Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

pai cred si eu ca merge sa pun..normal ca daca pun ascund incarcatorul acela de balast si firele au loc dupa far...da as vrea sa vad daca si-a pus careva xenon si cum functioneaza adica l-a tinut ceva sau nu duce nici o luna..

 

De tinut te tine stai fara griji...eu am avut si pe far stock(prin 07-08) dar balastul era dublu fata de astea de acum,singura pb era cu reglajul pt ca nu i-am dat de cap(distanta intre "bec" si oglinda nu era aceeasi si lumina era dispersata,nu se focaliza doar pe strada...si am si acum pe far coustom cu 2 becuri si pe ambele xenon(balast slim)...din 3 instalatii cate am avut nici una nu a dat chix,dar pot sa-ti zic ca xenonul se vede dumnezeiesc doar prin far cu lupa,in rest e ca o lumina orbitoare si dispersata.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La ala din link spune ca livreaza worldwide, trebuie doar intrebat cat costa. Ar terbui sa nu sara de 10 lire (posta un UK e relativ scumpa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da livreaza worldwide dar are si niste exceptii printre care se afla si romanica. mai caut prin tara si daca nu oi gasi am un amic in anglia si daca e poate il rog pe el sa mi le ia si vad eu dupa aia cum ma inteleg cu el. Merci de info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De tinut te tine stai fara griji...eu am avut si pe far stock(prin 07-08) dar balastul era dublu fata de astea de acum,singura pb era cu reglajul pt ca nu i-am dat de cap(distanta intre "bec" si oglinda nu era aceeasi si lumina era dispersata,nu se focaliza doar pe strada...si am si acum pe far coustom cu 2 becuri si pe ambele xenon(balast slim)...din 3 instalatii cate am avut nici una nu a dat chix,dar pot sa-ti zic ca xenonul se vede dumnezeiesc doar prin far cu lupa,in rest e ca o lumina orbitoare si dispersata.

:cheers:

aha..deci lupa focalizeaza la xenon ca lumina sa nu fie dispersata...eu am far stock si pe acela vreau sa pun l-am si comandat deja(8000k)vreau lumina aceea albastra...acum sper ca se va vedea noaptea macar ca cel h4 normal...sau??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa se vada ca o p.ula. Xenonul daca e pus in far normal e bun la vizibilitate si cam atit. eu, avind faruri duble, am pus doar pe unul, pe faza lunga, pentru ca bate aiurea. nu zic ca nu ajuta deloc dar nu e o diferenta de sa te lase cu gura cascata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa se vada ca o p.ula. Xenonul daca e pus in far normal e bun la vizibilitate si cam atit. eu, avind faruri duble, am pus doar pe unul, pe faza lunga, pentru ca bate aiurea. nu zic ca nu ajuta deloc dar nu e o diferenta de sa te lase cu gura cascata.

aha...vedem acum cum va fi dupa ce o sal pun..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha..deci lupa focalizeaza la xenon ca lumina sa nu fie dispersata...eu am far stock si pe acela vreau sa pun l-am si comandat deja(8000k)vreau lumina aceea albastra...acum sper ca se va vedea noaptea macar ca cel h4 normal...sau??

 

eu am avut si am de 6000k sau 6500k dar cel mai puternic la luminozitate parca era de 4500k(f usor galbui) de la ala in sus incepe sa scada luminozitatea. Am vrut la un moment dat sa fac un experiment pe un far care statea degeaba(far de monster deci asemanator) ala avea becul imbracat in asa fel incat lumina becului sa provina numai din oglinda...din pacate am avut un prieten nevoias si am dat farul inainte sa apuc sa testez. dar poate incerci tu asta in caz ca nu esti multumit. Eu zic ca lumineaza mai bine decat un bec normal(calitativ) nu am testat nightvision (n la patrat) dar am vazut la alti prieteni si nu mi se pare mare diferenta fata de cel stock DAR nici nu am mers prin padure sa fie bezna(acolo poate s-ar fi vazut ceva diferenta).Singura chestie cu xenon-ul, este ca deranjeaza la oglinda cand vi din spate(auto,moto...)

 

stie cineva ce alti etrieri fata sunt compatibili si eventual mai buni decat Banditu de 600 din anii 1995-1999

 

Masoara si tu distanta intre gauri de prindere si vezi cam ce sa cauti...dar va trebui sa schimbi si pompa ca va fi nevoie de un debit mai mare la un 4 pi/etrier.

Eu am mai testat dar pe alta furca deci alte distante la gauri(etrieri de busa,nu recomand,de b12,4pistonase si acum testez unele de srad) dar ca dozaj cele de b12 mi-au placut cel mai mult.

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut si am de 6000k sau 6500k dar cel mai puternic la luminozitate parca era de 4500k(f usor galbui) de la ala in sus incepe sa scada luminozitatea. Am vrut la un moment dat sa fac un experiment pe un far care statea degeaba(far de monster deci asemanator) ala avea becul imbracat in asa fel incat lumina becului sa provina numai din oglinda...din pacate am avut un prieten nevoias si am dat farul inainte sa apuc sa testez. dar poate incerci tu asta in caz ca nu esti multumit. Eu zic ca lumineaza mai bine decat un bec normal(calitativ) nu am testat nightvision (n la patrat) dar am vazut la alti prieteni si nu mi se pare mare diferenta fata de cel stock DAR nici nu am mers prin padure sa fie bezna(acolo poate s-ar fi vazut ceva diferenta).Singura chestie cu xenon-ul, este ca deranjeaza la oglinda cand vi din spate(auto,moto...)

 

eu mi-am luat de 8000k ca vreau lumina aceea albastru cer...daca o sa fie o lumina asa puternica si deranjeaza o sa imi pon lupa sa focalizeze...vedem acum..marti imi vine sunt curios cum arata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar am mers vineri noaptea prin padure (absolut 0 lumina). faza lunga (reamintesc, Xenon pe unul din faruri) lumineaza bine dar prea mult din lumina e fix in fata motorului si e aproape derutant.

tragind linie imi pare foarte bine ca am pus xenon doar pe unul din faruri si doar pe lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se potriveste mai nimic pt modelul de 600, in schimb anul trecut am gasit o potrivire de la un model Suzuki RF 600, se potrivesc doar etrieri, tubul telescopului este cu 5cm mai scurt, deci se poate monta si furca dar va trebuii alta aripa pt ca roata va ajunge in ea.Nu stiu daca acei 5 cm vor influenta major ciclistica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut feciori.

Ieri m-am intors si eu dintr-o tura de 1200 de km (ironic, nu?) prin tara.

Am fost asa: Zalau-Hunedoara-Lacul Cincis-Caransebes-Orsova-Drobeta-Targu Jiu-Defileul Jiului-Lacul Cincis-Deva-Brad-Campeni-Albac-Lacul Belis-Lacul Tarnita-Gilau-Zalau.

Am stat o saptamana, am avut parte de peisaje superbe, de cateva ploi sau ploioace , cum vreti. Motorul s-a comportat excelent ( pana dupa ce am ajuns acasa cand a inceput sa curga benzina dintr-un carburator, dar asta rezolvam astazi).

Drumuri bune si distractie celor care mergeti in concedii de acum inainte.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut feciori.

Ieri m-am intors si eu dintr-o tura de 1200 de km (ironic, nu?) prin tara.

Am fost asa: Zalau-Hunedoara-Lacul Cincis-Caransebes-Orsova-Drobeta-Targu Jiu-Defileul Jiului-Lacul Cincis-Deva-Brad-Campeni-Albac-Lacul Belis-Lacul Tarnita-Gilau-Zalau.

Am stat o saptamana, am avut parte de peisaje superbe, de cateva ploi sau ploioace , cum vreti. Motorul s-a comportat excelent ( pana dupa ce am ajuns acasa cand a inceput sa curga benzina dintr-un carburator, dar asta rezolvam astazi).

Drumuri bune si distractie celor care mergeti in concedii de acum inainte.

vezi ce ai la el...am un set de carburi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut feciori.

Ieri m-am intors si eu dintr-o tura de 1200 de km (ironic, nu?) prin tara.

Am fost asa: Zalau-Hunedoara-Lacul Cincis-Caransebes-Orsova-Drobeta-Targu Jiu-Defileul Jiului-Lacul Cincis-Deva-Brad-Campeni-Albac-Lacul Belis-Lacul Tarnita-Gilau-Zalau.

Am stat o saptamana, am avut parte de peisaje superbe, de cateva ploi sau ploioace , cum vreti. Motorul s-a comportat excelent ( pana dupa ce am ajuns acasa cand a inceput sa curga benzina dintr-un carburator, dar asta rezolvam astazi).

Drumuri bune si distractie celor care mergeti in concedii de acum inainte.

 

Pics or it didn't happen! :)))) bravo, omule. uite asa le sta bine banditilor...pe drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ce ai la el...am un set de carburi..

Jeg am, si lipsa unui filtru. Asa cum am scris de nenumarate ori (dar nu de mai multe ori decat se discuta de ulei :crack: ), motorul meu nu are filtru de benzina din fabrica. Tot am zis ca pun insa nu am gasit cu capetele in diametru asa mare cat furtunul de alimentare.

Azi am cumparat un filtru si incerc dupamasa sa il prind cumva acolo si sper sa nu mai faca figuri.

Carburile sunt ok, le-am desfacut acum vreo 2 luni si le-am curatat....aratau minunat, fara semne de uzura. Daca era ceva uzura, aveam inundatie constant, nu dupa 1200 de km. Cel putin asta sper, acuma o sa vad imediat ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pics or it didn't happen! :)))) bravo, omule. uite asa le sta bine banditilor...pe drumuri.

Sunt si din alea, cam 600 la numar, insa am o buba. Tre sa reinstalez windows-ul pe calc ca imi colcaie virusii, si nu mai am progarmul acela de vizualizat poze de la windows unde ai si preview la ele, astfel incat, tre sa le deschid pe fiecare pentru a vedea ce poza e. E de lucru.

Pe photobucket sau alte din alea nu mai pun poze.

O sa incerc totusi cateva, fara pretentia de a fii neaparat cele mai bune.

 

Aline, ai filtru in rezervor.

Stiu Caline, insa nu e de ajuns se pare.

Macar elimin o posibila cauza, chiar daca reapare problema.

post-7396-0-30529800-1343650927_thumb.jpg

post-7396-0-51060800-1343650988_thumb.jpg

post-7396-0-41602400-1343650997_thumb.jpg

post-7396-0-55290400-1343651022_thumb.jpg

post-7396-0-84805400-1343651068_thumb.jpg

post-7396-0-18626600-1343651238_thumb.jpg

post-7396-0-96881700-1343651305_thumb.jpg

post-7396-0-77564500-1343651497_thumb.jpg

post-7396-0-27718300-1343651664_thumb.jpg

post-7396-0-70329400-1343651731_thumb.jpg

post-7396-0-54997800-1343651867_thumb.jpg

post-7396-0-35555500-1343651949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si din alea, cam 600 la numar, insa am o buba. Tre sa reinstalez windows-ul pe calc ca imi colcaie virusii, si nu mai am progarmul acela de vizualizat poze de la windows unde ai si preview la ele, astfel incat, tre sa le deschid pe fiecare pentru a vedea ce poza e. E de lucru.

Pe photobucket sau alte din alea nu mai pun poze.

O sa incerc totusi cateva, fara pretentia de a fii neaparat cele mai bune.

 

 

Stiu Caline, insa nu e de ajuns se pare.

Macar elimin o posibila cauza, chiar daca reapare problema.

cele doua din rezervor sunt suficiente..insa desfa si vezi acolo daca nu e vreo problema cred ca are un filtru ceva...prin alea nu ar trebuii sa treaca nici apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

Salutare tuturor,de ceva timp,sunt si eu posesorul unui Suzuki Bandit . As dori ,daca se poate,ajutoru vostru pentru 2 lucruri. 1.Daca are careva un Cdi de asa ceva , si 2. Cum scot o infundatura din rezervor? Multumesc anticipat pentru tot. Pun si o poza cu infundatura .... Numai bine beer.gif

post-68004-0-94067700-1343663252_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,de ceva timp,sunt si eu posesorul unui Suzuki Bandit . As dori ,daca se poate,ajutoru vostru pentru 2 lucruri. 1.Daca are careva un Cdi de asa ceva , si 2. Cum scot o infundatura din rezervor? Multumesc anticipat pentru tot. Pun si o poza cu infundatura .... Numai bine beer.gif

 

Pentru infundatura -(nici nu stiu cum sa-ti explic, am vazut procedeul, dar nu prea stiu sa-ti explic) exista un fel de cuisoare care se sudeaza pe rezervor..dupa asta, se trage de cuisoare cu o chestie de metal si iti trage tabla in afara, pana este cat de cat dreapta..dupa care chit, vopsea, etc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...