Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce ulei folositi in Bandit de 400??? Eu folosesc 5W40 si in treapta a doua patineaza destul de enervant ambreiajul. Inainte aveam 10W40 si nu am avut asemenea probleme. Ce ulei imi recomandati? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10w40 semisintetic baga, ala e recomandat si de producator, din acela am bagat si eu cand am avut bandit. Inainte sa cumpere Raul banditul ala (care acum e la tine), eu i-am schimbat uleiul, si am bagat in el Aral 10W40 semisintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti!

 

Sunt cred ca cel mai recent si cel mai mic bandit de pe forum-ul asta :P ... 250cc din 93!

 

Motorul merge bine, arata f bine... chiar mai bine de cat in poza :crack:.

 

Momentan ma cam uit la el ca a fost trantit si a ramas fara maneta de ambreaj :( ... daca ma poate ajuta careva... ar fi super! :hug:

 

Ar fi misto daca am putea organiza o intalnirea a banditilor, pt ca suntem putini dar cu microbu'... Ce ziceti, la arc?

 

Pana atunci, profitati de vremea extra generoasa!

 

Asfalt uscat!

 

post-13655-1162076178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voua va vibreaza ghidonul asa dupa 6000-7000 rpm? eu banuiesc ca imi vibreaza de la oglinzi(intra in rezonanta). Cred ca o sa-i scot oglinzile si sa dau o tura sa vad daca mai vibreaza.

Mie nu imi vibreaza, nu are voie. Incearca fara oglinzi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e de la furca sau nu o fi echilibrata bine roata. Nu are voie sa topaie la turatiile alea, poate-poate mai sus.

Mie nu-mi vibreaza nici la 15000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. raspunsuri,dar acum se poate interpreta ce intelege fiecare prin vibratii.Nu vibreaza de sa-mi sara ghidonul din mana.E o vibratie cu o amplitudine foarte mica.Apropo voi mai vedeti ceva in oglinzi? ca eu nu mai vad nimic de la vibratie.Sunt oglinzile originale.Si mai e o chestie.Am auzit ca 4 in linie nu prea vibreaza si de aia ma mir.

Ideea e ca e vorba de turatie nu de viteza.Am luat si mainile de pe ghidon(in curba) si e perfect stabil,deci nu e din furca.

 

 

 

 

 

 

glumeam am luat mainele de pe ghidon in linie dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca niste capete de ghidon cu greutati care diminueaza sau elimina chiar vibratiile. Sunt de diferite gramaje si chiar ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoho... sunteti copii mici... am 20.000 de rpm pe ceas (a luat 18.000) :cheers: ,draci il iau cand ii dau blana. Sunet identic cu masinile de la F1.

 

Doua intrebari pentru voi:

 

Stie careva unde se face o carburatie klumea (adica nu dupa' ureche ci cu scule) si totusi nu exagerat de scumpa?

 

Tachetii sunt greu de reglat?... sau mai bine sa nu ma bag?

 

"Incearca niste capete de ghidon cu greutati care diminueaza sau elimina chiar vibratiile. Sunt de diferite gramaje si chiar ajuta."

 

Confirm, greutati la capete, = 0 vibratii.

 

Asfalt uscat! chiar si la 0 grade :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda M-ati innebunit cu greutatile de la capatul ghidonului.Eu le am pe alea ORIGINALE adica grele.Sunt dintr-o singura bucata de metal si cu o gaura pe mijloc.Mai grele de atat ar inseamna sa fie din plumb. :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda M-ati innebunit cu greutatile de la capatul ghidonului.Eu le am pe alea ORIGINALE adica grele.Sunt dintr-o singura bucata de metal si cu o gaura pe mijloc.Mai grele de atat ar inseamna sa fie din plumb. :D :cheers:

 

Ai sa te miri, eu aveam unele de 190 de grame (bucata) pe Banditu meu si nu aveam vibratii. Alea originale nu-s greutati, sunt simple capete de ghidon. E o diferenta. Cand le am dat jos, ghici ce am gasit inauntru? Plumb. :) Pt ca astea vechi erau uratele si se dusese vopseaua de pe ele si mai ales imi curgeau balele de fiecare data cand vedeam asta http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10005371 , mi am pus si... arata criminal. Cat despre termenu de "vibratii", nu stiu ce e aia. :)

 

Capetele de gidon grele rulz. :)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoho... sunteti copii mici... am 20.000 de rpm pe ceas (a luat 18.000) :cheers: ,draci il iau cand ii dau blana. Sunet identic cu masinile de la F1.

 

Doua intrebari pentru voi:

 

Stie careva unde se face o carburatie klumea (adica nu dupa' ureche ci cu scule) si totusi nu exagerat de scumpa?

 

Tachetii sunt greu de reglat?... sau mai bine sa nu ma bag?

 

"Incearca niste capete de ghidon cu greutati care diminueaza sau elimina chiar vibratiile. Sunt de diferite gramaje si chiar ajuta."

 

Confirm, greutati la capete, = 0 vibratii.

 

Asfalt uscat! chiar si la 0 grade :)

 

salut,

 

daca esti din bucuresti incearca la bogdan la zoo, la Padure. eu am facut la el reglajul de culbutori, si mi-a egalat si clapetele, are scule si e ok tipul. vorbesti cu el si vezi daca iti convine, vorbeste tot cu el si de garaj, poate te ajuta.

la culbutori ar fi bine sa nu te bagi daca nu ai mai facut, stiu ca suna aiurea in orice este un inceput, teoretic nu e greu, desfaci o piulita, bagi lera, strangi la loc, dar daca nu sunt toti foarte egali nu e bine, e vorba de mana nu de stiinta aici, si mai e de experienta.

si eu am mai facut culbutori la masina si au iesit, dar nu e tot una, la moto trebuie sa fie mult mai egali pt ca la 14000 de turatii iti dai seama ce se intampla daca nu sunt ok.

 

cam atat, toate cele bune, teo.

 

ps: da-mi un tel (0722258109) pt ca nu gasesc acum nr lui bogdan ca nu sunt acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp l-am scos iara pt ca s-a indreptat umpic vremea si mi era lene sa merg pe jos (am avut de umblat mult zilele astea). Il bagasem la caldurica ca vazusem ca venisera ninsorile dar acum sper sa mai strangem niste Km eu si :friends: meu. :blink: Take care of you and your :drink:

 

:cheers:

post-8276-1163265247_thumb.jpg

post-8276-1163265415_thumb.jpg

post-8276-1163265458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp l-am scos iara pt ca s-a indreptat umpic vremea si mi era lene sa merg pe jos (am avut de umblat mult zilele astea). Il bagasem la caldurica ca vazusem ca venisera ninsorile dar acum sper sa mai strangem niste Km eu si :friends: meu. :D Take care of you and your :drink:

 

:blink:

Misto domnu, si eu l-am scos ieri la o tura ca mi se facuse dor, o tura a fost excelent de bine venita. Dar acum ma gandesc serios sa il bag la hibernat ca de, mi-am dat schiurile cu parafina.

P.S. In casa il tii? Super. Si al meu a stat in casa iarna trecuta dar acum nu se mai poate,lipsa de spatiu, sper sa nu se supere :eek: . In poze, al tau e langa calculator, vezi poate ii faci si lui cont pe forum :cheers:

Numai bine si sa va intelegeti bine pana trece iarna :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. In casa il tii? Super. Si al meu a stat in casa iarna trecuta dar acum nu se mai poate,lipsa de spatiu, sper sa nu se supere :blink: . In poze, al tau e langa calculator, vezi poate ii faci si lui cont pe forum :friends:

Numai bine si sa va intelegeti bine pana trece iarna :drink:

 

:cheers:

 

Da, in casa, la mine in camera, langa calculator. Well, m-a tot batut la cap sa i fac si lui cont ca sa se mai bage si el in seama, una alta pe forum (deh, se plictiseste si el saracu atat timp pe tusa) dar nu i-am facut ca sa nu se ia la cearta cu alte motorete (stim cu totii ce rai is Banditii astia), insa odata m-a prins la buda si si-o tras repede un cont asa ca acum e undercover pe forum, so watch out, there's a Bandit out there. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...