!

pai cei care cumpara s-au nascut cu feedback?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cont pe ebay, card la banca. dar ...daca n-ai cont...mai bine cauti pe cineva care are, ca la cei fara feedback, de obicei nu trimit!

 

Nu e bun si cardul ala pe care primesti salariul ?

ca si eu as vrea sa-mi fac cont..

 

@Calin - Pai eu ma asteptam la niste raspunsuri gen: "nu o suda ca e posibil sa se rupa", sau "du-te la X-ulescu, ca se pricepe sa indrepte la cald"..la genul asta de raspunsuri ma asteptam..

 

Doamne, mor cand vad cum se plimba astia prin oras, abia astept sa iau permisul, mai am 29 de zile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditrider, sfatul meu prietenesc e sa n-o sudezi sau indrepti. ca si cum tu n-ai sti textul clasic de mester: "sefu', da' cum se poate? eu n-am mai facut din astea?" mie mi s-a rupt la bicicleta un pedalier sudat, si ala era din otel, nu din aluminiu. a fost sudat de doua ori si de fiecare data s-a rupt de la sudura.

 

aluminiul NU se indreapta la cald.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt care fac nazuri daca feedback-ul e mai mic ca 5 :D asta e, conditiile vanzatorului. Iti convine bine, nu, la fel! :)

 

e bun si cardul de salarii, dar abia dupa ce intri pe www.paypal.com stii sigur! Aia sunt cei care accepta sa nu tipul de card. Verifica totusi si cu banca sa se poata plati international. Eu am avut la Raiff, si astia cereau sa le depui cerere daca vrei acces la international :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditrider, sfatul meu prietenesc e sa n-o sudezi sau indrepti. ca si cum tu n-ai sti textul clasic de mester: "sefu', da' cum se poate? eu n-am mai facut din astea?" mie mi s-a rupt la bicicleta un pedalier sudat, si ala era din otel, nu din aluminiu. a fost sudat de doua ori si de fiecare data s-a rupt de la sudura.

 

aluminiul NU se indreapta la cald.

 

Pai asa ma gandeam si eu, nu prea as fi vrut sa tai si sa sudez pedala..

O sa caut la dezmembrari sau pe ebay.

O sa intreb si la reprezentanta, sa vad ce scor imi baga..Banuiesc ca o sa fie cam 150 lei, sper sa nu am surprize..

 

dark - daca vrei, pot masura maine cu sublerul, interiorul..Sa zici daca mai e nevoie..in principiu, cam 13 mm are..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, mor cand vad cum se plimba astia prin oras, abia astept sa iau permisul, mai am 29 de zile :)

:D

tu ca tu dar eu ca nu am motor..

 

 

Mesaj completat

O sa caut la dezmembrari sau pe ebay.

dupa cum am zis , mai astept putin sa vad dc o dau pe toata si dc nu o dau o deezmembrez..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...