Sari la conținut

Ajutor pt identificare


jack0088
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 787
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are cineva habar despre urmatoarele?

an fabricatie, ce au echipat , motorul ce capacitate?

post-56547-0-36652400-1330638981_thumb.jpg

post-56547-0-50483800-1330638913_thumb.jpg

 

 

Pare a fi un Fichtel&Sachs de 98cmc. Dupa stiinta mea motoarele astea au echipat mai multe motorete, Wanderer, Sachs, Grippen, si altele care nu imi vin in minte acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de chestia asta?

 

post-30-0-46197700-1331550253_thumb.jpgpost-30-0-58172800-1331550267_thumb.jpg

 

Pare a fi un motor din blocul sovietic in 2 timpi racit cu apa. Zic eu intre 500 si 750 cc. :bigstar:

 

Un carburator din ala am avut eu pe simson si cica era pentru 350cc. asa mi-a zis fostul proprietar si tind sa-l cred ca-mi afuma si uda bujia..

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi ma puteti lamuri va rog de la ce soi de masina provine electrodinamul asta sau alternator ce'o fi? daca face trebuinta cuiva...e de vanzare.

va multumesc.

post-15361-0-13352200-1332179664_thumb.jpgpost-15361-0-88239100-1332179681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi un motor din blocul sovietic in 2 timpi racit cu apa. Zic eu intre 500 si 750 cc. :bigstar:

 

Un carburator din ala am avut eu pe simson si cica era pentru 350cc. asa mi-a zis fostul proprietar si tind sa-l cred ca-mi afuma si uda bujia..

 

 

Este vorba de o manufactura. Doua motoare de CZ380 (tip 514 paremi-se) unite la partea de ambielaj si cu un "bloc motor" comun din aluminiu. Acest motor a fost pe vremuri instalat pe o motocicleta de curse cu atas. Din ce imi spune proprietarul acestui motor la vremea respectiva era foarte tare. Carburatoarele sunt Jikov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de o manufactura. Doua motoare de CZ380 (tip 514 paremi-se) unite la partea de ambielaj si cu un "bloc motor" comun din aluminiu. Acest motor a fost pe vremuri instalat pe o motocicleta de curse cu atas. Din ce imi spune proprietarul acestui motor la vremea respectiva era foarte tare. Carburatoarele sunt Jikov.

 

Fain !

Ce productie ?

Ce capacitate are ?

Are si marsarier ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O piesa de colectie pe care am vrut sa o pun la rubrica ''vechituri'' dar nu stiu exact de la ce moto provine.

Cutia este functionala,intra in viteze,etc.

dracovenia asta de la ce drac o mai fi din cate vad eu pare sa fie o cutie de viteze pt un motor v 2 ceva productie americana dar nu sunt sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O piesa de colectie pe care am vrut sa o pun la rubrica ''vechituri'' dar nu stiu exact de la ce moto provine.

Cutia este functionala,intra in viteze,etc.

sal.. dupa pozitia schimbatorului pe dreapta si a ambreajului pe cutie pare a fi de NSU OSL 250 asta daca are trei viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o roata, de la ce provine?

 

Daca e pe 19" este roata de atas Steib, cel putin asa cred. Am si eu una la fel ce a echipat un LS200.

 

Pe vremuri existau si ceva semanatoare ce aveau iarasi niste roti pe 19" si seamanau cu cele de Steib ca doua picaturi de apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie careva de la ce utilaj sant cele doua roti?post-18082-0-67540000-1332699804_thumb.jpg

La cat sunt de late sa nu fie cumva de masina :scratch: .....oricum frumoasa constructie au butucii . :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...