Sari la conținut

Poligrafiei again - Catalin Vaciu


costin_hammer
 Share

Postări Recomandate

acu vreo ora pe Poligrafiei B-xx-UZM, motoreta neagra a intrat in spatele unei utilitare adp. accidentul se apre ca a avut lor intre hotel parc si intersectia cu Straulesti pe sensul RomExpo - Pajura.

 

Ma multe nu stiu asa ca nu intrebati.

Editat de costin_hammer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Date noi: motor Fazer600 nr. inmatriculare B-87-UZC posesor Catalin Vaciu. Accident usor, daune corporale minore se pare: baiatul s-a speriat de un autoturism care semnaliza intrearea pe sosea, a blocat fata si a cazut - a fost transportat la Urgenta. Accidentul a avut loc acum aproximatov o ora.

 

PENTRU CINE IL CUNOASTE: sunteti rugati/asteptati la locul accidentului - cineva trebuie sa ridice si sa transporte motorul de acolo - din cate am inteles este in stare de functionare (am primit detaliile de la un prieten care m-a sunat de la locul accidentului).

 

Asfat uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anuntat de colegul de forum @Lucianggg ca a avut loc un accident acum putin timp la Podul Constanta. Nu am apucat sa aflu multe detalii, doar ca motocicleta este un Fazer negru, iar motociclistul a fost dus la spital in stare de inconstienta si cu o mana facuta praf.

Lucian a fost in zona si va duce motocicleta la un garaj.Mi-a lasat numarului lui de telefon pentru a fi contactat de proprietar: 0727300622.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi pica Fazere??!?! A mai picat unu pe Poligrafiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr motorului ?

 

azi pica Fazere??!?! A mai picat unu pe Poligrafiei.

Acum am vorbit inca o data cu Lucian, pentru ca prima oara n-am inteles mare lucru din cauza zgomotului din trafic.

Se pare ca este acelasi accident: B-87-UZC. Proprietarul este la Elias, constient, cu mana rupta in cateva locuri si nu stie exact cum s-a intamplat accidentul.

Scuze pentru viteza, dar am fost presat cu telefoane si, desi am facut cumva legatura intre Fazerul negru de pe Poligrafiei si asta, nu am aflat decat acum ca este vorba despre acelasi.

 

PS: Inca o data scuze si rog un admin/moderator sa comaseze topicurile. Multam! :angry:

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto e la mine, am vb si cu Catalin. E la spital (elias), mana rupta si foarte speriat.

 

Pe scurt din cate am inteles:

 

A vazut masina, a franat (probabil cam brusc), ud pe jos (stiti voi ce pentru aia care uda strada), voblaj, a dat drumu' la moto.

 

Mobra s-a rasturnat de vreo cateva ori si s-a infipt in masina de apanova care desfunda canale imediat dupa pod.

El probabil s-a dus taras.

 

Motocicleta e destul de sifonata. Rezervor spart(cred ca avea si plinul facut de curand, a curs muuulta benzina din el ), carene, capac ambreiaj, oglinzi, semnale etc.

 

Poze nu vreau sa pun, nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uof ... intru si eu ca intarziatii .... e bine pana la urma ca nu a patit prea multe baiatu !

precizare : masina nu ii intrase in fata ... masina doar daduse semnal , si a vazut farurile , si a ramas la locul ei .... Catalin mi'a spus la telefon ca era pe mijlocul benzii a 2'a , a vazut semnal si s'a speriat ..dar nu stie ce a facut mia departe ... probabil acolo i s'a taiat filmul ... el spune ca nu a blocat spatele dar dupa urmele de frana si din ce spun soferii , se pare ca l'a cam inghetat ... si vorba lu' BBL ... a curs muuuulta benzina din el , ca rezervorul era cam sfasiat in urma impactului cu masina de la apanova

 

eh ... asfalt uscat tuturor si aveti grija la frane

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ce fier a devenit Fazerul, mare minune ca nu a patit-o mai rau. E mai periculos in Bucuresti decat la curse :angry:

 

 

de asta poti fii sigura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, bine ca omul e in regula, desi o mana rupta in mai multe locuri ii va da nitel de furca..

 

...a vazut semnal si s'a speriat ..dar nu stie ce a facut mia departe ... .

Fara nicio rautate, doar intreb, pentru a trage si altii concluzii, ca d'aia e rubrica asta: De cat timp avea carnet si ce experienta in trafic? Nu de alta, dar daca vezi masina de apanova stationata, masina pe banda 1 in deplasare, conduita preventiva ar trebui sa dicteze o reactie de franare preventiva...

Poate ne spune mai multe baiatul dupa ce isi revine putin din soc.

Pacat de motor, e dauna totala clar. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta l'am intrebat si eu ... mi'a spus ca avea carnet din vara ... nu a spus exact de cand .... si nici cati km a rulat pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur nu avea prea multi km din moment ce a blocat roata ,asa am cazut si eu in primii km cu mobra ...e tipic

 

nu prea e tipic :angry: eu mi am schimbat guma fata imediat dupa ce mi am luat motoreta si din astea nu am patit

 

de cele mai multe ori o guma moale pe fata poate face diferenta si in cazul de fata diferenta e de cateva mii de euro

 

multa sanatate pilotului

 

PS; daca are nevoie de info legate de Elias il pot ajuta cu mare palcere (5 luni am avut resedinta acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea e tipic :angry: eu mi am schimbat guma fata imediat dupa ce mi am luat motoreta si din astea nu am patit

 

de cele mai multe ori o guma moale pe fata poate face diferenta si in cazul de fata diferenta e de cateva mii de euro

 

multa sanatate pilotului

 

PS; daca are nevoie de info legate de Elias il pot ajuta cu mare palcere (5 luni am avut resedinta acolo)

eu cred ca orice guma ai avea ,la blocarea fata +putina viteza ,poti sa ai cel mai tare cauciuc,tot te arunca de pe ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca orice guma ai avea ,la blocarea fata +putina viteza ,poti sa ai cel mai tare cauciuc,tot te arunca de pe ea

 

ai si tu dreptate, pana la urma tine de prezenta de spirit.

 

Mai site cineva ceva de starea pilotului? cat de grava e/sunt fractura/ile la mana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nicio rautate, doar intreb, pentru a trage si altii concluzii, ca d'aia e rubrica asta: De cat timp avea carnet si ce experienta in trafic? Nu de alta, dar daca vezi masina de apanova stationata, masina pe banda 1 in deplasare, conduita preventiva ar trebui sa dicteze o reactie de franare preventiva...

Eu cred ca avea si ceva viteza daca a blocat roata dar tot a facut motorul praf. Oricum, pentru cei care cad din frana proprie .... le recomand niste offroad sau curtea proprie, macar nu zgarie si alte masini in trafic pana invata sa mearga.

 

eu cred ca orice guma ai avea ,la blocarea fata +putina viteza ,poti sa ai cel mai tare cauciuc,tot te arunca de pe ea

True.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la spital... Omul nostru este ok, are un zambet tamp pe chip de la sedative. A intrat si in posesia chelor, si echipamentului care a ramas la locul faptei. Mana stanga este cam mucificata in cateva locuri. Operatia o sa fie facuta luni, asta daca nu reuseste sa se mute la alt spital. Am permisiunea sa pun si ceva poze de la locul cu pricina, de unde a fost cazata motoreta ( sa traiesti 1000 ani nea' Romeo!!!!!!!!!!!!) si de la spital.

Partea buna a lucrurilor este ca are CASCO!

 

 

 

P.S. Echipamentul FULL si-a facut datoria din plin!!!!!!!!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate biker-ului si bine ca nu a iesit mai rau.

Cat despre motor, destul de mucificat, dar bine ca are CASCO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...