Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt putini cei care s-au indragostit la prima vedere si iremediabil, eu personal cred ca melodia asta spune cam tot ce se poate spune:

 

Hai ca daca tot e offtopic :

Are niste concerte....ca sa nu mai spun de "Streets of Philadelphia".....ti se ridica parul pe mana !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pe primul loc in top e Cstelia, la numarul Africanelor, pe 2 sunt cei 3, apoi Razvan, Antenutza si Bujie, cu 2 Africane si un atas, mai sunt 2 la Brasov, la Gabi si Sebicozaurus, si cu siguranta mai sunt si nu imi vin in minte mie acum. Las' ca facem un recensamant la urmatoarea intrunire. :D

Neagule, facem pui, peste, orice ai tu voie... Sanatosi sa fim, ca gasim noi ce sa frigem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pe primul loc in top e Cstelia, la numarul Africanelor, pe 2 sunt cei 3, apoi Razvan, Antenutza si Bujie, cu 2 Africane si un atas, mai sunt 2 la Brasov, la Gabi si Sebicozaurus, si cu siguranta mai sunt si nu imi vin in minte mie acum. Las' ca facem un recensamant la urmatoarea intrunire. :D

Neagule, facem pui, peste, orice ai tu voie... Sanatosi sa fim, ca gasim noi ce sa frigem.

 

 

Apropo de familia numeroasa a capritelor... nu le ai scoatem putin la un pascut organizat ca apoi vine zapada si majoritatea vor intra la hibernare si imbunatatiri...cat despre fript, daca e gaz destul io zic sa o ardem (nu frigem) pe nasha... :D

Numa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine problema e ca nu am membrii suficienti in familie pentru toate Africanele din garaj. :D

Cate ai ?

Mesaj completat

Cred ca pe primul loc in top e Cstelia, la numarul Africanelor, pe 2 sunt cei 3, apoi Razvan, Antenutza si Bujie, cu 2 Africane si un atas, mai sunt 2 la Brasov, la Gabi si Sebicozaurus, si cu siguranta mai sunt si nu imi vin in minte mie acum. Las' ca facem un recensamant la urmatoarea intrunire. :D

Neagule, facem pui, peste, orice ai tu voie... Sanatosi sa fim, ca gasim noi ce sa frigem.

 

In Brasov mai sunt 2.......sau "cate 2" ??

Pai 2 buc am avut eu...si circula in Brasov, le au 2 prieteni, acum o am pe a 3-a, mai e Hamzea, mai sunt 2 buc prin Sacele...etc

Poate organizam ceva prin zona ...la Cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt trasee interesante si din Cheia. Unul e cel pe care l-au facut noaptea gaska lui 10 ursi, spre Tabla Butii. Trebuie doar sa fixam data.

 

Spuneam ca sunt 2 in familie la Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm...sunt 2 in familie la brasov,eu si sebicozaurus :D

Astazi n-am putut sta cuminte si am iesit la o tura in a 2 -a jumatate a zile (si nu regret nimic).Am prins toamna asa cum se cuvine prin bran-rucar-dragoslavele-leresti- baraju de la pecineagu-cab voina si retur. Am incercat sa ajungem la cab la cuca, dar un atv ne-a descurajat spunand ca drumu e varza. Am crezut asta ca in loc de drum am folosit garla destul de mult timp. Asa mai capat si eu experienta in off road :D

cand si unde mai mergem? :D

post-45861-1287343090_thumb.jpg

post-45861-1287343148_thumb.jpg

post-45861-1287343162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt trasee interesante si din Cheia. Unul e cel pe care l-au facut noaptea gaska lui 10 ursi, spre Tabla Butii. Trebuie doar sa fixam data.

 

Spuneam ca sunt 2 in familie la Brasov.

propui o tura de noapte!? :D

pai in cazul asta cred ca pe langa buggie imi refaci si mie cadrul la @ (+ ghidonull, chrashurile si furca.. ) :D

 

lasand gluma (partial) la o parte.. facem o adunare (da sau ba)? (eventual sa sarbatorim finalizarea cu bine a reparatiei?)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care reparatie? ca nici nu ne-am apucat de ea. vad ca Za-Fly nu mai spune nimik... poate s-a hotarat sa o repare singur, sau poate nu a gasit mijloc de transport inca. mai e o saptamana si plec la munca iar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care reparatie? ca nici nu ne-am apucat de ea. vad ca Za-Fly nu mai spune nimik... poate s-a hotarat sa o repare singur, sau poate nu a gasit mijloc de transport inca. mai e o saptamana si plec la munca iar...

Furca lui Silviu, tot la mine e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh... din pacate timpul nu a fost prea darnic cu mine.

Am fost plecat din Bucuresti cu jobul, ca daca nu plecam, ramineam jobless.. :D

Azi revin cu detalii despre transhumanta africanei. O sa il sun pe amicul cu remorca, sa vad cind ma poate ajuta, si pe maestrul Pedros, sa dau o fuga pe la el sa salt furca.

Unde trebuie sa ajung cu leviatanul ranit ? Si eventual un interval orar, sa stiu daca pot sa plec seara de la servici, sau imi iau o zi de concediu.

Inca o data, multumesc.

:D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi tu un telefon sa stam de vorba, si sa iti explic unde trebuie sa ajungi, si stabilim si restul detaliilor. 0728292638

OK. Cum am un raspuns de la omu' cu remorca, si furca de la Pedros, o sa imi permit sa te deranjez.

Thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici Leo?! :D tre sa stii tu ceva si pe la Cheia :P

Sunt trasee, nu ducem lipsa.

Se poate face elegant o "urlatoarea" un traseu mai "lejer" sper sa ma credeti :D . Din cheia la buzau. cam pe unde povestea boieru' de 10 ursi si gasca lui. dar se ajunge in Sita buzaului. drumul nu ridica probleme, cu exceptia unui pod sau a unui rau, cum vreti; ori pod ori rau.( un prieten in vara a ales pod si a ajuns in rau :D ). Dar de pe pod a cazut de la 1,5 metri si n-a avut nmk. motorul umpic, fleacuri. ideea e ca acum este la spitalul judetean cu ceva suturi la arcada, cazand pe strada, ieri , la 40 la ora (cu un ktm) nu stiu ce drk nu l-a mai suportat motorul, si l-a dat jos, i-a sarit casca si s-a lovit....of, ma duc la pranz sa vedem motorul sa-l ducem la cip sa vedem unde a avut "carcelul"... motorul, s-o fi blocat

 

Asa, vorbeam de traseu. Daca este ceva ma voi duce inainte sa vad ce mai este pe traseu.... vorbim.

 

Mesaj completat

imaginea de la avatar este de pe acest traseu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Am pus Âşi eu cei 25 de lei promiÂşi în cotul în lei.

 

Spor la treabă de-acuma... că la ce meÂşteri s-au anunțat că-Âşi bagă mînuța, n-are cum să iasă altfel de cît bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am reusit sa cumpar rulmenti.Cei romanesti (de alexandria) costa 8,5 lei iar cei de la SKF costa 39lei.Am luat doua seturi sa ii dau lui taica boieru sa considere el care sunt mai buni.Pedros sa ma suni si pe mine cu o zi inainte sa plecati ca sa va dau rulmentii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...