Sari la conținut

Vfr 750


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

salut oameni buni!

 

intr-adevar e primul meu motor (normal) dupa o gramada de chinuieli :10:

am avut 3 perioade importante de cand am motorul asta:

 

1: m-am indragoastit de ea la prma vedere.

2: am inceput sa ma gandesc la una mai noua si mai tare...

3: m-ia revenit simtul de dragoste X-( si nu o mai vreu s-o vand

 

cand am cumparat-o era in stare foarte buna, dar estetic era cam...tiganit cu crapaturi pe carene, zgarieturi,vopsea proasta.....

 

l-am "dezbracat" complet, am reparat tot ce era crapat sau zgariat, si l-am vopsit...arata destul de beton....

 

dar din nefericire am avut un accident din cauza unui bou care s-a gandit ca "motociclist...are loc..."

si acuma incet-incet va fi gata (doamne feri sa ai treaba cu asigurari, ca fac orice, numa' sa nu plateasca ;))

 

poza postata e facut dupa ce l-am "reconditionat" un pic, dar iara o sa arata altfel, dupa ce va fii vopsit din nou (si sper ca ultima data)

 

de ce m-am razgandit, si de ce nu o mai vreau s-o vand? - simplu :moron:

mecanicul care se ocupa momentan de ea, dupa rugamintea mea l-a desfacut ca avea un pic de "tic-tic" :10:

a fost surpriza mare cand mi-a zis ca el l-a desfacut prima data si motorul (dupa 72.000km!!!!) e in stare super buna si efectiv nu am ce sa-i schimb. a avut nevoe doar de un reglaj simplu.

 

deci asta e motorasul meu, si nu cred ca o mai dau in curand :D :finger:

post-4838-1139513743_thumb.jpg

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaai :finger:

 

n-as fi crezut ca sunteti asa pe faza :10:

 

bogdan kawa: deocamdata nu o dau ca oricum nu a-s avea bani de una mai noua, si rahat nu vreau, pe asta o cunosc deja si stiu ca nu are probleme.

 

bcristian: multumesc frumos! sper sa reusesti si tu cat mai repede sa stapanesti un VFR, nu o sa te plangi de ea ;)

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bh99mes -la motoare ca si la masini, pt. unii anul de fabricatie spune tot! Da nu e chiar asa, cunoscatorii stie.

Am si eu o vechitura buna de tot. Fiecare lucru are pretul lui; daca nu o vand cu cat face, o sa merg pe ea pana crapa.

 

Bafta mosule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari si cati mai multi km fara probleme

:finger:

 

BTW: in ultimu numar de motolife era un articol cu vfr 800 2006 , acol o scris ca vfr-urile au castigat de 8 ori motorcicleta anului ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,VFR-ul este dotat cu un motor V4(pt.cunoscatori).Aceste motoare duc o viata foarte lunga(cu intretinere corespunzatoare).Si eu am un V4 numai ca este de 1000,70.000km pt.un asemenea motor este nimic sau poate exagerez-aproape nimic,un neamt a mers cu un VF1000F fara sa desfaca motorul niciodata 450.000km(cine ma crede!) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi baieti! :10:

 

sper sa pot posta cat mai repede si poze noi, in starea cea noua a motoraslului meu :finger: cam o saptamana si e gata, dar mai am de vopsit

 

HAI PRIMAVARA, HAI!!! ;)

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am cumparat-o era in stare foarte buna, dar estetic era cam...tiganit cu crapaturi pe carene, zgarieturi,vopsea proasta.....

sa nu uiti cat ai dat pe ea, iar ca la orice motorul conteza nu vopseaua :finger:

din iasi pe leasing

orestte 0721535377 aduc orce tip de moto in leasing sau cash

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut orestte! :finger:

cu nici un cuvant NU am spus ca sunt nemultumit cu motor. intradevar era pret convenabil, nici pana in ziua de azi nu regret ca l-am cumparat.

 

iar restul motociclistilor! daca vreti motor bun fara sa fiti fraieriti, apelati cu siguranta la Orestte!!!

 

numai bine va doresc EAST SIDE DOGS M.C. IASI !!!

 

si i-l salut pe Catalin! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu o mai vinzi.Astazi mi-am luat si eu una de 800.Inca nu o cunosc ce poate dar ce am citit de la voi cei care aveti mi-a dat curaj.Sper sa ne vedem in curand la intruniri.Mi-e dor de vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitaaaaari!!!!! :10: :finger: ;) :10:

 

sa stii ca si eu ma bucur ca nu o vand :D

 

sper sa ne vedem cat mai curand, sa vad si eu una de 800 nu numai in poze :moron:

 

pune poze daca poti!

 

s-o stapanesti sanatos!!!!

 

inca ceva: stiu ce inseamna sa ai motor nou, dar incearca sa te abtii si sa nu te pui pe ea, ca Doamne feri' drumurile-s inca alunecoase X-(

 

numai bine!!!

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,VFR-ul este dotat cu un motor V4(pt.cunoscatori).Aceste motoare duc o viata foarte lunga(cu intretinere corespunzatoare).Si eu am un V4 numai ca este de 1000,70.000km pt.un asemenea motor este nimic sau poate exagerez-aproape nimic,un neamt a mers cu un VF1000F fara sa desfaca motorul niciodata 450.000km(cine ma crede!) :yikes:

Eu te cred,are un prieten in Ungaria Vfr 750 cu 300mii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi baieti! :yikes:

 

sper sa pot posta cat mai repede si poze noi, in starea cea noua a motoraslului meu :yikes: cam o saptamana si e gata, dar mai am de vopsit

 

HAI PRIMAVARA, HAI!!! :yikes:

Saluy!

Ma numesc Silviu si sunt nou pe aici!

Am si eu un VFR 800 din 2005 si sunt super mutumit de el. Ma impac mai putin cu grutatea lui dar cred ca trebuie sa mai trag putin de fiare si o sa trec si peste asta.

Am pus o poza cu ea si sa-mi spui daca-ti place!

Bafta!

post-8903-1141066816_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbrxx!!

 

300 de mii??? asta da! jos cu palaria. dar nici nu mai stiu cine a mai scris pe aici ca era un tip in germania care a mers 400 de mii cu un viffer...nu stiu ce sa zic, cred ca tre' sa fie ceva adevar in asta :yikes: ca al meu are 72 de mii si NU are nici o problema. merge perfect.

pai...vedem :eek:

 

numai nbine la toata lumea si sa vina vremea buna cat mai repede :moto:

 

Silvy83700!

 

e motoras super frumos :yikes: sa-l stapanesti sanatos fara probleme! :yikes:

de unde esti?

 

horiabt! mersi frumos :moto:

 

MAAAAIIII baieti!!!! :eek: am uitat sa zic, e gata si motorasul meu :moto:

 

inca nu pun poze ca are cam 7 culori :eek:))) dar incurand va postez cateva sa nu vin numai cu vorbe, ci si cu poze :sick:

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbrxx!!

 

300 de mii??? asta da! jos cu palaria. dar nici nu mai stiu cine a mai scris pe aici ca era un tip in germania care a mers 400 de mii cu un viffer...nu stiu ce sa zic, cred ca tre' sa fie ceva adevar in asta :D ca al meu are 72 de mii si NU are nici o problema. merge perfect.

pai...vedem :baldy:

 

numai nbine la toata lumea si sa vina vremea buna cat mai repede :lol:

 

Silvy83700!

 

e motoras super frumos :baldy: sa-l stapanesti sanatos fara probleme! :cheers:

de unde esti?

 

horiabt! mersi frumos :D

 

MAAAAIIII baieti!!!! :P am uitat sa zic, e gata si motorasul meu :P

 

inca nu pun poze ca are cam 7 culori :baldy:))) dar incurand va postez cateva sa nu vin numai cu vorbe, ci si cu poze :moto:

Eu sunt din Ilfov, de langa Snagov, ami precis zona Caldarusani...... daca-ti spune ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...